trawa

Autor Wątek: Wiedźmin  (Przeczytany 14087 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wiedźmin
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 20, 2018, 06:02:39 pm »
Czy jest to kontynuacja czy seria poboczna ?
Zasadniczo to co wyszło do tej pory to są mini serie, tak samo będzie z obecnie zapowiedzianą. W zbiorczym pewnie otrzymamy numer 4 na grzebiecie.
Niestety wydana przy premierze drugiej części gry "Racja stanu" na obecną chwilę nie może zostać wznowiona w podobnym formacie, gdyż licencjodawca (CD Projekt) nie wyraża na to zgody. Komiksy, które wyszły z premierami DLC do trzeciego Wiedźmina ("Jak zabijać potwory" oraz "Rachunek sumienia ") pewnie też nie ujrzymy w wersji papierowej.
POLSKIE TWÓRCZYNIE
Tak, polskich twórczyń. Mój post nie miał na celu umniejszenia roli autorek. Chodziło tylko o zaznaczenie tym razem Geraltem zajmą się Polacy/Polki.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2018, 06:08:07 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline turucorp

Odp: Wiedźmin
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 20, 2018, 06:04:52 pm »
Mój post nie miał na celu umniejszenia roli autorek. Chodziło tylko o zaznaczenie tym razem Geraltem zajmą się Polacy/Polki.
Spoko, ja nie mam z tym problemu, ale niektóre panie w komiksowie są na tym punkcie przeczulone, wiec lepiej dmuchać na zimne ;)

Offline Klint

Odp: Wiedźmin
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 21, 2018, 08:40:25 am »
Komiksy, które wyszły z premierami DLC do trzeciego Wiedźmina ("Jak zabijać potwory" oraz "Rachunek sumienia ") pewnie też nie ujrzymy w wersji papierowej.
Jeśli chodzi o powyższe tytuły to bardzo chętnie ujrzałbym je w wersji papierowej. Zastanawiam się czy problem jest po stronie licencji czy wydawcy ( nie chce tego wydać i tyle).

mkolek81

  • Gość
Odp: Wiedźmin
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 21, 2018, 10:10:04 am »
Jeśli chodzi o powyższe tytuły to bardzo chętnie ujrzałbym je w wersji papierowej. Zastanawiam się czy problem jest po stronie licencji czy wydawcy ( nie chce tego wydać i tyle).
Z tego co pan Kołodziejczak mówił to problem leży po stronie CD Projektu. 

Offline Klint

Odp: Wiedźmin
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 21, 2018, 08:19:27 pm »
Z tego co mówił pan Kołodziejczak może wynikać że jest odwrotnie.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wiedźmin
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 21, 2018, 08:35:14 pm »
Z tego co mówił pan Kołodziejczak może wynikać że jest odwrotnie.
Pytałem o to dość dawno na alei komiksu i było wyraźnie powiedziane że licencjonodawca nie wyraża zgody.

Offline Klint

Odp: Wiedźmin
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 21, 2018, 09:47:03 pm »
Pytałem o to dość dawno na alei komiksu i było wyraźnie powiedziane że licencjonodawca nie wyraża zgody.
Pytanie dlaczego nie CD Project nie wyraża zgody ... Egmontowi

Offline Klint


Offline ilemoznaszukacnicka

Odp: Wiedźmin
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 20, 2018, 10:28:22 pm »
Ten zeszyt to takie chronologicznie pozmieniane Ostatnie Życzenie. Z długiej perspektywy czasu mam smutne wrażenie, że te wyśmiewane komiksy Polcha, mimo wszystko są do dziś najlepszymi.


Czekam na duet Sapkowski/Mignola. W innym świecie to by był hit!

Offline mibartek

Odp: Wiedźmin
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 21, 2018, 06:51:58 am »
Czekam na duet Sapkowski/Mignola. W innym świecie to by był hit!


Szczerze - jeżeli serial Netflixa będzie taką bombą jakiej wszyscy oczekują to nie zdziwiłbym się jakby chcieli Sapkowskiego wciągnąć w pisanie scenariuszy do komiksu. On chyba znowu ma słabiej z kasą to możliwe, że by się zgodził. A i Mignola byłby możliwy wg mnie.

Offline absolutnie

Odp: Wiedźmin
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 21, 2018, 07:06:41 am »

Szczerze - jeżeli serial Netflixa będzie taką bombą jakiej wszyscy oczekują to nie zdziwiłbym się jakby chcieli Sapkowskiego wciągnąć w pisanie scenariuszy do komiksu. On chyba znowu ma słabiej z kasą to możliwe, że by się zgodził. A i Mignola byłby możliwy wg mnie.


Sapkowski nigdy nie pisał scenariuszy do komiksów. To Maciej Parowski robił adaptacje jego opowiadań.
Co więcej, z tego, co mówił kiedyś Parowski, wynika, że to Sapkowski pierwszy wyśmiewał się z tych komiksowych adaptacji.


Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline mibartek

Odp: Wiedźmin
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 21, 2018, 07:08:17 am »
Sapkowski nigdy nie pisał scenariuszy do komiksów. To Maciej Parowski robił adaptacje jego opowiadań.
Co więcej, z tego, co mówił kiedyś Parowski, wynika, że to Sapkowski pierwszy wyśmiewał się z tych komiksowych adaptacji.


Z gry też się wyśmiewał, a teraz zmienił ton. To dość specyficzny rodzaj człowieka :biggrin:
Poza tym myślę, że nauczony smutnym doświadczeniem skreślania pomysłu na starcie (gra), teraz bałby się odmówić brania udziału w tworzeniu komiksu, który miałby mocny potencjał na hit sprzedażowy.

Offline Klint

Odp: Wiedźmin
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 27, 2019, 09:44:31 pm »
Po dwóch tomach "Flesh and Flame" można być ukontentowanym. Nareszcie Witcher prezentuje się znakomicie.

 

anything