trawa

Autor Wątek: DC Rebirth  (Przeczytany 303179 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
DC Rebirth
« dnia: Sierpień 19, 2016, 02:10:43 pm »
Był taki odcinek "Czarnej Żmii", w której mający kłopoty z dodaniem dwóch fasolek do dwóch fasolek (cóż innego mogliby dodawać) usłyszał od swego pana: "For you, Baldrick, Renaissance is just something that happened to other people". I tak sobie myślę, widząc, że nikt o niczym z "miękkiego restartu" DC nie pisze, że nam też tak może ktoś kiedyś powiedzieć. Więc, choć liczyłem, że wątek założy jakiś DC-maniak, inicjuję sprawę, skoro po dwóch miesiącach nikt się wrażeniami nie dzieli.

Warto, nie warto, Waszym zdaniem?
Mnie skusiły okładki niektórych serii (Loeb świetnie robi Batmana, Sienkiewicz wziął się za "HQ" (wow!!), ale wnętrza niestety w większości mnie nie porwały. Poza "Wonder Woman", której "Rebirth" zaintrygował na tyle, by lekturę dalszych zeszytów odłożyć na spokojniejszy wieczór (pewnie pod koniec miesiąca dopiero, ech...) i "All Star Batman" Snydera. W tych dwóch przypadkach jednak nie jest to niespodzianka, bo nazwiska scenarzystów łączą się z pewnym poziomem, poniżej którego nie schodzą. Zaskoczeń na pozostałych frontach jednak właściwie brak. I trochę szkoda chyba...

 
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline 8azyliszek

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 19, 2016, 02:28:19 pm »
ale wnętrza niestety w większości mnie nie porwały. Zaskoczeń na pozostałych frontach jednak właściwie brak. I trochę szkoda chyba...

I masz odpowiedź dlaczego nikt nowego tematu nie założył. Bo kolejny restart to kolejny spadek jakości i sensu tych historii. A przecież N52 i tak szału nie robiło. Jeśli czytałeś, to mam pytanie -
Spoiler: pokaż
Naprawdę wrócił ten starszy Superman, który był już mężem Lois Lane? Ten sprzed Flashpointa? I co  z tym szczawikiem, który go zastąpił?


Poza tym ja wracam do starego DC na poważnie, bo od środy zaczyna się prawdziwa jazda bez trzymanki. Rebirthem nie ma się co przejmować, skoro to kolejny niewypał i za 3 lata będą restartować.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 19, 2016, 04:49:46 pm wysłana przez fragsel »

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 19, 2016, 03:18:18 pm »
Skoro nie ma co się przejmować, to po co, mój drogi, zaglądasz do wątku? Tym bardziej, że DC na pewno wpisze w plan wydawniczy całą masę originów (ruszyło "Wonder Woman: Year One") a Ty przecież wszystko to już wiesz.

A czego nie wiesz, tego ode mnie się nie dowiesz. Bo choć ja zakryję informację czernią, to na Twoją łaskawość w tym względzie nie ma co liczyć. I podzielisz się pozyskana ode mnie wiedzą również z tymi, którzy wcale tego nie chcą, a którzy na przykład czekają na wydanie zbiorcze lubianej serii. Nie chcę się przyczyniać do szkody jakiegoś eksploratora na nowo pisanej rzeczywistości DC. A wierzę, że paru ich jednak tu jest.

Zatem, 8azyliszku, przyjmij do wiadomości, że wszyscy, którzy być może zechcą się tu wypowiedzieć, znają Twój sąd na temat przepisywania biografii bohaterów, restartów i reguł działania rynku komiksowego. A nawet jeśli nie znali, to z Twojego i mojego postu już mniej więcej to, co potrzebne, wywnioskują. Dopóki zatem nie przeczytasz czegoś z DC Rebirth i nie będziesz w stanie odnieść się do jakiejś PRZECZYTANEJ historii, idź lepiej i zobacz, czy już Cię nie ma pod kioskiem. I tylko pamiętaj, by może jednak przytrzymać się tej półeczki kioskowej, gdyby nogi rozbolały od czekania na tego Twojego "Husha" wymarzonego. Jazdy bez trzymanki bywają niebezpieczne.
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 19, 2016, 03:20:52 pm »
Winckler a Batmana Toma Kinga czytałeś? liczę na coś dobrego a przeczytam pewnie dopiero od Egmontu  :smile:

Offline kelen

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 19, 2016, 04:03:32 pm »
Kupuję Detective Comics, Batmana, Batgirl i Batgirl and Birds of Prey.

Batgirl jeszcze przede mną, zaś BaBoP zapowiada się ciekawie po wprowadzeniu, choć wyraźne czeka na rozkręcenie się. Batman Kinga ma fajne momenty, ale póki co jest po prostu ok. Najlepszy jest Detective Comics - akcja idzie ładnym tempem, jest miejsce dla każdej postaci i na prawdę się przyjemnie czyta.

Żałuje, że nie mam budżetu większego, bo na pewno kupowałbym Action Comics (wątek tego Supermana po Lois and Clark mnie na prawdę interesuję), Green Arrowa (rysunki! i recenzje), Wonder Woman, czy Harley Quinn.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Wolf85

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 19, 2016, 04:45:35 pm »
Temat należał się absolutnie jak psu zupa. Niestety nie czytałem jeszcze nic z Rebirth, więc na moje wypowiedzi trza będzie jeszcze poczekać :wink:
Otaczają mnie idioci, w liczbie trzech

Offline Garf

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 19, 2016, 06:33:16 pm »
Pozwolę sobie bezwstydnie skorzystać z cudzej pracy i nabić post, choć sam nie czytałem jeszcze żadnego zeszytu z "Rebirth": na blogu Comics Should Be Good! z CBR Greg Burgas postawił sobie za cel zużyć swój kredyt w sklepie komiksowym na zakup wszystkich pierwszych zeszytów i one-shotów Rebirth, które ukażą się w ramach inicjatywy. Co tydzień wrzuca swoje recenzje komiksów, które ukazały się w danym czasie.

Recenzje można znaleźć tutaj (obecnie powstało już 10 tekstów, każdy o jednym lub kilku zeszytach). Choć miejscami mają dość specyficzny styl, to dają jednak pewne pojęcie o poziomie komiksów (spoiler: większość Burgasa na kolana nie powaliła) i może pomogą niezdecydowanym, czy daną serię zacząć. Spojlery w tekstach mogą się zdarzyć, ale skoro każda recenzja dotyczy tylko jednego zeszytu, nie powinny być aż tak dotkliwe. Miejscami bywa nawet całkiem zabawnie, np. Burgas czasem twórczo rozwija informacje o tym, kto stworzył postaci pojawiające się w danym komiksie. Opis Suicide Squad: Rebirth był taki: :smile:

Cytuj
Amanda Waller created by John Ostrander, Len Wein, and John Byrne. Rick Flag created by Robert Kanigher and Ross Andru.  Harley Quinn created by Paul Dini and Bruce Timm.  Deadshot created by Bob Kane, David Vern Reed, and Lew Schwartz.  Captain Boomerang created by John Broome and Carmine Infantino.  Barack Obama created by a Kenyan Muslim cabal intent on America’s utter destruction.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 19, 2016, 08:12:24 pm wysłana przez Garf »
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 20, 2016, 07:32:01 am »
jeśli ktoś chce poczytać opinii o Rebirth polecam blog DCmanianka
http://dcmaniak.blogspot.com/
zresztą nie tylko Rebirth jest tam omawiane ale także stare DC, New52 czy Vertigo

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 20, 2016, 08:51:20 pm »
Winckler a Batmana Toma Kinga czytałeś? liczę na coś dobrego a przeczytam pewnie dopiero od Egmontu  :smile:

Czytałem. I mam nieodparte wrażenie, że historię z niezłym potencjałem mocno obrobiono za sprawą redakcyjnych obostrzeń i wyznaczonych dla niej pięciu, sześciu, jeśli liczyć epilog, zeszytów. Wydaje się, że wchodzący na scenę nowi bohaterowie zasłużyli na więcej uwagi, podobnie jak ni przypiął ni przyłatał wplątani w tę historię
Spoiler: pokaż
członkowie Suicide Squad
. Robi to trochę wrażenie utraconej, na skutek montażowych działań, spójności. Być może tak ma być bardziej intrygująco, ja jednak - po pierwszej lekturze - muszę obstawać przy powierzchowności. To, kim są i co potrafią
Spoiler: pokaż
Gotham i Gotham Girl
(w świetle wyjaśnień z piątego zeszytu serii), dawało szczególne pole do popisu przy budowaniu ich profili podczas rozwleczonej ekspozycji. Zamiast tego wyszło dość prostolinijnie i na dłuższą metę nieporywająco. Gdy sam Gacek patrzy przez ramię na zeszyty pierwsze z vol.2 i swój czas z Sowami, siłą rzeczy uszy musi kłaść po sobie.       

Na szczęście jest "All Star Batman". In Snyder we trust!
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline Lesiok

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 23, 2016, 09:48:30 pm »
 Ponieważ to mój pierwszy post na tym forum witam wszystkich :)
Przeczytałem DC Universe Rebirth i muszę powiedzieć, że pomimo iż uniwersum DC jest mi mało znane to historia mnie zaciekawiła. Ale tu rodzi się problem. Gdzie szukać ciągu dalszego wątków rozpoczętych w tym zeszycie? Czy muszę teraz po kolei czytać wszystkie oneshoty z Rebirth w tytule, a później jakieś serie? Czy może wystarczy przeczytać tylko kilka wybranych tytułów, a regularne serie nie poruszają już tych wątków i opowiadają własne historie?

Offline isteklistek

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 23, 2016, 10:07:46 pm »
80 stronicowy One-shot  DC Universe Rebirth to jest wprowadzenie ogólne. Prawie każda seria  DC ma zeszyt Rebirth, który czyta się jako zeszyt porządkujący to, co było przed - trochę streszczenie orignów, porządkowanie wydarzeń, wyjaśnienie pewnych sytuacji, dlaczego pewnych rzeczy nie było, a teraz będą itp. zanim zaczyna się właściwa seria. Nie czytałem wszystkiego, ale jak na razie nie mam żadnych problemów ze swoimi seriami.

Offline kelen

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 23, 2016, 11:58:53 pm »
Ponieważ to mój pierwszy post na tym forum witam wszystkich :smile:
Przeczytałem DC Universe Rebirth i muszę powiedzieć, że pomimo iż uniwersum DC jest mi mało znane to historia mnie zaciekawiła. Ale tu rodzi się problem. Gdzie szukać ciągu dalszego wątków rozpoczętych w tym zeszycie? Czy muszę teraz po kolei czytać wszystkie oneshoty z Rebirth w tytule, a później jakieś serie? Czy może wystarczy przeczytać tylko kilka wybranych tytułów, a regularne serie nie poruszają już tych wątków i opowiadają własne historie?

Jeszcze nie wiadomo, gdzie dokładnie będzie porządnie pociągnięty ten wątek, ale (tutaj mogą być drobne spoilery, więc chowam)
Spoiler: pokaż
kilka tytułów bezpośrednio porusza ten temat - chociażby we Flashu, czy Titans. Wiadomo, że o zamieszaniu w uniwersum wie Barry, Wally i Batman, którzy ustalili, że dopóki nie dowiedzą się więcej, nie będą dzielić się poznanymi informacjami. Twórcy niektórych serii pytani o nawiązania do tego mówili, że takowe będą. King piszący "Batmana" wspominał, że odniesie się do tych wydarzeń w zdaje się 9 zeszycie. Ogólnie nie pamiętam, czy to były plotki, czy oficjalne słowa, ale każda z serii ma dokładać powoli cegiełkę do posunięcia wątków całego uniwersum do przodu. Zapewne najsilniej to będzie związane z Flashem i Supermanem.
.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Lesiok

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 24, 2016, 06:09:00 am »
Dzięki za odpowiedź. Czyli na listę do czytania wchodzi chyba większość komiksów z Rebirth, a później będzie trzeba obserwować w których numerach będą pojawiać się kolejne cegiełki układanki.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 14, 2016, 06:59:53 pm »
Pewnie nikt nie czytał.
Ale.
Gdyby jednak ktoś.
Jakieś opinie o najnowszym podejściu do Doom Patrol?

Offline Sovvinski

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 15, 2016, 03:24:55 pm »
Przeczytałem, nic nie zrozumiałem. Może to dlatego, że wcześniej kompletnie nie miałem styczności z tytułem, chociaż naczytałem i nasłuchałem się trochę o Patrolu Morrisona. Chyba się nie polubimy, ale wszechświat w kebabie zawsze spoko:)


All Star Batman mnie nie porwał. Czegoś tu brakuje - nawet taki Batman w drodze były spoko, ale to taki sobie akcyjniak na razie a szkoda bo z potencjałem


Superman za to ciągle pozostaje u mnie numerem 1 z Rebirth, chociaż nie spodziewałem się tego
http://www.okiemfana.pl/ - Wpadnij na mojego bloga o popkulturze geekowskiej

Kanał Youtube. Póki co tylko Wielka Kolekcja Komiksów DC z braku czasu, ale nadrobimy fajniejszymi materiałami:) - https://www.youtube.com/channel/UCn-Soica6rShqEBrj_iFQpg

 

anything