Autor Wątek: Klasyka Marvela od Egmontu  (Przeczytany 483485 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline erol

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1860 dnia: Styczeń 24, 2019, 08:04:50 pm »
W której części? No to że z complete to wiadomo, po ptakach, ale jak wydają średniawy tom 6 to znaczy chyba że chcą wydać całość.

Offline Marvelek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1861 dnia: Styczeń 24, 2019, 08:18:12 pm »
W której części?
Egmont i zrobienie składaka: jakoś trudno mi sobie wyobrazić. Natomiast wydanie Born i Platoon byłoby idealne jako uzupełnienie do tomu 5. Skoro nie wydali tego teraz, wątpię aby mieli to w planach w najbliższym czasie.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1862 dnia: Styczeń 24, 2019, 08:20:37 pm »
Cytuj
Egmont i zrobienie składaka: jakoś trudno mi sobie wyobrazić.
Hulk z klasyki to składak. Rękawica też ? Nie wiem czy wydali kiedyś, gdzieś to z Thanos Quest ?

Offline kas1

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1863 dnia: Styczeń 25, 2019, 09:17:39 am »
Hulk to był gotowiec innego rynku

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1864 dnia: Styczeń 25, 2019, 09:29:19 am »
Hulk to był gotowiec innego rynku
A nie było przypadkiem tak, że dorzucili Marvel Knight Hulk tylko dlatego, że polak jest rysownikiem ?

Daj linka, bo nie mogę znaleźć innej edycji zbierającej akurat The End, Future Imperfect i właśnie MK Hulk

Offline kas1

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1865 dnia: Styczeń 25, 2019, 10:22:40 am »
Nie mam linka. Ktoś pisał tutaj, że to składak z rynku niemieckiego.

Offline Maragast

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1866 dnia: Styczeń 25, 2019, 12:52:15 pm »
Punisher Born już kiedyś zostało wydane.
No właśnie co do tych komiksów wydanych kiedyś przez nieistniejące wydawnictwa (TM-Semic i Mandragora) to czy czytanie skanów do czasu ponownego ich wydania też jest nielegalne???
Chodzi o to, że wspomniany Born chętnie bym kupił gdyby Egmont wydał ale skoro na razie go nie wydano, a nakład wydania Mandragory wyczerpał się to czy kiedy przeczytam skany to łamie prawo?
Bo w prawie polskim jest ten dziwny zapis "na własny użytek", ktory można interpretować w różny sposób.
Akurat w takim przypadku kiedy na razie czytam skany Born, a po ewentualnym wydaniu kupuje to nowe wydanie nie działam w żaden sposób na szkodę wydawnictwa (efekt jest w sumie taki sam jak wypożyczenie tego z biblioteki).
Tak myśląc o tym dochodzę do wniosku, że handel przez allegro komiksami TM-Semic czy Mandragory działa na większą szkodę wydawnictwa niż czytanie skanów no bo nie każdy kto wydał masę kasy na stare wydania kupi ich wznowienie.

Offline wonaps

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1867 dnia: Styczeń 25, 2019, 12:56:52 pm »
dopowiedzieć zawsze sobie wszystko można dla spokojnego sumienia.

Offline sum41

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1868 dnia: Styczeń 25, 2019, 08:00:47 pm »
Hulk slabo poszefl bo na wyprzedazy w Egmoncie byl...
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1869 dnia: Styczeń 25, 2019, 10:20:59 pm »
  Czytanie skanów czegokolwiek jest nielegalne, nie bardzo rozumiem nawet jak można się zastanawiać nad takimi oczywistymi faktami. Natomiast w Banana Republic of Poland, prawo jest tak oczywiście skonstruowane, aby nikt nic nie wiedział i u nas wolno takie skany posiadać na własny użytek, ale nie wolno ich rozpowszechniać, także policja za czytanie Punishera ścigać Cię nie będzie. Za to właściciel praw autorskich może wnieść sprawę z powództwa cywilnego i tutaj następuje już koniec tematu dla pirata.

Offline misiokles

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1870 dnia: Styczeń 25, 2019, 11:43:59 pm »
Że niby w innych krajach jest inaczej?

Offline Jutrzen

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1871 dnia: Styczeń 26, 2019, 12:24:52 am »
  Czytanie skanów czegokolwiek jest nielegalne, nie bardzo rozumiem nawet jak można się zastanawiać nad takimi oczywistymi faktami. Natomiast w Banana Republic of Poland, prawo jest tak oczywiście skonstruowane, aby nikt nic nie wiedział i u nas wolno takie skany posiadać na własny użytek, ale nie wolno ich rozpowszechniać, także policja za czytanie Punishera ścigać Cię nie będzie. Za to właściciel praw autorskich może wnieść sprawę z powództwa cywilnego i tutaj następuje już koniec tematu dla pirata.
Sprawę przeciwko komuś, kto czytał skany? Za czytanie skanów?  Good luck with that.

Offline nesumi

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1872 dnia: Styczeń 26, 2019, 07:40:58 am »
  Czytanie skanów czegokolwiek jest nielegalne, nie bardzo rozumiem nawet jak można się zastanawiać nad takimi oczywistymi faktami. Natomiast w Banana Republic of Poland, prawo jest tak oczywiście skonstruowane, aby nikt nic nie wiedział i u nas wolno takie skany posiadać na własny użytek, ale nie wolno ich rozpowszechniać, także policja za czytanie Punishera ścigać Cię nie będzie. Za to właściciel praw autorskich może wnieść sprawę z powództwa cywilnego i tutaj następuje już koniec tematu dla pirata.
Bardzo kategoryczne stwierdzenie. W mojej pracy, skany raportów po przeprowadzonej kontroli są udostępniane zainteresowanym i upoważnionym osobom. A zakład, w którym pracuję to czysta korporacja, która w żadnym razie nie pozwoliłaby sobie na jakiekolwiek nielegalne działania.

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1873 dnia: Styczeń 26, 2019, 08:42:08 am »
Założyłem, że wszyscy uznają że chodzi o pirackie skany a nie o wszystkie skany świata.

Offline Maragast

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1874 dnia: Styczeń 26, 2019, 02:55:36 pm »
Założyłem, że wszyscy uznają że chodzi o pirackie skany a nie o wszystkie skany świata.

A co to znaczy pirackie skany???

Natomiast w Banana Republic of Poland, prawo jest tak oczywiście skonstruowane, aby nikt nic nie wiedział i u nas wolno takie skany posiadać na własny użytek, ale nie wolno ich rozpowszechniać, także policja za czytanie Punishera ścigać Cię nie będzie.

Z tego co napisałeś wychodzi, że skany wspomnianego Punishera Born w Polsce nie są pirackie o ile są na własny użytek.
Chcę jeszcze raz wrócić do początku mojego poprzedniego postu:

Punisher Born już kiedyś zostało wydane.
No właśnie co do tych komiksów wydanych kiedyś przez nieistniejące wydawnictwa (TM-Semic i Mandragora) to czy czytanie skanów do czasu ponownego ich wydania też jest nielegalne???

Zadałem to pytanie nie dlatego, że pochwalam czytania skanów zamiast kupowania komiksów tylko chciałem się upewnić jak to z tym dokładnie jest. Bo nie znam się na kwestiach prawnych, a sam niejednokrotnie słyszałem to określenie "na własny użytek" więc chciałem tylko upewnić się jak to w końcu dokładnie jest.A ciąg dalszy posta to tylko moje przemyślenia.

Żeby było jasne - NIE POPIERAM PIRACTWA I JESTEM PRZECIWKO PIRACTWU czego dowodem może być moje mieszkanie:

To moja kolekcja komiksów (kupuje niemal wszystko pomimo, że skany wielu pozycji można znaleźć w internecie):





A to moja kolekcja filmów - oczywiście wszystkie oryginalne:



Nie piratuje ani filmów ani oprogramowania (wszystko mam legalne).
Chodziło mi tylko o dowiedzenie się dokładnie tej jednej kwestii:
Czy jeśli przeczytałbym skan powiedzmy "Punisher Born" wydanego przez nieistniejące wydawnictwo Mandragora w momencie kiedy nie ma takiego wydania ze strony Egmontu to czy zrobiłbym to nielegalnie. Chętnie bym kupił ten komiks gdyby tylko był sprzedaży, a jak tylko się pojawi to od razu go kupię - no ale teraz go nie ma i nie wiadomo czy będzie.
Dlatego zadałem pytania więc dziękuję za odpowiedź chodź potem została ona zaprzeczona.

Natomiast w Banana Republic of Poland, prawo jest tak oczywiście skonstruowane, aby nikt nic nie wiedział i u nas wolno takie skany posiadać na własny użytek, ale nie wolno ich rozpowszechniać, także policja za czytanie Punishera ścigać Cię nie będzie.

Z tej wypowiedzi jasno wychodzi, że przeczytanie skanu takiego "Punisher Born" będzie legalne.Nie chcę dyskutować czy to prawo jest słuszne czy nie, jak jest w innych krajach, czy u nas jest gorzej czy lepiej - to nie było tematem mojego pytania. Takie prawo jakie mamy (czy jest ono słuszne czy nie) nas obowiązuje, a ja chciałem tylko dopytać się jak to dokładnie jest z tym obowiązującym nas prawem.

Dlatego nie wiem po co była ta późniejsza wypowiedź:

Założyłem, że wszyscy uznają że chodzi o pirackie skany a nie o wszystkie skany świata.

To w końcu wolno czytać te skany na własny użytek czy nie?
Bo jeśli prawnie wolno to znaczy, że nie są one pirackie, prawda?
Czy może wyciągam złe wnioski?