Autor Wątek: Jessica Jones - Alias  (Przeczytany 35706 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pucek_miszcz

Odp: Jessica Jones - Alias
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 10, 2016, 06:06:21 pm »
Hahaha, no niby wątki są rozwiązane w inny sposób, jednak ja bym się skłaniał ku rozpoczęciu od komiksu :D
Ile by nie kupił komiksów, i tak znajdzie się jakiś do nadrobienia...

Offline absolutnie

Odp: Jessica Jones - Alias
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 10, 2016, 06:43:12 pm »
Witam, mam pytanie czy lepiej najpierw przeczytać komiks czy obejrzeć serial ?? I czy serial jest wierną adaptacją komiksu ? Zastanawiam się czy po Daredevilu oglądać Jessicę Jones czy poczekać na wszystkie tomy , żeby nie psuć sobie przyjemności z lektury , bo pierwszy tom zrobił na mnie duże wrażenie. Z góry dzięki za odpowiedź.


Serial nie jest wierną adaptacją komiksu. Powiedziałbym, że jest "adaptacją" i to wyjątkowo niewierną.
Obejrzyj serial, bo:
a) jego znajomość nie zepsuje ci przyjemności lektury komiksu;
b) przeczytanie komiksu zepsuje ci przyjemność oglądania serialu.
Twórcy serialu próbują go wpisać w ramy filmowego uniwersum Marvela, które jest młode i jeszcze nie w pełni rozwinięte. Komiks wpisuje się w uniwersum stare.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline isteklistek

Odp: Jessica Jones - Alias
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 10, 2016, 07:48:11 pm »
Drugi tom jest strasznie mocno ściśnięty, próbowałem trochę nawet rozszerzyć, ale nie wiem czy się w to dalej bawić czy reklamować?

Offline Antari

Odp: Jessica Jones - Alias
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 10, 2016, 09:07:49 pm »
U mnie jest bardzo podobnie, no może trochę mniej.

Odnośnie zawartości drugiego tomu - zachwyt nad pierwszym wątkiem, w którym Jessica zajmuje się
Spoiler: pokaż
odnalezieniem zaginionej dziewczyny podającej się za mutantkę
. Bardzo przyjemnie wprowadzony w ten sposób motyw superhero. Zawartość chłonie się bardzo przyjemnie. Jest to totalna jazda bez trzymanki na oślep, praktycznie nigdy nie wiemy czego się spodziewać po kolejnej scenie. Gorzej wypadają niestety 2 kolejne wątki czyli
Spoiler: pokaż
randka z Scottem Langiem Ant-manem oraz zlecenie J. Jonah Jamesona odgadnięcia tożsamości Spider-Mana
. W tym ostatnim pierwsze skrzypce odgrywa nietuzinkowa oprawa wizualna. Artystyczna prezentacja bierze tu górę nad treścią, co trochę mi się nie podobało. Pod względem historii w tym wątku to raczej jest to mocny standard, który w żaden sposób nie odsłania zawoalowanych zakamarków charakteru znanych postaci uniwersum Marvela. Podobnie ma się sprawa z
Spoiler: pokaż
randką z Ant-manem
. Nie do końca rozumiem co ta wydłużona sztucznie scena miała powiedzieć/dopowiedzieć co jeszcze nie zostało przedstawione w toku opowieści.

Ogólnie bardzo na plus, choć moim zdaniem delikatnie gorzej niż tom 1. Czekam na kolejny tom, oby w Q1 2017. 

Offline isteklistek

Odp: Jessica Jones - Alias
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 10, 2016, 09:27:18 pm »
To jeszcze przeczytam kilka razy i zobaczymy, czy coś się zmieni. W sumie aż tak mocno mi nie przeszkadza, a wiem, że często będę wracał.
Wszystkie trzy historię mi się podobały.
Spoiler: pokaż
 Rozmowa z Cagem fajnie poprowadzona, a co do trzeciej historii to mistrzostwo trolowania.

Offline Antari

Odp: Jessica Jones - Alias
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 10, 2016, 10:26:00 pm »
Spoiler: pokaż
 Rozmowa z Cagem fajnie poprowadzona, a co do trzeciej historii to mistrzostwo trolowania.


100% się zgadzam.
Spoiler: pokaż
Ta wymiana zdań z Cage znakomita
. Może dlatego tak odbieram ten trzeci "akt" z
Spoiler: pokaż
JJJ
, bo wydaje mi się jakiś taki oczywisty. Przecież od początku wiadome było, że Jessica
Spoiler: pokaż
nie zdradzi tajemnicy Petera, zwłaszcza komuś takiemu jak JJJ
. Moim zdaniem trochę zabrakło jakiejś mocnej pointy, tak samo jak na
Spoiler: pokaż
randce z Ant-manem
.

Offline [robak]

Odp: Jessica Jones - Alias
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 12, 2016, 09:10:47 am »
Drugi tom świetnie mi podszedł. Abstrahując od fabuły jest to komiks pełną gębą, w sensie prowadzenia narracji i kadrowania. Uwielbiam też okładki, rzadko się zdarza, że w komiksie poszczególne covery zeszytów przyciągały moją uwagę na tak długo. Nie mogę się doczekać kolejnego tomu.


edit: też mam tak mocno ściśnięty egzemplarz.

Offline SirBlackheart

Odp: Jessica Jones - Alias
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 17, 2016, 02:09:56 pm »
Drugi tom JJ w drodze, natomiast zanim do mnie dotrze chciałbym podzielić się moimi niepokojami z nim związanymi, a właściwie to jedną, która kryje się za jednym nazwiskiem - Mark Bagley. Przecierałem oczy ze zdumienia, kiedy dowiedziałem się, że po świetnych, nietuzinkowych artystach, których prace sprawiały, że seria wybijała się ponad supergierojską sztampę, prowadzenie wizualnej części wydawnictwa powierzono jednemu z najbanalniejszych twórców, jakich komiksowa ziemia nosiła. Czy infantylne rysunki MB mają tutaj jakieś uzasadnienie fabularne/narracyjne? I najważniejsze - czy tego Bagleya jest tam dużo, czy to może 1, 2 zeszyty?  :shock:

JanT

  • Gość
Odp: Jessica Jones - Alias
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 17, 2016, 02:32:27 pm »
Czy infantylne rysunki MB mają tutaj jakieś uzasadnienie fabularne/narracyjne? I najważniejsze - czy tego Bagleya jest tam dużo, czy to może 1, 2 zeszyty?  :shock:
Mają uzasadnienie fabularne/narracyjne  :smile: To był zabieg celowy i przemyślany.
To tylko kilkanaście stron w całej serii.

Czytał ktoś już pierwszy zeszyt nowej serii "Jessica Jones"?

Ostrzeżenie na okładce jest:



ale jest grzeczniej.

Oby nam to Mucha wydała (przed The Pulse)  :smile:
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2016, 02:48:32 pm wysłana przez JanT »

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Jessica Jones - Alias
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 17, 2016, 02:33:08 pm »
Ten Bagley ma uzasadnienie fabularne i narracyjne. Nie wdajac się w spoilery Bagley rysuje retrospekcje. A było już wspominane kim była JJ w przeszłości. To najlepsza część runu, więc niech Cię Bagley nie odstraszy. :D

Offline absolutnie

Odp: Jessica Jones - Alias
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 17, 2016, 02:37:00 pm »
Drugi tom JJ w drodze, natomiast zanim do mnie dotrze chciałbym podzielić się moimi niepokojami z nim związanymi, a właściwie to jedną, która kryje się za jednym nazwiskiem - Mark Bagley. Przecierałem oczy ze zdumienia, kiedy dowiedziałem się, że po świetnych, nietuzinkowych artystach, których prace sprawiały, że seria wybijała się ponad supergierojską sztampę, prowadzenie wizualnej części wydawnictwa powierzono jednemu z najbanalniejszych twórców, jakich komiksowa ziemia nosiła. Czy infantylne rysunki MB mają tutaj jakieś uzasadnienie fabularne/narracyjne? I najważniejsze - czy tego Bagleya jest tam dużo, czy to może 1, 2 zeszyty?  :shock:


Nie ma powodów do paniki. Bagley odpowiada za sekwencje, w których bohaterka wspomina swoją "superbohaterską" przeszlość, a właściwie - śni o niej (2 strony komiksu). W kolejnym tomie też taka sekwencja się pojawi. Wszystko do siebie pasuje idealnie.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Wolf85

Odp: Jessica Jones - Alias
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 17, 2016, 08:18:44 pm »
Moja narzeczona stwierdziła widząc tą okładkę, że wygląda jak Roman Polański w "Lokatorze" :smile: . Coś w tym jest:
http://s21.photobucket.com/user/spacemonkey_fg/media/More%20Random%20Pics/Ten4.jpg.html
Otaczają mnie idioci, w liczbie trzech

Offline SirBlackheart

Odp: Jessica Jones - Alias
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 18, 2016, 07:01:53 am »

Nie ma powodów do paniki. Bagley odpowiada za sekwencje, w których bohaterka wspomina swoją "superbohaterską" przeszlość, a właściwie - śni o niej (2 strony komiksu). W kolejnym tomie też taka sekwencja się pojawi. Wszystko do siebie pasuje idealnie.

No, to muszę przyznać, że wymyślili to świetnie. Jakkolwiek bym się na Bagleya nie zżymał, do takich superhero sekwencji jego kreska pasuje idealnie. To zderzenie surowości z kreskówkowością to rewelacyjne rozwiązanie. 

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Jessica Jones - Alias
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 18, 2016, 08:37:37 am »
Inteligentne wykorzystanie Bagleya w "Alias" bardzo mnie uradowało i jestem pewien, że spodoba się wszystkim, którzy po ten komiks sięgną.
A jak bardzo taki rysownik może zaszkodzić serii utrzymanej w tego rodzaju klimacie, jeśli weźmie się go "na serio" świadczy - moim zdaniem - "The Pulse". Rozumiem, że zaangażowano go do tego, bo
a) pracował przy "Alias",
b) "The Pulse" kontynuując wątki z "Alias" dzieje się w środowisku "Daily Bugle" z udziałem Spider-mana.
Niemniej jednak tej zmiany jakości nie byłem w stanie wytrzymać i "Puls" odpuściłem po trzech numerach. Niestety.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

JanT

  • Gość
Odp: Jessica Jones - Alias
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 18, 2016, 08:48:02 am »
b) "The Pulse" kontynuując wątki z "Alias" dzieje się w środowisku "Daily Bugle" z udziałem Spider-mana.
Niemniej jednak tej zmiany jakości nie byłem w stanie wytrzymać i "Puls" odpuściłem po trzech numerach. Niestety.
"Ultimate Alias"  :smile: To teraz masz "Jessicę Jones" tych samych autorów  :smile:

 

anything