trawa

Autor Wątek: Klasyka Marvela od Egmontu  (Przeczytany 483535 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Feldkurat

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1365 dnia: Maj 04, 2018, 01:34:04 pm »

 i nie daj Bóg dobra sprzedaż USM zachęci Egmont do wydania całego świata Ultimate: F4, X-Menów i dziesiątek miniserii.

Ech, rozmarzyłem się... Ale bym kupował!

Osobiście uważam, że tylko wznowienia staroci tego co wydawał TM-Semic, czyli Spider-man Todd McFarlane, czy X-men Jima Lee mają szansę odnieść jakiś sukces sprzedażowy, ze względu na sentyment. Dlatego Daredevil Millera dla mnie jest pewnym znakiem zapytania, bo to też jednak jest trochę ramota.

Też tak uważam. To są generalnie bardzo dobre historie, a kreska Jima Lee genialna, więc kupiliby również młodsi czytelnicy. A sentyment działałby swoją drogą. Ja np. nie znoszę kreski McFarlane'a, a kupiłbym z sentymentu.

JanT

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1366 dnia: Maj 04, 2018, 01:39:14 pm »
No jest. I było sporo marudzenia.
Sporo? Sporo to jest narzekań na Deadpoola który sprzedaje się najlepiej  :smile: Najbardziej ludzie narzekali że fabuła zagmatwana/niezrozumiana czego w Daredevilu nie ma.

O i to będzie prawdziwy test. I już czekam na pytania i zdziwienie, że to nie tak było w filmie :wink: .
Jak będzie w Top 5 na gildii to znaczy że się udało?  :smile: Przy innych filmach jakoś tych pytań/zdziwień nie było.

mkolek81

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1367 dnia: Maj 04, 2018, 01:51:32 pm »
Przy innych filmach jakoś tych pytań/zdziwień nie było.
Jakbyś nie umiał czytać tej sarkastycznej emoty na końcu zadania.

Ale prawda jest taka, że Egmont część tytułów puszcza pod filmy ostatnio.

Offline eridraven

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1368 dnia: Maj 04, 2018, 01:54:08 pm »
Jakbyś nie umiał czytać tej sarkastycznej emoty na końcu zadania.

Ale prawda jest taka, że Egmont część tytułów puszcza pod filmy ostatnio.


I to z ich strony dobry ruch :D


Rozumiem też, że USM to ruch dla nowych czytelników ale co ze starymi :P
Ziemia 616 ponad wszystko! ^o^

https://www.facebook.com/comixxy/

JanT

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1369 dnia: Maj 04, 2018, 02:02:54 pm »
Rozumiem też, że USM to ruch dla nowych czytelników ale co ze starymi :P
Kapcie i gazeta  :biggrin:

Zobaczymy co tam w na KW zapowiedzą jeszcze.

Ale prawda jest taka, że Egmont część tytułów puszcza pod filmy ostatnio.
To wiadomo. Tak samo jak Mucha i NSC (dlatego są to 3 najlepsze wydawnictwa w Polsce  :smile: )

Offline wonaps

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1370 dnia: Maj 04, 2018, 03:06:49 pm »
Rozumiem też, że USM to ruch dla nowych czytelników ale co ze starymi :P
Komiks za 100 złotych raczej przyciągnie wyłącznie osoby już siedzące w komiksach;) lub ich dzieci bo osoba nie w temacie nie da dziecku 100złotych na komiks;)

Offline eridraven

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1371 dnia: Maj 04, 2018, 03:20:39 pm »
Kapcie i gazeta  :biggrin: 

:P wolę komiksy
 
Zobaczymy co tam w na KW zapowiedzą jeszcze.
To wiadomo. Tak samo jak Mucha i NSC (dlatego są to 3 najlepsze wydawnictwa w Polsce  :smile: )


O tym nie pomyślałem, że konkurencja jest jeszcze NSC też ma dobrą passę. Kupię z miejsca :P
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2018, 03:46:52 pm wysłana przez eridraven »
Ziemia 616 ponad wszystko! ^o^

https://www.facebook.com/comixxy/

Offline death_bird

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1372 dnia: Maj 04, 2018, 03:57:18 pm »

Możesz brać spokojnie od trójki z którym czwórka będzie mieć ciągłość.

No i super. Dzięki.

Ja też bym chciał Amazinga od 1 numeru bo lubię klasyczną kreskę na zachodzie Europy wychodzą takie starocie i się sprzedają. Jednak narazie pozostają mi wydania Masterworks.

Ale umówmy się, że to akurat byłby absurd i tego faktycznie prawie nikt by nie tknął. Jakby zaczęli iść ważniejszymi/lepszymi historiami od połowy lat 70-tych albo od 80-tych to pewnie byłaby inna bajka. Brałbym z pocałowaniem ręki i prosiłbym o więcej.

"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline Marvelek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1373 dnia: Maj 04, 2018, 05:53:16 pm »
Z punktu widzenia wydawnictwa puszczenie Ultimate, to świetne rozwiązanie. Ten Spider-Man to świetnie napisany komiks, więc wielu fanów sięgnie po tytuł, a co ważniejsze nowi czytelnicy. Tak naprawdę tymi cudownymi Amazingami nie zachwycą się osoby, które nie wychowywały się na TM-Semic. Z nowszych rzeczy, podobnie jak reszta Panów chętnie bym ujrzał Stranczynskiego, zwłaszcza, że to chyba jest tylko 5 tomów. Co do wydania klasyki na McFarlena bym nie liczył. Sądzę, że paradoksalnie na takich klasykach wydawnictwo spokojnie by zarobiło, aczkolwiek wydanie Spidera od pierwszego numeru byłoby dość ryzykowne. Przy Deadpoolu ja wysiadłem przy trzecim tomie, kupiłem jeszcze czwarty, ale na piąty już się nie skuszę. Takie rzeczy budzą sentymenty i ciekawość, ale mając w perspektywie kilkanaście tomów, zbierać będą to tylko najbardziej wytrwali fani. Brak strat przy wydawaniu historii opartych o sentyment może gwarantować wypuszczanie na rynek czegoś co ma maksymalnie 5 tomów np. "Clone Saga" moim zdaniem spokojnie by się sprzedała.

Offline Maragast

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1374 dnia: Maj 04, 2018, 06:09:05 pm »
Tylko myśląc z punktu widzenia wydawnictwa: klon saga sprzeda się słabiej niż Ultimate więc nie ma dyskusji.
Jakby mieli sięgać po coś poza Ultimate to tak samo: klon saga sprzeda się raczej słabiej niż przykładowo Straczyński więc raczej nie ma na nią co liczyć.

JanT

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1375 dnia: Maj 04, 2018, 06:21:57 pm »
W Ultimate Spider-Man też jest Clone Saga  :smile: A co najważniejsze:


Offline Marvelek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1376 dnia: Maj 04, 2018, 06:33:43 pm »
Tylko myśląc z punktu widzenia wydawnictwa: klon saga sprzeda się słabiej niż Ultimate więc nie ma dyskusji.
Jakby mieli sięgać po coś poza Ultimate to tak samo: klon saga sprzeda się raczej słabiej niż przykładowo Straczyński więc raczej nie ma na nią co liczyć.


"Clone Saga" dałem jako przykład zamkniętej w 5 tomach serii sprzed 2000 roku. Chodzi mi o to, że jeśli chce się zarobić na ramotkach, to nie można wydawać ich w kilkunastu tomach. Po cichu liczę, że na Komiksowej Warszawie Egmont zrobi niespodziankę i zapowie wydanie runu Straczynskiego, ale pewnie aż tak dobrze nie będzie. Tak, czy inaczej oryginalną "Clone Saga" z pewnością bym przytulił, jak wszystko z pajęczej klasyki.

JanT

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1377 dnia: Maj 04, 2018, 06:47:20 pm »
Po cichu liczę, że na Komiksowej Warszawie Egmont zrobi niespodziankę i zapowie wydanie runu Straczynskiego
Zapomnij o jakiejkolwiek innej serii Spider-Mana w Klasyce dopóki wydają Ultimate (z 3 lata to minimum)
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2018, 06:54:05 pm wysłana przez JanT »

Offline Maragast

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1378 dnia: Maj 04, 2018, 07:51:00 pm »
Ja liczę, że poza "Ultimate Spider-Manem" wydadzą też "Ultimate X-Men".

Offline sum41

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1379 dnia: Maj 04, 2018, 07:57:15 pm »
W USA zbiorcze wydania Clone Saga super się sprzedawały, że szybko dodruk robili co niezdaza się tak szybko w przypadku zbiorczych. A U nas takie narzekanie na tą  sagę  :lol:
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?