Autor Wątek: Klasyka Marvela od Egmontu  (Przeczytany 489580 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Blackwood

Odp: Klasyka Marvela w KŚK od Egmontu
« Odpowiedź #195 dnia: Sierpień 09, 2016, 09:07:37 pm »
Egmont może wszystko. :smile:  I zwykle robi to co kosztuje go najmniej wysiłku. Jeśli mogli wziąć gotowe tłumaczenie Tomasza Sidorkiewicza, to pewnie to zrobili. :smile: Zresztą kogo to obchodzi - ten komiks wszyscy mają. :biggrin:
Ja nie mam i z chęcią go zakupię :smile:

Offline 8azyliszek

Odp: Klasyka Marvela w KŚK od Egmontu
« Odpowiedź #196 dnia: Sierpień 09, 2016, 09:11:04 pm »

Offline OokamiG

Odp: Klasyka Marvela w KŚK od Egmontu
« Odpowiedź #197 dnia: Sierpień 09, 2016, 09:21:14 pm »
Ja tam się cieszę że Wojna Domowa będzie dostępna w normalnych cenach. Wznowienia zresztą to coś normalnego i nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Zresztą skoro seria nazywa się klasyka Marvela to ten tytuł powinien się tu znaleźć.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 09, 2016, 09:24:34 pm wysłana przez OokamiG »

Offline Cringer

Odp: Klasyka Marvela w KŚK od Egmontu
« Odpowiedź #198 dnia: Sierpień 09, 2016, 09:46:39 pm »
@UP
A co robiłeś 2 lata temu?
już ci kiedyś ktoś odpisał na takie pytanie. Po co znowu zaczynasz?

Offline radef

Odp: Klasyka Marvela w KŚK od Egmontu
« Odpowiedź #199 dnia: Sierpień 09, 2016, 09:59:19 pm »
A ja sprzedałem "Wojnę domową" z WKKM.
Wolę niekolekcyjne wydanie od Egmontu.
Za chwilę ktoś zapyta, dlaczego nie kupiłem wydania od Muchy. Bo było drogie. A jak pisałem wcześniej - wydanie od Egmontu droższe niż 80 (ok. 50 zł realna) nie powinno być.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline 8azyliszek

Odp: Klasyka Marvela w KŚK od Egmontu
« Odpowiedź #200 dnia: Sierpień 09, 2016, 10:03:38 pm »
Ja tam się cieszę że Wojna Domowa będzie dostępna w normalnych cenach. Wznowienia zresztą to coś normalnego i nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Zresztą skoro seria nazywa się klasyka Marvela to ten tytuł powinien się tu znaleźć.

A nie mogliby zacząć np od Age of Apocalypse? Albo Onslaughuta? Albo Armored Wars? No i ten zmieniony origin  o Dr Strange'u klasyką raczej nie jest.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Klasyka Marvela w KŚK od Egmontu
« Odpowiedź #201 dnia: Sierpień 09, 2016, 10:09:05 pm »
A nie mogliby zacząć np od Age of Apocalypse? Albo Onslaughuta? Albo Armored Wars? No i ten zmieniony origin  o Dr Strange'u klasyką raczej nie jest.
A od jakich PREMIEROWYCH tytułów zaczyna się twoja nowa ukochana kolekcja? I od jakiego PREMIEROWEGO tytułu zaczęła się twoja poprzednia ukochana kolekcja? Nie uważam, żeby Wojna Domowa była na naszym rynku w tej chwili komiksem pierwszej potrzeby, ale na litość - nie jęcz. I tak Cię nie stać na wszystko co wychodzi (mnie też).

Offline OokamiG

Odp: Klasyka Marvela w KŚK od Egmontu
« Odpowiedź #202 dnia: Sierpień 09, 2016, 10:11:13 pm »
@UP jeśli mają to w planach to prędzej czy później to wydadzą, jednak oba te wydarzenia nie są historiami na jeden tom tak jak Wojna Domowa, który w tym wypadku jest bezpieczniejszym wyborem, niż posiadające swój urok, ale jednak specyficzne historie z lat 90. A Strange jest czystą zagrywką pod wychodzący film. Zresztą na rynku ciągle jest zapotrzebowanie na Wojnę Domową.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 09, 2016, 10:14:16 pm wysłana przez OokamiG »

JanT

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela w KŚK od Egmontu
« Odpowiedź #203 dnia: Sierpień 09, 2016, 10:17:05 pm »

Wydaję mi się, że Egmont nie może sobie tak po prostu wziąć tłumaczenia Muchy i Hachette.
To tłumaczył Tomasz Sidorkiewicz który jest też współpracownikiem Egmontu.

Offline 8azyliszek

Odp: Klasyka Marvela w KŚK od Egmontu
« Odpowiedź #204 dnia: Sierpień 09, 2016, 10:20:47 pm »
Sprzedam drugiego Asterixa od Hachette i by mnie było stać. Na razie na Elektrę jeszcze mam. Na coś nowego i fajnego bym wyskrobał. Sprzedał butelki i puszki i by się znalazło parę groszy. :smile:

Powrót do Domu opchnąłem na Allegro. A Husha nie mam. Jak kiedyś pisałem - do 2015 nie miałem nic z DC, dlatego cieszę się na tanie i dobre komiksy z tego universum, które wreszcie będą dostępne w Polsce.

OokamiG - Rozumiem interes z filmem, bo od Wojny bez Końca, Egmont nieźle wykorzystuje kolejne premiery MCU. Mam pretensje, że z tak wielu historii o Strange'u wybrali właśnie tą. Ona przecież słaba i niekanoniczna jest. No czemu akurat ten tytuł?
To samo z Egmontowym DC Deluxe - większość to tytuły z nadchodzącego WKKDC albo duble innych wydań. I znów - masa, masa tytułów ze starego DC, a Egmont wybiera akurat te.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 09, 2016, 10:27:32 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline misiokles

Odp: Klasyka Marvela w KŚK od Egmontu
« Odpowiedź #205 dnia: Sierpień 09, 2016, 10:22:37 pm »
już kiedyś o to pytałem, więc powtórzę skoro jest okazja - kto ma prawa do tłumaczenia po tak długim czasie, wydawnictwo czy tłumacz?
Zależy od podpisanej umowy.
A Husha nie mam.
A gdzie byłeś, jak Egmont wydawał Husha?

Offline OokamiG

Odp: Klasyka Marvela w KŚK od Egmontu
« Odpowiedź #206 dnia: Sierpień 09, 2016, 10:23:07 pm »
To tłumaczył Tomasz Sidorkiewicz który jest też współpracownikiem Egmontu.
No to już zależy czy tłumacz jest posiadaczem praw do tłumaczenia, czy wydawnictwo. Może jeśli ktoś posiada oba wydania Civil War(jeśli jest taka osoba), to niech zobaczy czy tłumaczenia w obu wydaniach się różnią, czy też nie.

JanT

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela w KŚK od Egmontu
« Odpowiedź #207 dnia: Sierpień 09, 2016, 10:24:35 pm »
A kto jest szefem Polskiej Muchy?  :smile:

Offline OokamiG

Odp: Klasyka Marvela w KŚK od Egmontu
« Odpowiedź #208 dnia: Sierpień 09, 2016, 10:36:12 pm »
@UP
Czyżby Tomasz Sidorkiewicz ? Jednak pan Sidorkiewicz jest oddzielną osobą prawną od wydawnictwa i jego tłumaczenia nie muszą być od razu własnością Muchy, co jednak jest bardzo prawdopodobne.

Offline radef

Odp: Klasyka Marvela w KŚK od Egmontu
« Odpowiedź #209 dnia: Sierpień 09, 2016, 10:40:55 pm »
Ale jak pisałem wcześniej, Mucha już używała tłumaczeń Egmontu, a jeżeli ich używali to pewnie dlatego, że było to tańsze rozwiązanie. Więc pewnie podobnie będzie z "Wojną domową".
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja