Gildia Komiksu (www.komiks.gildia.pl) > Komiksy japońskie

Vinland Saga - Hanami

(1/6) > >>

Dembol_:
Hanami właśnie ogłosiło, że wyda Vinland Sagę. Manga o wikingach, która jest super i którą mam w amerykańskim wydaniu. 65 zł za tom 2-w-1 w standardzie zbliżonym do Monstera.

Emo-młodzian o imieniu Thorfinn jest totalnym kozakiem (czy raczej wikingiem) w bandzie niejakiego Askeladda. Thorfinn jest emo i ma "Życzenie śmierci 5" bo stracił ojca. Za sprawą wspomnianego Askeladda. Co tylko pokazuje jak perwersyjnym typem jest tenże trzymając go w swojej ekipie. Po każdej udanej napaści na wioskę czy zamek Thorfinn żąda pojedynku z szefem bandy. A potem podróżujemy po morzach i oceanach (m.in. na Wyspy Brytyjskie), pojawia się lekko zniewieściały książę Knut oraz zupełnie nie zniewieściały Thorkell, który rzuca w przeciwników kłodami i nic sobie nie robi z utraty drobnych części ciała.

Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem.

Okładeczki:
http://evilmanga.tumblr.com/post/148705504210/vinland-saga-will-be-published-in-poland-by

Autora możecie kojarzyć z wydanego niedawno "Planetes" (Mega Manga JPF) - całkiem fajnej mangi o kosmicznych śmieciarzach.

Inuki:
O ja cie pierdziu!!! Tego to ja się nie spodziewałem. Prędzej bym stawiał, że JPF to wyda. Tym bardziej, że za "Planetes" się wzięli. I w sumie chyba bym wolał JPF. Oby tylko tłumaczenie było dobre, bo z Hanami to różnie bywa.

O samej mandze słyszałem sporo dobrego i z chęcią sprawdzę, bo czytając "Berserka" mam większą ochotę na takie mocne fantasy. Tym bardziej, że kreska obłędna ;-)

Trochę też szkoda, że manga nadal jest kontynuowana, z tego co czytam.

rzem:
Bardzo ciekawe info. Ile to ma tomów do tej pory (w formacie 2 w 1, albo normalnym)?

buczanova:
17, w formacie 2 w 1 wyszło 8 jeśli się nie mylę. :)

eyesore:
Plantes już wyszło? Okładki nie przekonują do zakupu  :wink: ale gdzieś widziałem skany stron i wygląda to znacznie lepiej (fajnie by było jak by najpierw skończyli Monstera a potem to zaczęli wydawać).

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej