trawa

Autor Wątek: Klasyka Marvela od Egmontu  (Przeczytany 492542 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #450 dnia: Grudzień 12, 2016, 12:06:34 pm »
Skoro możesz tak długo to czy mógłbym prosić o faktyczną odpowiedź a nie wyliczankę? Bo wiesz, ja mogę napisać, że ten komiks jest wtórny, nieśmieszny, infantylność kryje pod byciem edgy. To tylko słowa klucze bez większej wagi.

Możesz też napisać coś w taki sposób: ten komiks nic specjalnie nie demitologizuje w nowy sposób bo Pat Mills zrobił to wszystko już dwadzieścia i trzydzieści lat temu (do tego stopnia, że i wspomniany Garth Ennis w Boys też tak naprawdę tylko powielał owego Pata, właściwie był jego uczniem, więc takie jego prawo). Próby przedstawiania satyrycznie bohaterów jak i beznadziei pomysłów na usilne wsadzanie ich w bliższą naszej rzeczywistości sytuację też nie jest niczym nowym (zresztą w tym nawet Millar nie jest konsekwentny, ten komiks w moich oczach nie jest w stanie zdecydować się czego satyrą jest, więc kończy jako autopojazd).

Nie chodzi, że chcę żebyś mnie przekonał albo ja Ciebie, jestem cholernie ciekaw zawsze opinii o komiksach, które oceniam negatywnie bo pozwalają mi spojrzeć na nie inaczej z czasem i może dostrzec coś nowego (nie raz i nie dwa tak się działo) ale z wyliczanek nic nie wyciągnę.

Z kreską się zgodzę żeby nie było, że jestem wredny. Całkiem lubię bulwo ludzi Romity i w KA naprawdę nie dał ciała.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2016, 12:10:05 pm wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #451 dnia: Grudzień 12, 2016, 12:30:08 pm »
Ale jak mam Cię przekonywać np. do humoru? Monty Python i Family Guy śmieszą mnie jak nic na tym świecie, a Blok Ekipa, Kapitan Bomba i Bracia Figo Fagot żenują tak, że mam ochotę odebrać sobie życie. I jak miałbym z tym polemizować, gdybyś akurat Ty miał zupełnie odwrotnie?

Millar trafia do szerokiego, masowego odbiorcy, między innymi dlatego Kick-Ass był sprzedażowym hitem. Dlatego został zekranizowany. Moim celem nie było udowodnienie, że był pierwszy, pionierski. Ale był oryginalny w swoim czasie - gdy komiks superbohaterski zaczął znów zjadać własny ogon, a scenarzyści przygotowywali się do historyjek pokroju AvX i restartów uniwersów. Trafił z tematem idealnie, zapewne do odbiorcy niespecjalnie wiedzącego kto to Pat Mills, ale kojarzącego np. genezę Spider-Mana i to też głównie z filmu Raimiego. I to wystarczyło. W tym kontekście jest to dzieło kompletne, porywające, z fajnymi zwrotami akcji, przewrotne. Ty możesz dodać do wszystkich tych haseł przedrostek "nie", masz takie prawo :smile:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2016, 01:00:11 pm wysłana przez pocztar »

Offline misiokles

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #452 dnia: Grudzień 12, 2016, 01:06:10 pm »
Nie czytałem Pata, nie czytałem Boysów. Czytałem tylko Kick-Assa. Ale dość szybko "łyknąłem' konwencję tego komiksu. Bohaterowie wzbudzają emocje (nawet to, że mnie dana postać irytuje jest emocją, gdyż zazwyczaj źle napisane postaci zazwyczaj są kwitowane wzruszeniem ramion).  Wymienione wyżej niezdecydowanie także działa tu na plus, gdyż czytając czytelnik nie ma pewności w którą stronę pójdzie fabuła. Kick-Ass ma w sobie dużo "hooków", które mogą się spodobać szerszej publiczności i jak widać - się spodobały.

Offline lorddemo1

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #453 dnia: Grudzień 14, 2016, 12:20:01 pm »
Cześć! Komiksy zacząłem czytać dopiero po wejściu Marvel NOW! do Polski, aktualnie myślę nad zakupem komiksów z serii Marvel Classic i... tu pojawia się moja prośba do Was, osób bardziej obeznanych w komiksowym świecie - co polecacie, czego nie tykać? Punishera przeczytałem, na pewno zakupie Anihilację i cały czas walcze ze sobą i myślę nad kupnem Deadpoola/X-men lub Black Widow, czy któreś z Was mogłoby naprowadzić mnie i pomóc w wyborze? Z góry dzięki :D

mkolek81

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #454 dnia: Grudzień 14, 2016, 12:40:15 pm »
Jeśli masz w planach zakup Anihilacji i zastanawiasz się na kupnem X-men Deadly Genesis to polecam zapoznać się z tą pozycją z jednego powodu w tym komiksie zostaje wprowadzona postać, która odegra znaczącą rolę w kontynuacji Anihilacji, oczywiście jeśli ta u nas się zostanie wydana.

Feldkurat

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #455 dnia: Grudzień 14, 2016, 12:57:54 pm »
Trudno odpowiedzieć na to pytanie :) To "klasyka", więc jeśli jesteś osobą kompletnie nieobeznaną z uniwersum i nie mającą swoich ulubionych serii/bohaterów, to mi nasuwa się tylko jedna odpowiedź - kupuj wszystko ;)

Offline lorddemo1

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #456 dnia: Grudzień 14, 2016, 01:38:52 pm »
@mkolek81


Wielkie dzięki!


@Feldkurat


Cóż, wydawane serie z Avengers, Spider-manem, Thorem należą do moich ulubionych, lubie Deadpoola, chociaż czytając stare komiksy z nim, nie bawiłem się zbyt dobrze, humor kloaczny nie jest moim ulubionym XD Generalnie jeśli chodzi o wybór komiksów kieruję się sentymentem <Spider-man> oraz uwielbiam dużą skalę wydarzeń <Nieskończoność> :D

mkolek81

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #457 dnia: Grudzień 14, 2016, 01:45:26 pm »
uwielbiam dużą skalę wydarzeń <Nieskończoność> :biggrin:
z tego co wiem to Anihilacja powinna ci przypasować tu cała rozpiska (było wrzucane kiedyś)


doprecyzuje tym samym swoja wcześniejszą wypowiedź, że chodziło mi dokładnie o 3 cześć tej sagi czyli War of Kings
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2016, 01:48:43 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline lorddemo1

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #458 dnia: Grudzień 14, 2016, 04:30:37 pm »
@mkolek81
Rozpiska mi juz znana, ale bardzo dziękuję, generalnie pierwszą sagę Anihilacji już mam przeczytaną, ale dobrze mieć takie coś na półce, orientujesz się, czy Egmont będzie wydawał (wiadomo, wszystko zależy od sprzedaży) resztę Anihilacji, czyli, np. War of Kings i tie-iny (obym dobrze to napisał) takie jak te dotyczące Draxa, Super-Skrulla czy Novy?

mkolek81

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #459 dnia: Grudzień 14, 2016, 04:43:44 pm »
z takimi pytaniami to już nie do mnie, ale jak sam powiedziałeś
wiadomo, wszystko zależy od sprzedaży

Offline Zakrza

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #460 dnia: Grudzień 14, 2016, 07:08:37 pm »
@mkolek81
 tie-iny (obym dobrze to napisał) takie jak te dotyczące Draxa, Super-Skrulla czy Novy?


To co wymieniłeś znajdzie się w trzech tomach Anihilacji, o ile wszystkie wyda Egmont i o ile czegoś nie wytnie. Drax i Nova to tom I.

Oddajcie pokłon i całujcie stopy Wielkiemu Zakrzy!

Offline Jutrzen

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #461 dnia: Grudzień 14, 2016, 08:28:38 pm »
Jak na razie z tej klasyki Marvela Egmont niczego słabego nie zapowiada. Gust to indywidualna sprawa, ale raczej żaden tytuł nie powinien Cię rozczarować. Tylko Civil War łykaj wydanie muchy albo wkkm.

Offline lorddemo1

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #462 dnia: Grudzień 15, 2016, 11:49:59 am »
@Zakrza


Dzięki za info!


@Jutrzen


Dlaczego, lepsza jakość tłumaczenia?

mkolek81

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #463 dnia: Grudzień 15, 2016, 12:02:49 pm »
Dlaczego, lepsza jakość tłumaczenia?
zajrzyj do wątku Egmontu, chodzi o źle wydrukowane  rozkładówki

http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,39484.225.html


Offline lorddemo1

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #464 dnia: Grudzień 15, 2016, 02:29:38 pm »
@mkolek81
Wielkie dzięki, zapamiętam!