Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics  (Przeczytany 325004 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1245 dnia: Sierpień 25, 2016, 02:37:10 pm »
Jak czytam tę smrodliwą relację, to myślę, że jako dodatki dla prenumeratorów powinni dodawać takie batmanowe maski przeciwgazowe, czy tam inne filtry do nosa, które zdarzyło mu się nosić...
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1246 dnia: Sierpień 25, 2016, 02:41:21 pm »
Po głębszej analizie (nosowej  :smile: ) dochodzę do wniosku że mój egzemplarz "nie" śmierdzi.  W nocy jak spałem komiks leżał niedaleko głowy a w ogóle go nie wyczuwałem a inne nowe komiksy nieraz nawet czuć na cały pokój. Mojego Husha czuć dopiero jak się porządnie zaciągnę stroną (nos przy samej kartce) dla porównaniu obwąchałem tak samo strony w najnowszym WKKM i zapach jest gorszy i intensywniejszy. Wychodzi na to że nie cały nakład jest taki "zapachowy" (jak ktoś nie wierzy mogę zrobić zdjęcie  :biggrin: )

(co ja tu wypisuję  :biggrin: )
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2016, 03:32:54 pm wysłana przez JanT »

Offline Cycol

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1247 dnia: Sierpień 25, 2016, 02:42:28 pm »
Dokładnie. Przeczytałem w życiu trochę książek i trochę komiksów i nigdy NIGDY nie wąchałem czegoś podobnego!! Żeby to jeszcze się zmusić i powąchać ale to po prostu się czuje w trakcie czytania :sad:

to sie ciesz, ze nie musiales wachac Czterej Jezdzcy Apokalipsy od muchy w dniu premiery :smile:
a ja lubie lubie zapach komiksow (i kilku znanych mi komiksiarzy takze) i zupelnie nie rozumiem tego calego zamieszania o zapach :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2016, 03:00:09 pm wysłana przez Cycol »

Offline AvengerGT

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1248 dnia: Sierpień 25, 2016, 03:01:53 pm »
uwazam ze okladka ma byc po prostu twarda i tyle, a ze ma mniej dziesiatych milimetra to dla mnie nawet lepiej. przeciez nie bede komiksem gwozdzi wbijal :smile:
Mnie taka grubość nawet odpowiada. Czepiał bym się, gdyby okładka uginała się samoistnie, bez celowego nacisku z mojej strony, no ale to już byłaby pewnie przesada. Hush z WKKDC jeszcze daleko do takiego stanu.

Główny zarzut mam do bardzo szerokiej jakości "wypluwanych" egzemplarzy, od takich w bardzo dobry stanie, po złe klejenie, drażniący nozdrza klej, czy rysy nabyte jeszcze przed foliowaniem. Wydaje się, że tych w nie do końca zadowalającym stanie jest całkiem sporo.
Dochodzi jeszcze sprawa z reklamacją, gdzie wydawnictwo odsyła do punktu w którym został nabyty dany tom.

Wkładając je z powrotem i wyjmując kolejnego dnia po tygodniu zauważyłem,że Mucha na dolnych rogach poważnie obtarła się natomiast komiksy matowe nie lub też obtarły się ale praktycznie niezauważalnie.

Przyszła mi do głowy pewna myśl - nie jest to przypadkiem w dużej mierze kwestia ciężaru danego egzemplarza? Sprawiedliwość swoje waży.

Offline Cycol

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1249 dnia: Sierpień 25, 2016, 03:07:49 pm »
a skad sie biora rysy ? bo przeciez nie od wzajemnego pocierania sie okladek - przeciez chropowate to one sa dopiero pod mikroskopem :) rysy tworza zanieczyszczenia znajdujace sie pomiedzy komiksami stojacymi na polce :) jesli drobiny pylu, popiolu, kurzu czy piasku czepia sie okladki, to wciskajac go pomiedzy inne komiksy sila rzeczy zrobisz rysy :)

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1250 dnia: Sierpień 25, 2016, 03:08:00 pm »
(co ja tu wypisuję  :biggrin: )

Ja też w to nie wierzę. Jak ktoś chciałby sparodiować czasem toczone tu dyskusje, to i tak by Was chyba nie przebił.
Cieszyć się można, że niektórzy udzielają się z pewnym dystansem, dla części z Was to jednak ewidentnie realny problem. Niezwykłe.

Jakiś socjolog życia kulturalnego mógłby z tego zrobić żartobliwą acz interesującą pracę magisterską:
"Synestezyjny wszechświat współczesnego geeka. Znaczenie zmysłów dla kształtowania się fandomu komiksowego w Polsce".
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1251 dnia: Sierpień 25, 2016, 03:11:54 pm »
Ale mój post był na poważnie tylko w żartobliwym tonie  :smile:

Ja też w to nie wierzę. Jak ktoś chciałby sparodiować czasem toczone tu dyskusje, to i tak by Was chyba nie przebił.
Czemu piszesz "was" a nie "nas"? jeśli sam bierzesz udział w dyskusji:

HUSH STINKS.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2016, 03:21:26 pm wysłana przez JanT »

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1252 dnia: Sierpień 25, 2016, 03:27:06 pm »
Tak z innej beczki, sporo piszemy o jakości WKKDC i zarzutów jest mimo wszystko dużo - chyba więcej niż przy WKKM, chociaż i tam ludzie narzekali na brak folii, kiepskie okładki, panoramę etc. Ale jednak charakter narzekań był nieco inny.

Natomiast w świetle tego, że WKKDC to jednak "budżetówka", coraz poważniej zastawiam się nad jakością pozostałych pozycji z oferty Eaglemoss, w szczególności pojazdów Batmana i zegarków. Czy ktoś miał już z tym przyjemność i może się podzielić opinią, czy to bubel czy nie?

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1253 dnia: Sierpień 25, 2016, 03:34:54 pm »

Czemu piszesz "was" a nie "nas"? jeśli sam bierzesz udział w dyskusji.

Pewnie masz rację. Skoro próbowałem podsumować wątek "zapachowy", wpadłem w szambo do kanałów Gotham i ja. Choć chciałem tylko sprowokować kogoś do zajęcia stanowiska w kwestii samego komiksu, co na pół sekundy nawet się udało. Wcześniej bodajże Itachi się starał...

Separacja ma samozwańcza wynika z tego, że "Husha, części 1" nie kupiłem, więc nie należę do grona doświadczonych przez los. Nie wąchałem, więc się nie wypowiem.

Niniejszym dokonuję samospłukania w toalecie.
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1254 dnia: Sierpień 25, 2016, 03:48:53 pm »
No OK ale to jest temat WKKDC (nie "Batman") i po pierwszym numerze ludzie chyba mogę się dzielić swoimi za i przeciw (np że im nie ładnie pachnie).

Podsumowując: Mój egzemplarz Husha (poza kilkoma rysami na okładce) jest bardzo w porządku i żadnych gratisowych zapachów nie mam. Chudsza okładka i papier jak dla mnie może być (miejsce się zaoszczędzi).
Zobaczymy jak będzie z następnymi tomami.

Edit: Porównałem swoje klejenie do zdjęcia AvengerGT:



W moim egzemplarzu jest dużo mniej kleju i jest on ciemniejszy (szary).
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2016, 04:04:19 pm wysłana przez JanT »

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1255 dnia: Sierpień 25, 2016, 03:55:54 pm »
Ja też w to nie wierzę. Jak ktoś chciałby sparodiować czasem toczone tu dyskusje, to i tak by Was chyba nie przebił.
Cieszyć się można, że niektórzy udzielają się z pewnym dystansem, dla części z Was to jednak ewidentnie realny problem. Niezwykłe.

Tak, pewnie gdyby ktoś spoza komiksowa przeczytał te dyskusje, taki ktos, ktory nie mial tego Husha w rekach, to moglby odniesc wrazenie, ze czyta wypowiedzi pacjentow z zakladu. Niemniej jednak problem jest i to problem bardzo, bardzo realny, poniewaz ten Hush naprawde bardzo, bardzo realnie smierdzi, do tego stopnia, ze wywoluje u mnie objawy alergiczno-torsyjne. Doznania sa naprawde intersujace i mysle, ze warte tych 15 zl.

Co do samego komiksu, to na forum ludzie wypowiadali sie na jego temat co najmniej kilkukrotnie i zwykle bez wiekszego zachwytu nad scenariuszem - np. ja niedawno tutaj:

http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,39190.msg1358370/topicseen.html#msg1358370

Czemu piszesz "was" a nie "nas"? jeśli sam bierzesz udział w dyskusji:
HUSH STINKS.
Winckler zapewne polaczyl tutaj watek zapachowy z watkiem miernej jakosci fabularnej, uzywajac dwuznacznego (w tym kontekscie) sformulowania, ktore mozna przetlumaczyc dosadnie jako: "Hush jest do gówniany".

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1256 dnia: Sierpień 25, 2016, 05:10:18 pm »
Jakby ktoś chciał sobie zrobić tapetę na pulpit:

Offline soplic

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1257 dnia: Sierpień 25, 2016, 05:38:55 pm »
Wrzucę fotkę, żeby zwrócić uwagę przyszłym kupującym na dokładniejsze przyjrzenie się kupowanemu tomikowi. Co z tego, że mój egzemplarz nie miał większych wgnieceń, skoro po rozpakowaniu ujrzałem takie coś:

Także przesunięcie jest spore i ostatnie strony w górnej części albumu zaczynają leciutko wychodzić poza krawędź okładki.


Mam dokładnie to samo, ciekawe czy jak coś takiego przyjdzie mi z prenumeratą to będę mógł liczyć na reklamację? W każdym razie jeśli takie coś mi się trafi w paczce za trzy tygodnie to zdecydowanie będę żądał wymiany.


PS Smród jak wcześniej pisałem też mam, dziś sprawdzałem: nadal śmierdzi, i to nie jest śmieszne bo naprawdę średnia to przyjemność czytać i oglądać komiks gdy normalnie jedzie kloaką.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1258 dnia: Sierpień 25, 2016, 05:43:28 pm »
Czy tylko mi się trafił egzemplarz który nie
jedzie kloaką.
???

Bo czuję się z tym dziwnie.

Offline Cycol

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1259 dnia: Sierpień 25, 2016, 05:45:00 pm »
moj nie smierdzi kiblem  jak tu pisza, tylko pachnie farba drukarska :smile: i wcale nie jakos wyjatkowo mocno
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2016, 08:52:17 pm wysłana przez Cycol »

 

anything