trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics  (Przeczytany 328491 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline AvengerGT

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1020 dnia: Sierpień 23, 2016, 04:07:07 pm »
A ja i inni prenumeratorzy będziemy czekać jeszcze miesiąc i bardzo, bardzo Was nienawidzić :smile:
Kolekcję zaprenumerowałem, ale i tak kupię pierwszy tom bo ciekawość bierze górę. Zawsze będzie go można później komuś sprezentować. Szkoda, że to pół historii, ale może kolekcja zyska kolejnego czytelnika.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1021 dnia: Sierpień 23, 2016, 04:21:43 pm »
Czeba było prenumerować od 2 tomu. :)

AvengerGT
+1

Offline Corto Maltese

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1022 dnia: Sierpień 23, 2016, 04:25:35 pm »
Do tej pory raczej nie wypowiadałem się na temat WKKDC. Chociaż jestem fanem DC, nie jest to bowiem kolekcja dla mnie. Z WKKM mam tylko 10 tomów, kupionych wyłącznie z ciekawości by poznać niektóre historie, kilka zawiodło, kilka wolałbym mieć w lepszym wydaniu niż hachette'owe. Z WKKDC zaś, zdecydowaną większość mam już w swojej kolekcji, albo w wydaniach Muchy, Egmontu albo amerykańskich. Cieszy mnie to jednak, gdyż mogę trochę zaoszczędzić. Z listy tomów praktycznie nie kupię żadnego, może z nielicznymi wyjątkami takimi jak Plastic Man, jeśli kolekcja się utrzyma i jeśli tak zdecyduję. A te historię, które chcę kiedyś kupić (Nowa Granica, Catwoman, JLA) wolę w wydaniach serwowanych przez Egmont. Dodatkowo, są w tej kolekcji historie, które można sobie spokojnie odpuścić (Batman i Syn - bez dalszego runu Morrisona, Hush, Narodziny demona część 1, podobno Harley Quinn, Superman/Batman).

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1023 dnia: Sierpień 23, 2016, 04:39:31 pm »
Fajnie, że Corto wreszcie się odezwał. Bo się zastanawiałem, czy kupi np. polską edycję GL Secret Origin, Rage of Red Lanterns czy Wanted: Hal Jordan itp. Teraz mówi że nie. No trudno.

Ale ja będę bronił Superma&Batman. Mi się ta seria podoba i historie dobrze się czyta. Jak tu nie lubić walki z prezydentem Luthorem, czy też Darkseidem?
No i pytanie - który komiks z Harley jest lepszy? Ten wydany przez Egmont, czy ten nadchodzący ze starego DC?

Offline Andy13

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1024 dnia: Sierpień 23, 2016, 04:53:49 pm »
Swoją drogą, ciekawe jak będzie z dostępnością w tych kioskach. Nakład pierwszych dwóch numerów może być potężny. Ktoś tu chyba pracował/pracuje w dystrybucji. Orientujecie się ile tysięcy egzemplarzy to musi mieć, żeby miało sens?
takich danych nie można raczej zdradzać.

A tutaj pojawiły się głosy, że choć ktoś kupuje komiksy DC od Egmontu to nie kupi WKKDC, bo wydaje ją Eaglemoss, bo to jest kolekcja. A nie, że mu się ten tytuł nie podoba.

Są tutaj znawcy DC. To proszę mi powiedzieć - które tytuły z isty na 1 stronie tego tematu są słabe? Których nie warto kupować? To może bym rozważył. Bo na razie ja takich zdecydowanie na nie nie widzę.
to działa w dwie strony.

Ale ja je kupuję bo lubię czytać dobre komiksy.
Już dziś cierpię z tego powodu czego się naczytam w Superman Secret Origin.
ten komiks to przecież nic niewnoszący origin, ale kupisz go tylko dlatego, że zostanie wydany w ramach kolekcji.

Offline kaczogród

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1025 dnia: Sierpień 23, 2016, 05:02:22 pm »
A nakład pewnie co najmniej 10 tyś.
tertium non datur

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1026 dnia: Sierpień 23, 2016, 05:11:33 pm »
Zgadzam się - nakład to raczej powyżej 10 tyś egzemplarzy. Po mniejszą ilość nie opłacałoby się im schylać.

Andy13
A może się przyjemnie zaskoczę? Czytałem tutaj, że Secret Origin to dobra historia.

Offline kalbaro74

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1027 dnia: Sierpień 23, 2016, 05:26:42 pm »
Zgadzam się - nakład to raczej powyżej 10 tyś egzemplarzy. Po mniejszą ilość nie opłacałoby się im schylać.

A póżniej połowa tego nakładu będzie do kupienia na Olimpii.

Offline Andy13

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1028 dnia: Sierpień 23, 2016, 05:30:32 pm »
Andy13
A może się przyjemnie zaskoczę? Czytałem tutaj, że Secret Origin to dobra historia.
no tak, ale jest już jeden słuszny origin Supermana. po co znowu o tym samym czytać?
poza tym, ta historia nie jest tak dobra, jak Batman: Rok pierwszy, Weapon X, Ultimate Spider-Man, Batman: Ziemia Jeden, czy jeszcze kilka originów. z opiniami dot. pozostałych komiksów się nie zgadzałeś, ale ten kupisz, bo jest w kolekcji. no i sam przecież napisałeś: "Już dziś cierpię z tego powodu czego się naczytam w Superman Secret Origin."
pewnie kłóciłbyś się sam z sobą, gdyby ludzie przytaczali twoje wypowiedzi nie podając ich źródła..

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1029 dnia: Sierpień 23, 2016, 05:33:25 pm »
Rok Pierwszy, Ultimate Spider-Man, Ziemia Jeden były dla mnie bardzo słabe. Co do Secret Origin to na razie snuję tylko przypuszczenia. Może się nie potwierdzą. Ale jak inaczej mam sprawdzić czy mi się spodoba czy nie, bez czytania?

Offline pucek_miszcz

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1030 dnia: Sierpień 23, 2016, 05:34:56 pm »
Możesz obejrzeć animację :D
Ile by nie kupił komiksów, i tak znajdzie się jakiś do nadrobienia...

Offline SawiK

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1031 dnia: Sierpień 23, 2016, 05:41:40 pm »
Cholera ja zamowilem premke od pierwszego nr a mimo to jutro jak gdzies na spacerku bede z pewnoscia kupie co tam 15zl ;) ciekawosc silniejsza zwlaszcza ze na pakiet sierpniowy tez sobie jeszcze kilka tyg poczekam. Komiks komus sprezentuje z rodziny.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2016, 05:46:42 pm wysłana przez SawiK »

Offline Andy13

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1032 dnia: Sierpień 23, 2016, 05:43:34 pm »
Rok Pierwszy, Ultimate Spider-Man, Ziemia Jeden były dla mnie bardzo słabe. Co do Secret Origin to na razie snuję tylko przypuszczenia. Może się nie potwierdzą. Ale jak inaczej mam sprawdzić czy mi się spodoba czy nie, bez czytania?
Są tutaj znawcy DC. To proszę mi powiedzieć - które tytuły z isty na 1 stronie tego tematu są słabe? Których nie warto kupować? To może bym rozważył.
no kilka komiksów już odpuściłeś i oceniłeś bez czytania. a to jest właśnie origin, który nic nie wnosi. i początki Supermana znasz już od dawna. po co je zmieniać? przecież sam tak argumentujesz od kilku stron? pokaż w końcu, że twoje słowa coś znaczą, a nie że jesteś tylko trollem i kupisz ten komiks tylko dlatego, że wychodzi w kolekcji.

Możesz obejrzeć animację :biggrin:
+1

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1033 dnia: Sierpień 23, 2016, 05:46:47 pm »
@UP
To zostanie ci tylko 235 zł na komiksy we wrześniu. :smile: Czemu nie zamówiłeś od 2 numeru? I ja już tutaj w temacie (strona :cool: i w swojej recenzji wrzucałem zdjęcia poglądowe na ten tom.

pucek - tracisz tytuł miszcza. Nie ma animacji Superman Secret Origin. :smile:

Andy13
Nie mam ze 13 WKKM bo były to słabe duble i originy. Może z WKKDC też tak zrobię jeśli tytuł będzie słaby. A na pewno dubli ponownie nie kupię. Ale w pierwszych 8 tomach nie ma takich tytułów. Wszystkie biorę.

Offline SawiK

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1034 dnia: Sierpień 23, 2016, 05:52:18 pm »
Jesli to do mnie to: We wrzesniu juz bede odcinal 85zl na paczge Eglamossa,zostanie mi troche mniej  :doubt: Chyba ze pierwsza paczka przyjdzie w pazdzierniku to te pieniadze pojda do SL/Egmontu. A za tego 15taka sierpniowego zona mnie nie powiesi i jakos sie dogadamy   ;-)