trawa

Autor Wątek: Klasyka Marvela od Egmontu  (Przeczytany 483356 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wolf Sazen

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #360 dnia: Listopad 03, 2016, 12:14:04 pm »
Annihilation tak tak tak! Oby dobrze się sprzedało i Egmont wydał pozostałe tytuły zbiorcze prowadzące do Thanos Imperative :D

Offline ThePinkFin

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #361 dnia: Listopad 03, 2016, 03:36:12 pm »
Annihilation
Annihilation (...) Thanos Imperative

Annihilation (...) Thanos Imperative :biggrin:
Ludzie, coś jest nie tak z polskimi tytułami? Skoro istnieją, to znaczy, że owe komiksy są wydane lub w planach, więc dobrze by było się stosować i ułatwić żółtodziobom orientację w temacie.

Offline 8azyliszek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #362 dnia: Listopad 03, 2016, 03:46:58 pm »
Tłumaczenie tytułów jest złe. Wszystko lepiej brzmi po angielsku. A odpowiadając na pytanie dlaczego jest taka dobra - bo jest totalna! A w Nieskończoności pokazano jak należało się uporać z Falą Annihilacji. :)


Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #363 dnia: Listopad 03, 2016, 03:57:45 pm »
Ludzie, coś jest nie tak z polskimi tytułami? Skoro istnieją, to znaczy, że owe komiksy są wydane lub w planach, więc dobrze by było się stosować i ułatwić żółtodziobom orientację w temacie.


Przykro mi, nigdy nie czytałem tych komiksów w polskiej wersji więc będę pisał o nich tak jak mój mózg je pamięta.
perły przed wieprze

Offline ThePinkFin

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #364 dnia: Listopad 03, 2016, 04:00:48 pm »
Tłumaczenie tytułów jest złe. Wszystko lepiej brzmi po angielsku.
Co jest złego w końcówce -cja zamiast -szyn albo w zamianie rzeczowników kolejnością, dodaniem -a do "Thanos" i minimalną zmianą wymowy drugiego słowa? A może lepsze, bo obce, takie niecodzienne? W przypadku tych tytułów to tak nie działa. "Tea who you yeah bunny" też brzmi Tobie lepiej po angielsku?

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #365 dnia: Listopad 03, 2016, 04:27:11 pm »
"Tea who you yeah bunny" też brzmi Tobie lepiej


Nieeeeeee


Herbata kto ty tak królik brzmi zdecydowanie lepiej


/ironia off

Offline 8azyliszek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #366 dnia: Listopad 03, 2016, 04:28:18 pm »
Ja podobnie jak kuba g jestem przyzwyczajony do słowa Annihilation, choć samego komiksu jeszcze nie czytałem. Mi bardziej podobają się angielskojęzyczne tytuły komiksów a polskie tłumaczenia WKKM czy WKKDC jakoś mi w uszach trzeszczą. Choćby ten słaby Fear Itself, który brzmi mi lepiej niż Sam Strach. Polskie tłumaczenie bardziej kojarzy mi się, że Strażakiem Samem niż komiksem Marvela. A to tylko jeden przykład z wielu - podobnie mam z Korvac Sagą, World War Hulk itp. No chyba ze polskie tłumaczenie jest słowo w słowo i nie zmienia sensu tytułu. Ale i tak będzie brzmieć gorzej w naszym języku dla mnie.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #367 dnia: Listopad 03, 2016, 04:46:00 pm »
@Bazyleusz
Sam wielokrotnie używałeś polskich zamienników wyjętych z tyłka. Przypomnij sobie ile razy używałeś "Rekawica nieskończoności" choć taki tytuł funkcjonuje #nigdzie. A asasynów chciałeś zamieniać na zabójców.

Offline 8azyliszek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #368 dnia: Listopad 03, 2016, 04:53:23 pm »
It's simple drogi @Blasku, ale rozumiem, że ty nie rozumiesz, więc ci wyjaśnię. Tytuły angielskie lepiej mi się czyta i lepiej brzmią w mojej głowie. Ale pisać to ja je wolę po polsku, żeby błędów w pisowni nie robić. A Infinity Gauntlet to po polsku "Rękawica Nieskończoności".

Offline rzem

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #369 dnia: Listopad 03, 2016, 05:22:46 pm »
No dobra, a wracając do tej Anihilacji: już wiem z wcześniejszych opinii, że można czytać ją osobno, w sensie nie trzeba czytać tych wszystkich tytułów powiązanych.


Ale co do treści: to jest nawalanka? Wszyscy na jednego? To jakiś kolejny Event na lato?
Co jest takiego w marvelowskim SF? Czym on się charakteryzuje?


Przepraszam za te naiwne może pytania.


Możecie wrzucić jakiś link do przykładowych stron? Grafika Google średnio pomaga.



Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #370 dnia: Listopad 03, 2016, 05:35:26 pm »
Na przykładowe strony bym nie patrzył, bo graficznie jest... średnio. Można się zniechęcić. Okładki są ładne, ale okładki kłamią.

Fabuła nie jest jakas BARDZO skomplikowana. Jeśli gramy w skojarzenia, to mi na myśl o Anihilacji przychodzą dwa: Gwiezdne Wojny i Władca Pierścieni. Jest zagrożenie, którego praktycznie nie można pokonać, są planety, ba, całe imperia które upadają w przeciągu godzin, są armie, które stawiają dramatyczny opór, są wielkie "ostatnie obrony" i szaleńczo-samobójcze plany odwrócenia nieuniknionego. Przy tym kosmos Marvela jest cholernie bogaty i różnorodny. Już samo obserwowanie jak bohaterowie z różnych części kosmosu, kultur i ras stawiają opór fali anihilacji jest super. Czuć skalę wydarzeń, a jednocześnie autorzy potrafią się skupić na małych tragediach, wojnach interesów, zdradach i zwycięstwach pojedynczych postaci. Świetna rozrywkowa rzecz.

Offline ThePinkFin

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #371 dnia: Listopad 03, 2016, 05:53:57 pm »
A Infinity Gauntlet to po polsku "Rękawica Nieskończoności".
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:  A "Annihilation" to nie "Anihilacja"? Może tego przypadku akurat nie bierzesz pod uwagę przy swoich absurdalnych tekstach, ale nie potrafisz się jasno wypowiedzieć?

Offline rzem

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #372 dnia: Listopad 03, 2016, 05:55:24 pm »
@BlaskowitzPartTwo.rar:
Dzięki za ten opis. Przykładowe strony bym zobaczył również dla strony literackiej. Ale spoko, może coś dadzą przed premierą. Jest jeszcze czas, żeby się zastanowić. Pewnie zaryzykuję, bo to zawsze po przeczytaniu można puścić dalej.

Offline Wolf Sazen

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #373 dnia: Listopad 03, 2016, 10:02:35 pm »
Ludzie, coś jest nie tak z polskimi tytułami? Skoro istnieją, to znaczy, że owe komiksy są wydane lub w planach, więc dobrze by było się stosować i ułatwić żółtodziobom orientację w temacie.


W moim przypadku jest to po prostu zboczenie zawodowe gdyż używam angielskiego w pracy częściej nic polskiego. A co do tych konkretnych tytułów to po prostu jeszcze brak przyzwyczajenia że mamy je w Polsce ;)

Offline donTomaszek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #374 dnia: Listopad 03, 2016, 10:25:18 pm »
Ja rowniez dziekuje Blaskowitzowi za opis. Teraz wiem, ze to komiks nie dla mnie.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

 

anything