Autor Wątek: Klasyka Marvela od Egmontu  (Przeczytany 483324 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maragast

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1350 dnia: Maj 04, 2018, 10:32:28 am »
Popieram: dla nowych czytelników Ultimate dużo lepszy.
Ale Straczyńskiego też bym przytulił (pomimo niesławnego One More Day - to już nie tylko łyżka, a wręcz wiadro dziegciu).
Te rozterki Petera i zmiana stron w Civil War to chyba też Straczyński, prawda??? Bo fajnie by się to zazębiało z Civil War.

Offline Pan

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1351 dnia: Maj 04, 2018, 10:34:57 am »
Popieram: dla nowych czytelników Ultimate dużo lepszy.
Ale Straczyńskiego też bym przytulił (pomimo niesławnego One More Day - to już nie tylko łyżka, a wręcz wiadro dziegciu).
Te rozterki Petera i zmiana stron w Civil War to chyba też Straczyński, prawda??? Bo fajnie by się to zazębiało z Civil War.

Jemu raczej chodziło o wydanie klasycznego The Amazing Spider-Man od pierwszego pojawienia się człowieka pająka z 1962, a nie od runu Straczyńskiego.

Offline Maragast

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1352 dnia: Maj 04, 2018, 10:53:18 am »
Jemu raczej chodziło o wydanie klasycznego The Amazing Spider-Man od pierwszego pojawienia się człowieka pająka z 1962, a nie od runu Straczyńskiego.


Cóż, jakby faktycznie takie wydanie się pojawiła to może pierwszy tom by się sprzedał ale przy drugim sprzedaż by poleciała...

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1353 dnia: Maj 04, 2018, 11:15:21 am »
To jest raczej niemożliwe - byłoby milion tomów, a sporo osób nie przeszłoby przez ramotki. Mandragora próbowała w czerni i bieli i chociaż inicjatywa była zacna, to się jednak przejechali na tym.

P.S.
#Kupowałbym ;)

Offline Maragast

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1354 dnia: Maj 04, 2018, 11:36:32 am »
Wiem, że to niemożliwe - za dużo tego i za stare by się sprzedawało na zadowalającym poziomie.
Chodziło mi czysto teoretycznie, że gdyby coś takiego wydali to prawdopodobnie pierwszy tom by się jeszcze sprzedał ale przy drugim sprzedaż by poleciała  (chociaż ja też bym kupował).
Co do Mandragory to najgorsze było to, że te tomy wychodziły w czerni i bieli - gdyby były kolorowe to bym kupował.


Ale jakby zaczęli od Straczyńskiego to wydanie całego vol. 2 i dojście do Superiora byłoby nawet realne - jak się doda serię Ultimate z Peterem i Milesem to podobna ilość wychodzi.

mkolek81

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1355 dnia: Maj 04, 2018, 11:45:32 am »
Co do Mandragory to najgorsze było to, że te tomy wychodziły w czerni i bieli
Ale taki format miały Essentiale, to nie wymysł Mandragory, tylko Marvela. Mandragora dołożyła tylko HC, oraz w kilku tomach okładki polskich twórców.

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1356 dnia: Maj 04, 2018, 12:04:36 pm »
Marne szanse. Nawet na tym forum przy kolekcyjnych ramotkach czy wśród youtuberów słychać stękanie "eeeeeeee....ale staroć". A szkoda, ja bym kupował.

Offline Maragast

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1357 dnia: Maj 04, 2018, 12:08:12 pm »
Nie tyle marne co wręcz zerowe.
Dlatego napisałem: czysto teoretycznie.

Offline wonaps

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1358 dnia: Maj 04, 2018, 12:10:41 pm »
a ja nie lubię HC;D wolę mniej zapłacić

JanT

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1359 dnia: Maj 04, 2018, 12:15:36 pm »
a ja nie lubię HC;D wolę mniej zapłacić
Ale wiesz że przy takich grubych tomach jak Daredevil to HC/SC już prawie nie ma wpływu na cenę? Sama Sideka o tym pisała.

mkolek81

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1360 dnia: Maj 04, 2018, 12:16:39 pm »
Osobiście uważam, że tylko wznowienia staroci tego co wydawał TM-Semic, czyli Spider-man Todd McFarlane, czy X-men Jima Lee mają szansę odnieść jakiś sukces sprzedażowy, ze względu na sentyment. Dlatego Daredevil Millera dla mnie jest pewnym znakiem zapytania, bo to też jednak jest trochę ramota.

JanT

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1361 dnia: Maj 04, 2018, 12:20:47 pm »
Daredevil Millera dla mnie jest pewnym znakiem zapytania, bo to też jednak jest trochę ramota.
A Elektra nie była?  :smile: Takiego Daredevila kupią też fani Millera (a może i jakiś fan Millara jak źle przeczyta  :biggrin: )

Dobrze że film nam zrobił Rękawicę  :smile:

mkolek81

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1362 dnia: Maj 04, 2018, 12:32:08 pm »
A Elektra nie była?  :smile:
No jest. I było sporo marudzenia.
Dobrze że film nam zrobił Rękawicę  :smile:
O i to będzie prawdziwy test. I już czekam na pytania i zdziwienie, że to nie tak było w filmie ;).

Offline sum41

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1363 dnia: Maj 04, 2018, 12:34:56 pm »
Ja też bym chciał Amazinga od 1 numeru bo lubię klasyczną kreskę na zachodzie Europy wychodzą takie starocie i się sprzedają. Jednak narazie pozostają mi wydania Masterworks.


Z drugiej strony gdyby to Egmont puszcza to na miękko (w USA mam Sc i Hc) rocznikami po 12 numerów to przypominaloby to wielkością Ghotam Central czyli cena i jakość spoko.
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline misiokles

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1364 dnia: Maj 04, 2018, 12:52:16 pm »
Cytat: mkolek81
I już czekam na pytania i zdziwienie, że to nie tak było w filmie :wink: .
Na to marudzenia nie będzie, bo żaden film Marvela nie był nawet zbliżoną adaptacją komiksów, tylko luźno czerpał z nich fragmenty. Rękawica Nieskończoności jest klasyczną ramotką rodem z lat 80tych. Idzie będą narzekać, że postacie mówią co robią;)

 

anything