trawa

Autor Wątek: Klasyka Marvela od Egmontu  (Przeczytany 483384 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1875 dnia: Styczeń 26, 2019, 04:29:27 pm »
   Właśnie dlatego zastosowałem określenie Banana Republic, bo konstrukcja prawa w naszym kraju to katastrofa. Zapytałem się o to kiedyś szefa mojego ojca, który był prawnikiem (aczkolwiek innej specjalizacji) i sam nie potrafił mi udzielić jednoznacznej odpowiedzi, bo stwierdził, że sam tego do końca nie rozumie. Takie skany  jednocześnie są u nas nielegalne i są legalne, nie wiem jak jest w innych krajach (nawiązując do innego postu). Skan, który wykonasz ze swojej własnej legalnej kopii, wyłącznie na swój własny użytek jest najzupełniej oryginalny i tak jest chyba wszędzie, natomiast skan który ściągasz z internetu własnego egzemplarza nie posiadając (czy to fizycznego czy elektronicznego) jest piracki. W naszym kraju ściągnięcie pirackiego egzemplarza i jego posiadanie nie jest uznawane za przestępstwo, pod warunkiem że go nie rozpowszechniasz (czyli ściągnięcie bezpośrednio ze strony tak, ale ściągnięcie przez jakąkolwiek sieć typu P2p lub pokrewną nie). Jednocześnie posiadacz praw autorskich, może cię z powództwa cywilnego podać do sądu o łamanie praw autorskich. Mandragora czy jakieś inne wydawnictwo w naszym kraju nie jest właścicielami praw autorskich a najczęściej są nimi macierzyste wydawnictwa lub sami autorzy. Podsumowując w przypadku takiego Punishera. Jeżeli ściągniesz jego skany, to będą one nielegalne jednocześnie nie będą łamać one naszego kodeksu karnego, natomiast Marvel może podać Cię do sądu za łamanie ich praw autorskich oraz kradzież własności intelektualnej i taką sprawę z góry przegrasz. W rzeczywistości, żadne wydawnictwo do sądu nikogo za takie rzeczy nie podaje, raz że musiałoby wytaczać pewnie z milion spraw dziennie na całym świecie, dwa że w przypadku przestępstw komputerowych taka sprawa jest dosyć trudna do udowodnienia i nie chce im się w to bawić, trzy że zapewne straciliby raczej w oczach czytelników. Także decyzja czy te skany będziesz czytał czy nie pozostawiona jest raczej twojej postawie moralnej. Ta ostatnia wypowiedź, tyczyła się skanów jako kopii cudzych książek, jakiekolwiek inne rzeczy możesz kopiować i rozpowszechniać do woli, skaner to przecież nie jest narzędzie zbrodni, tylko urządzenie biurowo/domowe.

Offline Andy13

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1876 dnia: Styczeń 26, 2019, 04:41:35 pm »
To w końcu wolno czytać te skany na własny użytek czy nie?
Bo jeśli prawnie wolno to znaczy, że nie są one pirackie, prawda?
Czy może wyciągam złe wnioski?
Drążysz ciągle ten temat własnego użytku, a czy nie udostępniasz tych skanów nigdzie? :wink:


Ten temat nie dotyczy skanów.
Było kilka tematów, gdzie o tym rozmawiano - proszę poszukać.
Kontynuowanie tego tematu tutaj będzie czyszczone.
graves
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2019, 09:40:52 pm wysłana przez graves »

Offline Tom_ek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1877 dnia: Luty 16, 2019, 09:03:30 pm »
Powiedzcie mi czy Egmont planuje wydać dalszy ciąg "powstanie i upadek imperium shi'ar? Jeśli tak to kiedy można się tego spodziewać i jaki ma to tytuł?

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1878 dnia: Luty 16, 2019, 09:51:45 pm »
Powiedzcie mi czy Egmont planuje wydać dalszy ciąg "powstanie i upadek imperium shi'ar? Jeśli tak to kiedy można się tego spodziewać i jaki ma to tytuł?
Nie wiadomo

Offline xanar

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1879 dnia: Luty 16, 2019, 11:05:14 pm »
Możliwe, że trzeba liczyć jakieś 2 lata, patrząc kiedy była wydana "X-Men - Mordercza geneza"
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2019, 08:46:04 am wysłana przez xanar »

Offline misiokles

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1880 dnia: Luty 16, 2019, 11:30:07 pm »
Nie wiadomo. Następne plany Egmont poda w maju.

Offline kaczogród

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1881 dnia: Luty 17, 2019, 12:39:00 am »
A nie w kwietniu na Pyrkonie ?
tertium non datur

JanT

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1882 dnia: Luty 17, 2019, 08:00:47 am »
Oni po to wydali tych X-Men żeby wydać kontynuacje :) Na pewno będzie kontynuacja w tym roku. Ekspertem od tego co dalej jest Mkolek który konto usunął (choć powinny być wpisy o tym) Można zapytać go na nowym forum.

Offline Tom_ek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1883 dnia: Luty 17, 2019, 08:29:45 am »
Ok. Dzięki. Mam nadzieję, że szybko to wydadzą bo w końcu jakieś porządne xmeny a nie te nowe badziewie co teraz wydawali i wydają. Chętnie też bym przytulił stare xmeny od Jima Lee

JanT

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1884 dnia: Luty 17, 2019, 09:02:17 am »
Przypominam rozpiskę co tam dalej jest:


Offline lis22

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1885 dnia: Luty 18, 2019, 10:39:36 am »
Skoro po "Anihilacji" wydali "X-Men" to znaczy, że już nie ruszą Strażników Abnetta i Lanninga? Na tej rozpisce, GotG i Nova są przed X-Men.

JanT

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1886 dnia: Luty 18, 2019, 11:23:55 am »
Wydadzą pewnie Complete Collection gdzie pierwszy tom zbiera 2 zwykłe. Oni już tych Strażników zapowiedzieli w Rękawicy Nieskończoności  :smile:

Offline xanar

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1887 dnia: Luty 18, 2019, 12:10:33 pm »
Gdzie ty widzisz tą zapowiedź ?

JanT

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1888 dnia: Luty 18, 2019, 12:36:36 pm »
We wstępie: "Ba, to właśnie tu, w tej epoce*, a za chwilę również w tej edycji po polsku zobaczymy początki współczesnych Strażników Galaktyki"

*Mowa o linii czasowej Anihilacji  :smile:

Offline xanar

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1889 dnia: Luty 18, 2019, 12:46:36 pm »
no faktycznie, tak napisali, ale śmiem wątpić, żeby to w tym roku wydali.