Autor Wątek: Klasyka Marvela od Egmontu  (Przeczytany 483595 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sum41

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1845 dnia: Styczeń 22, 2019, 08:31:37 pm »
Starych komiksow nie wydaja bo dzis panuje kult scenarzystow a z lat 90tych to tylko pare nazwisk i jak to zareklamuja oj nie czyzby rysownikami?
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

mkolek81

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1846 dnia: Styczeń 23, 2019, 07:09:53 am »
Czytałem początek runu Waida w WKKM i na pewno nie kupiłbym tego dalej. Dziwne, kolorowe, generyczne.
Widać, że mało czytałeś komiksów o DD. Run Waid jest inny, z tym się zgodzę, jest kolorowo i bardziej klasycznie i takie był wg mnie założenie tego scenarzysty, wrócił w ten sposób do korzeni Matta. To co stworzył Waid jest jak najbardziej w duchu tego jak DD był pisany przez Stana Lee, niż przez Millera, na którym wzorowali się Smith, Bendis czy Brubaker.  Ci którzy lubują się w bardziej w mrocznych klimatach może się nie podobać, ale po tym co cię stało w vol.2 DD potrzebował nowego startu i Waid wg mnie zrobił to świetnie.

Offline -gościu-

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1847 dnia: Styczeń 23, 2019, 09:31:35 am »
Pierwszy tom DD Waida z WKKM mnie bardzo zachęcił, choć rzeczywiście inny, bardziej lajtowy, kolorowy (oprawa graficzna dla mnie bomba!) od tego co dotąd czytaliśmy, Millera, Bendisa, Brubakera. Szkoda, że nie puścili tego jak wzięli się za Marvel Now, bo byłaby to obok Hawkeye'a i Ms Marvel trzecia seria, którą kupuję.

Offline laf

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1848 dnia: Styczeń 23, 2019, 10:17:41 am »
Ja też bardzo chwalę sobie ten tom WKKM i jakby Egmont wypuścił run Waida w klasyce to brałbym z zadowoleniem.

Offline OokamiG

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1849 dnia: Styczeń 23, 2019, 10:32:50 am »
Zanim przejdą do Waida to niech lepiej ustosunkują się co z Digglem. Czy mają go zamiar wydawać i w jakiej formie. Potem dopiero można myśleć o następnych runach.

Offline laf

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1850 dnia: Styczeń 23, 2019, 10:59:18 am »
Nie no, zdecydowanie powinni iść chronologicznie, a więc przed Waidem Diggle. A później Soule i pierwszy Marvel NOW w Klasyce Marvela  :cool: .

No cóż, na Pyrkonie dowiemy się jaka będzie rzeczywistość. Mnie wydaje się, że zarówno Diggle, jak i Waid są bardzo prawdopodobni, bo jeśli Egmont ma licencje w "spadku" po Sidece, to Sideka tak właśnie miała to rozplanowane: Bendis - Brubaker - Diggle - Waid - Miller. Egmont mógł wcisnąć Millera w środek, żeby dać odpocząć czytelnikom od współczesnych przygód i wziąć się za klasyczne opowieści, żeby pokazać z jakich historii wyrósł obecny DD. No i jednocześnie pokazać @JanowiT, że jednak w Klasyce wychodzą komiksy sprzed 2000 roku  :wink: .

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1851 dnia: Styczeń 23, 2019, 11:02:23 am »
Cytuj
A później Soule i pierwszy Marvel NOW w Klasyce Marvela  :cool: .
Waid to już Marvel NOW. Od 23 zeszytu :wink: No a potem cała druga seria Waida od jedynki to Marvel NOW


W ogóle coś jeszcze warto wydać z NOW w klasyce oprócz tego Daredevila i Silver Surfera ? Superior Foes of SM jest chwalone ale chyba szanse marne

Offline laf

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1852 dnia: Styczeń 23, 2019, 11:37:14 am »
Waid to już Marvel NOW. Od 23 zeszytu :wink: No a potem cała druga seria Waida od jedynki to Marvel NOW
A faktycznie, jakoś mi się kojarzyło, że wcześniej to wszystko wyszło.

Ten chwalony Vision mógłby wyjść w klasyce, no ale teraz to już po ptokach.

Offline OokamiG

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1853 dnia: Styczeń 23, 2019, 11:46:43 am »
Mi się jescze podobał Magneto z Now, aż do momentu kiedy zaczęli go mieszać z eventami. Za to też bym się nie obraził w klasyce.

Offline -gościu-

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1854 dnia: Styczeń 23, 2019, 07:32:23 pm »
Mam wrażenie, że padło już podobne pytanie, ale nie moge znaleźć. Czy warto siegnąć po Morderczą Geneze i tych nowych X-menow Brubakera? To jest powiązane z Anihilacją, ale można czytać osobno? Domyślam sie, że oba tytuły dalekie są od klimatu i klasy najlepszych komiksów Brubakera, ale i tak coś mnie korci. No i chyba najnowsze komiksy z X-men, jakie czytałem, to Astonishing X-men i to co u nas wydano z New X-men Morrisona...

mkolek81

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1855 dnia: Styczeń 23, 2019, 07:48:38 pm »
Czy warto siegnąć po Morderczą Geneze i tych nowych X-menow Brubakera?
Tak, bo Egmont po innych mutantów nie sięgnie
To jest powiązane z Anihilacją, ale można czytać osobno?
Nie jest powiązane z Anihilacją. Ale.... Anihilacja i ci X-meni ostatecznie krosują się w War of Kings.

Gdyby nie kolejna dyskusja o DD to byś znalazł to http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,39160.msg1476555.html#msg1476555

Offline -gościu-

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1856 dnia: Styczeń 23, 2019, 08:05:15 pm »
Dzięki. Chyba sie skusze. W nadziei, że Egmont siegnie po prawdziwą klasyke.

Offline robbirob

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1857 dnia: Styczeń 24, 2019, 05:44:40 am »
Dzięki. Chyba sie skusze. W nadziei, że Egmont siegnie po prawdziwą klasyke.
No ja tak właśnie zrobiłem. Za namową mkolka i z podobnym uzasadnieniem jak u Ciebie, czyli "a nuż się to przyczyni do wydania przez E. innych mutantów".
W końcu sobie zgromadziłem kilka amerykańskich tpb X-Men ale polskim wydaniem i tak bym się zainteresował.

Offline erol

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1858 dnia: Styczeń 24, 2019, 07:57:59 pm »
Myślicie że Egmont wyda w końcu Punisher born? Może dałoby się zrobić składaka razem z the platoon, tylko co wtedy z the tyger, the cell, the end? Ehh najlepiej jakby wydawali complete i nie byłoby tego problemu :???:

Offline Marvelek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1859 dnia: Styczeń 24, 2019, 07:59:16 pm »
Myślicie że Egmont wyda w końcu Punisher born? Może dałoby się zrobić składaka razem z the platoon, tylko co wtedy z the tyger, the cell, the end? Ehh najlepiej jakby wydawali complete i nie byłoby tego problemu :???: ??:
:biggrin: Żartowniś z Ciebie :biggrin: