trawa

Autor Wątek: DC Rebirth  (Przeczytany 307646 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline donTomaszek

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #90 dnia: Luty 01, 2017, 07:23:35 pm »
To kupuj wydania elektroniczne i nie będzie problemu z miejscem na półce.
Ok.
Te po angielsku wiem gdzie, ale pokaz mi laskawie gdzie legalnie kupie komiksy wydane po polsku w wersji elektronicznej.

A tak poza tym - wole papier.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #91 dnia: Luty 01, 2017, 10:43:53 pm »
a Egmont i tak ma to gdzieś i wyda jak chce.
Tak ja to zrobił z All-Star Western. Chciał sobie wydać i sobie wydał  :smile: Tylko że teraz przy Rebirth takich All-Star Westernów może być więcej.

(przynajmniej nie offtop  :smile: )

Offline Eragon

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #92 dnia: Luty 01, 2017, 11:10:18 pm »


Na jakiej podstawie wykluła się i zadomowiła ta chora teza, że HC to jakieś wyróżnienie pod względem wydania, na które "zasługują" pozycje wybitne.

Niepojęte.
No... niepojęte. Szczerze mam nadzieje, że Egmont w DC Rebirth też pójdzie w miękkie okładki(wiem, jestem naiwny i szanse na to są  minimalne).
Marvel Now w tej wersji się przyjął, więc nie wiem czemu komiksy DC  Rebirth nie mogłyby się przejąć(zwłaszcza, że jak czytam sporo tomów zbiorczych w DC Rebirth nie ma aż takiej objętości by to pakować w HC...) .
HC dla mnie to DC Deluxe, zasłużone komiksy, które powinny być wydane w takiej wersji ,  ale komiksy w miarę nowe powinny być jak Marvel Now czyli  czytadła dla wszystkich.
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2017, 11:26:57 pm wysłana przez Eragon »
Fan ,,majtek na głowie''. :D

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #93 dnia: Luty 02, 2017, 12:44:27 am »
Tu nie chodzi o to czy Rebirth wyjdzie w HC czy w SC. Chodzi bardziej o większą różnorodność w tytułach (a nie tylko sam Batman, jak patrzę na półkę z Nowym DC i to tam połowa to właśnie Batman) i ich częstotliwość. Jeśli zostaniemy przy jednym tomie miesięcznym w Rebirth jak w przypadku Nowego DC to i tak będziemy dużo w tyle, a chyba chodzi o to, aby być w miarę na bieżąco. I tak jak było przytoczone, jeśli cenę zostanie zachowana, to przy takiej ilości tytułów miesięcznie wiadomo że te pozycje przegrają na starcie (a już tym bardziej tytuły mniej znane a lepsze jakościowo od takiego Batman), bo w Polsce panuje dziwna "mentalność" że lepszym komiksem jest ten gdzie jest więcej stron (np. taki Wieczny Batman który w ciągu roku się wyprzedał (tom 1) niż np. All Star Western czy Wonder Woman, które są jakościowo wyższe kilka poziomów, a Erę Ultrona przemilczę w ogóle).
Egmont startując z Rebirth ma możliwość skorygowania ceny, bo ma wrażenie, że do tej pory (mówię o Nowym DC) została ona utrzymana, bo tak to było kalkulowane w 2013 roku, tylko do tego czasu rynek komiksowy się bardzo zmienił, aż dziw że jeszcze się nie zapchał (patrząc na propozycje nowych wydawnictw). Teraz większą rolę odrywa cena niż to czy to będzie w HC i SC. Tylko my tu cały czas mówimy o okładkowej cenie, a i tak nikt w niej nie kupuje, każdy szuka jak najtańszej oferty rabatowej.

Rebirth ma szansę być nowym kierunkiem w komikach DC na naszym rynku, ale wątpię czy nie będzie to tylko powtórka z Nowego DC, gdzie i tak ciekawsze i jakościowe lepsze historię/serię w ogóle się nie pojawią. A jeśli nawet to się nie przyjmą za dobrze (Wonder Woman dla przykładu).

Offline Eragon

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #94 dnia: Luty 02, 2017, 01:26:52 am »
Tu nie chodzi o to czy Rebirth wyjdzie w HC czy w SC. Chodzi bardziej o większą różnorodność w tytułach (a nie tylko sam Batman, jak patrzę na półkę z Nowym DC i to tam połowa to właśnie Batman) i ich częstotliwość.
Zgadzam się w sumie, tu chodzi  o różnorodność(Superman z DC Rebirth... Egmoncie kochany proszę... ;)) i częstotliwość oraz jak piszesz choćby próba skorygowania ceny i zobaczenia co będzie, niech chociaż spróbują. Bo ja nie jestem wrogiem HC, tylko widać,ze w miękkiej Marvela Now wydają więcej i zdecydowanie mniej monotematycznie(oczywiście biorę pod uwagę fakt, że może w naszym kraju  Marvel się  po prostu lepiej sprzedaje, wyłączając...I am Batman ;)).
Fan ,,majtek na głowie''. :D

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #95 dnia: Luty 02, 2017, 07:18:53 am »
Bo ja nie jestem wrogiem HC
Tu nie ma wrogów HC ale znajdziesz wrogów SC  :smile:

Myślę że jakby nawet obniżyli te ceny Rebirth to częstotliwość nie będzie większa niż dwa tomy miesięcznie
co już się stało w Nowe DC patrząc na zapowiedzi luty-kwiecień (ale to może tylko do Rebirth) I nawet by jak przeszli na SC (co jest mało prawdopodobne) to ceny byłyby droższe niż Marvel NOW.
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2017, 07:22:19 am wysłana przez JanT »

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #96 dnia: Luty 02, 2017, 07:29:17 am »
Myślę że jakby nawet obniżyli te ceny Rebirth to częstotliwość nie będzie większa niż dwa tomy miesięcznie
co już się stało w Nowe DC patrząc na zapowiedzi luty-kwiecień (ale to może tylko do Rebirth) I nawet by jak przeszli na SC (co jest mało prawdopodobne) to ceny byłyby droższe niż Marvel NOW.
Dwa tomy to więcej niż jeden i większa częstotliwość da szanse innym seriom niż Batman (który wychodził co 2-3 miesiące w przypadku Nowego DC). Jeśli Rebirth ma się kręcić tylko wokół jednego bohatera to może niech ono nie wychodzi a nadróbmy dobre serię z Nowego DC.

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #97 dnia: Luty 02, 2017, 07:33:44 am »
Dwa tomy to więcej niż jeden
w 2016 wychodziło 1,5 na miesiąc  :smile: w całym roku wyszło 17/18. Jak będzie ciągle częstotliwość dwóch tomów na miesiąc to przy kilku seriach dwutygodniowych wyjdzie na to samo co w Nowe DC :smile:
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2017, 07:40:24 am wysłana przez JanT »

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #98 dnia: Luty 02, 2017, 07:46:48 am »
w 2016 wychodziło 1,5 na miesiąc  :smile:
nie pamiętam żeby tak było abym kupił gdzieś połowę tomu w jednym miesiącu a w drugim resztę  :biggrin: ale wiem o co ci chodzi
Jak będzie ciągle częstotliwość dwóch tomów na miesiąc to przy kilku seriach dwutygodniowych wyjdzie na to samo co w Nowe DC :smile:
Dlatego dobrym rozwiązaniem jest zwiększenie częstotliwości serii z Rebirth, bo jak napisałeś i tak będziemy sporo w tyle (rozumiem że ten bufor jest potrzebny bo nieraz seria nie chwyci i może zostać skasowana, a co za tym idzie Egmont musiałby podpisywać nową umowę na nową serię w zamian, bo pewnie tak jest pomimo wyłączności)

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #99 dnia: Luty 02, 2017, 07:51:50 am »
Dlatego dobrym rozwiązaniem jest zwiększenie częstotliwości serii z Rebirth
3 tomy na miesiąc w tych samych cenach? chyba nie ma na to szans  :smile:

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #100 dnia: Luty 13, 2017, 10:35:54 am »
Zrobiłem spis grubości pierwszych tomów z Rebirth które mogą być u nas i jest cieniutko:
(mogą być błędy)

Batman:

01 - 192
02 - 168
03 - 144

Batman - Detective Comics:

01 - 176
02 - 168

Justice League:

01 - 168
02 - 144
03 - 144

Harley Quinn:

01 - 168
02 - 144

Flash:

01 - 216
02 - 128
03 - 144

Suicide Squad:

01 - 160
02 - 144

Wonder Woman:

01 - 176
02 - 168
03 - 168

Pierwsze tomy tylko grubsze a potem 128-168 stron. Wyciąć podwójne okładki i trochę dodatków i tomy jak z Marvel NOW. Jest tylko jeden tom ponad 200 stron ale jest też jeden 128 stron. Jak Egmont to wszystko będzie wydawał tak jak Nowe DC to będzie lipa  :smile:

U Muchy przy mniejszych nakładach ceny za 128-168 stron to 50-65 zł  :biggrin: np Catwoman - Rzymskie Wakacje 160 stron cena 59 zł  :smile: A tu jak się nic nie zmieni to będzie za wszystko minimum 75 zł  :doubt:
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2017, 10:41:31 am wysłana przez JanT »

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #101 dnia: Luty 13, 2017, 10:43:03 am »
To ja jeszcze dodam:

Superman:
01 - 160 176
02 - 168

Superman Action Comics:
01 - 144
02 - 128
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2017, 12:11:11 pm wysłana przez mkolek81 »

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #102 dnia: Luty 13, 2017, 11:59:18 am »
Superman:
01 - 176
 :smile:
 

Offline 8azyliszek

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #103 dnia: Luty 13, 2017, 12:42:56 pm »
Czyli kupi się najwyżej pierwsze tomy a z resztą poczeka aż spadną do przecen, jak Narodziny Demona. Okładkowa cena jest ważna bo od niej naliczany jest rabat. Zatem przydałoby się gdyby Rebirth miał ceny jak Dr Strange, Ziemia Jeden Czerwony Syn - wydrukowane 70 zł. Marzeniem za tylostronnicowe HC byłoby 65 na okładce, ale tego Egmont raczej nie zrobi.

Oczywiście będzie się sypać uzasadnienie TK, że egmontowe DC jest droższe, bo komiksy są grubsze. Ale czy coś się zmieni?

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #104 dnia: Luty 13, 2017, 12:51:29 pm »
Cena ceną, bardziej mnie interesuje dobór tytułów/serii. Bo jak na razie to wskazuje wszystko, że będzie to samo co w Nowym DC. Problem jest, że tak naprawdę to DC Rebirth ma mniejszą ofertę komiksów niż miało New 52.