trawa

Autor Wątek: Klasyka Marvela od Egmontu  (Przeczytany 488539 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ThePinkFin

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #555 dnia: Styczeń 25, 2017, 03:53:07 pm »
Jak przeczytacie, to dajcie znać, co o tym sądzicie. Sam miałem brać, ale ostatecznie przez dodatkowe czynniki (np. SBM) musiałem odpuścić przynajmniej na kilka miesięcy.

Offline OokamiG

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #556 dnia: Styczeń 25, 2017, 06:16:49 pm »
Ja swój egzemplarz Anihilacji odbiorę jutro, nie mogę się już doczekać, szczególnie, że czytałem Guardians of the Galaxy Abnetta i Lanniga, który bardzo mi przyapdł do gustu. Seria z Marvel Now nawet się nie umywa i zarzuciłem ją po dwóch tomach. Mam nadzieję, że się nie zawiodę i w końcu poznam szerzej kontekst poprzedniej serii GOTG, która ma ma mocny związek z dalszymi częściami kosmicznej sagi Marvela.

Offline Antari

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #557 dnia: Styczeń 25, 2017, 06:44:43 pm »
Anihilacja tom 1 - prezentacja komiksu

Schemat wydań z serii Klasyka Marvela został zachowany. Twarda, lekko matowa okładka, tym razem mamy na grzbiecie numer tomu, czyli można uznać to za oficjalne potwierdzenie, że będzie drugi tom. Jest też na ostatniej stronie dopisek ciąg dalszy w drugim tomie. W dodatkach są szkice okładek, postaci i wpisy z bazy danych Korpusu Nova, z których poznajemy główne postacie oraz wydarzenia, do których nawiązuje komiks.

Też mam już swój egzemplarz. Wydanie wygląda bardzo dobrze, twarda oprawa, świetny projekt przedniej i tylnej okładki oraz dodatki. Jest nawet obrazek na grzbiecie dla fanów panoramy. Jedyne co mnie nie zachwyciło to wybór kolorystyki logo Marvela na grzbiecie. Głupotka i detal ale wart odnotowania. Dlaczego czerwone litery na białym tle a nie na odwrót? Wiem, że Marvel w zagranicznych wydaniach też przez pewien czas stosował ten wariant kolorystyczny (i kilka innych), ale jest to moim zdaniem najgorszy z możliwych. No i dlaczego napis nie jest wyśrodkowany? W Wojnie Domowej czy Elektrze nie kłuło to aż tak w oczy jak tutaj.

Offline marian381

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #558 dnia: Styczeń 25, 2017, 07:04:50 pm »
W Elektrze i Wojnie Domowej napis był biały, taki układ jak w Anihilacji był zastosowany jeszcze w Doktorze. Osobiście wolę właśnie białe tło z czerwonym napisem. Pewnie Egmont drukuje, tak jak dostaje od Marvela.
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #559 dnia: Styczeń 25, 2017, 07:16:19 pm »
Wszystkie tomy Annihilation z 2007 miały taką formę loga, włącznie z rzutem na hajs w postaci Annihilation Classics (to nie była właściwa część Annihilation). Ba, wszystkie komiksy w tych latach tak miały więc nie dziwie się, że Egmont to zachował gdy powiela niemalże każdy estetyczny aspekt tamtego wydania (czerwone logo z białymi literami to jakiś 2012 dopiero, a tak przynajmniej sugerują moje nieprzystające do siebie loga w Ultimate Collection między pierwszymi i drugimi edycjami).
perły przed wieprze

Offline Cringer

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #560 dnia: Styczeń 25, 2017, 07:17:44 pm »
No i dlaczego napis nie jest wyśrodkowany? W Wojnie Domowej czy Elektrze nie kłuło to aż tak w oczy jak tutaj.
W Marvel Now Egmontu jest tak samo. Zresztą jak mi pokazuje google to w amerykańskich wydaniach też jest tak samo. Logo na grzbiecie przesunięte jest w prawą stronę prostokąta. Czyli takie dostali materiały.

Offline Wyszu

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #561 dnia: Styczeń 25, 2017, 07:54:56 pm »
Potwierdzam - wydanie pierwsza klasa, bardzo ładnie się prezentuje!

Offline laf

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #562 dnia: Styczeń 26, 2017, 07:08:21 am »
Anihilacja tom 1 - prezentacja komiksu
Marian, kocham Cię, Tzn. Twojego awatara, ale chodzi mi o to, że uwielbiam przeglądać zamieszczone przez Ciebie materiały.
Na Anihilację czekam od kiedy wiadome było, że w WKKM dostaniemy jedynie niewielki wycinek kosmosu Marvela. Jak dla mnie na chwilę obecną to najlepsza komiksowa zapowiedź na ten rok. Zamówienie złożyłem wczoraj i już nie mogę się doczekać kiedy położę na nim swoje łapki.

Offline marian381

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #563 dnia: Styczeń 26, 2017, 09:10:01 am »
laf, a dzięki, dzięki. Nieskromnie powiem, że awatar to mi się udał. :D Gdyby kogoś interesowały kolejne pozycje od Egmontu, to dzisiaj i jutro będą prezentacje pozostałych tytułów.
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline laf

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #564 dnia: Styczeń 27, 2017, 07:10:18 am »
Trzy tomy Punishera, trzy tomy Anihilacji, trzy tomy klasyki Deadpoola, "X-Men: Mordercza Geneza", "Black Widow: Rzeczy, które o niej mówią" i... kurczę, wydawało mi się, że coś jeszcze, ale nie mogę sobie przypomnieć. Czyli znamy 11 z 12. No chyba, że jeszcze jeden tom Punishera lub Deadpoola.

Dobrze policzyłeś. Od początku właśnie ten jeden tom na ten rok zostaje tajemnicą. No ciekawe co to będzie

Anion ma rację - miały być 4 tomy Deadpoola albo Punishera. Też już nie pamiętam, który z nich, ale bardziej stawiałbym na Deadpoola.

mkolek81

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #565 dnia: Styczeń 27, 2017, 07:20:42 am »
Mnie dziwi natomiast, że Egmont nie wyda np. żadnego Wolverine'a w marcu, kiedy premierę będzie mieć film. Liczyłem nawet na to że po zapowiedzeniu Wojny domowej zdecydują się wznowić Staruszka Logana. Wiem że na marzec jest zaplanowana X-Men - Mordercza geneza, ale to nie jest solowy komiks o tej postaci. Szkoda bo myślę, że akurat wznowienie Staruszka Logana było by tu mile widziane, patrząc jaką popularnością ten komiks się cieszy oraz jego brak w drugim obiegu i przy ceny czterokrotnie większych podejrzewam, żeby się sprzedał.

JanT

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #566 dnia: Styczeń 27, 2017, 07:29:58 am »
Anion ma rację - miały być 4 tomy Deadpoola albo Punishera. Też już nie pamiętam, który z nich, ale bardziej stawiałbym na Deadpoola.
Miało być wszystkiego po 3 tomy  :smile: ja pisałem że może dadzą 4 Deadpoole bo tego trochę jest.

Mogli wymyślić jakąś trafniejszą nazwę dla tej linii wydawniczej.  :roll:
Marvel Deluxe odpada bo by musieli powiększyć i dodać obwolutki  :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2017, 07:45:02 am wysłana przez JanT »

Offline laf

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #567 dnia: Styczeń 27, 2017, 07:36:41 am »
wznowienie Staruszka Logana było by tu mile widziane, patrząc jaką popularnością ten komiks się cieszy oraz jego brak w drugim obiegu i przy ceny czterokrotnie większych podejrzewam, żeby się sprzedał.
Fakt. Kiedy ostatnio wystawiałem parę WKKM na OLX to miałem aż dwa zapytania czy nie sprzedaję może Staruszka, co mnie trochę zdziwiło, bo co jakiś czas regularnie pozbywam się paru WKKM i jeszcze nigdy nikt nie pytał się o nie wystawione komiksy

Miało być wszystkiego po 3 tomy  :smile: ja pisałem że może dadzą 4 Deadpoole bo tego trochę jest.
Aaa, to stąd mi się kołatało, że którejś z tych serii ma być 4 tomy. A z tym Deadpoolem to pewne info czy na razie tylko gdybanie (dodam, że gdybanie mające swoje logiczne podstawy)

JanT

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #568 dnia: Styczeń 27, 2017, 07:50:24 am »
Tak jak napisałem:
może dadzą 4 Deadpoole bo tego trochę jest.
Więc bez żadnych konkretów poza tym że to długa seria i Dadpool się świetnie sprzedaje  :smile:

mkolek81

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #569 dnia: Styczeń 27, 2017, 07:55:38 am »
Fakt. Kiedy ostatnio wystawiałem parę WKKM na OLX to miałem aż dwa zapytania czy nie sprzedaję może Staruszka, co mnie trochę zdziwiło, bo co jakiś czas regularnie pozbywam się paru WKKM i jeszcze nigdy nikt nie pytał się o nie wystawione komiksy
I to pokazuje, że można wydać wznowienia tych bardziej popularnych, których nie ma już w obiegu, tym bardziej że filmy by tu pomógł na pewno.

Fajnie, że serię będą raz na kwartał i nie trzeba będzie czekać długo, ale przydałoby się wznowienie kilku pozycji czy to z czasów TM-Semic czy nawet z WKKM.