trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics  (Przeczytany 329750 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1065 dnia: Sierpień 24, 2016, 08:20:26 am »
Nie jestem pewnie. Poprzednie tłumaczenie brzmiało WYZWOLONY. Patrząc w kontekście zawartości komiksu to nie jestem pewien czy to by pasowało tzn. Ścigany
Spoiler: pokaż
(przecież to Lobo ścigał ta laskę, która skopała mu tyłek i zabrała hak jeśli dobrze pamiętam, dawno czytałem)

Nic innego nie pasuje do "ściganego". Chyba że jakiś polski eksklusive  :smile:

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1066 dnia: Sierpień 24, 2016, 08:21:06 am »
Uwielbiam zapach świeżych komiksów o poranku. :smile: Niestety obie kolekcje jadą farbą drukarską na kilometr. Taki urok dwutygodniowego cyklu wydawniczego - nie ma czasu by to wszystko przewietrzyć. :smile:

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1067 dnia: Sierpień 24, 2016, 08:21:27 am »
jest już po 7, ma ktoś Husha z kolekcji aby potwierdzić  że w stopce za opracowanie odpowiedzialny jest Egmont (jakieś zdjęcie może), dzięki z góry


fotka:
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1068 dnia: Sierpień 24, 2016, 08:22:22 am »
@Bazyl
WKKM tak nie troliło  :biggrin:

jakby co zażalenia na adres drukarni:

Industria Grafica Cayfosa, S.A.

C/ Emporda
Ctra Caldes Km 3 Pol. Urvasa
08130 Santa Perpètua de Mogoda
España

 :lol:

Offline dudi1212

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1069 dnia: Sierpień 24, 2016, 08:23:34 am »
Uwielbiam zapach świeżych komiksów o poranku. :smile: Niestety obie kolekcje jadą farbą drukarską na kilometr. Taki urok dwutygodniowego cyklu wydawniczego - nie ma czasu by to wszystko przewietrzyć. :smile:


Ale zapach WKKM mi pasuje, a WKKDC mnie odpycha.
Zapraszam na nowy blog z newsami:)

http://www.geek-nerd-news.pl/

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1070 dnia: Sierpień 24, 2016, 08:29:51 am »
Posłuchałem AvengerGT i też kupiłem pierwszy tom, pomimo prenumeraty :smile: Pławię się w tych ulotkach dorzucanych do tekturki.

1)Moją uwagę zwrócił punkt dotyczący prenumeraty, o przesyłaniu informacji o dodatkowych tomach (wydaniach specjalnych), ale Buczanova już mnie ubiegł. Co o tym myślicie? Coś chyba jest na rzeczy :smile:

2)Z innej beczki: nie żebym jakoś specjalnie narzekał, ale mam wrażenie, że jakość wydania jest nieco gorsza niż WKKM. Ta okładka jest jakaś taka... miękkawa? Komiks można śmiało wygiąć w obie strony, a w dotyku to tak jakby coś pomiędzy twardą a miękką oprawą. Przez to i grzbiety wydają się cieńsze (dobrze, zajmą mniej miejsca na półce :P). Bazyl, czy w wydaniu zagranicznym też tak to wygląda?

3)No i trochę szkoda dubli. W przypadku starych wydań w miękkiej oprawie (Zagłada Gotham, Ziemia 2, Superman/Batman) sprawa wydaje się prosta. Ale w przypadku innych tomów mam odwieczny dylemat:
a) sprzedać odrobinę większe wydania (Deluxe, Sprawiedliwość) i być przegrywem?
b) zachować duble i jęczeć, że miejsce na półkach się kończy?
c) mieć dziury w kolekcji i jęczeć, że panorama niepełna :wink:
Jaka jest Wasza taktyka?

No i Egmont grał głupa z tym "jaka kolekcja? my nic nie wiemy :wink: ". Ale to akurat było do przewidzenia :smile:

Sorry za potok myśli, ale jestem rozgorączkowany tym MESJANISTYCZNYM WYDARZENIEM KOMIKSOWYM :wink:
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2016, 08:35:58 am wysłana przez pocztar »

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1071 dnia: Sierpień 24, 2016, 08:30:02 am »
Redakcja merytoryczna: Wojciech Nelec - nie przyznał się skubaniec  :biggrin:

No i Egmont grał głupa z tym "jaka kolekcja? my nic nie wiemy :wink: ". Ale to akurat było do przewidzenia :smile:
Egmont (TK) mówił że "Eaglemoss się waha ale mógłby pomóc w przygotowaniu kolekcji" więc nie ściemniaj  :smile: 

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1072 dnia: Sierpień 24, 2016, 08:30:56 am »
Jeśli tak narzekacie na zapach to może strony są lakierowane, podobna sytuacja była w Prometeuszu od Scream Comics, gdzie komiks cały czas śmierdział lakierem, strony też były cieńsze od zazwyczaj używanej kredy.

Offline Szekak

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1073 dnia: Sierpień 24, 2016, 08:33:56 am »
pocztar - moja taktyka jest taka - nic nie sprzedaje, będę miał duble bo chce mieć pełną panoramę. :D

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1074 dnia: Sierpień 24, 2016, 08:35:33 am »
Redakcja merytoryczna: Wojciech Nelec - nie przyznał się skubaniec  :biggrin:
Egmont (TK) mówił że "Eaglemoss się waha ale mógłby pomóc w przygotowaniu kolekcji" więc nie ściemniaj  :smile:

Pisałem 86592375934578 stron wcześniej, że kumpel dzwonił do Egmontu i podpytywał o kolekcję, a Pani z marketingu "nic nie wiedziała", "zadawała mnóstwo pytań" i "wydawała się żywo zainteresowana tematem". No co Ty, nie pamiętasz? ;)

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1075 dnia: Sierpień 24, 2016, 08:37:25 am »
Bo w BOK'ach wiedzą mniej niż my tutaj  :biggrin:

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1076 dnia: Sierpień 24, 2016, 08:40:55 am »
Bo w BOK'ach wiedzą mniej niż my tutaj  :biggrin:

Bo to skrót: Brak Orientu Kompletny :wink:

Ale w tym przypadku to była pewnie gra na czas. Ktoś pisał, całkiem słusznie, że nie wypada wychodzić przed szereg, jeśli jest się podwykonawcą. A taką rolę pełni tu Egmont. W sumie właściwa instytucja na właściwym miejscu, ale do ostatniej chwili łudziłem się, że takie duble Superman/Batman wypadną. Come on, to aż 1/20 całej kolekcji.
 

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1077 dnia: Sierpień 24, 2016, 08:41:28 am »
Ja w związku z tym, że kolekcję przygotowuje Egmont a wydania są słabej jakości w dodatku drukowane w Hiszpanii mam sporo teorii spiskowych ale powstrzymam się na razie z komentarzem.



Komiks można śmiało wygiąć w obie strony, a w dotyku to tak jakby coś pomiędzy twardą a miękką oprawą. Przez to i grzbiety wydają się cieńsze (dobrze, zajmą mniej miejsca na półce :P). Bazyl, czy w wydaniu zagranicznym też tak to wygląda?


Najważniejsza sprawa - Bazyliszek czy w wydaniu Niemieckim które posiadasz okładka jest taka samo cienka i czy papier jest taki sam ?

Offline Sokratesik

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1078 dnia: Sierpień 24, 2016, 08:44:17 am »
Egmont to straszne zło, jak mógł bezczelnie pobrudzić swoimi łapami tom tej wspaniałej kolekcji??!!  :lol:
A moja hipoteza jest taka: to TK w pewnym momencie dostrzegł możliwość dobrego interesu i wykonał telefon do ludzi zarządzających Eaglemoss w Polsce. Jak dokładnie jest z tymi licencjami to trudno wyczuć, ale ogólnie - zgoda DC, małe ryzyko dla obu stron, pierwsze komiksy przetłumaczone, praktycznie gotowe, małe koszty a szansa na sukces spora. Podział kosztów, podział zysków - umieli się dogadać w przeciwieństwie do niektórych jak np. przy Małym Nemo...  :sad:
Więc gdyby nie zły Egmont nie byłoby tej kolekcji.  :wink:
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2016, 08:50:55 am wysłana przez Sokratesik »

Offline AvengerGT

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1079 dnia: Sierpień 24, 2016, 08:45:38 am »
2)Z innej beczki: nie żebym jakoś specjalnie narzekał, ale mam wrażenie, że jakość wydania jest nieco gorsza niż WKKM. Ta okładka jest jakaś taka... miękkawa? Komiks można śmiało wygiąć w obie strony, a w dotyku to tak jakby coś pomiędzy twardą a miękką oprawą. Przez to i grzbiety wydają się cieńsze (dobrze, zajmą mniej miejsca na półce :P)
Widać, że okładka i strony są nieco cieńsze od tych z WKKM. W obu przypadkach jednak nie widzę problemu. Nie widzę powodu by okładka miała być jeszcze grubsza. Wziąłem jakiś cienki tom z WKKM i ten też się wygina w podobny sposób. Odpowiada mi ten błyszczący lakier jaki kiedyś stosowano, a teraz można znaleźć w niewielu pozycjach.
Strony też nie są najgorsze. Nic nie prześwituje z drugiej strony kartki.

Przyszli kupujący powinni zwrócić uwagę na przyklejenie środka do okładki. Przy zakupie sprawdzałem czy album nie jest porysowany/poobijany, a po rozpakowaniu okazało się, że grzbiet mam porządnie przekrzywiony. W rezultacie ostatnie strony sięgają krawędzi tylnej okładki.


3)No i trochę szkoda dubli. W przypadku starych wydań w miękkiej oprawie (Zagłada Gotham, Ziemia 2, Superman/Batman) sprawa wydaje się prosta. Ale w przypadku innych tomów mam odwieczny dylemat:
a) sprzedać odrobinę większe wydania (Deluxe, Sprawiedliwość) i być przegrywem?
b) zachować duble i jęczeć, że miejsce na półkach się kończy?
c) mieć dziury w kolekcji i jęczeć, że panorama niepełna :wink:
Jaka jest Wasza taktyka?
Też mam z tym zagwozdkę, ale wydań Deluxe się nie pozbędę. Co najwyżej na sprzedaż pójdą standardowe wydania typu Luthor, Wrogowie Publiczni itp.

 

anything