Autor Wątek: Klasyka Marvela od Egmontu  (Przeczytany 483579 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1785 dnia: Styczeń 22, 2019, 08:25:11 am »
Jeśli w swoim wydaniu DD Egmont zostawił oryginalny tytuł Visionares, to mógłbyś mieć promyk nadziei na wydanie tego komiksu, bo też ukazał się w tej linii wydawniczej. Gorzej z Mackiem, bo tu znów musieliby składać a wiadomo, że Egmont to nie Mucha.
Nie do końca jest jak piszesz. Istnieje wydanie zbierające dwa pierwsze TPB z vol. 2

ale w nim brakuje Echo - Vision Quest, dlatego, że zbiera on tylko rysowane przez Joe Quesade. (Echo jest zebrana w późniejszym tomie z Bendisem.)


Może już skończmy o tym DD i zacznijmy zmącić np o Punisherze?  :smile:
Czy ja ci zakażdym razem pisze, że marudzisz o Dżina i Dampierre? Nie. Jeśli cię to nie interesuje to pozwól, że miedzy sobą kolejny raz pogadamy o DD. I na twoim miejscu nie pisałbym, że Egmont czegoś nie wyda, tłumacz na obecną chwilę tez nic nie potwierdził ani nie zaprzeczył.

Wątpię aby Egmont ugryzł X-menów poza tym co jest mu potrzebne do wydania kosmosu (robiłem tu kiedyś rozpiskę). Natomiast co do klasyki (tam tej co u nas wychodziła w TM-Semic) to tam też jest problem, bo tam prawie nie ma nic w epic/complet, jak już to są tylko omnibusy.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2019, 08:39:29 am wysłana przez mkolek81 »

JanT

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1786 dnia: Styczeń 22, 2019, 08:40:11 am »
chyba raczej o X-men i pochodnych :smile:
Egmontowi chyba mutanci śmierdzą jak Bazylowi  :biggrin: Teraz ten jeden tom bo kosmos a tak to była tylko Mordercza Geneza.

Na Claremonta raczej szanse małe ale już takie Ultimate (choć to długie ale za to od początku) czy New X-Men Morrisona to dziwne że jeszcze nie ma. W Marvel NOW 2.0 też teraz tylko jedna seria.
Czy ja ci zakażdym razem pisze, że marudzisz o Dżina i Dampierre? Nie.
Inny się czepia  :smile: Z DD widać że już raczej nic nie będzie po Millerze. Wydali nowego, teraz klasyczny i koniec a niektórzy myślą że będzie nowy, klasyczny, później dokończenie nowego, Waid itd  :smile: Wydali najlepsze Bendis, Bru, Miller (to jest już bardzo dużo DD) i koniec.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1787 dnia: Styczeń 22, 2019, 08:42:09 am »
Jeżeli chodzi o mutantów to ja liczę w tej sprawie na Muszkę

Offline robbirob

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1788 dnia: Styczeń 22, 2019, 08:44:30 am »
Jeżeli chodzi o mutantów to ja liczę w tej sprawie na Muszkę
No a ja własnie nie, bo oni sięgają tylko po to, co wydane po 2000 roku. A ja bym chętnie zobaczył kilka rzeczy (crossoverów) z lat 90-tych, czy nawet 80-tych w Klasyce Egmontu.

JanT

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1789 dnia: Styczeń 22, 2019, 08:50:08 am »
oni sięgają tylko po to, co wydane po 2000 roku.
Egmont robi podobnie bo Miller DD (bo Miller) Spider-Man McFarlane (bo znane i lubiane) Rękawica Nieskończoności (bo film) wiosny nie czyni  :smile: Egmont X-Men Claremonta? Jak puszczą coś z X-Men to właśnie z 2000+

Offline robbirob

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1790 dnia: Styczeń 22, 2019, 08:52:41 am »
Egmont X-Men Claremonta? Jak puszczą coś z X-Men to właśnie z 2000+
Cieszę się, że wszystko już wiesz ;p

Offline [robak]

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1791 dnia: Styczeń 22, 2019, 08:53:28 am »
A propos Punishera...

Zachęcony dobrymi pierwszymi odcinkami drugiego sezonu netflixa - zastanawiam się nad Punisher MAX.
Wydano już 5 tomów, ma być 6.


To jest jedna historia, ciągnięta przez wszystkie zeszyty, czy raczej zbiór luźno powiązanych ze sobą opowiadań?

JanT

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1792 dnia: Styczeń 22, 2019, 08:56:20 am »
Cieszę się, że wszystko już wiesz ;p
Na pewno nie robię sobie nadziei (bo pewnie że bym chciał  :smile: ) na X-Men Claremonta od Egmont.

To jest jedna historia, ciągnięta przez wszystkie zeszyty, czy raczej zbiór luźno powiązanych ze sobą opowiadań?
Pojedyncze historie ale powiązane. Pierwsze 5 tomów to must have i się nie ma co zastanawiać  :)

Offline erol

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1793 dnia: Styczeń 22, 2019, 09:02:18 am »

Może już skończmy o tym DD i zacznijmy zmącić np o Punisherze?  :smile:
Właśnie wczoraj się zastanawiałem co dalej z Frankiem, większość mówi/liczy na PunisheraMAX Aarona (22 zeszyty) tylko że nie ma tego w dwóch tomach, albo trade'y po `130 stron albo omniak 550. A widząc jak egmont bazuje tylko na gotowych wydaniach nie spodziewałby się tego runu, no chyba że Francuzi wydali to jakoś zgrabniej.

mkolek81

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1794 dnia: Styczeń 22, 2019, 09:03:50 am »
@[robak] tak jak napisał JanT, jeden tom to dwie historię, nie powiązane, ale jak doczytasz do końca (choć wcześniej już to też widać) to wszystko się łączy w jedną całość (szkoda tylko, że nie zdecydowano się na wydanie z Born, bo wtedy pięknie by to się spięło z ostatnią historią).Zapowiedziany tom 6, to już inni scenarzyści. Bardziej przypominało mi to klasycznego Punishera z TM-Semica, każda historia oddzielana, bez spięcia jak to zrobił Ennis u siebie (czyli w tomach 1-5 + Born).  Słabsze, przyznaje, ale i tak bawiłem się nieźle.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2019, 09:09:39 am wysłana przez mkolek81 »

JanT

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1795 dnia: Styczeń 22, 2019, 09:06:04 am »
no chyba że Francuzi wydali to jakoś zgrabniej.
haha  :smile:

Obstawiam omniaka (bo podobnej grubości tomy już wydawali) albo podzielą na 2. Rucka by się też przydał ale tu są tylko pojedyncze tom (3+1 więc 2 podwójne by mogły być  :smile: )

mkolek81

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1796 dnia: Styczeń 22, 2019, 09:10:50 am »
Obstawiam omniaka (bo podobnej grubości tomy już wydawali) albo podzielą na 2. Rucka by się też przydał ale tu są tylko pojedyncze tom (3+1 więc 2 podwójne by mogły być  :smile: )
I o tym samym piszemy w przypadku DD od Diggle'a.

JanT

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1797 dnia: Styczeń 22, 2019, 09:13:14 am »
I o tym samym piszemy w przypadku DD od Diggle'a.
Ale jego już olali  :smile:

Offline laf

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1798 dnia: Styczeń 22, 2019, 09:13:22 am »
@[robak], Punishera MAX PO-LE-CAM. Moja krótka opinia na temat całej serii (t. 1-4):
Najlepszy - Punisher MAX t. 1. No i to jest to, co tygryski lubią najbardziej. Typowo męska opowieść z mnóstwem przemocy i krwi. Czasami autorzy sięgają w tym wszystkim zenitu, ale czyż nie jest to właśnie znakiem rozpoznawczym Pogromcy? Całość czyta się błyskawicznie i to nie bynajmniej z powodu niewielkiej ilości teksu. Najmocniejsza rzecz od czasu genialnych "300" Millera.
Tak na marginesie to zrobiłem mały eksperyment odnośnie dwóch tytułów z klasyki Marvela i na warsztat wziąłem Daredevila i Punishera i zdecydowanym zwycięzcą okazał się Frank Castle i to z jego komiksami spędziłem kilka kolejnych lipcowych weekendów, ale o tym w kolejnym podsumowaniu.
Najlepszy - Punisher MAX (cała seria). W tym zestawianiu nie może być innego zwycięzcy. Typowo męska seria z mnóstwem krwi i strzelanin. Może i brzmi to jak scenariusz dennego filmu z Seagelem czy innym Van Dammem, ale tak naprawdę jest zupełnie inaczej. Ennis serwuje nam nie tylko ciekawie zarysowane intrygi (moja ulubiona to wysłanie Punishera w głąb Rosji), ale również interesujące postacie (O'Brien, Człowiek z kamienia, dwójka gliniarzy pomagająca Frankowi) i zaskakujące twisty fabularne (
Spoiler: pokaż
śmierć O'Brien czy Micro, zamiana głównego bohatera  jednego ze story arcu
). Co ciekawe autor nie skupia się wyłącznie na walce Castle'a z amerykańskimi gangsterami ale umiejętnie szafuje vilianami (i w sumie dobrze, bo płaczliwy Nicky Cavella nigdy nie pasował mi na głównego bad assa) i dzięki temu mamy tak nieszablonowe historie jak podróż Punishera do Rosji czy Afganistanu lub walka z handlarzami ludzi albo zdesperowanymi wdowami gangsterów. Ciągle oblizuję paluszki i czekam na 5. tom.

mkolek81

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1799 dnia: Styczeń 22, 2019, 09:20:33 am »
Ale jego już olali  :smile:
Piszesz tak jakbyś pracował dla Egmontu.

Przypomnę, na emefce nie zostało zaprzeczone, czy będzie kontynuacja czy też nie. Jedynie, że na obecną chwilę nie ma nic więcej do powiedzenia, poczekajmy do Prykonu/KW z tym pochopnym wyciąganiem wniosków.