Autor Wątek: Klasyka Marvela od Egmontu  (Przeczytany 483610 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline donTomaszek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #675 dnia: Luty 24, 2017, 01:57:30 pm »
Zastanawiajace jest czy Brubaker nie czuje sie dobrze w komiksach druzynowych, czy panowie edytorzy wywieraja taka presje. Osobiscie, stawialbym raczej na to drugie.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #676 dnia: Luty 24, 2017, 01:59:12 pm »
Albo po prostu tego nie czuje. Bendis też robi świetne street levele a jak się łapie za drużynówki (+ jeszcze kosmos, a co) to szajs, że głowa mała.

Offline Zakrza

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #677 dnia: Luty 24, 2017, 02:00:50 pm »
I tak i nie. Dodatkowym plusem tej historii jest to, że jest ona retconem Drugiej Genezy znanej z WKKM. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak Brubaker wywrócił do góry nogami klasyczną historię to musisztomieć. I przygotować się na być może kontrowersyjne zwroty akcji.
A jeśli nie czytałem Drugiej Genezy? Znaczy wiem, że Żywa Wyspa porwała oryginalnych X-men i Xavier zebrał Wolverine'a, Storm, Nightcrawlera i innych, żeby ratować pierwszą piątkę. Ta wiedza wystarczy czy jednak warto zapoznać się z Drugą Genezą?
Oddajcie pokłon i całujcie stopy Wielkiemu Zakrzy!

mkolek81

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #678 dnia: Luty 24, 2017, 02:02:24 pm »
A jeśli nie czytałem Drugiej Genezy? Znaczy wiem, że Żywa Wyspa porwała oryginalnych X-men i Xavier zebrał Wolverine'a, Storm, Nightcrawlera i innych, żeby ratować pierwszą piątkę. Ta wiedza wystarczy czy jednak warto zapoznać się z Drugą Genezą?
starczy wg mnie

Offline donTomaszek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #679 dnia: Luty 24, 2017, 02:04:59 pm »
Albo po prostu tego nie czuje. Bendis też robi świetne street levele a jak się łapie za drużynówki (+ jeszcze kosmos, a co) to szajs, że głowa mała.
Tak, ale rownie dobrze edytorski nacisk moze byc w takich tytulach mniejszy niz w tych najpopularniejszych, pierwszoligowych. Wiecej tworczej wolnosci = lepsze komiksy.
Co do reszty, zgoda.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #680 dnia: Luty 24, 2017, 02:22:26 pm »
Widzę dziwne podejście co niektórych na tym forum do drużynowych komiksów superhero. Więc zadam wam proste pytanie i to będzie odpowiedź na moje domysły.


Wymieńcie mi dobre historie team superhero w ostatnich latach oprócz Avengersów Hickmana. Czekam. Ja jak coś mnie nie bawi to tego po prostu nie czytam a nie mówię, że jest słabe.

Offline indy1983

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #681 dnia: Luty 24, 2017, 02:26:10 pm »
Fantastic Four Hickmana :P

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #682 dnia: Luty 24, 2017, 02:35:03 pm »
Zastanawiajace jest czy Brubaker nie czuje sie dobrze w komiksach druzynowych, czy panowie edytorzy wywieraja taka presje. Osobiscie, stawialbym raczej na to drugie.


Był wywiad z Brubakerem jak zostawiał Secret Avengers i winę zrzucił na siebie, że najzwyczajniej nie jest to styl pisania opowieści, w którym czuje się dość silny.
perły przed wieprze

Offline donTomaszek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #683 dnia: Luty 24, 2017, 02:37:36 pm »
Ok, dzieki za rozwianie watpliwosci.
 :wink:
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline SirBlackheart

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #684 dnia: Luty 24, 2017, 06:32:03 pm »
A jeśli nie czytałem Drugiej Genezy? Znaczy wiem, że Żywa Wyspa porwała oryginalnych X-men i Xavier zebrał Wolverine'a, Storm, Nightcrawlera i innych, żeby ratować pierwszą piątkę. Ta wiedza wystarczy czy jednak warto zapoznać się z Drugą Genezą?


Tak jak starczy wiedzieć, dlaczego Cyclops odseparował się od X-Men bez tracenia czasu na AvX.

Offline Zakrza

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #685 dnia: Luty 24, 2017, 08:37:14 pm »

Tak jak starczy wiedzieć, dlaczego Cyclops odseparował się od X-Men bez tracenia czasu na AvX.
Akurat AvX już do mnie jedzie. Dopóki Fantasmagorie nie wyda Żółwi Ninja, a Non-stop Spawna mogę sobie na takei komiksy pozwolić;)
Oddajcie pokłon i całujcie stopy Wielkiemu Zakrzy!

Offline Archie

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #686 dnia: Luty 24, 2017, 09:41:43 pm »
Wymieńcie mi dobre historie team superhero w ostatnich latach oprócz Avengersów Hickmana. Czekam. Ja jak coś mnie nie bawi to tego po prostu nie czytam a nie mówię, że jest słabe.
Uncanny X-Force od RR i Superrior Foes of Spider-Man.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline Doctus

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #687 dnia: Luty 24, 2017, 10:00:32 pm »
@Archie
Pytał o superhero, Superior Foes of Spider-Man się do nich nie zaliczają. Ale fakt, komiks jest przezabawny.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #688 dnia: Luty 24, 2017, 10:06:03 pm »
@Archie
Pytał o superhero, Superior Foes of Spider-Man się do nich nie zaliczają. Ale fakt, komiks jest przezabawny.


Zaliczają się. Archie wygrywa a wy się nie znacie  :biggrin:

Offline Wolf85

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #689 dnia: Luty 24, 2017, 10:28:11 pm »
@Archie:+1  :smile: . Chociaż akurat SFoSM to takie czytadełko w sam raz na raz, przynajmniej dla mnie, ale w bibliotece nie wybrzydzam :wink: .
Otaczają mnie idioci, w liczbie trzech

 

anything