Autor Wątek: Klasyka Marvela od Egmontu  (Przeczytany 483545 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nick Jackolson

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1320 dnia: Kwiecień 25, 2018, 09:19:20 pm »
W ramach Klasyki Marvela mogliby puścić Fantastic Four by Hickman. W tym miesiącu za granicą zapowiedzieli FANTASTIC FOUR BY JONATHAN HICKMAN: THE COMPLETE COLLECTION VOL. 1 TPB, więc polskie wydanie pewnie  by bazowało na nim.

Popieram! Run jest genialny !

Tutaj nawet sobie o tym pogadaliśmy: http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,35942.210.html

Masakra, jak ja to wstrętnie napisałem :) No nic, nie edytuję. Będę miał przykład jak więcej nie pisać :) Sens jednak czy odczucia mimo upływu lat pozostały te same. Jak ktoś ma chęć można poczytać.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2018, 09:40:06 pm wysłana przez Nick Jackolson »

Offline sum41

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1321 dnia: Kwiecień 25, 2018, 09:20:53 pm »
FF to tylko Johna Byrne  :cool:
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

JanT

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1322 dnia: Kwiecień 25, 2018, 09:29:20 pm »
Popieram! Run jest genialny !
I ja  :smile:

Nie uważam też żeby FF była u nas mało popularna a na pewno jest bardziej popularna np od Anihilacji.
Myślę że wręcz brakuje u nas FF (FOX wy $#@^  :smile: ) Idealna pozycja do Klasyki. To chyba będzie z 4/5 tomów?

FF to tylko Johna Byrne  :cool:
A czytałeś Hickmana? Na Byrne'a szanse dużo mniejsze bo staroć  :smile:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2018, 09:33:48 pm wysłana przez JanT »

Offline Antari

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1323 dnia: Kwiecień 26, 2018, 01:37:16 pm »
Moim zdaniem FF by Hickman miałoby szansę aby się ukazać w ramach Klasyki Marvela z uwagi na to, że otrzymaliśmy już dawkę twórczości Hickmana (Avengers, New Avengers, Time Runs Out). Jest to run dobrze przyjęty u nas, więc z uwagi na nazwisko mogłoby wyjść. Dodatkowo w runie Hickmana jest też sporo rysunków Eptinga znanego polskiemu czytelnikowi choćby z Kapitana Ameryki, Velvet, New Avengers etc.

Fantastyczna Czwórka może w przyszłości zagości na ekranach kin w MCU, więc moim zdaniem nie ma lepszego runu od którego można by zacząć wydawanie komiksów z tymi postaciami u nas. Może jeszcze nie teraz, ale jest to dość dobry kandydat.

Offline misiokles

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1324 dnia: Kwiecień 26, 2018, 02:30:47 pm »
Superhero u nas się sprzedaje postaciami, nie autorami:)

Offline donTomaszek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1325 dnia: Kwiecień 26, 2018, 02:36:58 pm »
Co takiego dobrego jest w FF Hickmana? Pytam bez zlosliwosci. Nie czytalem, a wiekszosc opinii o tym runie jest bardzo pozytywna.
Nigdy nie przepadalem za tym skladem, zawsze wydawal mi sie strasznie lamerski...
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Maragast

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1326 dnia: Kwiecień 26, 2018, 02:45:11 pm »
Superhero u nas się sprzedaje postaciami, nie autorami:)

Dokładnie.
Ci którzy patrzą na autorów i ludzie obeznani z zagranicznymi tytułami to raczej nisza - większość czytelników w Polsce raczej nie sięgnęła by po FF, bo ich to nie interesuje. Pamiętam jak wychodził ten ostatni film FF (kiedy jeszcze nie było wiadomo, że jest to gówniany film) to masa osób mówiła "eee Fantastyczna Czwórka, to mnie nie interesuje". A teraz jeszcze doszło kiepskie wrażenie po filmie więc raczej nie ma szans by się to sprzedało u nas.

Offline wonaps

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1327 dnia: Kwiecień 26, 2018, 02:50:32 pm »
czy wiecie może coś o ewentualnych dodrukach Egmontu? Daredevila tom 1 ciężko dostać mimo że wyszedł w październiku więc niby nie tak dawno.
Prawie się dałem nabrać bo zaraz wychodzi komiks o ten samej nazwie a jednak co innego;)

Offline Antari

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1328 dnia: Kwiecień 26, 2018, 02:51:04 pm »
Hickman w tym runie (i dalej w FF) na dobrą sprawę robił już sobie fundamenty pod cały swój run w Avengers/NA/TRO/Secret Wars. Całego runu nie czytałem, tylko wyrywkowo w tpb, bo jest problem z dostępnością omniaków. Generalnie świetna kreacja postaci, ciekawe wątki, czuć zarys większego "planu" autora jak to u Hickmana. Drużyna zdecydowanie ma potencjał trzeba tylko ją odpowiednio prowadzić.

Dokładnie.
Ci którzy patrzą na autorów i ludzie obeznani z zagranicznymi tytułami to raczej nisza - większość czytelników w Polsce raczej nie sięgnęła by po FF, bo ich to nie interesuje. Pamiętam jak wychodził ten ostatni film FF (kiedy jeszcze nie było wiadomo, że jest to gówniany film) to masa osób mówiła "eee Fantastyczna Czwórka, to mnie nie interesuje". A teraz jeszcze doszło kiepskie wrażenie po filmie więc raczej nie ma szans by się to sprzedało u nas.

A Hulk, Czarna Wdowa, Nova z Anihilacji to mają takie szerokie grono wielbicieli w Polsce poza ludźmi obeznanymi w komiksie? A jakoś komiksy w klasyce wyszły.

W Polsce przede wszystkim powinni wydawać dobre superhero, a nie byle jakie. Wychowywać czytelników a nie rzucać im ochłapy z kolorową metką. Zwłaszcza teraz gdy jet boom i sprzedaje się wszystko. Później gdy dojdzie do przesycenia na takie ruchy będzie już za późno.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2018, 02:58:20 pm wysłana przez Antari »

JanT

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1329 dnia: Kwiecień 26, 2018, 03:07:41 pm »
Dokładnie.
Ci którzy patrzą na autorów i ludzie obeznani z zagranicznymi tytułami to raczej nisza - większość czytelników w Polsce raczej nie sięgnęła by po FF, bo ich to nie interesuje.
To kto kupuje te Moon Knight, Ms.Marvel, Anihilacje, Elektre?  :smile:

A teraz jeszcze doszło kiepskie wrażenie po filmie
Po słabym Batman/Superman też wszyscy przestali kupować.

Sprzedają się tytuły popularne jak i te mniej popularne (a FF jest u nas popularna) ale bardzo dobre.

FF Hickmana to z tych ambitniejszych Marveli i idealny kandydat do Klasyki Marvela.
Na bank by się sprzedało lepiej od takiej Anihilacji. To tak w kontrze do tego:
raczej nie ma szans by się to sprzedało u nas.
:smile:

W Polsce przede wszystkim powinni wydawać dobre superhero
Tak jak wydają jest dobrze bo wydają dobre jak i popularne (które też pozwalają bardziej ryzykować z dobrymi)

Ciekawe co tam zapowiedzą w maju z Klasyki? (poza rękawiczką :smile: )
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2018, 03:13:42 pm wysłana przez JanT »

Offline Maragast

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1330 dnia: Kwiecień 26, 2018, 11:30:15 pm »
Takie pytanie do tych co czytali "Infinity Gauntlet": jak oceniacie ten event?
Ja nie czytam po angielsku więc tylko przeglądałem i z takiej perspektywy wydawalo sie to jakies takie... cienkie. Czasem jak sie otworzy komiks i patrzy na losowe kadry to potrafi zaciekawić, a czasem odrzucić. Tu raczej mnie odrzucił. Takie pierwsze wrażenie.
Ale jak tylko wydadzą to i tak kupuje i zabieram sie za czytanie, bo tą pozycję raczej tezeba znać ;)
A ci którzy ją czytali to jak ją oceniają???

Offline LucasCorso

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1331 dnia: Kwiecień 27, 2018, 04:37:39 am »
Ja byłem zachwycony!!!!
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline Murazor

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1332 dnia: Kwiecień 27, 2018, 05:16:17 am »
Ja tez. Super gdyby wydali komplet z Thanos Quest.

Offline misiokles

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1333 dnia: Kwiecień 30, 2018, 07:54:39 am »
Obejrzałem wczoraj Infinity War i tak sobie myślę, że jednak lepiej iż Infinity Gauntlet polscy czytelnicy poznają dopiero po premierze filmu. Ostatnie minuty filmu nie mają aż takiej siły rażenia gdy zna się komiks, ba - wydają się oczywistością.

Offline Maragast

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1334 dnia: Kwiecień 30, 2018, 02:14:35 pm »
Hej, ja mam pytanie o Nowoczesną Kosmiczną Sagę Marvela.
Znalazłem taki obrazek:



Pierwsza kolumna:
Anihilację dostaliśmy całą w trzech tomach.

Druga kolumna:
Anihilacja Podbój wyjdzie w dwóch tomach, więc będzie całość.
Strażnicy Galaktyki wyszli w SBM
Czy Nowa jest niezbędna do zrozumienia całości? Myślicie, że jest szansa na wydanie tego w całości (w tych trzech tomach jak na grafice)???

Trzecia i czwarta kolumna:
wyszła Mordercza Geneza, która wprowadza postać Wulkana więc chyba raczej Rise and Fall of the Shi'ar Empire oraz Imperator Wulkan Egmont wyda.
Czy reszta War of Kings oraz Realm of Kings jest zebrana w jakiś większych tomach jak Anihilacja czy nie?
Jak myślicie Egmont będzie wydawał dalej te chistorie

Piąta kolumna czyli Imperatyw Thanosa wydano w WKKM.

Coś gdzieś TK mówił, że chcą wydać całość tej kosmicznej sagi?