trawa

Autor Wątek: Klasyka Marvela od Egmontu  (Przeczytany 483353 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

endriu84

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1725 dnia: Grudzień 29, 2018, 11:51:42 pm »
Staram się odnalezc to na comixology i nie widzę zbiorczego.
Ktoś? Coś?

mkolek81

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1726 dnia: Grudzień 30, 2018, 08:28:37 am »
Staram się odnalezc to na comixology i nie widzę zbiorczego.
Ktoś? Coś?
Wszystko to zostało wydane przez Tm-Semic:
Spider-Man 1-5: Torment - w Mega Marvel #01 (1/93)
 Spider-Man 6-7: Masques - Spider-Man #041 (11/1993)
Spider-Man 8-12: Perceptions - Spider-Man #55-57 (1-3/1995)
Spider-Man 13-14: Sub-City - Spider-Man #63 (9/1995)
Spider-Man 16, X-Force 4: Sabotage - Spider-Man #58 (4/1995) i tu taka uwaga w tym Spider-Manie jest jeszcze X-Force 3, w którym to jest początek całej historii i potyczki z Juggernautem


Ale jak już chcesz na comixology to

Cała seria
https://www.comixology.eu/Spider-Man-1990-1998/comics-series/6568?ref=c2VhcmNoL2luZGV4L2Rlc2t0b3Avc2xpZGVyTGlzdC9zZXJpZXNTbGlkZXI
Torment
https://www.comixology.eu/Spider-Man-Torment/digital-comic/30566?ref=c2VhcmNoL2luZGV4L2Rlc2t0b3Avc2xpZGVyTGlzdC90b3BSZXN1bHRzU2xpZGVy
Perceptions
https://www.comixology.eu/Spider-Man-Perceptions/digital-comic/45722?ref=Y29taWMvdmlldy9kZXNrdG9wL3NsaWRlckxpc3Qvc2VyaWVz
Reszta
https://www.comixology.eu/Spider-Man-Masques/digital-comic/83709?ref=Y29taWMvdmlldy9kZXNrdG9wL3NsaWRlckxpc3Qvc2VyaWVz

Jak czytałem za młodu to pająk McFarlane'a bardzo mi się podobał. Obecnie, rysunkowo nadal trzyma poziom jeśli ktoś lubi jego kreskę, ale scenariuszowo...
Torment to horror, ale to jest tak przegadane i się prawie nic nie dzieje, że po latach zastanawiam się co mi się w tej historii podobało (taka luźna kontynuacja Ostatnich Łowów Kravena). Masques - to gościnny występ Ghost Ridera, dużo akcji wybuchów itp. takie sobie. Perceptions - gościnnie Wolverine i Wendigo, wg mnie najlepsza historia, mroczna i z ciekawym twistem fabularnym. Sub-City - gościnnie Morbius, znowu klimaty horroru, ale sama historia nie porywa. Sabotage - gościnnie akcja X-force, akcja, wybuchy, więcej akcji i naparzania się Juggernautem i Black Tomem. Zdecydowanie przydałby się 3 zeszyt X-force.Szkoda że Egmont zdecydował się na słabszego McFarlane'a, zamiast wydać to co wcześniej rysował w Amazingu.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2018, 08:40:08 am wysłana przez mkolek81 »

Offline Marvelek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1727 dnia: Grudzień 30, 2018, 09:39:03 am »
Jak czytałem za młodu to pająk McFarlane'a bardzo mi się podobał. Obecnie, rysunkowo nadal trzyma poziom jeśli ktoś lubi jego kreskę, ale scenariuszowo...
Szkoda że Egmont zdecydował się na słabszego McFarlane'a, zamiast wydać to co wcześniej rysował w Amazingu.
Pod względem scenariusza rzeczywiście McFarlane nieco się zestarzał, ale mnie akurat wybór Egmontu cieszy: myślę, że wydanie takiego komiksu będzie świetnym miernikiem - jeśli się sprzeda, to tym bardziej sprzedadzą się te historie z lat 90. i 80., które oparły się upływającemu czasowi. Zresztą klasycznego Pająka nigdy za wiele  :smile: Nie wiem jak Wy, ale ja już jestem nieco zmęczony slottowym Spider-Manem i zauważyłem, że częściej ostatnio wracam do starszych historii. Ostatnio przypomniałem sobie znów "The Lost years" DeMatteisa i dalej uważam, że to zbrodnia, że nikt z polskich wydawców tego nie wydał, zwłaszcza że można wydać to bez konieczności ciągnięcia całego "Clone Saga".
Brakuje na polskim rynku tych klasyków z lat 80. a zwłaszcza 90. - niestety za tymi ostatnimi ciągnie się niezwykle czarny pijar, który konsekwentnie podtrzymują niektórzy podcasterzy. A szkoda, bo co prawda w latach 90. powstało dużo kiczu i komiksów, o których wolałbym zapomnieć, ale według mnie nie inaczej jest w obecnych czasach. Napisano w tamtym czasie wiele dobrych rzeczy. Poza "The Lost Years" marzy mi się polskie wydanie runu DeMatteisa w Daredevilu oraz jakichś historii z Punisherem np. "Barbarian with the gun" czy "Year one". Szkoda, że zamiast dubla w WKKM nie dostaliśmy tego komiksu, zwłaszcza, że nasi zachodni sąsiedzi dostali ten tytuł.
Podsumowując nie narzekajmy na tego Spider-Mana i miejmy nadzieję, że będzie to pierwsza jaskółka zwiastująca wydawanie nieco większej liczby klasycznych historii :smile:

Offline -gościu-

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1728 dnia: Grudzień 30, 2018, 09:49:29 am »
Ja mimo że też bardzo słabo oceniam dziś scenariusze McFarlane'a, to ciesze sie, że ten pajączek wyjdzie. Sentyment do tych historii mam ogromny, pewnie wiekszość z nas pamieta moment, jak wracaliśmy z kiosku ściskając w dłoniach pierwszy numer Mega Marvel  :oops: , to było COŚ! A jak sprzedaż przyczyni sie do wydania wcześniejszych historii pisanych przez Michelinie, to w ogole bedzie bomba!

Offline Marvelek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1729 dnia: Grudzień 30, 2018, 10:10:02 am »
A jak sprzedaż przyczyni sie do wydania wcześniejszych historii pisanych przez Michelinie, to w ogole bedzie bomba!
Tak się zastanawiałem, czy wybór akurat tego wydania zbiorczego nie był podyktowany liczbą stron - 440 stron a więc mieszczący się w możliwościach Egontu. Michelinie to ponad 800 stron a nie wiem czy Egmont samowolnie jest w stanie rozbić to na dwa tomy. Ale to tylko taka teoria spiskowa :razz:

Offline lis22

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1730 dnia: Grudzień 30, 2018, 10:29:14 am »
Hmmm ... dlaczego tego jest tak mało? Gdzie są, np. te wszystkie historie z Venomem, itp. które wydawał TM SEMIC? Myślałem, że wydadzą wszystko, co McFarlane stworzył z Pająkiem.

mkolek81

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1731 dnia: Grudzień 30, 2018, 10:33:40 am »
Michelinie to ponad 800 stron a nie wiem czy Egmont samowolnie jest w stanie rozbić to na dwa tomy. Ale to tylko taka teoria spiskowa :razz:
Mucha jednak potrafi tworzyć wydania których nie ma w oryginale (patrz Uncanny X-Force i być może przyszłe Astonishing X-men Ellisa). Obstawiam, że Egmont woli skorzystać z gotowego materiału, bo tak jest im wygodniej (patrz wydanie ostatnich tomów All New X-men i GotG).

Offline -gościu-

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1732 dnia: Grudzień 30, 2018, 10:39:00 am »
Możliwe, że jednym z decydujących czynników była ta ilość stron. Poza tym, jakby nie patrzeć, Torment był u nas kultowy nie mniej niż Zabójczy żart, Sąd nad Gotham, czy Ostatni Czarnian, więc to też mogło mieć znaczenie.


Jeszcze co do ewentualnej dobrej sprzedaży tego spidera... mam nadzieję, że nie powtórzy się sytuacja sprzed kilku lat, jak liczyłem, że Egmont Nawiedzonego Rycerza wydaje w ramach testu przed Długim Halloween. Nawiedzony Rycerz wyprzedał się błyskawicznie, a co do Długiego Halloween i tak zdania nie zmienili - za grube, za drogie, wszyscy już mają oryginalne wydanie, nie sprzeda się  :sad:


Hmmm ... dlaczego tego jest tak mało? Gdzie są, np. te wszystkie historie z Venomem, itp. które wydawał TM SEMIC? Myślałem, że wydadzą wszystko, co McFarlane stworzył z Pająkiem.


Bo ten tom zbiera wszystko co McFarlane stworzył do serii Spider-man. Wcześniejsze rzeczy o których myślisz, to historie pisane przez Michelinie, a rysowane przez McFarlane'a do serii The Amazing Spider-man, wydane są w innym tomie.

Offline lis22

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1733 dnia: Grudzień 30, 2018, 10:46:34 am »
Aha, myślałem, że po prostu wrzucą wszystko, co rysował Todd, a tu chodzi o to, co napisał i narysował.

Offline Marvelek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1734 dnia: Grudzień 30, 2018, 11:52:06 am »



Bo ten tom zbiera wszystko co McFarlane stworzył do serii Spider-man. Wcześniejsze rzeczy o których myślisz, to historie pisane przez Michelinie, a rysowane przez McFarlane'a do serii The Amazing Spider-man, wydane są w innym tomie.
Zresztą sam Venom to już ponad 1000 stron, więc nie nastawiałbym się na wydanie tego, przynajmniej nie przez Egmont.

Mucha jednak potrafi tworzyć wydania których nie ma w oryginale (patrz Uncanny X-Force i być może przyszłe Astonishing X-men Ellisa). Obstawiam, że Egmont woli skorzystać z gotowego materiału, bo tak jest im wygodniej (patrz wydanie ostatnich tomów All New X-men i GotG).

I właśnie dlatego wolę Muchę niż Egmont, który często nie przywiązuje wagi ani do wyboru odpowiednich wydań, nie mówiąc już o skompilowaniu czegoś. A tego McFarlen'a to pewnie też wybrali, bo pojawiały się liczne głosy nas sentymentalistów pokolenia TM-Semic, że fajnie byłoby coś z tego przeczytać w zbiorczym wydaniu :smile:

Offline -gościu-

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1735 dnia: Grudzień 30, 2018, 12:35:44 pm »
Jaki Venom?

Offline Marvelek


Offline -gościu-

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1737 dnia: Grudzień 30, 2018, 12:49:37 pm »
No, ale to już nie jest ani run McFarlane'a, ani Michelinie, tylko wszystkie konfrontacje pająka z Venom na przestrzeni iluś tam lat.  Choć nie powiem, w tamtych czasach chyba najciekawszy przeciwnik pająka.

Offline Marvelek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1738 dnia: Grudzień 30, 2018, 01:02:41 pm »
No, ale to już nie jest ani run McFarlane'a, ani Michelinie, tylko wszystkie konfrontacje pająka z Venom na przestrzeni iluś tam lat.  Choć nie powiem, w tamtych czasach chyba najciekawszy przeciwnik pająka.
Zawiera również Michelinie'a i McFarleana, bo mamy tu początek Venoma, łącznie chyba 350 stron to dzieła tych dwóch autorów.

Offline -gościu-

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1739 dnia: Grudzień 30, 2018, 01:23:22 pm »
Tak. Ale to fragmenty ich runu.