trawa

Autor Wątek: Klasyka Marvela od Egmontu  (Przeczytany 483382 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Klasyka Marvela od Egmontu
« dnia: Lipiec 01, 2016, 02:34:47 pm »
edit 02.08.2016
Już oficjalnie coś takiego startuje:
http://www.swiatkomiksu.pl/strona-glowna/aktualnosci/art,488,klasyka-marvela-w-ksk.html

5 Października 2016 - Doktor Strange - Początki i zakończenia
23 Listopada 2016 - Elektra Assassin
7 Grudnia 2016 - Wojna Domowa
25 Stycznia 2017 - Anihilacja Tom 1
15 Lutego 2017 - Deadpool Classic Tom 1
15 Marca 2017 - X-Men - Mordercza Geneza
5 Kwietnia 2017 - Punisher Max Tom 1
10 Maja 2017 - Anihilacja Tom 2
7 Czerwca 2017 - Czarna Wdowa: Powrót do domu
5 Lipca 2017 - Deadpool Classic Tom 2
2 Sierpnia 2017 - Punisher Max Tom 2
20 Września 2017 - Hulk: Koniec i inne opowieści
25 Października 2017 - Daredevil Nieustraszony Tom 1
8 Listopada 2017 - Deadpool Classic Tom 3
8 Listopada 2017 - Wolverine: Jason Aaron Tom 1
7 Grudnia 2017 - Punisher Max Tom 3
7 Grudnia 2017 - Daredevil Nieustraszony Tom 2
7 Grudnia 2017 - Anihilacja Tom 3
24 Stycznia 2018 - Spider-Man i Czarna Kotka: Zło, które ludzie czynią
24 Stycznia 2018 - Wolverine: Jason Aaron Tom 2
21 Lutego 2018 - Anihilacja: Podbój Tom 1
28 Marca 2018 - Daredevil Nieustraszony Tom 3
28 Marca 2018 - Deadpool Classic Tom 4
18 Kwietnia 2018 - Punisher Max Tom 4
17 Maja 2018 - Ultimate Spider-Man Tom 1
23 Maja 2018 - Daredevil by Ed Brubaker Tom 1
06 Czerwca 2018 - Deadpool Classic Tom 5
20 Czerwca 2018 - Wolverine: Jason Aaron Tom 3
25 Lipca 2018 - Daredevil by Ed Brubaker Tom 2
25 Lipca 2018 - Runaways Tom 1
22 Sierpnia 2018 - Anihilacja: Podbój Tom 2
19 Września 2018 - Ultimate Spider-Man Tom 2
19 Września 2018 - Wolverine: Jason Aaron Tom 4
17 Października 2018 - Punisher Max Tom 5
17 Października 2018 - Daredevil by Ed Brubaker Tom 3
28 Listopada 2018 - Runaways Tom 2
05 Grudnia 2018 - Rękawica Nieskończoności
23 Stycznia 2019 - Daredevil by Frank Miller Tom 1
23 Stycznia 2019 - Uncanny X-Men: Powstanie i Upadek Imperium Shi'Ar
Luty 2019 - Deadpool Classic Tom 6
? - Ultimate Spider-Man Tom 3
? - The Infinity War
? - Staruszek Logan
? - Spider-Man by Todd McFarlane
? - Punisher Max Tom 6

Zastanawia mnie ile kosztowałby tomik Marvel Epic Collection jeżeli Egmont by to wydał jako jakieś Marvel Deluxe ? Klasycznego pajączka tam też sporo. 400-500 stron w miękkiej oprawie ? 80zł w promocji ? Heh

Jakby Egmont ruszył z Deluxem dla Marvela mógłby właśnie co 2-3 miesiące wydać taki grubszy Epic a w reszcie miesięcy coś chudszego 150-200 stron (jakąś serie z przed Marvel NOW w częściach). Wiadomo ''Epiki'' nie zawierają jakiś super nowych komiksów (oprócz Star Wars) więc taki pomysł byłby ok myślę :wink:

Tak to sobie obmyśliłem. Pięknie by było. Może moja wizja jest trochę utopiczna z tymi Epikami ale samo Marvel Deluxe na 2017 wydaje się całkiem prawdopodobne jeżeli WKKM zwinie interes całkowicie lub wejdzie tylko w Marvel NOW tak jak w UK. ''Nie ruszamy klasyki bo tą lukę wypełnia WKKM'' Pamiętam doskonale te słowa pana z Egmontu !
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2018, 03:01:58 pm wysłana przez bogi1 »

Offline radef

Odp: Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 01, 2016, 02:49:44 pm »
Zastanawia mnie ile kosztowałby tomik Marvel Epic Collection jeżeli Egmont by to wydał jako jakieś Marvel Deluxe ? Klasycznego pajączka tam też sporo. 400-500 stron w miękkiej oprawie ? 80zł w promocji ? Heh
O! Marvel Epic Collection (oczywiście trochę inaczej nazwane) chętnie bym zobaczył po polsku. Tylko nawet gdyby to w miękkiej wydali to by musiało co najmniej 100 złotych (okładkowe) kosztować.
Oczywiście na miejscu Egmontu nie wziąłbym za klasyki, ale za późniejsze historie, do lutego 2017 będzie wydane aż 31 tomów zbierających komiksy z lat 80-tych, 90-tych (więc tych mało wydanych przez Hachette), nie mówiąc już o tomach wydanych w liniach Ultimate Collection i Complete Collection/
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline 8azyliszek

Odp: Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 01, 2016, 03:44:49 pm »
Też się zgadzam - lata 80-te i 90-te są mało reprezentowane w WKKM. Może MMH podniosła by ich liczbę, ale na razie nie ma polskiej wersji. Tutaj Egmont mógłby sięgnąć i coś nam dać z przygód mutantów, Avengers czy FF. Może Onslaugt, może Age of Apocalypse - jest z czego wybierać. I tradycyjnie - współcześni mutanci między Dniem M a Schizmem i kosmos Marvela.

Offline Antari

Odp: Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 01, 2016, 06:54:19 pm »
Epici to taki trochę temat bez sensu. Tzn. zależy od pozycji. Kiedyś się w nie bawiłem ale jakość wydania bardziej mi odpowiada w omnibusach. Z mojego doświadczenia z nimi to relatywnie droga zabawa za jakość jaką prezentują. Oczywiście mam np. ten zbierający część vol.3 Silver Surfera bo w żadnej innej formie się to nie ukazało zbiorczo (albo nie jest dostępne, nie było jak kupowałem). Na polskim rynku nie wydaje mi się to dobrym posunięciem. Cena za 500 stron mogłaby faktycznie dojść do ponad 100 zł, co pewnie odbiłoby się na sprzedaży. Taka kwota kojarzy się już z "bogactwem" w naszym kraju jak zauważyłem (ba, mnie wytykają bogactwo przez chęć zakupu standard HC po 50 zł ;) a nie jak wszyscy 25zł za SC), a standard SC w tej cenie mógłby zostać odebrany inaczej. Ogółem klasyki z Marvela bym widział w cenie 50-60 zł w HC po 150-200 stron jak N52 z DC.

Offline radef

Odp: Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 01, 2016, 08:27:51 pm »
Ogółem klasyki z Marvela bym widział w cenie 50-60 zł w HC po 150-200 stron jak N52 z DC.
HC-ki mają w Egmoncie stałą cenę (superbohaterskie). 75 złotych lub więcej. Ja bym wolał takiego Epica, który ma 450 stron i kosztuje 100 złotych.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Antari

Odp: Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 01, 2016, 10:00:49 pm »
HC-ki mają w Egmoncie stałą cenę (superbohaterskie). 75 złotych lub więcej. Ja bym wolał takiego Epica, który ma 450 stron i kosztuje 100 złotych.

Tyle, że ja piszę o cenie po rabatach. N52 zazwyczaj można dorwać w cenie nawet poniżej 50 zł. A i pod względem ilości stron jest różnie, są tomy chudsze, są grubsze.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 01, 2016, 10:08:54 pm wysłana przez Antari »

JanT

  • Gość
Odp: Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 01, 2016, 10:47:23 pm »
Po 100 zł to podwójne wydania (jak Y i Skalp) np Ultimate Spider-Man:



Się zaoszczędzi pieniądz i miejsce :smile:

Offline Antari

Odp: Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 01, 2016, 10:57:20 pm »
Już prędzej run Straczynskiego, niż ładować się w takie serie na kilka lat (3 lata by zajęło wydanie całego Ultimate gdyby wychodził średnio raz na 3 miesiące).

JanT

  • Gość
Odp: Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 01, 2016, 11:06:33 pm »
Też by mogło być:



Tylko żeby się nie bawili w drobnicę  :smile:

Offline radef

Odp: Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 02, 2016, 06:49:47 am »
Tyle, że ja piszę o cenie po rabatach. N52 zazwyczaj można dorwać w cenie nawet poniżej 50 zł. A i pod względem ilości stron jest różnie, są tomy chudsze, są grubsze.
Według mnie lepiej pisać ceny okładkowe. Jak pisałem kiedyś, rok temu kupiłem nówkę "Mrocznego odbicia" za 38 złotych (okł. 100 zł), więc byłbym ostrożny z pisaniem o nich.
I gdy pisałem o Epicach, chodziło mi o 100 złotych okładkowe (w miękkiej oprawie).
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

JanT

  • Gość
Odp: Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 02, 2016, 08:11:12 am »
Może warto nowy temat założyć? coś w stylu "Old Marvel Egmont"  :smile:

Super by było jakby wydawali grubasy z Epic, Ultimate i Complete Collections https://en.wikipedia.org/wiki/Marvel_Ultimate_Collection,_Complete_Epic_and_Epic_Collection_lines (Daredevila można wykreślić  :smile: ) ale to pewnie małe szanse. Takie tytuły to by była bajka:

Amazing Spider-Man
                       - J. Michael Straczynski 5 tomów
Captain America                               - Brubaker 3 tomy
Deadpool                                          - Daniel Way 4 tomy (to mniej bajka bardziej pieniądz  :smile: )
Deadpool & Cable                             - Fabian Nicezia 3 tomy
New X-Men                                       - Morrison 3 tomy
Punisher MAX                                    - Ennis 5 tomów
Nextwave: Agents of H.A.T.E            - Ellis 1 tom
Runaways v1,v2,v3                          -  Brian K. Vaughan 4 tomy
X-Force                                              - Kyle & Yost 2 tomy
Amazing Spider-Man (od 1984)       - 4 tomy

pomarzyć można  :smile:

Offline 8azyliszek

Odp: Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 02, 2016, 09:00:34 am »
@UP
Jestem za, ale żeby było jak z Muchą i kolorową serią - nie powtarzać po WKKM, tylko zaczynać od tego co nie było. Albo niech się Egmont zobowiąże, że jak im pierwsze tomy będą słabiej się sprzedawać, to jednak będzie dalej to wydawać a nie urwie w połowie. Tak jak to teraz dobrze robią z Ygrekiem - 5 tomów wyjdzie, choćby nie wiem co.

Offline radef

Odp: Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 02, 2016, 09:18:36 am »
@UP
Jestem za, ale żeby było jak z Muchą i kolorową serią - nie powtarzać po WKKM, tylko zaczynać od tego co nie było.
No właśnie tak się nie da. W przypadku kolorowej serii nie było czegoś takiego jak początek, koniec. Egmont jak już coś będzie wydawał, to na pewno od początku. Dlaczego? Ponieważ wydawanie np. to, że pierwsze tomy serii nie byłyby dostępne w sprzedaży. Np. wydawanie Spidera JMS od 2. tomu (wg Ultimate Collection) dotarło jedynie do tych co kupili oba tomy od Hachette, a w przypadku wydania 1. tomu zarówno ci co nie byli zainteresowani Marvelem 4 lata temu mogliby się wkręcić w serię.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Komiksy sprzed Marvel NOW od Egmontu ?
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 02, 2016, 10:39:45 am »
Cytuj
Może warto nowy temat założyć? coś w stylu "Old Marvel Egmont"  :smile:

Mówisz i masz  :cool: :cool:

Także rozmawiamy o ewentualnym ruszeniu przez Egmont z taką inicjatywą.

Zrobiłem trochę offtopu w wątku Marvel NOW więc jakby moderator mógł przenieść posty #1845-1857 do tego wątku byłbym wdzięczny :wink:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2016, 12:24:00 pm wysłana przez bogi1 »

Offline 8azyliszek

Odp: Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 02, 2016, 10:51:18 am »
@UP
OK, ale niech Egmont nie narzeka i nie przerywa wydawania, jeśli 1 tom sprzeda im się słabo. To samo z Morrisonem, Daredevilem Millera czy Capitanem Ameryką Brubakera. Ja takich pierwszych tomów nie kupię, z tego samego powodu dla którego nie kupiłbym WKKM zdublowanych po Marvel Now. Mam już początki tych komiksów i chcę ciągu dalszego.

Ale jeśli będzie to twarde trzymanie się całości, jak z Ygrekiem, to jestem jak najbardziej za. Każdy wybierze sobie wtedy, czy chce zaczynać od początku, czy dołaczy w wybranym przez siebie czasie.