Autor Wątek: Klasyka Marvela od Egmontu  (Przeczytany 483602 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline laf

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1245 dnia: Marzec 07, 2018, 06:35:36 am »
Dobra niech Egmont daje tych Ultimate X-men, jestem za.
Ja też. Kolejna seria, którą ze spokojem bym sobie odpuścił  :lol:

Offline cro_no

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1246 dnia: Marzec 07, 2018, 06:39:33 am »
A ja jestem przeciw. Kupuję wszystko w pl o mutantach więc to też bym kupował, a średnio mnie ta seria interesuje:)

Offline laf

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1247 dnia: Marzec 07, 2018, 06:45:22 am »
A ja jestem przeciw.
Ale ja nie jestem przeciw, tylko tak samo jak Ty, za  :wink:

mkolek81

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1248 dnia: Marzec 07, 2018, 06:54:21 am »
Dawałem tu rozpiskę do mutantów. Można to jeszcze uprość, ale X-men to jest mega tasiemiec. Egmont tego nie ogarnie. Jeśli mieli by zainteresować X-menami nowego czytelnika to Ultimate X-men jest lepszym rozwiązaniem. Choć to co się dzieje pod koniec serii...... Spokojnie można by serię zamknąć w 9 tomach, takich jak Ultimate Spider-man.
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2018, 06:57:22 am wysłana przez mkolek81 »

JanT

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1249 dnia: Marzec 07, 2018, 07:13:26 am »
Widzę że niektórzy nie chcą by ruszyło Ultimate X-Men a pewnie zbierają gorsze z Marvel NOW  :smile:
Czytaliście to całe? Czy tylko to co wyszło u nas Millara? To piszą tacy ludzie:

01-33 Mark Millar
34-45 Bendis
46-65 Brian K Vaughan
66-93 Robert Kirkman
94-100 Aron Coleite

Całościowo to wypada lepiej niż większość rzeczy z Marvel NOW i jest bardzo dobre dla nowego czytelnika (jak Ultimate Spider)

Offline Mati29

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1250 dnia: Marzec 07, 2018, 07:15:12 am »
To że coś wypada lepiej niż nowe Marvel Now en masse to nie jest argument za tym by to wydać.
To samo w sobie powinno być dobrą historią, a nie w porównaniu do Marvel Now.




Offline Maragast

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1251 dnia: Marzec 07, 2018, 07:17:49 am »
Pewnie dadzą w czerwcu Ultimate X-Men bo seria momentami łączy się z pajączkiem, zwłaszcza przy Ultimatum.

JanT

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1252 dnia: Marzec 07, 2018, 07:22:14 am »
To samo w sobie powinno być dobrą historią
Jak Deadpool Classic czy inne klocki z Marvel NOW  :smile: Egmont to nie Studio Lain czy Ongrys.

Możecie się łudzić na X-Men Claremonta (choć oczywiście sam bym chciał  :smile: ) już prędzej New-X-Men Morrisona ale też mniej szans niż na Ultimate.

Pewnie dadzą w czerwcu Ultimate X-Men bo seria momentami łączy się z pajączkiem, zwłaszcza przy Ultimatum.
Byłoby fajnie  :smile:

Offline Mati29

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1253 dnia: Marzec 07, 2018, 07:24:45 am »
nie popadaj ze skrajności w skrajność w przykładach:
po pierwsze marvel now - to tez moon knight, hawkeye, ms marvel, thor
po drugie oprócz x-men claremonta z samych x-men jest troche dobrych historii, wspomniane new x-men Morrisona, X-men Legacy - czyli historie Legiona


mkolek81

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1254 dnia: Marzec 07, 2018, 07:31:00 am »
po pierwsze marvel now - to tez moon knight, hawkeye, ms marvel, thor
O które wręcz trzeba było się prosić aby Egmont wydał.  I tak spotkałem się z narzekanie na Hawkeye.

po drugie oprócz x-men claremonta z samych x-men jest troche dobrych historii, wspomniane new x-men Morrisona, X-men Legacy - czyli historie Legiona
O Morrisonie było już tyle razy pisane i nadal brak jego pozycji w katalogu Egmontu. Gdzie Batman, gdzie serie z Vertigo? Wyszło JLA i seria przeszła prawie bez echa.
X-men Legacy? Seria dobra, zarówno vol. 1  jak i 2 (choć tu to by był narzekanie na rysunki). Ale jakby to wyszło to patrz sytuacja z JLA. Nie tędy droga aby ludzie polubili X-men.

@JanT
 Ultimate X-Men najlepiej zakończyć na 97 zeszycie, czyli akurat wyjdzie 9 tomów zbiorczych. Ostatnie zeszyty to Ultimatum i to jest takie złe.
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2018, 07:36:02 am wysłana przez mkolek81 »

JanT

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1255 dnia: Marzec 07, 2018, 07:33:59 am »
po pierwsze marvel now - to tez moon knight, hawkeye, ms marvel, thor
Nie napisałem że lepsze od tego.

po drugie oprócz x-men claremonta z samych x-men jest troche dobrych historii, wspomniane new x-men Morrisona, X-men Legacy - czyli historie Legiona
Jakaś dłuższa seria (poza New X-Men) która ma jakieś większe wydania?

O Morrisonie było już tyle razy pisane i nadal brak jego pozycji w katalogu Egmontu. Gdzie Batman, gdzie serie z Vertigo? Wyszło JLA i seria przeszła prawie bez echa.
Może będą chcieli ruszyć razem jak teraz z Ellisem.

Offline death_bird

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1256 dnia: Marzec 07, 2018, 08:06:11 am »
jesteś w dużym będzie pisząc że szybko.

Źle sformułowałem stwierdzenie. Chodziło o to, że "młodo" (czyli oceniając po wieku Parkera z Ultimate w porównaniu do klasycznego Pete`a - "szybko" :roll: )
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline Antari

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1257 dnia: Marzec 07, 2018, 08:48:22 am »
O Morrisonie było już tyle razy pisane i nadal brak jego pozycji w katalogu Egmontu. Gdzie Batman, gdzie serie z Vertigo? Wyszło JLA i seria przeszła prawie bez echa.
X-men Legacy? Seria dobra, zarówno vol. 1  jak i 2 (choć tu to by był narzekanie na rysunki). Ale jakby to wyszło to patrz sytuacja z JLA. Nie tędy droga aby ludzie polubili X-men.

Morrison jest genialny, ubolewam, że tak mało go jest na polskim rynku. Nie wiem, może nie każdy potrafi go ogarnąć? Wiele osób zraziło się chyba Azylem, wycinkiem Batmana z WKKDC, Supkiem z N52, All-Star Superman i JLA (odnoszę wrażenie, że mało kto już pamięta o tym wydaniu, jakoś w ogóle o nim nie słychać jakby zostało wyparte). Nawet tutaj na forum można się spotkać z mocno negatywnymi komentarzami na temat Morrisona, niektórzy to chyba go wręcz nienawidzą  :lol:

JanT

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1258 dnia: Marzec 07, 2018, 10:04:59 am »
Spokojnie można by serię zamknąć w 9 tomach
W wersji Hardcovers (a z Spiderem pójdziemy z tego) jest 10:



mkolek81

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1259 dnia: Marzec 07, 2018, 10:10:30 am »
W wersji Hardcovers (a z Spiderem pójdziemy z tego) jest 10:
Wiem, że jest 10. Przy czym jak sam pokazujesz tom 10 to składak X-men i FF i to jest to okropne Ultimatum. Dlatego pisałem najlepiej zakończyć na tomie 9. I nie będzie tam nic urwane, no chyba że chcesz sobie poczytać jak to całe uniwersum idzie w diabły.

No dobra sprostuje bo się przyczepisz. W numerze 97 jest lekka zapowiedź tego że Magnetu knuje przeciwko ludziom.
Ultimatum jest ważne w kontekście dalszych losów serii jeśli była by wydawana w postaci Ultimate Comics X-Men. Ale ten event taki mi obrzydził to uniwersum, że nie miałem już do niego serca.
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2018, 10:18:25 am wysłana przez mkolek81 »