trawa

Autor Wątek: Klasyka Marvela od Egmontu  (Przeczytany 483778 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline donTomaszek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #330 dnia: Październik 19, 2016, 10:07:24 am »
Mnie bardziej wkurza, że Elektra jest aż za 90zł.Czyli za jeden zeszyt więcej niż w CW na okładce dorzucili 10 zł. Grrrr - Egmont to zlo.
Moze dlatego, ze to klasyk i licencja drozsza? Z reszta, jaki sens Ci tlumaczyc, wiesz swoje.
Anyway, ten komiks Ci nie podejdzie. Zapomnij o tym tytule.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline SawiK

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #331 dnia: Październik 19, 2016, 11:00:29 am »
Bazyl
Wydanie MC olalem jak wiekszosc ich pozycji z tamtych lat gdzie jeszcze cena bardziej odstraszala niz sila przyciagania danego tytulu,a o dzisiejszych rabatach mozna bylo snic.
Haczeta mimo i z prenumerowalem z poczatku a pozniej kilka wybranych kupilem to strzelilem sobie w stope i jakims dziwnym trafem przeoczylem a moze przelozylem zakup. Niepamietam juz teraz tak czy siak zostalem z niczym. Podobna sytuacje przerabiam wlasnie dzis gdy okazali sie ze taki ze mnie geniusz ktory zamiast 3go tomu JLA zamawia pierwszy,a blad staje sie faktem gdy patrze i nie wierze ze trzymam w to w swoich rekach.
Dac ciala hehe zdaża sie, dałem ciala.

Offline Antari

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #332 dnia: Październik 19, 2016, 11:32:12 am »
Problemem jest też to, że komiks Egmont wydaje dokładnie w ten sam sposób co Mucha - Ta sama okładka, ten sam papier, ten sam format, wysoka cena. Zero innowacyjności. Zwłaszcza brak zmiany okładki jest dowodem na robienie tego od niechcenia. Trzecie wydanie IMHO miałoby sens, gdyby jakoś się różniło od poprzednich.

Mucha nie ma tu nic do rzeczy, okładka pochodzi z oryginalnego zagranicznego wydania, dlaczego mieliby robić inną? Niedorzeczność. Papier jest problemem? Serio? To jakiego byś użył? Format jest problemem, chciałeś OHC, a może Absolute? Wysoka cena? 50 zł po rabatach? Lepiej biadolić i wytykać przeszłość, niż kupić 10 zł droższy N-O-W-Y komiks, z całkiem możliwe, lepszym przekładem.


JanT

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #333 dnia: Październik 19, 2016, 11:45:25 am »
z całkiem możliwe, lepszym przekładem.
Bardzo małe szanse.

Wydanie Civil War w WKKM jest "zakurzone" Nowe wydanie Egmontu będzie drukowane w Edice czyli też ma duże szanse na pobrudzone i rozmazane/nieostre strony (jak to u Egmontu ostatnio) Wydania Muchy nie widziałem ale możliwe że będzie najlepsze jakościowo  :smile:

Offline 8azyliszek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #334 dnia: Październik 19, 2016, 12:04:26 pm »
SawiK - zgadzam się co wydania Muchy. Żądanie za niego okładkowych 100 zł w 2013 (a Długie Haloween jeszcze drożej) było jakimś nieporozumieniem, na którym Mucha się przejechała i nie mogła tego sprzedać aż do filmu. Ja ci pisałem tylko o wydaniu WKKM, które ukazało się w maju 2014. Sam takie posiadam.

A JLA 1 - stary, zawsze masz 14 dni na zwrot towaru zakupionego korespondencyjnie, bez podania przyczyn. mam nadzieję, że po zorientowaniu się w pomyłce to zrobiłeś.

@Antari
Nie masz Civil War PL, więc pewnie tego nie wiesz, ale do tego eventu była MASA okładek alternatywnych. I Hachette potrafiło zmienić standardowy front, na coś innego. I ma to więcej sensu, ponieważ ta pierwotna okładka była przydatna w 2006 w USA, gdy wychodziło wydanie zeszytowe. Wtedy te 100 zeszytów miało jeden motyw przepołowionej okładki, by było wiadomo z daleka, że dotyczą tego eventu. A teraz jeśli Egmont znowu wydaje tylko główną serię to okładka zeszytowa sensu ma mniej. (jest o tym ramka w wydaniu Hachette).

Papier. Ja mam matowy, a można by wydać na błyszczącym. Albo pseudopapierowym jak Nową Granicę. Format - albo powiększony, albo pocket. Okładka miękka, albo grawerowana albo z obwolutą i PANORAMĄ POD SPODEM, albo gąbką. Są możliwości. A tak będzie wyglądać dokładnie jak wydanie Muchy.


Offline Antari

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #335 dnia: Październik 19, 2016, 02:10:41 pm »
@JanT: Dla mnie duże (większe) szanse na pobrudzone i rozmazane/nieostre strony mają używane egzemplarze Muchy i WKKM od Januszów z allegro, więc zaryzykuję nowe wydanie Egmontu.

@8azyl: Przecież to nie żadna tajemnica, że była tona okładek tylko, uważasz mnie za ignoranta? Co to zmienia? Wydanie zbiorcze zagraniczne ma taką właśnie okładkę i tak powinno zostać wydane. Oczekujesz jakichś samoróbek, naprawdę? Błyszczących papierów? Może oprawy z 24 karatowego złota z diamentami i grawerowanym imieniem i nazwiskiem / ksywą kupującego?

Dla twojej informacji tak wygląda wydanie zagraniczne:

http://multiversum.pl/p/1039/68966/civil-war-mcniven-cover-hc-supercena--marvel-comics-tomy-sc-tpb-i-gn-oraz-hc.html

Jest jeszcze wersja z okładką z filmu:

http://multiversum.pl/p/1039/68967/civil-war-movie-cover-hc-supercena--marvel-comics-tomy-sc-tpb-i-gn-oraz-hc.html

Hmmm ciekawe co to przypomina? Mucha też wzorowała się na tym wydaniu z okładką McNiven'a. Och jaki zły ten Egmont i leniwy. Tak brzydko podrabia Muchę zamiast rzucić na okładkę jakiś fajowy, efekciarski fanart.

Na temat formatu było już dość debat. Civil War wychodzi w ramach klasyki Marvela więc w grę wchodzi jedynie standard HC.

Ale z tym rodzajem papieru to już na maxa przegiąłeś. Różne rzeczy już tutaj czytałem ale takie coś. Masakra.

Może jeszcze jakieś wymagania odnośnie folii w jaką pakują komiksy?

Offline 8azyliszek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #336 dnia: Październik 19, 2016, 02:22:45 pm »
Chodzi mi o to, wersja Egomntu będzie taka sama jak Muchy. Hachette przynajmniej się wyróżniło. Egmont też by mógł - w jakikolwiek sposób. Nie zrobił tego, to ma ode mnie minusa.

Offline SawiK

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #337 dnia: Październik 19, 2016, 02:42:48 pm »
Bazyl mi chodzilo o Muche przed doba rabatow rzedu 40 %. Batmana juz mozna bylo kupic w konkurencyjnej cenie z kolekcja.Dzieki kolekcji bede mial dubla niechcianego ale co tam przegryzlem sie z tym.
JLA tak dzwonilem do Arosa i moge to zrobic ;)
Swietna okladke zapodales ,atrakcyjniej to wyglada. Bede polowal na ten komiks ;)

Offline Mawer

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #338 dnia: Październik 19, 2016, 02:54:11 pm »
Chodzi mi o to, wersja Egomntu będzie taka sama jak Muchy. Hachette przynajmniej się wyróżniło. Egmont też by mógł - w jakikolwiek sposób. Nie zrobił tego, to ma ode mnie minusa.


Przecież i tak byś nie kupił bo masz z wkkm, więc o co ten cały ból tyłka? :doubt:

JanT

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #339 dnia: Październik 19, 2016, 02:55:12 pm »
Na gildii za równe 50 zł https://www.sklep.gildia.pl/komiksy/312915-wojna-domowa-wyd-ii
10 zł za odkurzenie  :biggrin:

Offline Antari

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #340 dnia: Październik 19, 2016, 02:59:59 pm »

Przecież i tak byś nie kupił bo masz z wkkm, więc o co ten cały ból tyłka? :doubt:

Chodzi o pojechanie po Egmoncie i autopromocję, jak zawsze. Kiedyś można było się jeszcze pośmiać z tych argumentów, dziś są już tak absurdalne, że odechciewa się śledzić wątki na forum.

Egmont musi się wyróżnić!

Offline 8azyliszek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #341 dnia: Październik 19, 2016, 03:05:25 pm »
Okładka alternatywna 1 zeszytu. Poprzednie dwie dały Mucha i Hachette. A przecież na zbiorcze wydanie wcale nie trzeba by dawać okładki z 1 numeru. Mi się np. podoba ta ze Spider-manem w Stark Armor z zeszytu trzeciego.


Lub inne


mgnesium

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #342 dnia: Październik 19, 2016, 03:12:13 pm »
nie ogarniasz że licencjodawca może mieć jakieś wytyczne co do przedruku swoich tytułów? szczególnie taki, który sam zabiegał o wydanie jakiegoś komiksu.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #343 dnia: Październik 19, 2016, 03:24:17 pm »
Okładka ze Spider-Manem do zbiorczego wydania eventu ogólnomarvelowego  (no, poza kosmosem). Głupie strasznie i bezsensowne.

mkolek81

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #344 dnia: Październik 19, 2016, 05:26:38 pm »
SawiK - zgadzam się co wydania Muchy. Żądanie za niego okładkowych 100 zł w 2013 (a Długie Haloween jeszcze drożej) było jakimś nieporozumieniem, na którym Mucha się przejechała i nie mogła tego sprzedać aż do filmu. Ja ci pisałem tylko o wydaniu WKKM, które ukazało się w maju 2014. Sam takie posiadam.
Chyba się mylisz. Zarówno nakłady Wojny domowej jak i Długiego Halloween (które miało dodruk) się wyczerpały. Jakby ten komiks był dostępny to by Egmont go nie wznawiał.
Na marginesie najlepsza cena za Wojnę domową była w pakiecie Wojna Domowa + 5 tomów New Avengers. Wiem bo sam kupowałem bezpośrednio od Muchy ten pakiet.