Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics  (Przeczytany 325860 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #690 dnia: Lipiec 26, 2016, 10:05:37 am »
Podziękować

Offline Cringer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #691 dnia: Lipiec 26, 2016, 10:36:07 am »
Czyli w WKKDC brakuje zeszytu 5 a w DC Deluxe dwóch (mega) klasycznych historii (ale to wiadome  :smile: )
jak ktoś wcześniej pisał to te klasyczne historie nie zawsze są zamieszczane w całości. Czasem to tylko kilka stron. Warto o tym też pamiętać przy wyborze wersji (jeśli jakikolwiek wybór będzie).

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #692 dnia: Lipiec 26, 2016, 10:41:18 am »
jak ktoś wcześniej pisał to te klasyczne historie nie zawsze są zamieszczane w całości.
I to właśnie też mnie zniechęca do tej kolekcji, bo ma wrażenie że niektóre będą po prostu wyrwane z jakieś historii bo tu akurat pojawiła się pierwszy raz dana postać, a za taki dodatek to ja dziękuje.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2016, 10:50:56 am wysłana przez mkolek81 »

Offline absolutnie

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #693 dnia: Lipiec 26, 2016, 10:45:39 am »
jak ktoś wcześniej pisał to te klasyczne historie nie zawsze są zamieszczane w całości. Czasem to tylko kilka stron.

Mowa była o tym, że historie będą w calości, ale będą pochodzić z publikacji, w których zamieszczano więcej niż jedną historię. I taka opowieść będzie sobie liczyła np. 8 stron, bo tyle sobie oryginalnie liczyła, a nie dlatego, że ktoś z niej coś wyciął.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #694 dnia: Lipiec 26, 2016, 10:56:49 am »
Jeszcze o jedną rzecz zapomniałem zapytać: czy JLA: Wieża Babel można czytać bez znajomości poprzedniego runu Morissona (czyli te albumy, które obecnie wydaje Egmont)?

Offline dudi1212

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #695 dnia: Lipiec 26, 2016, 11:33:26 am »
Policzmy - czy 160 zł za dwie kolekcje komiksowe plus 75 zł za Marvel Now miesięcznie, to jest dużo? Wystarczy, że komiksiarz nie pije alkoholu, nie pali papierosów i spokojnie może zaoszczędzić dla siebie taką sumę. W ogóle czy 250 zł miesięcznie na tzw głupoty, to wysoka suma, czy nie?

Zresztą - możesz powiedzieć, żonie, że to wina Egmontu, bo za dużo wydaje. :smile:


Aha, aha. Czyli jak wchodzi WKKDC, to mam przerwać N52 albo Deluxy? Jest w tej serii kilka niewypałów - mam ostatnio problem, żeby męczyć główną serię Batmana i nawet lepiej wchodziło mi Detective Comics. Jednak kupuję całe N52 - może kiedyś opchnę te, które mi się nie podobają, ale to jak będę miał komplet.


Kolekcję będę kupował - ale zamówię prenumeratę dla gadżetów. No i mój problem polega na tym, że kupuję komiksy i piję. Co mam zrobić? Butelki może zacznę sprzedawać?


A co do kobiet - niektórzy mają naprawdę przerąbane. Ja ostatnio dostałem od narzeczonej nakaz kupna nowego regału, bo upycham po kątach komiksy i musiałem pojechać po dużego Kallaxa, bo narzeczona mi mówi, żebym eksponował komiksy bo ładnie wyglądają wszystkie razem :D Zresztą taka jest miła, że co dwa tygodnie kupuje mi po pracy WKKM i zawsze wybiera w stanie igła;)
Zapraszam na nowy blog z newsami:)

http://www.geek-nerd-news.pl/

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #696 dnia: Lipiec 26, 2016, 11:52:06 am »
dudi - jesteś najszczęśliwszym facetem na forum. Masz dziewczynę, która nie gani cię za komiksy i rabat w inbooku 10%. Respeckt po prostu. :wink:

Jest w tej serii kilka niewypałów - mam ostatnio problem, żeby męczyć główną serię Batmana i nawet lepiej wchodziło mi Detective Comics.

No dokładnie. Wtórność, gupie pomysły, n-te originy, urywanie serii - to wszystko trapi N52. Poza Ligą Sprawiedliwości mnie ona odrzuca i bez zalu nie kupię ani Harley ani kolejnego Flasha z N52, tylko wezmę ich tytuły z Old DC.

Oczywiście to wszystko kwestia tego kto jakie ma środki. Mnie nie stać na wszystko-wszystko, więc muszę się ograniczać. Jak ktoś inny ma kasę na komiksy i inne hobby to jest bogim :smile: i ja mu zazdroszczę.

P.S. Blaskowitz sieje znowu nienawiść wobec mnie na forum. :/

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #697 dnia: Lipiec 26, 2016, 12:07:43 pm »
tylko wezmę ich tytuły z Old DC.
Tak jak Gotham Central i Jonah Hex  :smile:

Offline Mawer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #698 dnia: Lipiec 26, 2016, 12:10:06 pm »
Tak jak Gotham Central i Jonah Hex  :smile:


Bo to nie superhero :lol:

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #699 dnia: Lipiec 26, 2016, 12:13:20 pm »
Bo to nie superhero :lol:

A tak w ogóle to nie kolekcja. I nie ma znanych bohaterów. A z nieznanymi nie sposób się identyfikować. I nie ma animacji żeby porównać, że komiks jest gorszy.

Mikel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #700 dnia: Lipiec 26, 2016, 12:13:43 pm »
Oj w czepiasz się, GC jest za mało Batman na stronę, poza tym kondensując jest kiepska fabuła i okropna kreska, co do JH, przecież to na SH, to po co kupować :wink:  Nie maja te komiksy panoramy, plus to ten plugawy E. który mnie ok... i nie potrafi dobrze komiksów wydrukować.
p.s. ciekawe jakie Em będzie miał przesunięcie grzbietów.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2016, 12:19:20 pm wysłana przez Mikel »

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #701 dnia: Lipiec 26, 2016, 12:18:26 pm »
No dokładnie. Wtórność, gupie pomysły, n-te originy, urywanie serii - to wszystko trapi N52. Poza Ligą Sprawiedliwości mnie ona odrzuca i bez zalu nie kupię ani Harley ani kolejnego Flasha z N52, tylko wezmę ich tytuły z Old DC.
Ale przecież w WKKDC też będą genezy bohaterów, nie rozumiem tego zarzutu w stosunku N52.
Do tej pory tylko jedna seria została urwana Amerykanska liga sprawiedliwości. Superman dostał kompletny run Morrisona, gdzie zamknięto wszystkie wątki. Reszta podobno jest słaba to może i lepiej że nie wyszła.
Pozostałe serie cały czas są kontynuowane.
Co do starego DC to gratuluje GC i Hex czekają i są świetne.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #702 dnia: Lipiec 26, 2016, 12:29:43 pm »
Po 1 zeszycie GC mi się nie spodobało i czytać go nie będę. Ja was na siłę na Deadpoola nie namawiam, choć też nie rozumiem czemu ludzie narzekają i na Martwych Prezydentów i na Thunderbolts.

Bo chodzi o to mkolek, że originy były w Złotej Erze. Potem były w Srebrnej Erze. Potem dali originy po Kryzysie. Potem w N52. A teraz będą pewnie w Rebirth. Rozumiesz mój punkt widzenia? Ileż można?! Raz jeden był origin i nie powinno się do tego wracać. Jak nie umiesz scenarzysto napisać nic nowego i ciekawego, to się kurde zwolnij, a nie wracasz do początku by serwować mi dokładnie to samo.

Wątki może kończono, ale serie padały. 52 tytułów nie utrzymano.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #703 dnia: Lipiec 26, 2016, 12:38:26 pm »
Ludzie narzekają na Thunderbolts bo to padaka z wymuszonym humorem, kompletnie nieinteresującą fabułą i Dillonem wyraźnie nie w formie.

A co do originów. Wydawnictwa muszą pozyskiwać nowych czytelników. Nowym czytelnikom trzeba przedstawiać originy postaci. Dlatego co jakiś czas będą się pojawiały tytuły mające umożliwić nowemu czytelnikowi bezbolesne zapoznanie się z podstawami danej postaci. I nie, mówienie takiemu świeżakowi "sięgnij po origin sprzed czterdziestu lat" to żadne rozwiązanie. Jeśli chcesz czytać komiksy to się z tym pogódź Misiaczku. Nikt Ci tych originów czytać nie każe.

Mikel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #704 dnia: Lipiec 26, 2016, 12:45:07 pm »
Widzisz odnośnie GC tu leży spory błąd, bo pierwszy nr jest taki sobie, w sumie jak możesz poszukaj na rynku wtórnym pierwszego tomu, daj temu komiksowy szansę. Wiesz nie porównuj DP do GC to nie ta liga, jedno naprawdę kawał dobrego kryminału, okraszonego SH drugie to tylko chamski amerykański humor rynsztokowy, to jest tak jak byś porównywał Zakazane imperium do South parku.
Czasem posłuchaj co warto kupić i co warto przeczytać, nie zaglądamy Ci w portfel, by nie było, tylko masz tu ludzi którzy naprawdę się znają na medium komiksowym.