Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics  (Przeczytany 324026 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #135 dnia: Lipiec 15, 2016, 09:57:06 am »
Jakby ktoś pytał, to polska strona już zniknęła ;)

Offline Bobo

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #136 dnia: Lipiec 15, 2016, 10:01:05 am »
To jest błąd który jest w opisie na tylnej okładce.
W środku znajduje się także 12 rozdział Husha, który jest jego zakończeniem więc spokojna głowa. :smile: 
Ekstra, serdeczne dzięki.

Offline Nawimar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #137 dnia: Lipiec 15, 2016, 10:12:04 am »
Radef: "Na takie rozwiązanie nie ma szans."
 
 Jakby na przekór temu co napisałeś tym właśnie sposobem Egmont rozkręcił Klub Świata Komiksu. Zarówno "Thorgala" jak i "Yansa" publikowano nie od początku, a od tomów dotąd w Polsce nie wydanych. Z czasem dodrukowano poprzednie i gdyby było takie zapotrzebowanie w przypadku Swamp Thinga sytuacja pewnie by się powtórzyła. Zresztą i w przypadku WKKM również szykuje nam się precedens ("Spider-Man: Niebieski").

Offline arczi_ancymon

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #138 dnia: Lipiec 15, 2016, 10:14:54 am »
Nie mam nic przeciwko tej kolekcji, kupię parę tomów, ale wolałbym żeby niektóre zostały wydane w lepszej formie - np. jako DC Deluxe. Przykładowo taki Infinite Crisis. Kryzys na nieskończonych Ziemiach wyszedł w DC Deluxe, więc tutaj też by wypadało. Podobna sytuacja z Wieżą Babel albo Batmanem i synem od Morrisona.

Offline radef

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #139 dnia: Lipiec 15, 2016, 10:22:49 am »
Jakby na przekór temu co napisałeś tym właśnie sposobem Egmont rozkręcił Klub Świata Komiksu. Zarówno "Thorgala" jak i "Yansa" publikowano nie od początku, a od tomów dotąd w Polsce nie wydanych.
Nic bardziej mylnego. Egmont nie rozpoczął od tomów nie wydanych w Polsce. Tylko od tych co były niedostępne. Tomy z Orbity wylewały się z taniej książki, ale to od "Strażniczki kluczy" wydanej przez Koronę Egmont zaczął swoją edycję. W tym wypadku tomy z WKKDC tak samo jak z WKKM nie są dostępne w ogólnej sprzedaży. Chyba że mówisz o kilku spekulantach na Allegro? A kolorowa seria Muchy to zupełnie inna rzecz. Po pierwsze - nie jest to seria w pełnym zrozumieniu tego słowa. Po drugie - Mucha to nie Egmont.
To co, Swamp Thing w 2017 od Egmontu. Założymy się?
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #140 dnia: Lipiec 15, 2016, 10:30:27 am »
To jest niesamowite jaka ilość cebuli przewija się w tym temacie. Dlaczego nie czytacie wersji elektronicznych skoro wydanie macie za nic i liczy się tylko cena? Kompletny brak logiki w działaniu. 2 tomy Swamp Thinga Moore'a z WKKDC i reszta w wydaniu Egmontu? Świetnie, cudownie. Wchodźmy w takie składaki i twórzmy potworki na półkach.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2016, 10:40:03 am wysłana przez Antari »

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #141 dnia: Lipiec 15, 2016, 10:30:46 am »
radef - Zobaczysz tego Swamp Thinga od Egmontu jak Szninkiela w integralu. :smile: A jeśli będą podwykonawcą, to już raczej możesz zapomnieć.
Kolekcja to całkiem fajny produkt i dla ekspertów i dla początkujących. Kto wie - może fragsel złapałby bakcyla DC? :smile: Jak ktoś czytał oryginały, to może wie - występuje gdzieś tam Deathstroke? Bo ja tych Teen Titans nie czytałem, to nie wiem.

potworki na pułkach.

Już się przestraszyłem.
Skoro dla ciebie ogromną różnicą jest format standardowy wobec formatu OHC czy Absolute, to jak możesz zrównywać wersję elektroniczną z drukowaną? To jest jeszcze większa, ogromna różnica. Elektronika nie położysz na półce by cieszył twoje oczy. Jeśli chodzi o komiksy po polsku, to jestem tradycjonalistą i chcę mieć w ręku realne egzemplarze. Oczywiście jak najtaniej i dlatego biorę S&B od Egmontu. Dzięki temu będę miał grosze by kupować WKKM i WKKDC na raz. :)

A cebula jest zdrowa. O!
« Ostatnia zmiana: Lipiec 31, 2016, 05:42:07 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline kyms

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #142 dnia: Lipiec 15, 2016, 10:32:48 am »
O co chodzi z usunięciem polskiej strony WKKDC? Rano ją puścili i już nie aktywna? Ktoś beknie, jeśli przypadkiem wcisnął "usuń" :D


Super, że startują z kolekcją. Długo się z nią wstrzymywali, biorąc pod uwagę popularności WKKM. Lepiej późno niż wcale ;)
http://uniwersumdccomics.com.pl/ - Uniwersum DC Comics

Offline radef

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #143 dnia: Lipiec 15, 2016, 10:36:03 am »
radef - Zobaczysz tego Swamp Thinga od Egmontu jak Szninkiela w integralu. :smile: A jeśli będą podwykonawcą, to już raczej możesz zapomnieć.
Ja rozumiałbym wasze rozumowanie gdyby "Swamp Thing" miałby być za pół roku, albo za rok. Ale "Swamp Thing" jest po 60. tomie, czyli na pewno na niego licencja nie jest kupiona. Egmont ma ponad 2 lata by poczynić pierwszy krok, wyprzedzić Eaglemoss i mam nadzieję, że to zrobi.
I liczę, że Egmont ruszy z wydaniami komiksów, które były w WKKM, np. "Astonishing X-Men" w dwóch tomach po 12 zeszytów chętnie bym przeczytał.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #144 dnia: Lipiec 15, 2016, 10:37:40 am »
Polska strona zniknęła bo tego Superman / Batman muszą wymienić  :biggrin:

Offline arczi_ancymon

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #145 dnia: Lipiec 15, 2016, 10:38:37 am »
To jest niesamowite jaka ilość cebuli przewija się w tym temacie. Dlaczego nie czytacie wersji elektronicznych skoro wydanie macie za nic i liczy się tylko cena? Kompletny brak logiki w działaniu. 2 tomy Swamp Thinga Moore'a z WKKDC i reszta w wydaniu Egmontu? Świetnie, cudownie. Wchodźmy w takie składaki i twórzmy potworki na pułkach.

Podpisuję się pod tym obiema rękami. Jeśli dojdzie kiedyś do czegoś takiego to przerzucam się na wydanie anglojęzyczne (niestety wygląda na to, że dojdzie w przypadku komiksów Morrisona).

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #146 dnia: Lipiec 15, 2016, 10:39:51 am »
O co chodzi z usunięciem polskiej strony WKKDC? Rano ją puścili i już nie aktywna? Ktoś beknie, jeśli przypadkiem wcisnął "usuń" :biggrin:


Super, że startują z kolekcją. Długo się z nią wstrzymywali, biorąc pod uwagę popularności WKKM. Lepiej późno niż wcale :wink:

"Strona nie jest jeszcze w pełni przygotowana ponieważ sprzedaż rozpocznie się dopiero 24-go sierpnia. Kiedy strona zostanie ostatecznie przygotowana wyślę do Pana link aktywacyjny za pomocą którego będzie można zamówić prenumeratę."
Takie info od jednej z osób z FB DCManiaka.

Offline robbirob

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #147 dnia: Lipiec 15, 2016, 10:40:14 am »
To jest niesamowite jaka ilość cebuli przewija się w tym temacie. Dlaczego nie czytacie wersji elektronicznych skoro wydanie macie za nic i liczy się tylko cena? Kompletny brak logiki w działaniu. 2 tomy Swamp Thinga Moore'a z WKKDC i reszta w wydaniu Egmontu? Świetnie, cudownie. Wchodźmy w takie składaki i twórzmy potworki na pułkach.
Nie ma co się dziwić. Takie kolekcje z założenia raczej mają innych odbiorców niż albumy wydawane przez wydawnictwa komiksowe (tak, Hachette to nie wydawca komiksowy!). Część kupujących na bank się pokrywa, ale jestem pewien, że grupa docelowa jest zupełnie inna. Stąd mniejsza uwaga kładziona na jakość wydania, tłumaczenia, format, i mnóstwo innych rzeczy. Ale za to cena jest ważna (prawda 8azyliszku?).

Super, że startują z kolekcją. Długo się z nią wstrzymywali, biorąc pod uwagę popularności WKKM. Lepiej późno niż wcale
A może oni wiedzą coś czego reszta nie wie, czyli że WKKM zbliża się do końca w naszym kraju i zbytnio na siebie się nie nałożą, żeby nie męczyć potencjalnego - tego samego przecież - odbiorcy. (Od razu mówię, że nie wiem na jakim etapie jest WKKM, więc niewykluczone, że zaraz ktoś mnie poprawi).

Offline isteklistek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #148 dnia: Lipiec 15, 2016, 10:45:03 am »
Pierwsza ważna rzecz, że Egmont może przygotowywać tę kolekcję, a więc na nich nie ciąży żadna presja za sprzedaż, dobór tytułów czy dbanie o popularność tej serii - oni jeżeli już się za to wezmę, to są z zewnątrz. Druga ważniejsza rzecz Egmont zrzuca z siebie presję i koszty ponownego wydania swoich komiksów, a że są z zewnątrz to tylko zarobią. Trzecia sprawa wygląda tak, że zrobi się sporo miejsca, bo nie będzie wznowień, dodruków tego, co wydane z DC. Trzymam kciuki za kolekcję, ale nie inwestuje w nią.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #149 dnia: Lipiec 15, 2016, 10:45:42 am »
Tak robbirob - cena jest najważniejsza. A Egmont w swoich droższych albumach komiksowych robi dokładnie te same, lub podobne błędy w druku czy tłumaczeniu. JLA 2 to koronny przykład. Także mój Wieczny Batman 1 czy grzbiety N52 z których każdy jest innej wysokości i inaczej ma kwadracik wydrukowany.

Szkoda, że Corto Maltese jeszcze nic nie napisał. Ciekawe czy weźmie pierwszego GL po polsku? Bo wiadomo, że ma wszystko w originale.

 

anything