Autor Wątek: Klasyka Marvela od Egmontu  (Przeczytany 483525 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Voitas

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #930 dnia: Wrzesień 20, 2017, 10:31:52 am »
jak wrócę do domu :smile:

Edit: znalazłem fotę z okolic startu Marvel Now w PL. Jeszcze kompletowałem :smile:

https://imgur.com/a/k2cgr
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2017, 10:38:55 am wysłana przez Voitas »

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #931 dnia: Wrzesień 20, 2017, 11:43:25 am »
Masz na myśli cały jego run, czyli nawet historie prowadzące do CW? Byłoby spoko. Kolekcje Hachette tylko zamieściły różne historie tego runu.
Dokładnie. To bym przygarnął aż do tego nieszczęsnego One More Day. Resztę to sobie bym darował.

mkolek81

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #932 dnia: Wrzesień 20, 2017, 12:12:00 pm »
A ja osobiście chciałbym, aby wydał całego Spider-Man Todda McFarlane'a. Całość (1-14) spokojnie by się zmieściła w jednym tomie klasyki, czyli byłoby to: Torment, Masques, Perceptions oraz Sub-City. I pewnie sprzedałoby się im szybko jak Lobo przez sentyment. A potem to już nic by nie stało na drodze do Amazing Spider-Man Davida Michelinie'a i Todda McFarlane'a (chyba całość w 2 opasłych tomach by się zmieściła). Tak wiem, że to powinno być w odwrotnej kolejności wydane, ale na początek wg mnie lepszą opcją jest taka jaką zaproponowałem. A później to już prosta droga do Spider-Man Michelinie'a i Erika Larsena :smile: .
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2017, 01:27:16 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline kamilo

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #933 dnia: Wrzesień 20, 2017, 12:21:45 pm »
Również czekam na Spider-mana w klasyce :smile: Biorę wszystko co wydadzą :smile:

Offline death_bird

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #934 dnia: Wrzesień 20, 2017, 09:34:37 pm »
A po tej zbędnej grze wstępnej niech się wreszcie zdecydują na jakiś odjechany "Spider-Omnibus".  :cool:
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline nayroth

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #935 dnia: Wrzesień 20, 2017, 09:51:10 pm »
A ja osobiście chciałbym, aby wydał całego Spider-Man Todda McFarlane'a. Całość (1-14) spokojnie by się zmieściła w jednym tomie klasyki ...

Drugim takim sentymentalnym pewniakiem byłby X-Men Jima Lee zbierający zeszyty 1-7, w odświeżonych zremasterowanych kolorach czyli X-Men: Mutant Genesis 2.0. Eksluzywne wydanie, prawdziwy klasyk, no i byłaby niepowtarzalna okazji żeby wydając go w tym roku złapać autograf autora. Szkoda że nic z tego :/

Offline marian381

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #936 dnia: Wrzesień 25, 2017, 12:53:11 pm »
Hulk: Koniec i inne opowieści - prezentacja komiksu

Pierwszy tom Klasyki Marvela poświęcony Hulkowi. Historia Future Imperfect wygląda na ramotkę, ale zobaczymy jak jest naprawdę podczas lektury. Najbardziej mnie interesuje historia z rysunkami Piotra Kowalskiego, mam nadzieję, że scenariusz trzyma dobry poziom, tak jak rysunki. :D W dodatkach mamy jedną okładkę i trzy strony szkiców, czyli raczej słabo.
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline horror

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #937 dnia: Wrzesień 25, 2017, 01:28:19 pm »
Hulk: Koniec i inne opowieści - prezentacja komiksu

Pierwszy tom Klasyki Marvela poświęcony Hulkowi. Historia Future Imperfect wygląda na ramotkę, ale zobaczymy jak jest naprawdę podczas lektury. Najbardziej mnie interesuje historia z rysunkami Piotra Kowalskiego, mam nadzieję, że scenariusz trzyma dobry poziom, tak jak rysunki. :biggrin: W dodatkach mamy jedną okładkę i trzy strony szkiców, czyli raczej słabo.

w mojej opinii jakość jest niestety ustawiona tak jak kolejność. najlepsze na początku.

Offline mappy

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #938 dnia: Wrzesień 25, 2017, 01:31:44 pm »
Proste pytanie. Brać czy można odpuścić?

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #939 dnia: Wrzesień 25, 2017, 01:39:21 pm »
Jak dla mnie to najlepszy tom Marvel Klasyki z dotychczas wydanych. Peter David w swoim prime do tego rysunki Pereza. Sama historia to Top 3 najlepszych z Hulkiem.

Offline LordDisneyland

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #940 dnia: Wrzesień 25, 2017, 06:21:16 pm »
Proste pytanie. Brać czy można odpuścić?
Bierz. Dla samego "FutImp" warto.

Offline Dariusz_Notariusz

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #941 dnia: Październik 02, 2017, 10:00:06 am »
Czy zapowiedziany na listopad "Wolverine" od Aarona to jednotomowa cała opowieść czy będzie tego kilka tomów? Dobry to jest komiks, kupować?

Offline Murazor

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #942 dnia: Październik 02, 2017, 10:08:44 am »
To będzie ta seria:
https://www.goodreads.com/series/161390-wolverine-by-jason-aaron

Jak się przyjrzysz co zawierają tomy to zobaczysz, że jest dużo różnych historii/runów zebranych razem, wiec z poziomem może być różnie:

Wolverine by Jason Aaron: The Complete Collection Volume 1
COLLECTING: Wolverine (2003) 56, 62-65, material from 73-74; Wolverine: Manifest Destiny 1-4; Wolverine: Weapon X 1-5; material from Wolverine (1988) 175

Wolverine by Jason Aaron: The Complete Collection Volume 2
COLLECTING: DARK REIGN: THE LIST - WOLVERINE 1; WOLVERINE: WEAPON X 6-16; DARK X-MEN: THE BEGINNING 3, ALL-NEW WOLVERINE SAGA

Wolverine by Jason Aaron: The Complete Collection Volume 3
COLLECTING: ASTONISHING SPIDER-MAN & WOLVERINE 1-6, WOLVERINE 1-9, 5.1; WOLVERINE: ROAD TO HELL 1

Wolverine by Jason Aaron: The Complete Collection Volume 4
COLLECTING: Wolverine 10-20, 300-304

Ja czytałem w tpb odpowiedniki tomów 3 i 4. Historia z Loganem w piekle jest fajnie narysowana, nawet ciekawa, ale im dalej tym bardziej mnie męczyła i wydawała się trochę głupia, nie do końca logiczna i pourywana. Logan przedstawiony jako maszynka do zabijania raczej, niż coś poważniejszego. W 1 albo 2 tomie powinien być dubel Dorwać Mystique z kolekcji SBM. Ja raczej odpuszczę tą serię.

W 2 pierwszych tomach główną historią jest ten run:
https://www.goodreads.com/series/147987-wolverine-weapon-x
W 3 i 4 ten:
https://www.goodreads.com/series/161388-wolverine-volume-iv

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #943 dnia: Październik 02, 2017, 10:09:31 am »
Czy zapowiedziany na listopad "Wolverine" od Aarona to jednotomowa cała opowieść czy będzie tego kilka tomów? Dobry to jest komiks, kupować?

Tomy są 4 ale zawartość to niezła mieszanka:
https://comicvine.gamespot.com/wolverine-by-jason-aaron-the-complete-collection/4050-69789/

Na przykład w pierwszym tomie mamy tą samą historię z Mystique, która była w KSM + pierwsze 5 zeszytów serii Wolverine Weapon X i mini serię Wolverine: Manifest Destiny

W drugim tomie kolejne zeszyty Weapon X i różne pojedyncze zeszyty

W trzecim jeszcze co innego bo mini serie Astonishing Spider-Man & Wolverine plus początek serii Wolverine z 2010.

Także jak widać mieszanka. Tu coś zaczynamy a w następnym kończymy itp

JanT

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #944 dnia: Październik 02, 2017, 10:17:54 am »
W 1 albo 2 tomie powinien być dubel Dorwać Mystique z kolekcji SBM.
W pierwszym tomie.

Ja czytałem większość Rosomaka Aarona i jest raz lepiej raz gorzej.
Ale czy bym mógł szczerze polecić to nie wiem. Cena na pewno zachęcająca  :smile:

Także jak widać mieszanka. Tu coś zaczynamy a w następnym kończymy itp
To idzie ładnie chronologicznie po kolei (oczywiście tylko Aaron  :smile: )
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2017, 10:27:52 am wysłana przez JanT »

 

anything