Autor Wątek: DC Rebirth  (Przeczytany 303062 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xanar

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #1080 dnia: Październik 19, 2018, 10:09:26 am »
Już bez przesady  :smile: Egmont limitki puszcza w większych.
 
Wiem że z tym FK było strasznie dużo zmian i w kiosku i poza. Pewnie że jakby lepiej schodził to mógłby być tańszy ale nie tak jak z dystrybucją kioskową. Chodziło tylko o to że słaba sprzedaż > mniejszy nakład > opuszczenie kiosków. Bo ktoś tam chciał wmówić że taki Rebirth/Marvel NOW mogłoby wychodzić jak SW Komiks bez dystrybucji kioskowej gdy sam SW Komiks bez dystrybucji kioskowej nie mógłby tak wyglądać  :biggrin:
Powtarzasz się i to już w ogóle śmieszne nie jest.

@isteklistek
Ładnie napisane. Egmont wydaje najgorzej i bezczelnie wmawia że jest w porządku  :smile:


Pewnie, że się powtarzam, ty się powtarzasz i każdy w tym temacie się powtarza, przecież to już jest wałkowane któryś raz z kolei.

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #1081 dnia: Październik 19, 2018, 10:12:55 am »
Ale to powtarzasz te same żarty  :smile:

Kto zaczął dyskusję?
Teraz wychodzi kolejna porcja komiksów z Rebirth i pewnie znowu się zacznie wszechobecny ból dupy o brak okładek.
Dlatego, przy tej okazji, chciałem zapytać tych, dla których brak okładek jest problemem:
O CO WAM CHODZI???
:biggrin:

Ale rzeczywiście zakończmy już. Sum41 niech sobie tam na pisze ten jeden post na miesiąc o braku okładek  :smile:
Ja mogę zrobić zbiorczy wpis (bo wiem ile gdzie będzie) na kilkadziesiąt tomów w przód  :biggrin:

Offline Antari

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #1082 dnia: Październik 19, 2018, 10:17:34 am »
@JanT: Daj spokój. Na fejsie jest "bardzo aktywnie" wszak FB zjadł w Polsce fora. A jaki jest poziom dyskusji? Taki jak tutaj a nawet gorszy. Pod nosem masz polskie sklepy, które sprzedają ci zagraniczne wydania w śmiesznych cenach. Śmiało, dalej dorabiaj teorię, czekam na kolejne mądrości.  :lol: Mamy 2018 rok, nie ogarniasz, że rynek istnieje poza Polską to jesteś ignorantem i nie ma dla tego usprawiedliwienia. Śmieszy mnie jedynie odwrócenie proporcji względem rynków o wiele bardziej rozwiniętych. Tak sobie czasami czytam wypociny niektórych tutaj i jakbym oglądał walki jaskiniowców okładających się maczugami. SC top format, cena podstawowe kryterium, patroszenie wydań, dopasowywanie wielkości kolekcji do miejsca na półkach  :lol: Nie ma co, udaje się co po niektórym tutaj zabłysnąć. Ciężko się nie uśmiechnąć.

Offline xanar

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #1083 dnia: Październik 19, 2018, 10:20:38 am »
Tak funkcjonuje ten kraj, cena jest praktycznie jedynym kryterium, prawie każdy przetarg jest pisany tak żeby wygrała firma z najniższą ceną


W tym miesiącu jest trochę okładek  :biggrin: . Takie pytanie jaki jest standard ilości okładek/na komiks żeby wszyscy byli zadowoleni.

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #1084 dnia: Październik 19, 2018, 10:26:13 am »
SC top format, cena podstawowe kryterium, patroszenie wydań, dopasowywanie wielkości kolekcji do miejsca na półkach  :lol: Nie ma co, udaje się co po niektórym tutaj zabłysnąć. Ciężko się nie uśmiechnąć.
A dla ciebie HC top format nawet do zeszytów  :biggrin: Nawet TK z tego zażartował. Jak sam mówisz "ciężko się nie uśmiechnąć"  :smile:
Takie pytanie jaki jest standard ilości okładek/na komiks żeby wszyscy byli zadowoleni.
Wszystkie podstawowe czyli pomiędzy 5 a 9  :smile: Egmont też trochę ogranicza to szycie po 12 stron a nie po 8 jak oryginalnie.

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #1085 dnia: Październik 19, 2018, 11:23:52 am »
Egmont też trochę ogranicza to szycie po 12 stron a nie po 8 jak oryginalnie.
Czyli pracowałeś w drukarni w Polsce i za granicą i wiesz które szycie jest lepsze i tańsze. Jeśli nie znasz technologii wykonania niektórych rzeczy, może byś się nie wypowiadał, bo nieraz zwykłe niuanse/zaplecze technologiczne mają duże znaczeni i decydują o cenie czy wytrzymałości.
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2018, 11:32:42 am wysłana przez mkolek81 »

Offline Antari

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #1086 dnia: Październik 19, 2018, 11:29:45 am »
A dla ciebie HC top format nawet do zeszytów  :biggrin: Nawet TK z tego zażartował. Jak sam mówisz "ciężko się nie uśmiechnąć"  :smile:
Mistrz wkładania swoich słów w czyjeś usta. Nie pisałem nigdy o zeszytach w HC. A to już twój problem, że masz skrzywioną definicję zbiorczych wydań. Dla Ciebie #1-6 to nie zbiorcze i za chude na HC. Ciekawe, że Kołodziejczak nie żartował z chudzielców w HC, które sam wydał np. Zabójczy Żart albo niedawno Ostatnia Krucjata. Ubaw po pachy.

Dla mnie top format to Library dla zbiorczych potem Omnibus i Deluxe. Każdy ma oczywiście swoje standardy. Ale to wygląda trochę tak jak ławeczka meneli słuchająca disco polo z bumboxa szydząca z gościa słuchającego muzyki klasycznej z winyla. Pewnie, że można ale to delikatnie mówiąc żenujące.

Offline R~Q

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #1087 dnia: Październik 19, 2018, 11:58:49 am »
Po raz kolejny potwierdza się, że na tym forum są sami informatycy czy inni specjaliści zarabiający +10K PLN i oni mogą sobie pozwolić na płacenie np. 20 PLN więcej za 3 strony okładek. Gdy narzekałem, że Egmont wydaje nowe komiksy Leo w innym (droższym, większym) formacie niż poprzednie, poradzono mi, żebym te stare kupił jeszcze raz, w reedycjach w HC. Dla ludzi tutaj jest normalne wydać paredziesiąt zł więcej na jakieś pierdółki albo nawet kupić na nowo nowe, "lepsze" wydanie komiksu, który już się posiada.

Offline Dembol_

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #1088 dnia: Październik 19, 2018, 12:07:34 pm »
szydząca z gościa słuchającego muzyki klasycznej z winyla.
Raczej szydzącej z gościa słuchającego tego samego disco polo z winyla. Sposób wydania nie nobilituje nagle zawartości.

Offline misiokles

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #1089 dnia: Październik 19, 2018, 12:14:31 pm »
Dla ludzi tutaj jest normalne wydać paredziesiąt zł więcej na jakieś pierdółki albo nawet kupić na nowo nowe, "lepsze" wydanie komiksu, który już się posiada.
Gdyż to jest normalne. Tak jak normalne jest kupno nowego "lepszego" telefonu, pralki czy samochodu. Zawsze stary można sprzedać, zawsze komiksy z miękką okładką można zachować. Fajnie jest mieć wybór.

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #1090 dnia: Październik 19, 2018, 12:33:31 pm »
Mistrz wkładania swoich słów w czyjeś usta. Nie pisałem nigdy o zeszytach w HC.
Z zeszytem żart  :smile: Pisałeś na pewno że WSZYSTKO powinno być w HC.

U nas na pewno są potrzebne jak najtańsze wydania gdzie jest dużo nowych serii (mniej więcej bieżących) do wyboru jak Marvel NOW czy Rebirth. Taka masówka dla każdego  :smile: A że rynek jest za mały żeby puszczać to potem w zbiorczych Deluxe w HC to już nic z tym nie zrobimy. Jakieś "klasyki" wydają w lepszych wydaniach jak Marvel Classic czy DC Deluxe (tylko z tym Ghotam Central zje..li  :biggrin: ) i tak to powinno wyglądać. Teraz jeszcze ma być ten Black Label a po WKKDC (w 2022  :biggrin: ) też pewnie coś puszczą. Vertigo w HC jest najwięcej (więcej od Marvel NOW czy Rebirth) i ma bardzo dobrą częstotliwość. Jeszcze ten Hellboy/BBPO. Panie toż to raj jest :smile: Się trochę zapędziłem  :biggrin:

Offline Antari

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #1091 dnia: Październik 19, 2018, 12:35:12 pm »
Raczej szydzącej z gościa słuchającego tego samego disco polo z winyla. Sposób wydania nie nobilituje nagle zawartości.
Nikt tutaj nie pisze o zawartości. Dyskusja dotyczy różnic między wydaniami.

Co samo w sobie już dowodzi, że jest jak piszę. Wiele osób tutaj nie potrafi ogarnąć, że nie ma czegoś takiego jak "zasługiwanie" na określony format. Poziom historii a wydanie są od siebie niezależne. Doszukiwanie się tutaj korelacji to wymysł polskiego grajdołu. Za granicą w życiu nie spotkałem się z przepychankami na temat tego, jak historia zasługuje na HC, Omnibus czy Deluxe. Co jest naturalne. Tutaj to chleb powszedni. No spróbuj napisać, że cokolwiek z MN albo Rebirth zasługuje na HC, przecież to pulpa  :lol:

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #1092 dnia: Październik 19, 2018, 12:41:13 pm »
Za granicą w życiu nie spotkałem się z przepychankami na temat tego, jak historia zasługuje na HC, Omnibus czy Deluxe.
Może dlatego że tam to wychodzi w kilku wydaniach  :smile:

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #1093 dnia: Październik 19, 2018, 12:43:58 pm »
U nas na pewno są potrzebne jak najtańsze wydania gdzie jest dużo nowych serii (mniej więcej bieżących) do wyboru jak Marvel NOW czy Rebirth.
I dlatego twierdze, że powinno to wychodzić jak SWK.

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #1094 dnia: Październik 19, 2018, 12:49:51 pm »
I dlatego twierdze, że powinno to wychodzić jak SWK.
Tylko musiałoby się sprzedawać w takich ilościach. Egmont dyga się sprawdzić  :smile: Teraz i tak jak wychodzi Marvel NOW/2.0 i Rebirth to raczej można zapomnieć.

 

anything