Autor Wątek: Jessica Jones - Alias  (Przeczytany 35725 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline death_bird

Odp: Jessica Jones - Alias
« Odpowiedź #105 dnia: Grudzień 29, 2018, 06:23:14 pm »
Ale wątek Purple Man to czwarty tom, a mnie cały czas chodzi o pierwszy (tylko ten zestawiłem z pierwszym tomem nowego otwarcia). I szczerze pisząc nie wyłapałem tam wtedy przejawów autocenzury (albo skutecznie o niej zapomniałem). Po prostu to i owo mi nie pasowało (jak choćby "rozegranie" sceny w której
Spoiler: pokaż
Kapitan Ameryka odbiera kasetę od Jess
). Pierwszy tom "J.J." nie ma żadnych tego typu "zgrzytów".
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline Marvelek

Odp: Jessica Jones - Alias
« Odpowiedź #106 dnia: Grudzień 29, 2018, 06:33:42 pm »
Ale wątek Purple Man to czwarty tom, a mnie cały czas chodzi o pierwszy
Pisałem ogólnie o całej serii, natomiast t. 4 jest według mnie najsłabszy, co nie znaczy, że zły :smile: Ta autocenzura może nie stanowi jakiegoś dużego zgrzytu, ale ja miałem pewien niedosyt, bo fajnie można było pociągnąć ten wątek. Zgadzam się z Twoimi uwagi jeśli idzie o tom pierwszy i ten przypadek, który podałeś jest chyba najbardziej reprezentatywny.


Offline Maragast

Odp: Jessica Jones - Alias
« Odpowiedź #107 dnia: Grudzień 29, 2018, 10:05:44 pm »
Ta nowa seria zamknie się w 3 tomach, tak????

Offline laf

Odp: Jessica Jones - Alias
« Odpowiedź #108 dnia: Grudzień 31, 2018, 02:03:34 pm »
inprint MAX ma mnóstwo tytułów, podczas gdy w Polsce  z tej serii ukazały się jedynie JJ, Luke Cage i Punisher.
Był jeszcze Fury wydany przez Mandragorę i Thor: Wikingowie wydany przez Muchę.

Dzięki Panowie za polecanki nowej JJ. Oczywiście po rewelacyjnym Alias JJ jest również w moich planach zakupowych, a wasze opinie jeszcze bardziej rozbudziły moją ciekawość.

Ta nowa seria zamknie się w 3 tomach, tak????
Tak. Po sześć zeszytów na tom.

Offline rebejakub

Odp: Jessica Jones - Alias
« Odpowiedź #109 dnia: Styczeń 04, 2019, 08:03:55 am »
Dwa pytania:


1) "Alias" - da się to czytać jako one-shoty?


2) Zakładając, że trzeba wybierać (z powodu racjonalnej gospodarki zasobami ;) ) i nie ma się parcia na kronikarskie i chronologiczne czytanie: zaczynać od "Aliasa", czy jednak "JJ" ("Uncaged" i dalej) jest lepszym/ciekawszym runem jako całość?
Naganiacz, piegża, makolągwa i sum

Offline Marvelek

Odp: Jessica Jones - Alias
« Odpowiedź #110 dnia: Styczeń 04, 2019, 08:11:36 am »
Dwa pytania:


1) "Alias" - da się to czytać jako one-shoty?


2) Zakładając, że trzeba wybierać (z powodu racjonalnej gospodarki zasobami :wink: ) i nie ma się parcia na kronikarskie i chronologiczne czytanie: zaczynać od "Aliasa", czy jednak "JJ" ("Uncaged" i dalej) jest lepszym/ciekawszym runem jako całość?


1. Spokojnie możesz czytać każdy tom osobno.
2. Oba runy są świetne. Zawsze można odpuścić sobie coś z kolekcji lub badziewie z Marvel Now lub DC Odrodzenie i kupić obie serie. Są naprawdę świetne.

Offline -gościu-

Odp: Jessica Jones - Alias
« Odpowiedź #111 dnia: Styczeń 04, 2019, 08:14:02 am »
Alias to był przełomowy komiks. Nie czytałem jeszcze Jessici Jones, ale chyba lepiej sięgnąć po Alias, niż po serie, która kilkanaście lat później miała powtórzyć sukces swojej poprzedniczki?

JanT

  • Gość
Odp: Jessica Jones - Alias
« Odpowiedź #112 dnia: Styczeń 04, 2019, 08:17:04 am »
Alias dobre w c##j.

Jessica Jones dobre  :smile:

Offline misiokles

Odp: Jessica Jones - Alias
« Odpowiedź #113 dnia: Styczeń 04, 2019, 08:28:26 am »


Alias dobre w c##j.

Jessica Jones dobre   [2]


Offline laf

Odp: Jessica Jones - Alias
« Odpowiedź #114 dnia: Styczeń 04, 2019, 09:04:11 am »
1) "Alias" - da się to czytać jako one-shoty?
W sumie to się da. Co więcej pierwszy tom składa się z dwóch story-arców, które też da się czytać osobno, a w czwartym tomie jest zawarty (bodajże) dwuzeszytowy origin, który również można czytać osobno. Są oczywiście pewne wątki, które przewijają się przez całą serię (np. związek JJ z Langiem i Cagem, nawiązanie do przygód DD, które w tym czasie pisał Bendis w jego regularnej serii).

Niemniej dziwi mnie Twoje pytanie, bo któż do kroćset chciałby czytać Alias oddzielnie? Przecież to całe jest
dobre w c##j. 

Offline rebejakub

Odp: Jessica Jones - Alias
« Odpowiedź #115 dnia: Styczeń 04, 2019, 09:25:12 am »
Dzięki wszystkim za odpowiedzi, a więc "Alias" - tom pierwszy zamówiony!


Powód pytania o czytanie jako one shoty jest prozaiczny - po prostu może się zdarzyć, że nie zdołam zebrać serii zanim poszczególne tomy powypadają ze sprzedaży (finanse są ograniczone, a inne dobro też w międzyczasie przecież wychodzi), a nie chciałbym zostać z niepełną historią w łapie :)
Naganiacz, piegża, makolągwa i sum

Offline Voitas

Odp: Jessica Jones - Alias
« Odpowiedź #116 dnia: Styczeń 04, 2019, 10:39:25 am »
Wielokrotnie powtarzane przez Was "dobre w c##j" skłoniło mnie w końcu do zakupu całej serii :)

Offline rzem

Odp: Jessica Jones - Alias
« Odpowiedź #117 dnia: Styczeń 04, 2019, 11:03:10 am »
Zaprzeczę teraz swoim wynaturzeniom z innego wątku, ale proponuję nie czytać tego Alias w całości bez przerw.


Bo ja po takiej lekturze zapadłem na przeBendisowienie, głównie w związku z jego charakterystycznymi dialogami, podbitymi jeszcze przez narrację obrazkową. To wszystko jest super, ale w pewnym momencie potrzebowałem odmiany.


*Ta Mucha jednak nie głupia :wink:

Offline laf

Odp: Jessica Jones - Alias
« Odpowiedź #118 dnia: Styczeń 04, 2019, 11:07:57 am »
Zaprzeczę teraz swoim wynaturzeniom z innego wątku, ale proponuję nie czytać tego Alias w całości bez przerw.
OK, można zrobić sobie przerwę i pomiędzy poszczególnymi tomami Alias przeczytać Daredevila: Nieustraszonego  :razz:

Offline rzem

Odp: Jessica Jones - Alias
« Odpowiedź #119 dnia: Styczeń 04, 2019, 11:21:57 am »
OK, można zrobić sobie przerwę i pomiędzy poszczególnymi tomami Alias przeczytać Daredevila: Nieustraszonego  :razz:


 :smile:
Ale jest też trochę tak, że Bandis jest tam odtrutką sam dla siebie (tudzież na siebie).