Autor Wątek: DC Rebirth  (Przeczytany 306129 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zakrza

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #75 dnia: Luty 01, 2017, 03:55:11 pm »
[qute]W pierwszej połowie roku wprowadzimy kilka nowych serii wydawnictwa Marvel, zarówno w linii „Marvel Now”, jak i klasycznych. Na drugą planujemy restart uniwersum DC „Odrodzenie” i będzie to naprawdę mocne uderzenie


Wypowiedzi Kołodziejczaka śledzę dopiero od niedawna, ale zakładam, że nie jest on niespełna rozumu i dla niego "mocne uderzenie" to coś więcej niż 3 serie o jednym bohaterze.
Oddajcie pokłon i całujcie stopy Wielkiemu Zakrzy!

Offline radef

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #76 dnia: Luty 01, 2017, 04:13:57 pm »
I według mnie nie może być to mocne uderzenie złożone z HC-ków po 75 zł (za 140-160 stron), bo Egmont tylko by się na nim przejechał.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline tabasko21

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #77 dnia: Luty 01, 2017, 05:06:07 pm »
No ja mam nadzieje ze Egmont bedzie dalej wydawal komiksy w Twardej oprawie bo mimo ze to tylko oprawa to ja tam wole doplacic i miec wszystko w twardej . Wlasnie kupilem sobie dwa tomy Chlopakow i nie wiem czemu zalozylem sobie ze sa one w twardej oprawie i jak przyszly to wedlug mnie wyglada to biednie ale to wylacznie moje zdanie . Ktos inny moze wolaby wiecej tresci w cenie wydania ale ja zwracam duza uwage takze na estetyke  .

Offline Cringer

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #78 dnia: Luty 01, 2017, 05:41:12 pm »
Ongrys przy wydaniu Dredda wspominał że dopłata za HC i powiększony format to okładkowe 12zł na komiksie. Jako że tu o powiększonym formacie nie mówimy, a Egmont to większe wydawnictwo więc i warunki w drukarni może mieć lepsze, to tak sobie zakładam że różnica u nich byłaby mniejsza. Od tego odjąć rabaty i wyjdzie że SC wcale nie byłoby dużo taniej.

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #79 dnia: Luty 01, 2017, 06:25:45 pm »
@UP
To zjawisko jest znane jako "windowanie ceny twardą oprawą"  :smile: Koszt twardej oprawy to nie jest nawet 10 zł (Ongrys miał większe to może drożej  :smile: ) czyli takie Marvel NOW na twardo mogło by chodzić po 50 zł
to czemu taki Doctor Strange - Początki i Zakończenia kosztuje 70 zł? (może mniejszy nakład ale nie o tyle).

Ciekaw jestem tego "Mocnego Uderzenia" oby to nie było więcej błędów  :biggrin:

Offline Antari

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #80 dnia: Luty 01, 2017, 06:26:53 pm »
Ongrys przy wydaniu Dredda wspominał że dopłata za HC i powiększony format to okładkowe 12zł na komiksie. Jako że tu o powiększonym formacie nie mówimy, a Egmont to większe wydawnictwo więc i warunki w drukarni może mieć lepsze, to tak sobie zakładam że różnica u nich byłaby mniejsza. Od tego odjąć rabaty i wyjdzie że SC wcale nie byłoby dużo taniej.

Była już na ten temat dyskusja milion razy. Generalnie istnieje grupa osób na forum, dla której nawet różnica 2 zł jest kolosalna i wolą kupić SC. Do tego dochodzi jeszcze argument za mniejszym zużyciem przestrzeni (co zabawne przez użycie grubszego papieru i okładek Egmontowe wydania w SC są grubsze od zagranicznych HC). A na deser moje ulubione "wartościowanie" komiksu i przyporządkowanie na tej podstawie czy zasługuje na HC czy SC.

Wszystko powinno wychodzić w HC, tak jak u Muchy. Gnioty i pozycje wybitne. Jakoś Mucha potrafiła wprowadzić standard jako HC i nikt nie ma pretensji. Próba racjonalizacji wyższości SC nad HC bierze się z podświadomej tęsknoty za wydaniami ery TM-Semic.

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #81 dnia: Luty 01, 2017, 06:30:50 pm »
Wszystko powinno wychodzić w HC, tak jak u Muchy. Gnioty i pozycje wybitne. Jakoś Mucha potrafiła wprowadzić standard jako HC i nikt nie ma pretensji. Próba racjonalizacji wyższości SC nad HC bierze się z podświadomej tęsknoty za wydaniami ery TM-Semic.
Mucha wprowadziła wszystko w HC bo SC drukowane w BZG się rozlatywały  :biggrin: I Mucha chudszych tomów ma dużo lepsze ceny od Egmontu. I NIE WSZYSTKO powinno iść w HC (wbrew temu co sobie tam ubzdurałeś)

A to jest po prostu piękne "Próba racjonalizacji wyższości SC nad HC bierze się z podświadomej tęsknoty za wydaniami ery TM-Semic."  :biggrin:

@tabasko21
Te SC chłopaków są słabe.
 
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2017, 06:49:22 pm wysłana przez JanT »

Offline Antari

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #82 dnia: Luty 01, 2017, 06:47:30 pm »
Mucha wprowadziła wszystko w HC bo SC drukowane w BZG się rozlatywały  :biggrin: I Mucha chudszych tomów ma dużo lepsze ceny od Egmontu. I NIE WSZYSTKO powinno iść w HC (wbrew temu co sobie tam ubzdurałeś)

A to jest po prostu piękne "Próba racjonalizacji wyższości SC nad HC bierze się z podświadomej tęsknoty za wydaniami ery TM-Semic."  :biggrin:

A co przemawia za SC? Bo argument o niższej cenie i większej ilości miejsca już obaliliśmy  :cool:

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #83 dnia: Luty 01, 2017, 06:51:29 pm »
Jak obaliliśmy? Marvel NOW w twardej oprawie by zajmowało dwa razy tyle miejsca.  :smile:

Offline Antari

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #84 dnia: Luty 01, 2017, 06:54:42 pm »
Jak obaliliśmy? Marvel NOW w twardej oprawie by zajmowało dwa razy tyle miejsca.  :smile:

2x SC z Now w standardzie zajmują więcej miejsca niż 1 zagraniczny OHC zbierający 2 tomy jeżeli idzie o grubość. Wszystko zależy od grubości papieru jakiego by użyli ale najwięcej szkód wyrządza ta grubaśna okładka ze skrzydełkami. Jakby wydawali grubsze HC'ki to zajęłoby mniej miejsca  :lol: plus cena pewnie około 75 zł okładkowe, po rabatach 45. Ale ludzie wolą płacić 2x 39,99 po rabatach 25+25 = 50 i wydaje im się, że oszczędzają pieniądze i miejsce na półce. Inaczej jak sentymentem tego nie jestem w stanie sobie wytłumaczyć. Dlatego pytam skąd umiłowanie do SC wśród polskich czytelników?
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2017, 06:59:16 pm wysłana przez Antari »

Offline donTomaszek

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #85 dnia: Luty 01, 2017, 06:58:19 pm »
Wszystko powinno wychodzić w HC, tak jak u Muchy. Gnioty i pozycje wybitne.
Takiej glupoty dawno na tym forum nie czytalem. Madrosci a la bazyli.
Po co gnioty / czytadla / ladowac w HC???
Wyobraz sobie, ze sa na tym forum ludzie majacy w swych zbiorach po kilka tysiecy komiksow. Druga rzecz - wyobraz sobie, ze miejsce na polce ma znaczenie, a HC ladowane we wszystko je bezsensownie zabiera (np. Wieze Bois - Maury). Jezeli wydawca wybierze gruby papier to tym bardziej.
Nic nie obaliles. Twoja teorie o tesknocie za wydaniami a la tm-semic pomine wymownym milczeniem.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #86 dnia: Luty 01, 2017, 07:00:34 pm »
Wyobraz sobie, ze sa na tym forum ludzie majacy w swych zbiorach po kilka tysiecy komiksow (...)


Tak długo jak Antari będzie mógł to sobie co najwyżej wyobrazić, tak długo będzie pieprzył o tym ignorując fakt, że w tym niczym nie różni się od Bazyla, z którego tak bardzo lubi szydzić.



perły przed wieprze

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #87 dnia: Luty 01, 2017, 07:02:50 pm »
@Antari
Dwa tomy Marvel NOW w HC czyli ponad 200 stron do 300 Egmont by puszczał po 75 zł  :lol:

Offline Antari

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #88 dnia: Luty 01, 2017, 07:03:18 pm »
To kupuj wydania elektroniczne i nie będzie problemu z miejscem na półce. Jeżeli "miejsce na półce ma znaczenie" to nie wyobrażam sobie jak musisz cierpieć z każdą nowo nabytą pozycją. Jest sens się męczyć?

Na jakiej podstawie wykluła się i zadomowiła ta chora teza, że HC to jakieś wyróżnienie pod względem wydania, na które "zasługują" pozycje wybitne.

Niepojęte.

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #89 dnia: Luty 01, 2017, 07:08:18 pm »
Niepojęte.
Tylko dla ciebie  :smile: