Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics  (Przeczytany 324087 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1080 dnia: Sierpień 24, 2016, 08:46:48 am »
Ja w związku z tym, że kolekcję przygotowuje Egmont a wydania są słabej jakości w dodatku drukowane w Hiszpanii mam sporo teorii spiskowych ale powstrzymam się na razie z komentarzem.
Obstawiałbym że jednak to zleceniodawca płaci za drukarnie nie podwykonawca który opracowuje kolekcje.

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1081 dnia: Sierpień 24, 2016, 08:55:48 am »
Może ktoś wrzuci jakiś filmik?

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1082 dnia: Sierpień 24, 2016, 08:57:12 am »
Może ktoś wrzuci jakiś filmik?

Filmik czego
?

Rozpakowywania?

Offline marian381

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1083 dnia: Sierpień 24, 2016, 08:59:23 am »
Okładka faktycznie jest miękka, a strony cieńsze co sprawia, że wydanie jest lżejsze niż te z WKKM. Na razie mi to nie przeszkadza, poczekam na kolejne tomy i wtedy podejmę decyzję czy warto zebrać całość dla panoramy, czy odpuścić duble i wybierać tylko te ciekawsze historie.

Na kanale wylądowała prezentacja, więc jeśli ktoś ma ochotę, to zapraszam:

Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1084 dnia: Sierpień 24, 2016, 08:59:31 am »
Filmik czego
?

Rozpakowywania?


Rozpakowywania, wąchania i kartkowania.

Offline marian381

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1085 dnia: Sierpień 24, 2016, 09:01:50 am »
Niestety u mnie wąchania nie ma, bo mam katar i nie czuję smrodu farby, o którym wszyscy tutaj wspominają, ale jest za to szarpanie się z klejem.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2016, 09:05:04 am wysłana przez marian381 »
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1086 dnia: Sierpień 24, 2016, 09:02:07 am »
@marian381: Ślicznie dziękuję. Ale bieda na tym grzbiecie, miało być lepiej niż WKKM z tymi tytułami a jest podobnie. Tom faktycznie bardzo cienki. W środku sprawia wrażenie całkiem w porządku, ciekawe jak na żywo będzie się to prezentować.

Offline AvengerGT

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1087 dnia: Sierpień 24, 2016, 09:08:51 am »
@marian381: Ślicznie dziękuję. Ale bieda na tym grzbiecie, miało być lepiej niż WKKM z tymi tytułami a jest podobnie.
Nie rozumiem co masz na myśli. Jest tytuł tomu na grzbiecie co sprawia, że grzbiet WKKDC>>>>>WKKM, choćby ten drugi był szerszy z powodu grubości materiałów.


Co do zapachu, jak tam nie czuję niczego ohydnego, jest wręcz neutralnie.

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1088 dnia: Sierpień 24, 2016, 09:12:29 am »
Ja również kupiłem i zdążyłem przeczytać. Zacznę od scenariusza, w którym jak wszyscy się spodziewali dzieje się bardzo, bardzo wiele. Co wiąże się oczywiście z minusami jak i plusami. Mnogość wątków i bohaterów powoduje zwielokrotnioną dynamikę fabuły, jednak kosztem głębszej analizy wydarzeń. Batman lata po mieście jak buldog za ostatnim kawałkiem mięsa. Dużo uwagi zwracałem postaci Killer Crock'a z uwagi na to, że przedwczoraj byłem na SS i jakoś porównywałem oba wcielenia, te komiksowe z tym filmowym. Z samym głównym antagonistą mam pewne przypuszczenia, ale zachowam je dla siebie do lektury kontynuacji. Chociaż ostatnia strona trochę wybija z rytmu :wink:

Jakość wydania widocznie gorsza od WKKM, ale jakiejś tragedii nie ma. Wydania WKKDC będą zajmowały mniej miejsca, moje półki się ucieszą. Papier znośny, tylko nieprzyjemny zapach czasami na moment odpychał od komiksu.

Co warte uwagi, znamy całą "60", wszystkie tytuły jakie będą w kolekcji. Dzięki temu nie będę zmuszany do czytania tysiąca stron wypocin, czy będzie to czy będzie tamto...

I na koniec, coś się chyba "kręci" z tymi dodatkowymi tomami :smile: Oby, oby, oby!!!

ale jest za to szarpanie się z klejem.

Przecież nie musisz odklejać folii... wystarczy nożyczkami albo nożem rozciąć dolna część, komiks i ulotki można swobodnie wyjąć...

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1089 dnia: Sierpień 24, 2016, 09:19:46 am »
Ja jeszcze "zaobserwowałem", że komiks wydziela dwa RÓŻNE zapachy :biggrin:
W środku ten farby drukarskiej, który kocham nad życie :smile:
A na pierwszych i ostatnich stronach przy samym grzbiecie taki obrzydliwy zapach, prawdopodobnie kleju. Bleh.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2016, 09:32:59 am wysłana przez pocztar »

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1090 dnia: Sierpień 24, 2016, 09:25:08 am »
Nie rozumiem co masz na myśli. Jest tytuł tomu na grzbiecie co sprawia, że grzbiet WKKDC>>>>>WKKM, choćby ten drugi był szerszy z powodu grubości materiałów.

Obecność tytułu cieszy owszem, ale ogólnie, całość prezentuje się mało estetycznie i "biednie". W sumie było to wiadomo od początku ale jednak człowiek się łudził, że może będzie w rzeczywistości lepiej... Takie moje odczucia. Ktoś może oczywiście stwierdzić, że to szczyt finezji, nikomu nie zabraniam.

Offline amsterdream

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1091 dnia: Sierpień 24, 2016, 09:26:36 am »
Masakra, ile w tej kolekcji będzie dubli. Prawie 30 :doubt:

Duży plus za lakierowaną oprawę. Okładki będą dużo trwalsze niż u Hachette, Egmontu czy Muchy.

Offline Eragon

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1092 dnia: Sierpień 24, 2016, 09:27:46 am »
Przed chwilą kupiłem. Jakość jak dla mnie ok. Papier cieńszy niż w Egmoncie, ale nie można powiedzieć, że zły. Póki co  kupię 5 pierwszych tomów, potem przerwa miesięczna(Długie Halloween -kreska mnie tak odpycha, że nawet chwalony przez wiele osób scenariusz mnie nie przekona by to kupić ). Z kolejnych(jeżeli  ulotka mówi prawdę o tytułach) to odpada mi do kupienia:Harley Quinn(nie przepadam za nią), Sprawiedliwość(rysunki same w sobie piękne, ale tak nie pasujące mi do hmm stylu komiksowego,że podziękuje), Wrogowie Publiczni(tych mam już x 2 heh z dobrego komiksu i od Egmontu), Supergirl . Na szybko tyle, paru tytułów nie kojarzę, więc w wolnej chwili pewnie się im przyjrzę, jakimś opisom czy przykładowym stronom, by zobaczyć czy kreska nie jest dla mnie odpychająca więc może jeszcze coś odrzucę.  Jednak zdecydowaną większością jestem zainteresowany, nawet powtórkowymi dla mnie, a wręcz czekam na to by mieć porządne wydanie np. Man of Steel czy Śmierci Supermana bo wiadomo Tm- Semicowe wydania to były jakie były. :wink: Jedynie żałuję, że w 60 nie ma kontynuacji Śmierci Supka(czyli Pogrzebu Przyjaciela i Rządów Supermanów).
Fan ,,majtek na głowie''. :D

Offline daviddaniel

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1093 dnia: Sierpień 24, 2016, 09:29:57 am »
Również uważam, że od strony techniczno/materiałowej jest słabo ;/
Dużo gorzej niż funkcjonujący na rynku obecnie standard.
Trudno lepszy rydz...

W przypadku dubli ewidentnie wolę wersje spoza WKKDC

Offline Cycol

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1094 dnia: Sierpień 24, 2016, 09:31:16 am »
Uwielbiam zapach świeżych komiksów o poranku. Niestety obie kolekcje jadą farbą drukarską na kilometr. Taki urok dwutygodniowego cyklu wydawniczego - nie ma czasu by to wszystko przewietrzyć.

@Bazyl
WKKM tak nie troliło  :biggrin:

jakby co zażalenia na adres drukarni:


Ale zapach WKKM mi pasuje, a WKKDC mnie odpycha.

jakie przewietrzenie ? nawet moje tomy z wyd. mandragora mimo uplywu lat nadal maja swoj zapach. kazdy komiks na kredowym papierze utrzymuje zapach farby drukarskiej - tyle tylko, ze na poczatku zapach jest intensywny, a z czasem slabnie, lecz nigdy nie zanika kompletnie. pamietam jak rekordowo zajezdzal "Czterej jezdzcy Apokalipsy" od Muchy - tam nawet nie dali dobrze farbie wyschnac i komiksy zamowione przed premiera trafily do odbiorcow ze sklejonymi wszystkimi stronami. trzeba bylo sie niezle nakombinowac, by rozkleic je tak, by nie uszkodzic stron. a won jest zalezna od gatunku papieru i dominujacego koloru, gdyz kolory farby drukarskiej maja nieznaczne roznice w zapachu. ja tam akurat lubie ten aromat, a najbardziej koloru brazowego :smile: w amerykanskim wampirze dominuje wlasnie braz, dlatego mam podwojna przyjemnosc z czytania :biggrin: wiec reasumujac kazdy komiks pachnie i chwala im za to. a jesli idzie o moje pierwsze wrazenie odnosnie naszego ojczystego WKKDC, to forma wprowadzenia do historii, czyli 'Przedstawiamy...' bardziej mi przypada do gustu niz  'echa przeszlosci' z WKKM. a to, ze WKKDC jest ma ciut ciensza okladke, oraz strony bardzo mnie cieszy. zajmuje mniej miejsca na polce no i jest lzejszy, co mi bardzo na reke, gdyz trzymam komiksy na regalach wiszacych :smile:
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2016, 09:39:36 am wysłana przez Cycol »

 

anything