Autor Wątek: DC Rebirth  (Przeczytany 307747 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline brzon

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #120 dnia: Luty 15, 2017, 02:28:30 pm »
To jako dyplomowany analityk biznesu dam swoje typy na serie, które Egmont z pewnością wyda :biggrin: :

1. Batman
2. Detective Comics
3. All Star Batman
4. Action Comics
5. Superman
6. Wonder Woman
7. Justice League
8. Suicide Squad
9. Flash
10. Trinity

Może dorzucą:

11. Titans
12. Justice League of America
13. Aquaman
14. Green Arrow (a dlaczego nie?)

Zaznaczam, nie znam jakości poszczególnych serii.

Offline Gazza

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #121 dnia: Luty 15, 2017, 02:29:37 pm »
Jedyny i słuszne  :biggrin: rozwiązanie dla DC Rebirth (ciekawe jak będzie po polsku?) sporządzone przez specjalistów/analityków:

3 tomy miesięcznie w SC
tomy 128-168 stron w cenie 49.99 zł
tomy około 200 stron (a takich jest bardzo mało) w cenie 59.99 zł

jakby ktoś mówił że nierealne dla porównania: Superman/Batmanw SC 144 strony cena 39.99 zł

Mam nadzieję że Egmont pójdzie po rozum do głowy i zrobi to jakoś w ten sposób  :smile: a te 13 osób które chciałyby mieć wszystko na twardo jakoś przeżyją  :biggrin:
Dobrze prawi - polać mu!!
A tak serio - myślę, że Egmont sam już na to wpadł i inaczej nie będzie :smile:

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #122 dnia: Luty 15, 2017, 02:36:56 pm »
A tak serio - myślę, że Egmont sam już na to wpadł i inaczej nie będzie :smile:
Jakoś mi się nie wydaje  :smile: ale chciałbym się zdziwić. 

@Brzon
Co do tych dwóch Supermanów nie byłbym taki pewien i myślę że Harley ma duże szanse (jak dokończą w Nowe DC)
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2017, 02:46:33 pm wysłana przez JanT »

Offline brzon

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #123 dnia: Luty 15, 2017, 02:47:56 pm »
JanT - no właśnie mam obawy czy dokończą (łącznie jest 6 tomów, na razie wydane 2 u nas), poza tym podwyższyli cenę 3 tomu, czyli chyba jakoś wybitnie się nie sprzedaje.
Jest jeszcze jedna opcja - zaczną Rebirth, a resztki serii (np. HQ) dokończą w trakcie Rebirth. Jakby tak w tym trybie Batman& Robin wydali :biggrin:

Kiedy Waszym zdaniem ruszy Rebirth? Moim zdaniem zaczną we wrześniu od: The last days of Superman, Lois & Clark (jako Road to Rebirth) i DC Universe Rebirth. Może też Titans Hunt, ale wątpię bo grube (ale może szczególnie wazne dla Rebirth?).

A do sierpnia z N52?: Batman t. 9 i 10, Detective Comics t. 8, Wieczni Batman i Robin t. 2, Justice League t. 8, może Flash t. 5 i Harley Quinn t. 4 (3 tomów HQ na pewno nie dadzą w tym czasie). Możliwe że także JLA: Power & Glory.

Offline Murazor

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #124 dnia: Luty 15, 2017, 02:56:01 pm »
Jest jeszcze jedna opcja - zaczną Rebirth, a resztki serii (np. HQ) dokończą w trakcie Rebirth.
Ja tego nie rozumiem właśnie. Dlaczego Rebirth wyklucza New 52? Rozumiem główne serie, które chcą dalej pociągnąć, ale inne? To tak jakby powiedzieli nie wydajemy nic sprzed Flashpointu, bo idziemy z New 52. W new 52 jest parę ciekawych serii. Batgirl czy Batwoman, które po drodze nawiązywały by do wydarzeń z głównej serii Batmana. Podobna sytuacja jest w Mrocznym Odbiciu i braku Bruce'a czy w Catwoman z Deluxa, która wcześniej uznawana byłą za zmarłą.

Offline brzon

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #125 dnia: Luty 15, 2017, 03:04:39 pm »
Dlatego mam nadzieję, że w trakcie Rebirth N52 będzie w jakiś sposób kontynuowane (np. poprzez dokończenie HQ). Super jakby wydali Batman & Robin (7 tomów) i Green Arrow Lemira (3 tomy). Tomy mogłyby wychodzić rzadziej np. 1 na 2 miesiące.

Offline Murazor

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #126 dnia: Luty 15, 2017, 03:17:14 pm »
Green Arrow Lemira (3 tomy)
Oo, jak mogłem o tym zapomnieć. Świetna historia i nie związana z resztą świata. Idealny przykład na komiks warty wydania z new 52 nawet po starcie Rebirth. I jeszcze przypomniało mi się Animal Man/Swamp Thing. Do DC Deluxe pasowałoby Multiversity.

Offline pitt

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #127 dnia: Luty 15, 2017, 03:35:53 pm »
Jak Rebirth to Rebirth, po co robić krok w tył.

Ja niestety nie wierzę w wydanie u nas Final Days of Superman (bo i po co) czy Lois & Clark. Ostatni seryjny Superman wyszedł u nas chyba w 2014 roku. Mi Action Comics i Superman w zupełności wystarczy a nawet jeden z nich. Już bardziej bym wolał Super Sons w klimacie Batman & Robin, który dziś zadebiutował.

DC Universe Rebirth ma ~80 stron i pewnie zostanie dołożone do czegoś. Titans Hunt to spory albym, a Tytani są u nas mało znani.

Batman & Robin (7 tomów) mi się to bardzo podoba, szczególnie końcówka, ale to N52. Green Arrow Lemira to samo. Jak do tej pory nie wyszło w N52, to w Rebirth na pewno też nie wyjdzie.

A że HC będzie dalej kontynuowana? Tam się nic nie zmieniło. Wiadomo, że Harley, jest oderwana od rzeczywistości, to i komiksy z nią też są oderwane od rzeczywistości. Ci sami twórcy, ta sama psychodelika. Rebirth tam nie działa. Tylko numeracja inna.

Egmont chyba zapowiadał mocne uderzenie. Ja stawiam na 4 tytuły miesięcznie na początek, póżniej ta liczba może się wg. mnie nawet zmniejszyć.


JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #128 dnia: Luty 15, 2017, 04:13:45 pm »
Ja stawiam na 4 tytuły miesięcznie na początek
Chyba że po 30 zł  :smile: nie ma szans na coś takiego. Jakaś mała szansa jest na 3 tomy jakby dali to SC lub obniżyli cenę.

A że TK mówi "że będzie mocne uderzenie" to wiadomo bo przecież nie będzie mówił "będzie tak se"  :biggrin:


mkolek81

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #129 dnia: Luty 15, 2017, 06:00:12 pm »
Ja niestety nie wierzę w wydanie u nas Final Days of Superman (bo i po co) czy Lois & Clark. Ostatni seryjny Superman wyszedł u nas chyba w 2014 roku. Mi Action Comics i Superman w zupełności wystarczy a nawet jeden z nich. Już bardziej bym wolał Super Sons w klimacie Batman & Robin, który dziś zadebiutował.

Z twojej wypowiedzi wnioskuje że nie czytasz nic w oryginalnych wydniach.
Final Days of Superman jest ważny z jednego punktu dochodzi w nim do śmierci Supeman z New 52, jeśli Egmont nie wyda tego komiksu to wiele osób będzie zdezorientowanych jeśli zacznie czytać np. Ligę Sprawiedliwości z Rebirth znając wcześniej wydane New 52 u nas, bo tam jest już ten nowy Supeman z serii Lois & Clark. Powiem tylko tyle że twoje
bo i po co
jest nie na miejscu w tej sytuacji. Druga sprawa, że serię Action Comics i Superman oraz Super Sons (które byś chciał) bez wydania Lois & Clark, też może być mylące dla osób czytający tylko to co wyszło w Polsce. Lois & Clark jest serią z której wynikają te 3 powyższe.

Też nie ma nic przeciwko kontynuacji serii z Nowego DC podczas trwania już Rebirth i Egmont bardzo mnie wkurza stwierdzeniem że kończy tą serię wydawniczą, tym bardziej że jest masa dobrych tytułów które dobrze by było jakby u nas wyszły (a jak ktoś chce o nich podyskutować to zapraszam do New 52 w Polsce).
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2017, 06:11:50 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline pitt

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #130 dnia: Luty 15, 2017, 06:58:59 pm »
Chyba że po 30 zł  :smile: nie ma szans na coś takiego. Jakaś mała szansa jest na 3 tomy jakby dali to SC lub obniżyli cenę.

A że TK mówi "że będzie mocne uderzenie" to wiadomo bo przecież nie będzie mówił "będzie tak se"  :biggrin:

Pewnie masz racje i skończy się na tym, że znowu wrócimy do dwóch tytułów miesięcznie. Jednak chciałbym żebyś się jednak mylił. :)

Cytat: mkolek81

Z twojej wypowiedzi wnioskuje że nie czytasz nic w oryginalnych wydniach.

No to żle wnioskujesz.

Doskonale wiem co wydarzyło się pod koniec N52, nie musisz mi tu robić wikipedii.

Egmont nie wyda tego raczej, bo to Superman, a on u nas za dobrze się nie sprzedaje. Druga sprawa, jeśli Egmont weżmie się za Rebirth, to będzie wydawał Rebirth, a nie dalej N52. Wydawanie N52 pod szyldem Rebith dla mnie jest bez sensu. Jak chce może sobie to wydawać w Deluxe.

A przeskoki w fabule, bardzo łatwo wytłumaczyć. U nas zwykle robi się wstęp na dwie kartki z opisem co się w międzyczasie wydarzyło.


JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #131 dnia: Luty 15, 2017, 07:05:34 pm »
Egmont nie wyda tego raczej, bo to Superman, a on u nas za dobrze się nie sprzedaje. Druga sprawa, jeśli Egmont weżmie się za Rebirth, to będzie wydawał Rebirth, a nie dalej N52. Wydawanie N52 pod szyldem Rebith dla mnie jest bez sensu. Jak chce może sobie to wydawać w Deluxe.
Nie zapominaj że teraz jest WKKDC w której jest dużo Supermana a Egmont patrzy na to bardzo i np dostaniemy Black Widow w Marvel Classic tylko dlatego że jest w SBM  :smile:

Offline pitt

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #132 dnia: Luty 15, 2017, 07:09:08 pm »
Czyli gdzieś w lipcu Green Lantern. :) Nie no, ja liczę na Supermana z Rebirth, na tego z końca N52 już nie bardzo.

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #133 dnia: Luty 16, 2017, 07:58:40 am »
No to żle wnioskujesz.
Doskonale wiem co wydarzyło się pod koniec N52, nie musisz mi tu robić wikipedii.
Egmont nie wyda tego raczej, bo to Superman, a on u nas za dobrze się nie sprzedaje.
To cię przepraszam, ale twoje stwierdzenie "bo po co" zasugerowało mi co innego. Tylko że te 4 komiksy: Final Days of Superman, Lois & Clark, Titans Hunt orazDC Universe: Rebirth Special  to swoiste pomosty pomiędzy New52 a Rebirth. Wydanie samego DC Universe: Rebirth Special nie załatwi sprawy z nowym/starym Supermanem. I dziwi mnie fakt, że chcesz Super Sons, rezygnując z eSa, kiedy ta seria wynika z komiksów o nim.

Druga sprawa, jeśli Egmont weżmie się za Rebirth, to będzie wydawał Rebirth, a nie dalej N52. Wydawanie N52 pod szyldem Rebith dla mnie jest bez sensu. Jak chce może sobie to wydawać w Deluxe.
Tu się nie zgadzam jest sporo serii których nie uświadczymy w Rebirth, a są w N52 a Egmont ich nie wydał pomimo wielu próśb ze strony czytelników. Myślę że spokojnie można było by kontynuować to i to.

Jeśli masz podejście, że po co N52 bo jest Rebirth, to po co wydawać klasykę w DC Deluxe czy też w miękkich wydaniach? Zaraz okaże się, żeby lepiej Egmont wydawał tylko Rebirth. Nie wiem czemu jesteście przeciw dalszemu wydawaniu N52? Tam jest masa dobry serii, które u nas nie wyszły jeszcze.

A przeskoki w fabule, bardzo łatwo wytłumaczyć. U nas zwykle robi się wstęp na dwie kartki z opisem co się w międzyczasie wydarzyło.
To zaraz dojdziemy do absurdu że może zacznijmy czytać streszczenia zamiast komiksów. Będzie taniej. Zapominamy o jednej rzeczy że nie tylko my (użytkownicy tego forum) czytamy komiksy.

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #134 dnia: Luty 16, 2017, 08:01:13 am »
To cię przepraszam, ale twoje stwierdzenie "bo po co" zasugerowało mi co innego. Tylko że te 4 komiksy: Final Days of Superman, Lois & Clark, Titans Hunt orazDC Universe: Rebirth Special  to swoiste pomosty pomiędzy New52 a Rebirth.
A Egmont ma to w pompce i wyda jak będzie chciał tak jak potrafi wydać serię od połowy  :smile:

Nie wiem czemu jesteście przeciw dalszemu wydawaniu N52? Tam jest masa dobry serii, które u nas nie wyszły jeszcze.
Tu nie chodzi o to że się nie da czy że ktoś nie chce tylko jak chcą ruszyć mocno z Rebirth to nie będą mieć czasu/ludzie do robienia jeszcze Nowe DC co widać już po DC Deluxe. A w ogóle to rynek SH już jest bardzo przesycony a ludzie też nie będą wszystkiego kupować.
 
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2017, 08:17:51 am wysłana przez JanT »