trawa

Autor Wątek: Klasyka Marvela od Egmontu  (Przeczytany 483601 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SawiK

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1230 dnia: Marzec 06, 2018, 05:09:42 pm »
Czytaac probowalem semicowe wydanie USM i na chyba 4tym zeszycie odpadlem :doubt:  Niemniej jednak dostac to w takim wydaniu cieszy i zacheca do spróbowania :wink:

Offline Marvelek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1231 dnia: Marzec 06, 2018, 05:27:35 pm »
a z pająkiem jednotomówkę Maximum Carnage l


Ale to straszna słabizna. Tępa nawalanka bez ładu i składu.wiadomo gusta są różne ale przy tym tytule opinie co do wydania byłyby mocno podzielone. Podobnie jest z Clone saga. Zrobiłem jakiś czas temu ankietę. Mniej więcej tyle samo zwolenników co przeciwników, choć początek tej kojarzącej się z upadkuem Semica serii jest naprawdę niezły. Lepszym ruchem byłoby wydanie Harry Osborn saga, być może z dodatkowym suplementem, w którym zostaje wyjaśniona sprawa powrotu rodziców Parkera.

Offline mack3

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1232 dnia: Marzec 06, 2018, 05:42:37 pm »
Brak Infinity Gauntlet to naprawdę zagadka. Rozumiem, że Egmont nie wchodzi praktycznie w nic sprzed 2000r (co jest trochę denerwujące, bo w serii Marvel Classic mogli by puścić choć jednego klasyka), ale jednak film... jak nie teraz to kiedy.
Może - w związku z filmem - licencja była kosmicznie droga i Egmont na to nie poszedł... albo rzeczywiście zaklepane na wyłącznośc w Polsce przez kogoś innego (jakaś nowa kolekcja? Mucha?).
EDIT: W tym kontekście (wydaje się, że pewny) brak Rękawicy Nieskończoności w WKKM - jako jedynego z klasycznych ekskluzywów zagranicznych nie wydaje się przypadkiem (może rzeczywiście problemy z licencją).



By the way - ktoś dobry w te klocki, kto jeszcze nie zgubił się w zapowiedziach Egmontu (JanT?) policzyłby czy - po wystartowaniu nowej serii - są jeszcze miejsca na jakieś one-shoty z Marvel Classic (przy założeniu 2 klasyków co miesiąc i - osobno - przy założeniu 3 klasyków na 2 miesiące)?


Kurde, jak wchodzą w takie długie serie z coraz większą ochotą to mogliby wejść w X-Men Kompleks Mesjasza i to, co potem do AvsX (najbardziej znaczące wydarzenia).
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2018, 05:52:24 pm wysłana przez mack3 »

Offline misiokles

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1233 dnia: Marzec 06, 2018, 05:51:08 pm »

By the way - ktoś dobry w te klocki, kto jeszcze nie zgubił się w zapowiedziach Egmontu (JanT?) policzyłby czy - po wystartowaniu nowej serii - są jeszcze miejsca na jakieś one-shoty z Marvel Classic (przy założeniu 2 klasyków co miesiąc i - osobno - przy założeniu 3 klasyków na 2 miesiące)?
Liczyć sobie można, ale tej ofensywy Egmontu do tej pory nie policzył nikt ;]

JanT

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1234 dnia: Marzec 06, 2018, 06:12:09 pm »
I na początku zapowiedzieli tylko te pięć.
Zapowiedzieli 5 może 6  :smile:

Brak Infinity Gauntlet to naprawdę zagadka.
Może też dlatego że kolekcja Avengers kiedyś ruszy (w maju?  :biggrin: ) a tam jest to na początku. No i w WKKM mogło się nie znaleść z tego samego powodu.

By the way - ktoś dobry w te klocki, kto jeszcze nie zgubił się w zapowiedziach Egmontu (JanT?) policzyłby czy - po wystartowaniu nowej serii - są jeszcze miejsca na jakieś one-shoty z Marvel Classic (przy założeniu 2 klasyków co miesiąc i - osobno - przy założeniu 3 klasyków na 2 miesiące)?
Cholera ich wie  :smile: Bo np z Daredevilem pędzą (tom co 2/3 miesiące) a Wolverine 3 nie będzie już co najmniej 5 miesięcy a wcześniej szli mniej więcej równo. Zapowiedź tak długiej serii może też oznaczać zwiększenie częstotliwości i wtedy miejsce będzie.

Ale chyba czegoś takiego można się spodziewać od czerwca do końca roku:

Anihilacja Podbój 2
Deadpool 5
Deadpool 6
Daredevil Bru 2
Daredevil Bru 3
Punisher 5
Punisher 6
Wolverine 3
Wolverine 4
Ultimate Spider-Man 2

Wyszło 10 i w systemie 1-2 dokładnie jest tyle miejsca  :smile:
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2018, 06:23:13 pm wysłana przez JanT »

Offline 79ers

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1235 dnia: Marzec 06, 2018, 07:18:56 pm »

Ale to straszna słabizna. Tępa nawalanka bez ładu i składu.wiadomo gusta są różne ale przy tym tytule opinie co do wydania byłyby mocno podzielone. Podobnie jest z Clone saga. Zrobiłem jakiś czas temu ankietę. Mniej więcej tyle samo zwolenników co przeciwników, choć początek tej kojarzącej się z upadkuem Semica serii jest naprawdę niezły. Lepszym ruchem byłoby wydanie Harry Osborn saga, być może z dodatkowym suplementem, w którym zostaje wyjaśniona sprawa powrotu rodziców Parkera.

Clone saga zniechęciło mnie do Spidermana w czasach TM, a MCarnage podałem celowo - Ultimate SM to też średniak, który znajdzie nabywców podobnie jak Deadpool Classic - tylko czy warto inwestować w długie przeciętne serie? Ale z dwojga wybieram Punishera, dałem nawet drugą szansę serii MAX w nadzieji na kolejne, starsze serie z tym bohaterem.

Offline Marvelek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1236 dnia: Marzec 06, 2018, 07:36:24 pm »
Clone saga zniechęciło mnie do Spidermana w czasach TM, a MCarnage podałem celowo - Ultimate SM to też średniak, który znajdzie nabywców podobnie jak Deadpool Classic - tylko czy warto inwestować w długie przeciętne serie? Ale z dwojga wybieram Punishera, dałem nawet drugą szansę serii MAX w nadzieji na kolejne, starsze serie z tym bohaterem.

Ja po trzecim tomie Punisher Max zastanawiałem się czy nadal kontynuować tę serię, ale skoro zostały jeszcze tylko dwa tomy do końca runu Ennisa to je wezmę - może czymś mnie zaskoczą. Zgodnie z opisem Frank wybiera się na wycieczkę do Afganistanu, a te "międzynarodowe" historie (za którymi zwykle w Punisherze nie przepadam) Ennisowi wychodzą najlepiej. Deadpoola Classic odpuściłem sobie po trzecim tomie - paradoksalnie o wiele bardziej podobał mi się krytykowany semicowy klimat pierwszego tomu, niż zachwalany, także tutaj run Kellyego. Ogólnie rozczarowanie. Może jak coś po Kellym będzie warte uwagi, to wrócę do najemnika z nawijką.
Co do Clone Saga i MCarnage to obie serie przyczyniły się do upadku Semica - pierwsze tąpnięcie w sprzedaży to właśnie Maximum Carnage. Mnie Clone Saga męczyła - za długo to trwało i wkurzało jak nie wiem, co nie zmienia faktu, że teraz po latach chętnie zapoznałbym się z końcem tej historii. Szkoda mi tylko, że Egmont nie chce pokusić się o wydanie chociaż tego co było dobre, czyli zeszytów, które w wydaniu zbiorczym weszły do pierwszego tomu.
Jeżeli Ultimate nie będzie się sprzedawać (w co wątpię), Egmont po prostu nie wyda całości, tylko skończy na którymś tomie (ku rozpaczy czytelników, którzy chcieliby mieć całą serię). Tej serii nie uważam za przeciętną - Bendis opowiedział na nowo historię Pająka skierowaną do nowego pokolenia czytelników, ale zrobił to z wielkim taktem i szacunkiem dla tej postaci i jej twórców, a jednocześnie nie podał starym fanom Spider-Mana odgrzewanego kotleta, ale przeinterpretował bohatera. Jedyne co mi się nie podobało to Green Goblin. Zawsze budziło to mój niedosyt, bo sam Osborn był fajnie napisany, ale to znów dyskusja o gustach :razz:

Offline Maragast

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1237 dnia: Marzec 06, 2018, 07:54:14 pm »
Mi sie seria Ultimate bardzo podobała, poza paroma elementami:
- wątki Venoma i Carnega były fatalne - niby chcieli napisać to inaczej ale moim zdaniem nie wyszło, już lepiej było ho pominąć;
- postać Gwen Stacy jako dziwnie zbuntowanej nadtolatki nie bardzo mi się widziała;
- wkurzający Nick Fury i Avengers - wszyscy byli takimi dupkami, że nikogo nie dało się lubić.


Ale za to świetny klimat szkolny powodował, że świetnie się to czytało.
No i tu wątek klonów wypadł rewelacyjnie.

Offline sum41

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1238 dnia: Marzec 06, 2018, 08:14:15 pm »
Czy warto wchodzić w tego Ultimate Spider-Man? To będzie dobra seria? Poziom Marvel NOW czy lepiej?


Lepiej  bo nie kasuja po kilkunastu numerach tylko trwa do 134 numerów  więc jak na Marvela to coś niezwykłego  :cool:
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline Maragast

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1239 dnia: Marzec 06, 2018, 08:27:17 pm »
A wyobrażacie co by było jakby na zapowiedziach czerwcowych pojawiło się Ultimate X-Men???
Po prostu jakaś masakra - skąd brać na to półki, ścian zabraknie  :???:

PS Jak w tym wydaniu Ultimate Spider-Mana wygląda Ultimatum? Są tylko Tie-iny? Czy jest osobny tom zbierający cały Event?

Offline PandaMan

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1240 dnia: Marzec 06, 2018, 08:46:06 pm »
Ciekawe, czy po 5 tomie Punisher Max od Ennisa przejdą od razu do wydawania Punisher Max od Aarona.  :roll:

JanT

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1241 dnia: Marzec 06, 2018, 09:04:27 pm »
Ciekawe, czy po 5 tomie Punisher Max od Ennisa przejdą od razu do wydawania Punisher Max od Aarona.  :roll:
Raczej jeszcze wydadzą 6ty nie Ennisa.

Offline death_bird

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1242 dnia: Marzec 06, 2018, 10:53:46 pm »
To jeszcze w kwestii tego U. Spider-Man.
Czy wyjątek historii zawarty w 25-tym tomie WKKM jest reprezentatywny dla całości? Tzn. czy w tej serii jest coś więcej niż mniej czy bardziej kreskówkowe ponowne przedstawienie od początku historii Parkera jako Pająka czy też wszystko kręci się wokół tego?
Pytam ponieważ najwyraźniej tetryczeję i jego szkolne przygody średnio mnie interesują a z tego co pamiętam z WKKM to on w tym całym Uniwersum Ultimate szybko ginie...?
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline Antari

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1243 dnia: Marzec 07, 2018, 01:58:32 am »
Dajcie spokój, przecież USM jest o niebo lepsze poziomem od Maximum Carnage. Nie ma czego nawet porównywać. Co ciekawe pełno na forum osób, które wypatrują tej nawalanki dla nastolatków. Któraś z kolei opinia którą tu widziałem. Rozumiem sentyment pokolenia TM-semic ale dajcie spokój.

mkolek81

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1244 dnia: Marzec 07, 2018, 06:16:16 am »
Pytam ponieważ najwyraźniej tetryczeję i jego szkolne przygody średnio mnie interesują a z tego co pamiętam z WKKM to on w tym całym Uniwersum Ultimate szybko ginie...?
To jest właśnie efekt czytania wyrwanych historii z kolekcji. To co pisze w spoilerze dziej się około 160 numeru serii. I to masz wszystko w 12 zbiorczych albumach (~300 stron wzwyż każdy + mini serię Ultimate Six). Więc jesteś w dużym będzie pisząc że szybko.

Dobra niech Egmont daje tych Ultimate X-men, jestem za.
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2018, 06:34:48 am wysłana przez mkolek81 »

 

anything