Autor Wątek: DC Rebirth  (Przeczytany 303219 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Archie

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 06, 2016, 12:06:44 pm »
Spokojnie da się to czytać jak osobną serię bez znajomości poprzednich przygód. Wątek bycia sam wiesz czym jest poruszony w starterze Rebirth i od razu zmarginalizowany od tamtego momentu do ostatniego numeru w ogóle się to nie pojawiało. Nowy czytelnik spokojnie się połapie bo wszystko jest jasno wyjaśniane. Sam olewałem poprzednią solową serię o Halu z TN52 i jej ostatnie numery tylko przejrzałem.
Spoiler: pokaż
Teraz mi się przypomniało, że jedyny problem miałem z tym dlaczego Sinestro na początku jest tak stary, bo końcówki jego solowej serii nie czytałem, ale to zaraz zostaje odkręcone.
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2016, 12:11:17 pm wysłana przez Archie »
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline buczanova

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 07, 2016, 10:59:30 am »
Nie liczyłbym na wydanie GL u nas. Egmont wydaje się być totalnie nie zainteresowany tym bohaterem, a fakt, iż co najmniej jeden tom z runu Johnsa ukaże się w WKKDC nie pomaga w tej sytuacji. Chciałbym się jednak mylić.
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 07, 2016, 12:37:36 pm »
Szkoda bo ta seria z Jess i Simonem naprawdę przypadła mi do gustu. Nie muszę wiedzieć co tam się działo wcześniej i bohaterowie fajni. Może jakby tak TK przycisnąć o jakiegoś Gł na którymś konwencie.

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 24, 2016, 03:30:52 pm »
Batman #10. Po nieco rozczarowującym początku "I am Suicide" w numerze wcześniejszym, druga część historii mnie ukontentowała. Niepokój, jaki wzbudzał od początku sam tytuł i zapowiedź działań zamieszczona już w epilogu zeszytu #6, ewidentnie wpisujące koncepcję tej opowieści w formułę filmowego hitu minionego lata, pomału się rozwiał. King nakłada bowiem na fabularny schemat szereg znaczeń, które odrywają ten rozdział trylogii o
Spoiler: pokaż
Gotham Girl
od prostolinijnej nawalanki, jaką znamy z filmu Legion Samobójców i proponuje, by straceńczą
Spoiler: pokaż
wyprawę na Santa Prisca
czytać w szerokim kontekście opowieści o granicach między dobrem i złem, spośród których najwyraźniej rzuca się w oczy analogia z
Spoiler: pokaż
Jądrem ciemności
. Napięcia między bohaterami: miedzy Batmanem i
Spoiler: pokaż
Banem
, ale przede wszystkim miedzy Batmanem a
Spoiler: pokaż
Seliną
, rozrysowane są tak, by przede wszystkim przygotować grunt pod
Spoiler: pokaż
ciekawe zwroty akcji
w kolejnym numerze. Nie w niepokoju o losy postaci leży jednak źródło sukcesu tego zeszytu, ale w kompozycyjnym zamyśle, który pozwala o starciu wielkich przeciwników myśleć w szerszym kontekście emocji budzonych przez Bruce'a w ludziach, którzy próbują doń się zbliżyć i tych, jakie budzi Batman w przeciwnikach, którzy ścierają się z nim jako Zamaskowanym Krzyżowcem. Pomysł na list czytany jako komentarz do wydarzeń sprawdza się dzięki temu przynajmniej w kilku miejscach znakomicie. Relacja miedzy człowiekiem i ideą, którą przebrany Wayne ucieleśnia, King komplikuje, choćby dlatego, że charakter opowiadanej tu misji zmusza Batmana nie tylko do
Spoiler: pokaż
opuszczenia  realnej przestrzeni, którą dobrze zna (Gotham)
, ale też do poruszania się po gruncie etycznie daleko mniej jednoznacznym od tego, jaki przez lata sobie wydeptał. 
To, że King zdecydował się, by każdy kolejny zeszyt był zorganizowany jako (tak dalece jak to możliwe) niepodległa całość, nieźle się na tym etapie sprawdza. Zaczynam pomału wierzyć, że koncept trylogii, której "I am Suicide" jest drugą odsłoną, nie musi być skazany na porażkę i że, podporządkowując się redakcyjnym wytycznym tam, gdzie trzeba, King opowiada Batmana jednak po swojemu. I że zmierza w interesującym kierunku.
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2016, 07:13:57 pm wysłana przez winckler »
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline KilY

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 16, 2016, 11:14:45 am »
Ja mam pytanie, czy w Polsce zostały już wydane jakieś komiksy z DC Rebirth? Jeżeli tak, to czy można znaleźć gdzieś ich listę?

Offline Pan

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 16, 2016, 11:18:07 am »
Nie zostały wydane, dopiero w przyszłym roku.

Offline Gazza

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 16, 2016, 04:51:07 pm »
Nie liczyłbym na wydanie GL u nas. Egmont wydaje się być totalnie nie zainteresowany tym bohaterem, a fakt, iż co najmniej jeden tom z runu Johnsa ukaże się w WKKDC nie pomaga w tej sytuacji. Chciałbym się jednak mylić.
Egmont ignorował długo GL i DC w ogóle, a gdy zdecydowali się na współpracę z DC i ledwo się zaczęli rozpędzać wjechała na nasz rynek kolekcja (z którą najwyraźniej mają mały kłopot), a za GL ktoś inny (albo znów Eaglemos) się zabierze i Egmont po raz kolejny obudzi się z ręką w nocniku.....
Mamy za to Hexy i pierdyliard miernych Batmanów  ;-)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2016, 04:56:55 pm wysłana przez Gazza »

Offline isteklistek

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 16, 2016, 04:54:38 pm »
Sideca :) Idealnie z Daredevilem by się zgrało.

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 16, 2016, 05:27:32 pm »
a za GL ktoś inny (albo znów Eaglemos) się zabierze i Egmont po raz kolejny obudzi się z ręką w nocniku.....
Przecież Egmont ma wyłączność  :smile:

Offline Gazza

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 16, 2016, 07:51:49 pm »
Przecież Egmont ma wyłączność  :smile:
I tak ją właśnie marnuje....  ;-)

Offline vision2001

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 27, 2016, 11:50:19 am »
Mamy za to Hexy
Bo oczko w głowie Red. Nacz.
i pierdyliard miernych Batmanów
Bo i tak dobrze się sprzedaje.
A mi brakuje tytułów z eSem. Ale GL też bym sobie poczytał :)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 03, 2017, 08:33:45 pm »
Świetny materiał dotyczący DC Rebirth, prowadzi UncleMroowa, osoba bardzo dobrze rozeznana w uniwersum DC, zdecydowanie polecam obejrzeć.

Największe spoilery pojawiają się na końcu, więc jeśli ktoś nie orientuje się w Rebirth, a nie chce psuć sobie elementu zaskoczenia, bo wiadomo że Egmont za rok ruszy z wydawaniem, niech zakończy oglądanie na prezentacji i opuści pytania (w połowie jest zmyłka bo się prezentacja zacięła)
 
https://www.youtube.com/watch?v=O0RN4S783co

Powiem jeszcze jedną rzecz, że jeśli rzeczywiście GL jest tak słabe jak UncleMroowa mówi to wolałbym, aby Egmont tego nie ruszał, a raczej sięgnął po klasyczne GL Geoff Johns, bo to może tylko zrazić czytelników do tych bohaterów, a co może doprowadzić do pożegnania się z nimi na jeszcze dłużej.

Inna sprawa, że to świetna prezentacja pokazująca na jakich seriach Egmont powinien się skupić w pierwszej kolejności.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2017, 08:38:26 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 03, 2017, 09:34:21 pm »
Powiem jeszcze jedną rzecz, że jeśli rzeczywiście GL jest tak słabe jak UncleMroowa mówi to wolałbym, aby Egmont tego nie ruszał


Sprawdzałem obydwa latarniowe tytuły dla sportu i jak dla mnie to jest to zupełnie nie warte wydawania na to większych pieniędzy. Serio, o wiele lepiej ten hajs przeznaczyć na komiks z człowiekiem co gada z rybami.
perły przed wieprze

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 03, 2017, 09:48:31 pm »
to wolałbym, aby Egmont tego nie ruszał
A skąd wiesz że Egmont w ogóle myśli o GL?

Swoją drogą nie zapowiedzieli nic za JLA Morrisona.

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 03, 2017, 10:06:02 pm »
A skąd wiesz że Egmont w ogóle myśli o GL?
Chodzi mi bardziej o to że wiele osób cały czas zadaje pytania (np. na alei komiksu) i pisze o tym, że chcieli by GL, nawet w tym wątku.
Ja ten film zostawiłem tu bardziej informacyjnie dla osób które z Rebirth nie miały do czynienia, a się napalają bo o rusza kolejny reeboot i to dobry start dla GL, bo będzie od nowa historia. A tak do końca nie jest i jak widać nie wszystko z Rebirth jest warte poznania i wydania pieniędzy.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2017, 05:45:03 am wysłana przez mkolek81 »