Autor Wątek: DC Rebirth  (Przeczytany 307739 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zakrza

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 31, 2017, 08:06:13 pm »
O właśnie! Strażnicy! Ostatnio wymyśliłem pewną teorię na temat tego komiksu, związaną ściśle z tytułem tego tematu.


Otóż jak wiadomo Rebirth sprawił, że Strażnicy od teraz znajdują się w DCU i odegrają oni raczej niemałą rolę. Jeszcze nie wiadomo jaką, bo to tajemnica. Ale wiadomo, że Johns będzie pisał ich nową serię.


Czy myślicie, że w związku z tym Egmont wyda jakąś nową wersję/dodruk Watchmen? Tak, żeby wszyscy, którzy zainteresują się Rebirth wiedzieli co to w ogóle za bohaterowie?
Oddajcie pokłon i całujcie stopy Wielkiemu Zakrzy!

Offline absolutnie

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 31, 2017, 08:23:43 pm »

Czy myślicie, że w związku z tym Egmont wyda jakąś nową wersję/dodruk Watchmen? Tak, żeby wszyscy, którzy zainteresują się Rebirth wiedzieli co to w ogóle za bohaterowie?


Dodruk? Po co dodruk?
Przecież komiks jest dostępny:
https://www.gildia.pl/komiksy/225003-straznicy
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Kijanek

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 31, 2017, 09:54:25 pm »
O właśnie! Strażnicy! Ostatnio wymyśliłem pewną teorię na temat tego komiksu, związaną ściśle z tytułem tego tematu.


Otóż jak wiadomo Rebirth sprawił, że Strażnicy od teraz znajdują się w DCU i odegrają oni raczej niemałą rolę. Jeszcze nie wiadomo jaką, bo to tajemnica. Ale wiadomo, że Johns będzie pisał ich nową serię.


Czy myślicie, że w związku z tym Egmont wyda jakąś nową wersję/dodruk Watchmen? Tak, żeby wszyscy, którzy zainteresują się Rebirth wiedzieli co to w ogóle za bohaterowie?
Akurat po średnich BW, raczej niech tę serię zostawią w spokoju. Mino wszystko mają spore uniwersum z którego mogą czerpać garściami, nie muszą odcinać kuponów. Seria już w latach 80 została zamknięta.
To trochę na siłę odcinanie kuponów, w sumie to tylko dr. Manhattan może istnieć w obecnym kontinuum, reszta albo wącha kwiatki od spodu albo jest armią geriatryczną, mamy oryginalny materiał, całkiem udany film.


@bazyl
Nie pożyczam komiksów taka zasada


Offline Antari

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #63 dnia: Luty 01, 2017, 12:54:30 am »
A ja bym chętnie zobaczył Titans Rebirth w Polsce, bo zamysł mi się podoba no i powraca pewien speedster. Czytał ktoś? Wiadomo nie ma co oczekiwać cudów, ale może choć doby trykotfest? Na pewno przyjemny dla oka.

Offline Doctus

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #64 dnia: Luty 01, 2017, 01:06:32 am »
Wątpliwe. Tytani z Rebirth to "fan serwis" dla osób dobrze zaznajomionych z tą grupą sprzed New52. Prędzej wydaliby Teen Titans J. Lemire'a, wydane w ramach uniwersum Earth One, które jest dużo przystępniejsze dla niezaznajomionego czytelnika, można to czytać od ręki, nawet jeśli nigdy w życiu nie słyszałeś o takiej drużynie jak Titans. I ku temu bym się skłaniał, bo jak na razie wszystkie serie z dopiskiem "Ziema Jeden" mają zadowalający poziom. Szkoda że Egmont na razie nie pokwapił się na Supermana z tej serii, pisanego przez Straczynskiego. Najwyraźniej eS nadal nie jest w naszym kraju tak popularny jakbym tego chciał.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #65 dnia: Luty 01, 2017, 08:18:30 am »
Wątpliwe. Tytani z Rebirth to "fan serwis" dla osób dobrze zaznajomionych z tą grupą sprzed New52.


Fanservice to bardzo złe określenie bo jednak pierwotnie/faktycznie dotyczy to trochę czegoś innego niż pisanie nostalgicznej historii pod die-hard fanów  :wink: 

Co nie zmienia faktu, że cała reszta to prawda. Po pierwsze, zaczynając od Titans Hunt i idąc w Rebirth (nie da się rozdzielić tego i ignorować tej serii prowadzącej do restartu) cały ten komiks jest Abnettową powtórką z Legionu, jest wiele nowego ale wszystko mocno osadza się na tym co było. Da się czytać to bez większej wiedzy o Tytanach i bez świadomości dlaczego w ogóle była potrzeba powstania Titans Hunt ale zabija to większość przyjemności z tego komiksu (bo bez tego ten komiks to jednak banał).

Chyba się powtarzam ale Titans ma dość wysoki próg wejścia dla debiutującego czytelnika i bałbym się, że skończyłoby się jękami, że to następne czytadło i (moje ulubione) "nie czuję sympatii da tych postaci, nie czuję się z nimi związany".
perły przed wieprze

Offline SawiK

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #66 dnia: Luty 01, 2017, 08:32:52 am »
Oby tylko Egmont dobrze wybral z Rebirth. Albo nie, oby wybrał dobre serie a nie zalał nas sredniakami bo to Batek , który i tak sie sprzeda. Ciekawe kiedy oglosza i jaki maja plan na start.

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #67 dnia: Luty 01, 2017, 09:17:27 am »
Raczej bym się spodziewał kontynuacji z Nowe DC: Batman (wszystkie) Justice League (fuj) WW, Flash, Suicide Squad może HQ i tyle bo cześć serii ma podwójne tempo  :smile: Jeszcze myślę że spora szansa na Supermana. I wyszło 8/9 serii z czego część wychodzi szybciej to przy 18tu tomach rocznie będziemy ślimakować strasznie  :biggrin:

Się nie napalajcie na nie wiadomo co  :smile:
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2017, 09:24:46 am wysłana przez JanT »

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #68 dnia: Luty 01, 2017, 09:45:19 am »
Zapomniałeś dodać, że będą to wydania w HC  :wink: , ale tak masz rację należy się spodziewać kontynuacji tego co było w Nowym DC

Suicide Squad to raczej pewniak, rysuje Jim Lee (bazyl się właśnie zaślinił), choć nie całość + skład filmowy czyli jak w przypadku serii Strażników Galaktyki przyciągnie to czytelników + ten pierwszy event (dużo przemawia za wydaniem tej serii). Mam nadzieje że nie będziemy musieli się męczyć z New Suicide Squad z Nowego DC

Harley Quinn - tu chyba skończą całe Nowe DC zanim wejdą w Rebirth, gdyż zmiana wyglądu HQ z tego co kojarzę jest wyjaśniona w jednym z ostatnich tomów, a seria to bezpośrednia kontynuacja i nie wpływa na samo uniwersum DC

Flasha - dla mnie to jednak nie jest taki pewniak, tym bardziej że seria z Nowego DC będzie przycięta.

Ja liczę że jednak Superman dostanie regularna serię, ale wcześniej trzeba wydać te komiksy z Nowego DC, które wyjaśniają sytuację dlaczego "doszło do zmian" w tej postaci.

Offline Zakrza

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #69 dnia: Luty 01, 2017, 10:10:33 am »
Z tego co czytam w newsach dotyczących Rebirth to największe role odgrywa tam Batman i Flash. Teraz we dwójkę mają prowadzić śledztwo dotyczące zmian w uniwersum. Moje typy: Batman (+pewnie jeszcze jedna seria, bo dobrze się sprzedaje), The Flash, Superman, Justice League, Suicide Squad, Harley Quinn, Wonder Woman (bo film), może coś z GL. Jak będzie się dobrze sprzedawać to dołożą jeszcze jeden tytuł około-batmanowy i którychś Tytanów.
Oddajcie pokłon i całujcie stopy Wielkiemu Zakrzy!

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #70 dnia: Luty 01, 2017, 11:31:51 am »
Wszystkie Batmany to jest pewniak  :smile:

Offline Antari

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #71 dnia: Luty 01, 2017, 03:22:19 pm »
Raczej wątpię w WW. Przecież Kołodziejczak powiedział kiedyś, że wyda WW z N52 do końca  i na tym koniec. Skąd wniosek, że skoro wychodzi film to musi być także seria z Rebirth? Z okazji premiery filmu jest Deluxe i na tym koniec. Film może okazać się średnio udany i raczej wątpię w powtórzenie sukcesu Deadpoola, tak jak klapą okazał się Suicide Squad.

Ja bym chciał Tytanów i Supka, ewentualnie Flash.

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #72 dnia: Luty 01, 2017, 03:25:37 pm »
Raczej wątpię w WW. Przecież Kołodziejczak powiedział kiedyś, że wyda WW z N52 do końca  i na tym koniec.
Chodziło o koniec po WW Azzarello z Nowego DC czyli 6 tomów z 9.

Offline Zakrza

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #73 dnia: Luty 01, 2017, 03:31:26 pm »
Oczywiście nic być nie musi, ale popularność tej postaci przy okazji filmu na pewno w naszym kraju znacznie podskoczy. Taki mój typ, nie musi się sprawdzić.
Oddajcie pokłon i całujcie stopy Wielkiemu Zakrzy!

Offline Antari

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #74 dnia: Luty 01, 2017, 03:33:50 pm »
Chodziło o koniec po WW Azzarello z Nowego DC czyli 6 tomów z 9.

Tak, ale moim zdaniem to zapalenie czerwonego światła nowym solowym seriom z tą postacią. Nawet los eS jest niepewny co wynika ze słabej popularności tej postaci w Polsce i najpewniej niesatysfakcjonującej sprzedaży tytułów z N52. Rok 2016 bez eS'a, rok 2017 jak na razie podobnie. Może wyskoczą z czymś nowym w drugiej połowie roku ale wątpię. Pewniaki z Rebirth to wszystkie Batmany i tyle. Na Flasha i WW po przerwanych runach z N52 nie ma co liczyć. Suicide Squad też. Może skupią się po prostu na tym co schodzi czyli gacku i wejdą nieco poważniej w popularniejszego Marvela.

 

anything