Autor Wątek: DC Rebirth  (Przeczytany 306070 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #105 dnia: Luty 13, 2017, 12:52:11 pm »
Mucha by wydawała te tomy po 144 strona za 60 zł więc Egmont przy większych nakładach powinien tak wydawać tym bardziej  :smile: Dodatkowo Superman/Batman za 39.99 zł gdy koszt twardej oprawy to kilka złotych.
Czyli w Egmont twarda oprawa to 30 zł  :doubt: Nawet inni wydawcy mówią że Egmont przy tych nakładach ma kosmiczne ceny  :biggrin:

Problem jest, że tak naprawdę to DC Rebirth ma mniejszą ofertę komiksów niż miało New 52.
I ogólnie historie też są gorszej jakości.
 

Offline 8azyliszek

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #106 dnia: Luty 13, 2017, 01:01:00 pm »
Egmont z N52 dał nam głównie Batmana, Ligę, trochę Supermana, jeden run WW, 2 tomy Szpona i SS, Western z Hexem i teraz Flasha i HQ. Nie ruszył sagi GL, nie było Aquamana, Tytanów i wielu innych serii. Teraz ja liczę na pełną publikację powrotu jedynego prawilnego Supermana. Bedzie jakaś alternatywa wobec międlononego w nieskończoność Gacka. To jest w sumie sztuka - tymi marnymi historiami z N52 Egmont skutecznie mi Batmana obrzydził.

Na całe szczęście WKKDC będzie wypuszczał coraz lepsze historie ze starego DC. Jest alternatywa i na nią czekam.

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #107 dnia: Luty 13, 2017, 01:07:57 pm »
Teraz ja liczę na pełną publikację powrotu jedynego prawilnego Supermana.
Ten Superman ma duże szanse się u nas pojawić.

i teraz Flasha
W "tłumaczeniu" Tomasza Kłoszewskiego więc jakoś specjalnie bym się tym nie jarał  :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2017, 01:11:16 pm wysłana przez JanT »

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #108 dnia: Luty 13, 2017, 01:12:25 pm »
Prośba jeśli macie zamiar dyskutować o cenie to jest od tego inny dział, od kolekcji też (tym bardziej że te historie nie są już w większości kanoniczne, bo to teraz jest elsworld).

Jeśli miałby Egmont ruszyć mocno z Rebirth to tak:
Batman
Batman - Detective Comics
Harley Quinn
Suicide Squad
Flash
Wonder Woman
Superman
Superman Action Comics
Aquaman (jeśli nie teraz to już nie wiem kiedy)
Titans (wiem że duży próg wejściowy ale seria może mieć znaczenie dla samego Rebirth)


A później dołożyć:
Super Sons
Batwoman

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #109 dnia: Luty 13, 2017, 01:17:37 pm »
Jeśli miałby Egmont ruszyć mocno z Rebirth to tak:
Batman
Batman - Detective Comics
Harley Quinn
Suicide Squad
Flash
Wonder Woman
Superman
Superman Action Comics
Aquaman
Titans


A później dołożyć:
Super Sons
Batwoman
Tutaj jeszcze niektóre serie wychodzą szybciej to Egmont musiałby wydawać 4 tytułu na miesiąc. A o Aquamanie zapomnij bo jego nie ma nawet w WKKDC więc go nie wypromuje  :smile: i jeszcze All-Star Batman pominąłeś.

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #110 dnia: Luty 13, 2017, 01:25:08 pm »
Tutaj jeszcze niektóre serie wychodzą szybciej to Egmont musiałby wydawać 4 tytułu na miesiąc. A o Aquamanie zapomnij bo jego nie ma nawet w WKKDC więc go nie wypromuje  :smile: i jeszcze All-Star Batman pominąłeś.
All-Star Batman pominąłem celowo. Dwie serie główne dla Batman jest wystarczająco (jestem świadom że to dostaniemy, ale czy naprawdę warto zapychać znowu DC Batmanem?). Mam nadzieje że Anihilacja u nas zaskoczy i Egmont spojrzy łaskawszym okiem na Aquamana tego samego autora.

Offline pucek_miszcz

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #111 dnia: Luty 13, 2017, 05:54:01 pm »
Albo kosmos w DC  :roll:
Ile by nie kupił komiksów, i tak znajdzie się jakiś do nadrobienia...

Offline Antari

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #112 dnia: Luty 13, 2017, 08:56:12 pm »
Raczej nie ma szans, żeby władowali się w 2 serie o eSie czyli: Superman i Superman Action Comics. Trochę szkoda, bo chętnie kupowałbym obie. Plus Titans.

Nie za wysoko trochę stawiacie Harley Quinn i Suicide Squad? SS z N52 aż tak dobrze się sprzedało?

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #113 dnia: Luty 13, 2017, 09:07:11 pm »
Nie za wysoko trochę stawiacie Harley Quinn i Suicide Squad? SS z N52 aż tak dobrze się sprzedało?
Suicide Squad z Rebirth jest tylko trochę lepsze od tego z New 52., ale jest skład filmowy, rysuje Jim Lee i jest ten pierwszy event JL vs SS, przez co aż się prosi o wydanie u nas. Myślę że Egmont będzie ten tytuł u nas forsował, tak samo jak Harley Quinn. Tak jak napisałem wyżej, nie ma w czym na razie zbytnio wybierać w Rebirth, poza Superman i Superman Action Comics, które powinny wyjść obydwa, tak uważam to wątpię, aby Egmont wybrał coś z tytułów mnie chodliwych takich jak Nightwing, Batgirl, Supergirl (serial co prawda jest), Cyborg , Green Laterns, Green Arrow, Deathstroke, Hellbrazer, każda z tych serii to kontynuacja z Nowego DC (w mniejszym lub większym stopniu), a tam nic z tego nie wydali. Znając politykę Egmontu będą się trzymać tego co już czytelnik zna.

Offline Antari

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #114 dnia: Luty 13, 2017, 09:15:13 pm »
Pewnie masz rację, bo napisali gdzieś, że zrobią "mocne wejście" w Rebirth czy coś w ten deseń. Ja na ich miejscu ograniczył bym ilość DC na rzecz Marvela. Z Rebirth wydał tylko to co się sprzeda czyli kilka tytułów z gackiem równolegle i max 2 serie typu Wonder Woman (film) albo JL.

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #115 dnia: Luty 13, 2017, 09:33:16 pm »
DC na rzecz Marvela.
Już było trochę narzekania że Marvela więcej od DC a dodatkowo jeszcze ta wyłączność  :smile: Ja myślę że serii będzie podobnie jak w "Nowe DC" i 2 tomy na miesiąc.

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #116 dnia: Luty 14, 2017, 06:13:18 am »
Czy Egmont wyda serię Superman lub Superman Action Comics (a najlepiej obie) to będzie można łatwo stwierdzić z końcem Nowego DC. Dlaczego? Bo jeśli wyda:
Superman: The Final Days of Superman
https://www.amazon.com/Superman-Final-Peter-J-Tomasi/dp/140126722X/ref=sr_1_fkmr0_1?ie=UTF8&qid=1486021096&sr=8-1-fkmr0&keywords=superman+road+to+dc+rebirth
oraz Superman: Lois and Clark
https://www.amazon.com/Superman-Lois-Clark-Dan-Jurgens/dp/140126249X/ref=sr_1_1?s=books&ie=UTF8&qid=1486021118&sr=1-1&keywords=superman+lois+and+clark
To jest nadzieja na tytuł z Superman z Rebirth. Jeśli jednak pominą te tytuły, zwłaszcza drugi to możemy zapomnieć o serii z eSem.

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #117 dnia: Luty 15, 2017, 12:23:25 pm »
Jedyny i słuszne  :biggrin: rozwiązanie dla DC Rebirth (ciekawe jak będzie po polsku?) sporządzone przez specjalistów/analityków:

3 tomy miesięcznie w SC
tomy 128-168 stron w cenie 49.99 zł
tomy około 200 stron (a takich jest bardzo mało) w cenie 59.99 zł

jakby ktoś mówił że nierealne dla porównania: Superman/Batmanw SC 144 strony cena 39.99 zł

Mam nadzieję że Egmont pójdzie po rozum do głowy i zrobi to jakoś w ten sposób  :smile: a te 13 osób które chciałyby mieć wszystko na twardo jakoś przeżyją  :biggrin:

Offline brzon

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #118 dnia: Luty 15, 2017, 01:46:50 pm »
Sam bym tego lepiej nie opisał :biggrin:
A wyjątkowo tomy powyżej 300 stron (Justice League v. Suicide Squad) mogą być po 69,99 :biggrin:

Tak, to jedyny sensowny sposób wydawania DC Rebirth (chociaż raczej 2 tomy na miesiąc, niż 3) w SC, biorąc pod uwagę liczbę stron. Naprawdę nie potrzebuję HC na każde komiksy. Wolę w twardej oprawie kupować klasyki i grube wydania zbiorcze.

Ps. DC Rebirth Universe #1, które otwiera nowy rozdział w DC dałbym za 39,99 zł (niecałe 100 stron) :biggrin:

Podpisane: Analitycy Biznesu :cool:

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #119 dnia: Luty 15, 2017, 02:16:13 pm »
Właśnie chodzi też o 3 tomy miesięcznie żeby było miejsce na więcej serii w tym dobrych a mniej znanych (jak w Marvel NOW: Ms.Marvel, Hawkeye) inaczej będzie powtórka z Nowe DC gdzie była tylko jedna naprawdę dobra seria Wonder Woman (ale też dlatego że to lubi TK) i poza Batmanami, Justice League itp. może dostaniemy dobrego Supermana. W Marvel NOW idą i serie słabe/popularne jak i dobre/mało popularne i tak samo powinno być tu a moje rozwiązanie na to pozwala  :smile: Cena 3 tomów w ten sposób byłaby taka sama jak dwóch z Nowe DC.
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2017, 02:39:02 pm wysłana przez JanT »

 

anything