trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics  (Przeczytany 329880 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 14, 2016, 11:35:14 pm »
@Janku
Patrz wyżej - najtaniej jak się da. :smile:

A buczanowie za poniższe słowa trzeba zakazać prenumeraty. Powinien jak radef zostać przy Egmoncie. :smile: :biggrin:

"A co do wcześniejszych tekstów kolegi 8azyliszka o tym, że Egmont to zło itd. Wolę Egmont który będzie wydawał te komiksy drożej, ale będzie je ciągle wydawał (i dodrukowywał) niż kolekcje w stylu WKKM które zakończą się, nakład się wyczerpie i wiele ciekawych komiksów będzie potem nie do zdobycia, albo trzeba będzie za nie płacić astronomiczne kwoty na Allegro, tak jak powoli dzieje się to z pierwszymi 30 tomami WKKM."

amsterdream z kolei narzekał, że zanim u nas WKKDC wyjdzie, to Egmont wyda 80% co na liście. Na szczęście tak się nie stało.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2016, 11:38:41 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline chch

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 14, 2016, 11:38:32 pm »
Ale to tyle - wszystko pozostałe będzie tańsze u Eaglemoss. Oni np. dali Człowieka który się śmiał i Zabójczy Żart do jednego tomu, więc oszczędzasz podwójnie.


Tam nie ma Zabójczego Żartu, tylko Azyl Arkham.


pozostając w sferze tematycznej zapoczątkowanej powyżej: "źdźbło w oku bliźniego widzisz,...."


O toto...


Olewam też już Studio Lain - do 2018 roku będzie i Megakolekcja w naszym kraju. :biggrin:


Kupiłeś coś kiedykolwiek z tego wydawnictwa, ze teraz nagle je olewasz?


Po 2 tomy z WKKM i WKKDC daje 160 miesięcznie plus Egmont, Mucha. Przesyt. Za dużo wieprzy przy korycie...

No i oczywiście 8azyl miał rację. Masakra.


8azyliszkowi gratuluję. A Tobie przypominam takie przysłowie "nawet zepsuty zegar dwa razy dziennie wskazuje prawidłową godzinę. :wink:


Co do WKKDC - jak dla mnie tylko Superman Moorea (chociaż mam nadzieję, że Egmont to wyda wcześniej, najlepiej w większym zbiorze). Nie ma roku pierwszego, zabójczego żartu, mrocznego zwycięstwa - widać, że najbardziej dochodowe pozycje wykluczyli z kolekcji. No i obawiam się, ze jak w wkkdc wyjdą dwa tomy swamp thinga, to egmont już tego nie ruszy (chyba że wyda całość wcześniej). Ciekawe jaki wpływ na rynek będzie miała ta kolekcja. Wydaje mi się, że wkkm będzie zamknięta po 120 numerze (bo to bezpośredni konkurent, a nie ma tam Batmana). Może napłynie trochę nowych czytelników (na zasadzie - wkkm z nieznanym bohaterem - nawet nie spojrzę, O BATMAN!).
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 14, 2016, 11:43:49 pm »
No i obawiam się, ze jak w wkkdc wyjdą dwa tomy swamp thinga, to egmont już tego nie ruszy (chyba że wyda całość wcześniej). Ciekawe jaki wpływ na rynek będzie miała ta kolekcja.

To już jest wisienka na torcie :( Jeżeli tak się stanie, to naprawdę się zdenerwuję. Zresztą tak samo Husha wolałym zobaczyć w OHC, ale w obecnej sytuacji nie ma chyba jakichkolwiek szans, że Egmont wyda to w Deluxe w 2017. Pierwszy tom kolekcji ma być po 15 zł? Przecież cebula rzuci się pierwszy numer, co z tego, że gorszy format...

Offline Sokratesik

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 14, 2016, 11:44:54 pm »
ja jednak myślę, że za wczesne te ochy, achy i gratulacje. LL i Asterix - jakoś nie ruszyły. Wszystko zależy od kupujących, a tych ostrożnych będzie dziś znacznie więcej niż przy okazji WKKM. No chyba, że dadzą polską listę i okaze się że dubli bardzo mało. To sam bum kupił :wink:

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 14, 2016, 11:45:11 pm »
Tak, sorki chch - Azyl a nie Zabójczy Żart. Nie wiem skąd mi się to wzięło.
Do 2012 roku nic też u Hachette nie kupowałem, bo nie wydawało tego co bym chciał. Ale teraz cena Studia Lain jest jeszcze bardziej zaporowa. Odbiję sobie na Megakolekcji.
Niedawno gadaliśmy o tym co by tu Wonder Woman wydać.. No i coś będzie. Ktoś czytał The Circle?

Antari - nudzisz z tymi OHC bardziej niż ja z cenami. No co ci szkodzi format standardowy? Dostaniesz Detective Comics 27 na dokładkę. I coś jeszcze w 2 tomie. I zgadzam się z tobą - tak jak z Szninkielem - na oddzielnego Husha od Egmontu w takim razie nie ma co liczyć. Kupuj co jest i nie marudź. ;)

Nawet radef się chyba skusi na tom 3 - Superman Ostatni syn Kryptonu.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2016, 11:51:13 pm wysłana przez 8azyliszek »

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #50 dnia: Lipiec 14, 2016, 11:47:30 pm »
LL i Asterix - jakoś nie ruszyły.
LL ruszy.

Offline vision2001

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #51 dnia: Lipiec 14, 2016, 11:48:05 pm »
LL ruszy.
Czekam na to bardziej niż na WKKDC.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline brzon

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #52 dnia: Lipiec 14, 2016, 11:51:33 pm »
Na 70 podanych tomów naliczyłem (dla siebie) 17 dubli, czyli wydania Egmontu i Muchy (przede wszystkim DC Deluxe). Nie brałem pod uwagę starych Tm-Semiców i starych Egmontów. Hmm jest nieźle. Zobaczymy czy kolekcja ruszy w całości.

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #53 dnia: Lipiec 14, 2016, 11:53:40 pm »
Antari - nudzisz z tymi OHC bardziej niż ja z cenami. No co ci szkodzi format standardowy?

Hmm może to, że jest to format standardowy? A co tobie szkodzi format OHC?

Sytuacja analogiczna do tej z pozycjami Old Marvel z Egmontu. Jeżeli wydadzą w całości coś co zostało zapoczątkowane w WKKM vide ASM by Straczynski, to z miejsca lecą na allegro dwa tomy WKKM.

Blokowanie wydania pozycji w całości typu Swamp Thing to nic dobrego. Szkoda, że do tego się nie odniesiesz w swoich odkrywczych przemyśleniach.

I zgadzam się z tobą - tak jak z Szninkielem - na oddzielnego Husha od Egmontu w takim razie nie ma co liczyć. Kupuj co jest i nie marudź. :wink:

Wolę już kupić wydanie zagraniczne Deluxe niż taką chałturę.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2016, 11:56:54 pm wysłana przez Antari »

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #54 dnia: Lipiec 14, 2016, 11:55:01 pm »
Ja jak zwykle nie uznaje Muchy za dubel, bo oni mają strasznie drogie swoje pozycje (Długie Haloween). Tą Sprawiedliwość kupiłem 2 lata temu, bo nie wiedziałem, że jest na liście WKKDC. No trudno - może opchnę tą OHC Antariemu. :smile:

OHC jest DROŻSZE. A im więcej pieniędzy wydaje na jeden komiks, tym mniej mam na następne. Liczy się treść a nie forma.
Kto broni Egmontowi wydać potem kontynuację Swamp Thinga? Te tomy, które się nie ukażą w WKKDC. Niech zrobią tak jak Mucha z kolorową serią czy Wolverine Origin 2 - dalej uzupełniają kolekcję. Wypełnianie luk będzie korzystne dla wszystkich.
 
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2016, 11:58:46 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline chch

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #55 dnia: Lipiec 14, 2016, 11:55:52 pm »
ja jednak myślę, że za wczesne te ochy, achy i gratulacje. LL i Asterix - jakoś nie ruszyły. Wszystko zależy od kupujących, a tych ostrożnych będzie dziś znacznie więcej niż przy okazji WKKM. No chyba, że dadzą polską listę i okaze się że dubli bardzo mało. To sam bum kupił :wink:


Nie pamiętam - LL i Asterixa miało wydać hachette czy eaglemoss?


To już jest wisienka na torcie :sad: Jeżeli tak się stanie, to naprawdę się zdenerwuję.


Wszystko okaże się pewnie w październiku/listopadzie (jak Egmont poda plany na 2017 r., będzie też już wiadomo czy kolekcja wystartowała).


Do 2012 roku nic też u Hachette nie kupowałem, bo nie wydawało tego co bym chciał. Ale teraz cena Studia Lain jest jeszcze bardziej zaporowa. Odbiję sobie na Megakolekcji.
Ale wiesz... dotychczas cały czas ich (Studio Lain) olewałeś, nie kupując nic od tego wydawnictwa, więc dziwi mnie Twoje nagłe "olewam już też studio lain" jakby to była nagła decyzja - olewasz ich systematycznie (co nie przeszkadza Ci w wypowiadaniu się w wątku tego wydawnictwa i komiksów przez nich wydawanych...
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #56 dnia: Lipiec 15, 2016, 12:02:33 am »
chch - bo trzeba głośno mówić jak ceny jednego produktu są za wysokie, w stosunku do podobnych produktów konkurencji. Narzekałem i narzekałem na to, że Egmont za często podnosi cenę z 75 zł do 90. I co? I obniżyli cenę Ligi Sprawiedliwości 6. Jeśli będziemy wywierać presję na Studio Lain, może też obniży cenę w kolejnych tomach.

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #57 dnia: Lipiec 15, 2016, 12:03:57 am »
Mnie niestety nie stać na drugą kolekcję. Będę brał tylko wybiórcze tomy - to, co mnie zainteresuje/będzie miało dobre notowania. No i pomijam duble. A jeżeli Egmont wyda coś z tej listy w swojej DC Deluxe wcześniej, to wezmę od nich, jeżeli cenowo wyjdzie podobnie - dziura w panoramie będzie mniej kłuła w oczy :)

Ale z tego, co podają na kolporterze, nie będzie stałej prenumeraty, jak dla WKKM. Czyli i tych bonusowych tomów GL pewnie nie będzie - albo włączą je w normalną kolekcję.

Ciekawe tylko, kiedy to ma startować - równie dobrze może dopiero w sierpniu.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #58 dnia: Lipiec 15, 2016, 12:08:13 am »
chch - bo trzeba głośno mówić jak ceny jednego produktu są za wysokie, w stosunku do podobnych produktów konkurencji. Narzekałem i narzekałem na to, że Egmont za często podnosi cenę z 75 zł do 90. I co? I obniżyli cenę Ligi Sprawiedliwości 6. Jeśli będziemy wywierać presję na Studio Lain, może też obniży cenę w kolejnych tomach.

Jaxx - w którąś środę. :) Jutro zadzwonię do Kolportera i się będę pytał.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2016, 12:11:47 am wysłana przez 8azyliszek »

Offline siedemczterydwa

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #59 dnia: Lipiec 15, 2016, 12:08:56 am »
Wow, jestem w szoku!
Czuję jednocześnie wielką radość i smutek.

Radość... no bo będzie tyle świetnych komiksów, na plus także cena.
Ale z drugiej strony nie pasuje mi rodzaj wydania. Cały design okładki i ta panorama to jakiś koszmar (i mam ten sam problem przy chociażby WKKM) :D
Jak uwielbiam rysunki pana Rossa to tej panoramy nie zniosę :D
Jest parę dubli w kolekcji, a kupowanie tomów tylko żeby skompletować panoramę jest bez sensu, no bo wiecie, panorama sama w sobie jest imo okropna, a niekompletna to jeszcze gorzej :v
Well przynajmniej ja tak mam :D

Kupię pewnie parę pierwszych numerów, ale chyba to nie dla mnie, najwyżej zaopatrzę się w wydania amerykańskie.
Niemniej jednak super :) Zobaczymy czy ruszy na dobre, ale hej, to DC ;)

 

anything