trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics  (Przeczytany 323632 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Andy13

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1125 dnia: Sierpień 24, 2016, 12:23:28 pm »
Niestety opracowuje to Egmont - tu niespodzianki nie ma.
wolałbyś, żeby wynajęli jakichś przypadkowych tłumaczy i grafików zamiast najbardziej profesjonalnego wydawnictwa w Polsce?

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1126 dnia: Sierpień 24, 2016, 12:26:07 pm »
Kurcze,
człowiek wraca z wakacji i musi się przekopywać przez tydzień przez blisko 100 stron wątku.... :smile: No ale dałem radę  :cool: .
Podoba mi się ta kolekcja, nawet te rzeczy uznawane zapewne przez większość za wady.


Sporo dubli -  Widzę, że plotki Mikela, co do wycięcia dostępnych w PL dubli nie okazały sie słuszne. Okazało się wręcz przeciwnie (vide: przesunięcie Flashpointa z drugiej 40 w Niemczech). Dla mnie generalnie OK, raz na jakiś czas ulga dla portfela, przy takim natłoku komiksów przyda się tydzień, gdzie spokojnie można zerknąć na listę i powiedzieć - ok, dubel, w tym tygodniu odpuszczam. ...choć z drugiej strony nie pogardziłbym niektórymi tytułami z drugiej niemieckiej 40 zamiast dubli (choćby JSA Golden Age (!), dalszy ciąg runów Johnsa w Supku i GL, Supek Moore'a, 2 części JLI (!) ). Smuci też wyrzucenie Plastic mana.
Z dubli wezmę tylko Man of Steel - mam wielki sentyment do tej historii bo Supek 1/90 to mój pierwszy TM-Semic ever + uwielbiam Byrne'a. Wstrzymam się też z Wieżą Babel, którą być może wyda Egmont (tak jak pewnie Batman/Superman: Torment). Co do Śmierci Supka - jesli zawartość jest taka sama jak w TM-Semicach - odpuszczam, wolę moje TM-Semiki, a nie jest to dla mnie historia wymagająca lepszego wydania. Szkoda, że zamiast tego nie dali jego dalszych potyczek z Doomsdayem.


Cieńsza okładka i strony - dla mnie OK, będzie więcej miejsca na półce. A zdecydowana większość z tych komiksów (poza dublami) to nie historie, które muszę mieć w ekstra wydaniu. Powiem więcej - wolę je mieć w wydaniu, które zajmuje mniej miejsca.


Lakierowana okładka - super - mój ulubiony rodzaj okładek, jak ktoś wspomniał - dziś rzadko praktykowany (JLA jest wyjątkiem w superhero).


Dobór tytułów - bardzo fajny. Cieszą mnie przede wszystkim takie starocie jak GA/GL, Batman Strange Apparitions (!), Judas Contract (!!), a także Brainiac z runu Johnsa o którym tak dużo dobrego słyszałem, bo nie wydaje mi się by Eg szybko się o pokusił o polskie wersje tych historii, więc pewnie byśmy ich nie zobaczyli gdyby nie kolekcja.
Kurcze, tak jak po liście WKKM (angielskiej wersji) przy jej starcie w PL zrobiłem sobie szybko listę komiksów, które odpuszczam tak tutaj - patrząc tak na szybko - biorę praktycznie wszystko, nie mam czego odpuścić (poza dublami, o których pisałem wcześniej). Nawet historie, o których nigdy nie słyszałem i które wydały mi się mało mnie interesujące po tytułach, sprawdziłem szybko na goodreadsie i mają dobre lub świetne oceny (np. Young Justice, Year Ony Batgirl i Robina, Harley Quinn) ...a nawet jak oceny mają średnie (Władcy Losu) to okazuje się, że to komiks drużynowy, rozwałka z dużą ilościa bohaterów DC, do których mam sentyment z czasów TM-Semic, no i Perez i fajna okładka hehe.
Na chwilę obecną odpuszczam jedynie Batmana i Syna (w wersji Egmontowej - czyli bez 2 numerów - ten komiks był kiepksi straszliwieeeee..., poza tym kiedyś w jakieś promocji dałem grosze za angielską wersję elektroniczną, ala nawet gdyby nie to to bym go nie brał), jeszcze się zastanowię nad: Last son of Krypton (czytałem jedynkę w wersji elektronicznej i średnio mi podeszła), Cry for Justice (słabiutkie oceny, ale ładne rysunki i ponoć Robinson nominowany za to do czegośtam) i Death in the family (ponoć słaby staroć... no ale ważny dla Batmana) i w końcu te pewnie wezmę.

EDIT: Gdyby ktoś polecał, które komiksy są warte rozważenia jako "godne" odpuszczenia - chętnie posłucham :smile:

Nawet braki niektórych wydawać by się mogło ciekawych historii - chodzi mi tu głównie o Kingdom Come i World's Greatest Super Heroes Rossa - to dla mnie dobre wiadomości bo zwiększa się szansa, że dostaniemy Rossa w zasługującej dla niego oprawie (DC Deluxe).


Fajnie, że dostaniemy początek runu Waida we Flashu. Z tego co widzę zostaną 3 tomy niewydane w Polsce. Może cieszyć też Johns z latarniami - pozostaje mieć nadzieję, że wyjdą wydania specjalne z kolejnymi częściami runu. Może Eg wyda resztę runu (nikła nadzieja, ale kto wie jaka będzie ich polityka w tym względzie względem komiksów kolekcji, a nuż...) - jak nie trzeba będzie zaopatrzyć się w angielską wersję.


Pytanie do znających sie - jak jest sens wydania ostatniej, ósmej części runu Johnsa we Flashu?? I dlaczego nie pierwszej? tego to nawet w WKKM nie było... :smile:


I trochę przesadzili rzeczywiście z tymi originami Supka. Secret origin i Birthright to - jak słyszałem - ponoć świetne komiksy, więc pewnie wezmę, ale szkoda, że w te miejsce nie dali choćby Secret Identity czy Moore'a.


A i czy ktoś dysponujący większą ilością czasu pokusiłby się o porównanie listy poslkiej 60 do pierwszej 60 jak i całości wersji ang/de (rozumiem, że ang i de one są takie same) :smile:  ? Które tytuły wyleciały, które weszły na ich miejsce...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2016, 01:32:21 pm wysłana przez mack3 »

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1127 dnia: Sierpień 24, 2016, 12:38:24 pm »
Aż miło poczytać takie sympatyczne posty jakie pisze mack3.
Kurczę - brak Longbow Hunters i ich przesunięcie mogę jeszcze zrozumieć. Ale rzeczywiście nie ma też Plastic Mana. No przecież to jest kurde skandal! Pewnie Egmont maczał w tym palce, bo oni zwykle uważają, że wiedzą lepiej, co ludzie chcą czytać i zawalają nas tymi Batmanami. Mam nadzieję, że kolekcja normalnie będzie przedłużona i dostaniemy w niej te 2 tomy.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1128 dnia: Sierpień 24, 2016, 12:39:34 pm »
i Lobo brak (choć to dubelek) to szkoda dziada  :doubt:
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2016, 12:43:39 pm wysłana przez JanT »

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1129 dnia: Sierpień 24, 2016, 12:45:39 pm »
No właśnie dlatego, że to dubelek, to nie szkoda. Mam zeszyty z Mandragory. :) Trzeba będzie poczekać niemal 2 lata, aż ogłoszą jakie tomy będą w pozostałej czterdziestce.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1130 dnia: Sierpień 24, 2016, 12:54:52 pm »
Kurczę - brak Longbow Hunters i ich przesunięcie mogę jeszcze zrozumieć. Ale rzeczywiście nie ma też Plastic Mana. No przecież to jest kurde skandal! Pewnie Egmont maczał w tym palce, bo oni zwykle uważają, że wiedzą lepiej, co ludzie chcą czytać i zawalają nas tymi Batmanami.
Wątpię, za dobór tytułów odpowiada Eaglemoss. Jeśli Egmont mógłby decydować o tym co ma wyjść to pewnie nie było by wznowień komiksów które są obecnie na rynku dostępne (chodzi mi o to że rzutowało by to na sprzedaż ich własnych komiksów bo np. droższe edycje). Poza tym Mucha mówiła wiele razy że oni odpowiadają tylko za opracowanie komiksu (i to bez okładek) i tu pewnie jest tak samo.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1131 dnia: Sierpień 24, 2016, 01:01:09 pm »
Nie do końca. Egmontowi to pasuje że jest na przykład Catwoman lub Superman/Batman dzięki temu zyska nowych klientów na ciąg dalszy (pewnie reklama będzie w środku  :smile: )

Nie ma Hex'a = Egmont nie może ingerować w dobór tytułów  :biggrin:

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1132 dnia: Sierpień 24, 2016, 01:12:09 pm »
Nie do końca. Egmontowi to pasuje że jest na przykład Catwoman lub Superman/Batman dzięki temu zyska nowych klientów na ciąg dalszy (pewnie reklama będzie w środku  :smile: )
Zgoda to też prawda. Ale patrząc jak niektórzy są wybredni to może być różnie.

Nie ma Hex'a = Egmont nie może ingerować w dobór tytułów  :biggrin:
O i to też :wink:


Wychodzę na 2 godzinki poczytać coś na placu zabawa, a tu BOOM!!! 10 zgłoszeń...
Bardzo dziękuję! {to nie sarkazm, widać, ze wam zależy, co cieszy}

A do śmiecących prośba, by się trzymać tematu
Teraz już prawie na wszystko o komiksach mamy tu odpwoiedni wątek, a jak nie to różne gadki...
fragsel
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2016, 01:20:01 pm wysłana przez fragsel »

Offline arczi_ancymon

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1133 dnia: Sierpień 24, 2016, 01:27:27 pm »
i Lobo brak (choć to dubelek) to szkoda dziada  :doubt:

Za granicą wychodzi coś takiego jak Lobo Collection, może po fajnej sprzedaży tego tomu z DC Deluxe Egmont się zdecyduje na coś takiego.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1134 dnia: Sierpień 24, 2016, 01:31:16 pm »
@UP
Ciekawa informacja. Kto to wydaje? Daj linka.

Offline vision2001

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1135 dnia: Sierpień 24, 2016, 01:59:33 pm »

Masakra, ile w tej kolekcji będzie dubli. Prawie 30
Jak potwierdzą się te tytuły to mam więcej niż 30 z tych tytułów...
Najlepiej jakby ktoś (vision2001 lub moderator) edytował pierwszego posta i zamieścił tam te listy. Ile tomów i jakie ogólnie oraz listę bez dubli. Bardzo przydatna rzecz.
Już lepiej? :)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline SawiK

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1136 dnia: Sierpień 24, 2016, 02:01:20 pm »
Szkoda ze nie wycieli Narodzin demona, Trinity i B&S. Mozna bylo wsadzic JSA, GL,Flasha. Jakis to przeboleje zwlaszcza ze dobrze rozłożone sa tytuly ktore mocno mnie interesuja z tymi mniej lub dublami i moze nie zrezygnuje z premki po 10tym razie. Kupilem przed chwila Husha i na świerzo jakis blady ten komiks, musze porownac z wydaniem Egmontowym

Offline jsm

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1137 dnia: Sierpień 24, 2016, 02:04:52 pm »
Mnie duble nie bolą wręcz przeciwnie, Deluxów i innych ładnych wydań od Egmonta nie będą mi dzieciaki paluchami paprać  :biggrin:
11.Nie będziesz komentować postów mitycznych stworzeń ani żadnych flejmów przez niego wywoływanych.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1138 dnia: Sierpień 24, 2016, 02:45:08 pm »
Kupilem przed chwila Husha i na świerzo jakis blady ten komiks, musze porownac z wydaniem Egmontowym
Jakby ci się chciało to mógłbyś wrzucić zdjęcia porównujące  :smile:

Offline AvengerGT

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1139 dnia: Sierpień 24, 2016, 02:49:26 pm »
Pierwszy tom WKKDC przeczytany. Była to jedna z tych sprawnie przebiegających lektur, gdzie nie ma za wiele tekstu do czytania, a akcja wartko posuwa się do przodu. Jest trochę dziwnych rozwiązań fabularnych typu
Spoiler: pokaż
publiczność niewiele robiąca sobie ze strzelaniny "bo przecież to pewnie część przedstawienia.."
Na więcej przemyśleń będę mógł sobie pozwolić po lekturze drugiej części, bo wtedy przekonam się jak sprawnie wszystko zostało zamknięte w klamrę. Po pierwszym tomie co prawda mam już swój typ co do tytułowego Husha, ale wolałbym się jednak zaskoczyć, bo inaczej zapachnie banałem.

Zauważyłem, że rysunki Jima Lee nie robią już na mnie większego wrażenia, aczkolwiek nadal cieszą oko.

Jeśli chodzi o nasycenie kolorów, nie narzekam. Nie mam porównania z innymi wydaniami, ale np. czerń jest  taka jaka powinna być. Odpowiednio nasycona, nie wpadająca w szarość czy inne granaty.

 

anything