trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics  (Przeczytany 324029 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1155 dnia: Sierpień 24, 2016, 03:25:31 pm »
Przy Green Lantern wymienili tylko dwa tytuły (w tym Nową Granicę) myślę że jeśli to był ten "ścigany" to by się też znalazł.  Popatrzyłem jeszcze za tym "On the Lam" i to będzie na pewno to.

ten komiks tak wygląda:


Jak dla mnie super  :smile:

Myślę że lista jest już w 100% prawidłowa.

Offline Cycol

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1156 dnia: Sierpień 24, 2016, 03:27:13 pm »
8azyliszek momentami trochę przesadza z krytyką Sale'a, Wiadomo każdy ma inny gust. Dla jednego będą to bohomazy dla innego bardzo klimatyczna kreska. Mi jego kreska zupełnie nie podchodzi

jak dla mnie rysunki tego daltonisty idealnie pasuja do historii z batmanem w ktorych walczy on nie z przebierancami, tylko z przestepczoscia zorganizowana reprezentowana przez mafie. jego chlodny i momentami surowy styl swietnie oddaje klimat batmana detektywa. ale do typowych efekciarskich, naparzankowych komiksow w moim odczuciu by sie nie nadal. do takich Jim Lee pasuje jak ulal

Offline Fanatyk_2004

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1157 dnia: Sierpień 24, 2016, 03:29:02 pm »
Faktycznie okładka cieńsza, papier też i dodatkowo strasznie śmierdzi :wink: ... Kupiłem egzemplarz w kiosku ruchu i po przyjściu do domu już zauważyłem lekkie wgniecenie w jednym miejscu... przeszła mnie myśl że specjalnie dali gorsze materiały widząc że sprzedaż WKKM szła nieźle i liczą że tańszymi kosztami produkcji nabiją większą kabze... Z drugiej strony lżejszy komiks lepiej mi się trzyma i czyta...

Offline Cycol

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1158 dnia: Sierpień 24, 2016, 03:30:34 pm »
Mój był w folii, ale był przyklejony podwójnie. Folia do tektury i komiks do folii.

masakra :biggrin: ktos ci niezly kawal wycial :smile: ciekawe, czy ktos jeszcze trafil na taki egzemplarz z podwojnym klejem :smile: a swoja droga z lakierowanej okladki to nie powinienes miec wiekszych problemow z calkowitym usunieciem kleju, choc napewno jest to irytujace

Offline dudi1212

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1159 dnia: Sierpień 24, 2016, 03:31:12 pm »
Wróciłem do domu i zorientowałem się, że komiks ma trochę mniejszy format niż egmontowe DC:/
Zapraszam na nowy blog z newsami:)

http://www.geek-nerd-news.pl/

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1160 dnia: Sierpień 24, 2016, 03:31:23 pm »
Wobec tego Raj Utracony to również nie musi być "Wonder Woman: Paradise Lost", bo ten tom nie pojawia się przy opisie Wonder Woman. Ja bym się tak nie sugerował tymi tytułami - to raczej wybór tytułów niż ich lista.
Raju Utraconego nie ma, bo są tam wymienione maksymalnie 3 historie z danym bohaterem - ot taki wybór dla krótkiej listy (choćby dla Ligi - mimo wielu historii w kolekcji, też są tylko 3 historie wymienone w tym opisie). Właśnie 3, nie licząc akurat GL, dla której są 2 (z czego Nowa Granica związan nie tylko z nim).

Nie twierdzę i nie twierdziłem, że jest to jakiś dowód, ale przesłanka, która (wraz z tłumaczeniem) sprawia, że w moim odczuciu jest bardziej prawdopodobne (tylko tyle i aż tyle, nigdzie nie twierdzę, że pewne czy nawet niemal pewne), iż Ścigany odnosi się do PM, a nie GL.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1161 dnia: Sierpień 24, 2016, 03:34:04 pm »
Wróciłem do domu i zorientowałem się, że komiks ma trochę mniejszy format niż egmontowe DC:/
Na początku myślałem że tylko okładka ale rzeczywiście strony ciut mniejsze.

Offline Cycol

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1162 dnia: Sierpień 24, 2016, 03:39:06 pm »
Faktycznie okładka cieńsza, papier też i dodatkowo strasznie śmierdzi :wink: ... Kupiłem egzemplarz w kiosku ruchu i po przyjściu do domu już zauważyłem lekkie wgniecenie w jednym miejscu... przeszła mnie myśl że specjalnie dali gorsze materiały widząc że sprzedaż WKKM szła nieźle i liczą że tańszymi kosztami produkcji nabiją większą kabze... Z drugiej strony lżejszy komiks lepiej mi się trzyma i czyta...

moj egzemplarz tez jest dziabniety i to nawet solidnie - mam wyrwane jakies 6cm kwadratowych okladki i to dosc gleboko. ale co ciekawe, to smiem twierdzic, ze zostal on uszkodzony w drukarnii. dlaczego ? komiks zafoliowany i folia przyklejona do tekturki. przed zaplaceniem obejrzalem z kazdej widocznej strony, czy nie ma uszkodzen - nie ma wiec place i zabieram. w domu odrywam od tekturki rozpakowuje z folii i co widze ??? ze tylna okladka jest zdrowo rozerwana, a przeciez tekturka cala, wiec na moja logike nie ma innej mozliwosci jak uszkodzenie w trakcie procesu pakowania. nie przejmuje sie tym zbytnio, bo i tak mam zamowiony drugi egzemplarz gildii :smile:

Offline gsg80

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1163 dnia: Sierpień 24, 2016, 03:41:12 pm »
(...)potem przerwa miesięczna(Długie Halloween -kreska mnie tak odpycha, że nawet chwalony przez wiele osób scenariusz mnie nie przekona by to kupić )
Ten komiks jest równie dobry graficznie co scenariuszowo, dla mnie zdecydowanie top historii o Batmanie.

Offline AvengerGT

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1164 dnia: Sierpień 24, 2016, 03:41:38 pm »
Wróciłem do domu i zorientowałem się, że komiks ma trochę mniejszy format niż egmontowe DC:/
Czyli rozmiary jak WKKM :wink: Przed chwilą sprawdziłem.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1165 dnia: Sierpień 24, 2016, 03:51:15 pm »
Też miałem rysy pod folią (a folia cała) Może tam w tej Hiszpanii jakiś byk z corridy wpadł do drukarni  :biggrin:

Offline Fanatyk_2004

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1166 dnia: Sierpień 24, 2016, 04:07:38 pm »
moj egzemplarz tez jest dziabniety i to nawet solidnie - mam wyrwane jakies 6cm kwadratowych okladki i to dosc gleboko. ale co ciekawe, to smiem twierdzic, ze zostal on uszkodzony w drukarnii. dlaczego ? komiks zafoliowany i folia przyklejona do tekturki. przed zaplaceniem obejrzalem z kazdej widocznej strony, czy nie ma uszkodzen - nie ma wiec place i zabieram. w domu odrywam od tekturki rozpakowuje z folii i co widze ??? ze tylna okladka jest zdrowo rozerwana, a przeciez tekturka cala, wiec na moja logike nie ma innej mozliwosci jak uszkodzenie w trakcie procesu pakowania. nie przejmuje sie tym zbytnio, bo i tak mam zamowiony drugi egzemplarz gildii :smile:


Gdyby to był mój egzemplarz to bym się zdrowo wkur... ;) ;) ;)

Offline Cycol

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1167 dnia: Sierpień 24, 2016, 05:20:09 pm »
gdyby pare tygodni temu nie zamowil w gildii to pewnie tez bym wscieka zaliczyl. drugi egzemplarz (dzisiaj wlasnie kupiony) i tak mialem zamiar sprezentowac ktoremus lepkowi z rodziny (bo swojego jeszcze sie nie dorobilem, az siara) - niech czasem poczytaja cos na papierze, a nie tylko konsola i internet. a przy odrobinie szczescia wyhoduje moze jakiegos komiksiarza :biggrin:

Też miałem rysy pod folią (a folia cała) Może tam w tej Hiszpanii jakiś byk z corridy wpadł do drukarni  :biggrin:

a moze do polandii trafiaja wadliwe odpady, ktore na dobra sprawe powinny isc na przemial. ale po co mielic jak mozna to wyslac do polski - u nas i tak kazdy to kupi bez marudzenia ... wg rozumowania koncernu :/ i jak tu nie czuc sie dyskryminowanym ???
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2016, 05:29:02 pm wysłana przez fragsel »

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1168 dnia: Sierpień 24, 2016, 05:28:19 pm »
ale skoro do nas idą odpady to te dobre sprzedaja polonii w ameryce?
czy to my dostajemy po hiszpańsku?

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1169 dnia: Sierpień 24, 2016, 05:29:03 pm »
a moze do polandii trafiaja wadliwe odpady, ktore na dobra sprawe powinny isc na przemial. ale po co mielic jak mozna to wyslac do polski - u nas i tak kazdy to kupi bez marudzenia ... wg rozumowania koncernu :/ i jak tu nie czuc sie dyskryminowanym ???


Tak właśnie jest. Do nas trafiają odpady a reszta dobrze wydrukowanych po polsku egzemplarzy trafia do zawodników Barcelony i Realu Madryt żeby mieli co czytać/oglądać przed meczami.

 

anything