Autor Wątek: DC Rebirth  (Przeczytany 307099 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #135 dnia: Luty 16, 2017, 08:07:27 am »
A Egmont ma to w pompce i wyda jak będzie chciał tak jak potrafi wydać serię od połowy  :smile:

I tego się obawiam. Rozumiem np. jeśli pominie Titans Hunt (choć nie wiem jak później seria będzie ważna dla tego zwrotu z DC Universe: Rebirth Special) tak wg mnie Final Days of Superman i Lois & Clark to są jednak ważne komiksy ze względu na wydarzenia w uniwersum DC. No dobrze Lois & Clark jest ważny głównie dla serii z eSem i jak nie zamierzają wydawać żadnej z nich to OK, rozumiem że tego nie dadzą, ale  Final Days of Superman jednak ma znaczenie.

Offline Murazor

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #136 dnia: Luty 16, 2017, 08:38:34 am »
A w ogóle to rynek SH już jest bardzo przesycony a ludzie też nie będą wszystkiego kupować.
Dokładnie, dla mnie w pierwszej kolejności do odstawki leci Rebirth. Dlaczego? Bo Egmont wyda serie popularne, a nie dobre. W Deluxe wydaję pozycję najlepsze lub mające dobre opinie, to samo mogłoby być z New52. Po zapowiedzi GC na październik i braku Deluxe co 2 miesiące widać, że oleją stare DC na rzecz Rebirth.

Gdzie im się tak spieszy z tym Rebirthem? Jak ktoś chce być na bieżąco to i tak czyta po angielsku. Uważam, że lepiej poczekać i wydać dobre serie, ale jak ktoś wspominał: jeżeli Egmont wyczuję, że coś się sprzedaję to ładuję całe siły w to nie patrząc przyszłościowo.

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #137 dnia: Luty 16, 2017, 08:55:57 am »
Komu się śpieszy? Egmontowi? Przecież o Rebirth nawet się nie zająkał.
Jak nie?  :smile: nawet na ostatnim MFKiG było że pierwsz połowa 2017 to kończenie Nowe DC a w drugiej (bardziej jakoś pod koniec  :smile: ) będą ruszać z Rebirth i padły słowa że "będzie mocne uderzenie".

Offline misiokles

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #138 dnia: Luty 16, 2017, 08:58:33 am »
aha - odszczekuję!

Offline laf

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #139 dnia: Luty 16, 2017, 09:15:19 am »
Dokładnie, dla mnie w pierwszej kolejności do odstawki leci Rebirth.
I tu właśnie dotykasz tego, co od dłuższego czasu rozważam - nie wchodzić w DC Rebirth. Trochę jeszcze czasu jest zanim to zostanie u nas wydane i jeszcze sobie na spokojnie to wszystko przeanalizuję, ale skłaniam się ku temu od jakiegoś czasu. Nawet nie chodzi mi o  kasę (chociaż to główna kwestia), ale ostatnio zacząłem bać się o składowanie i mam tu na myśli nie półkę, ale kartony. Przerażające.

Offline 8azyliszek

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #140 dnia: Luty 16, 2017, 09:41:33 am »
Zgadzam się z Murazorem - jeśli Rebirth będzie w cenie N52 a w grubości MN, to u mnie też poleci w odstawkę. Chyba rzeczywiście zaczyna być widoczny spadek mocy przerobowych u Egmontu, bo spada jakość ich pracy. Rzucili nam w zapowiedziach dużą liczbę dobrych i niezłych tytułów, żeby nie dać się konkurencji. Ale chyba powinni się wzmocnić kadrowo, jeśli chcą temu podołać.

Rozwiązaniem dla Rebirtha byłyby 500 i więcej stronnicowe cegły zbierające od razu to co wyszło. Wtedy chaos czy liczba miesięcznych tytułów nie byłaby taka ważna. Wydać w jednym miesiącu ze 4 zbiorcze Batmany, potem Supermany, potem JL itd. Jak z Wiecznym Batmanem czy KnNZ. Takie grubasy by się sprzedały. Bo cienkusze w HC mi się nie uśmiechają (patrz Gotyk).

Offline Gazza

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #141 dnia: Luty 16, 2017, 09:56:41 am »
U mnie zależy to od formy wydania (najlepiej miękka ze skrzydełkami) oraz doboru tytułów.
Zdecydowanie nie zależy mi na szybkim wejściu w Rebirth podczas gdy z N52! tyle dobrego jeszcze pozostało.
Gdzie B&R, Superman Grega Pack'a, Batgirl Gail Simone, Green Arrow J. Lamier'a, Batwoman...

Offline laf

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #142 dnia: Luty 16, 2017, 09:58:18 am »
Rozwiązaniem dla Rebirtha byłyby 500 i więcej stronnicowe cegły zbierające od razu to co wyszło.
Pomysł do rozważenia, bo uważam go za ciekawą inicjatywą. Wydaje mi się, że nie tylko @Antari byłby z tego zadowolony (ja na pewno tak). Problem w tym, że Egmont w taką inicjatywę nie wejdzie i to nie tylko ze względu na swoje standardy wydawnicze, ale również na fakt, że oni opierają się na analogicznych wydaniach amerykańskich i jeśli coś takiego nie powstanie w USA, to nie będzie tego również u nas.

Offline 8azyliszek

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #143 dnia: Luty 16, 2017, 10:03:40 am »
oni opierają się na analogicznych wydaniach amerykańskich i jeśli coś takiego nie powstanie w USA, to nie będzie tego również u nas.

...patrz JLA Deluxe, albo Strażnicy Galaktyki Marvel Now. Z Wiecznego Batmana też wyrzucili zeszyt #28. Egmont pokazał, że jak mu pasuje to tnie co popadnie bez oglądania się na oryginalne wydanie. A ja bym chciał w Polsce po prostu więcej takich komiksów jak Wieczny Batman 1 czy musza Sprawiedliwość. Nowy okres DC by tu świetnie do tego pasował.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #144 dnia: Luty 16, 2017, 10:04:34 am »
500 stronnicowe cegły są dobre do uznanych runów uznanych twórców, gdzie każdy wie mniej-więcej czy mu się spodoba. Kupować taką cegłę zbierającą przeciętnie oceniany run który może mi podejść ale nie musi to już trochę ryzykowny biznes.

Offline laf

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #145 dnia: Luty 16, 2017, 10:10:58 am »
...patrz JLA Deluxe, albo Strażnicy Galaktyki Marvel Now. Z Wiecznego Batmana też wyrzucili zeszyt #28. Egmont pokazał, że jak mu pasuje to tnie co popadnie bez oglądania się na oryginalne wydanie. A ja bym chciał w Polsce po prostu więcej takich komiksów jak Wieczny Batman 1 czy musza Sprawiedliwość. Nowy okres DC by tu świetnie do tego pasował.
No tak, ale to są tylko większe lub mniejsze przesunięcia w stosunku do tomów wydanych w Ameryce. Natomiast stworzenie zupełnie nowego wydania to już inna para kaloszy. Żeby nie było - mnie ten pomysł się podoba, ale zastanawiam się nad faktyczną możliwością jego realizacji.

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #146 dnia: Luty 16, 2017, 11:07:37 am »
Dokładnie, dla mnie w pierwszej kolejności do odstawki leci Rebirth.
I tu właśnie dotykasz tego, co od dłuższego czasu rozważam - nie wchodzić w DC Rebirth.
Zgadzam się z Murazorem - jeśli Rebirth będzie w cenie N52 a w grubości MN, to u mnie też poleci w odstawkę.
U mnie zależy to od formy wydania (najlepiej miękka ze skrzydełkami) oraz doboru tytułów.
Panowie jestem z wami  :smile: i myślę że sporo osób by się jeszcze znalazło. Najlepszym rozwiązaniem do Rebirth jest pomysł jaki zaprezentowałem wcześniej: 3 tomy na miesiąc w SC i będzie miejsce na popularne serie jak i na dobre  :smile: w Marvel NOW to się sprawdza idealnie.
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2017, 11:26:35 am wysłana przez JanT »

Offline buczanova

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #147 dnia: Luty 16, 2017, 03:55:24 pm »
Też jestem za Rebirth w miękkiej. Szczególnie że tam nie ma żadnych serii, które nadawałyby się do wydania w twardej. A malkontenci niech kupują po ang. :P ups, zapomniałem, że w stanach to też jest w miękkiej.  :badgrin:  Czyżby samo DC sugerowało formę wydania?  :wink:
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #148 dnia: Luty 16, 2017, 04:02:08 pm »
3 tomy na miesiąc w SC i będzie miejsce na popularne serie jak i na dobre  :smile: w Marvel NOW to się sprawdza idealnie.
Mogę tylko przyklasnąć temu pomysłowi i trzymać kciuki, a Egmont zweryfikuje te oczekiwania :(

Offline Zakrza

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #149 dnia: Luty 16, 2017, 04:20:37 pm »
Potwierdzam. Wydania takie jak Marvel Now! byłyby idealne. Wtedy można sobie co miesiąc brać powiedzmy 3 tomy, zależnie od tego co akurat wychodzi  i możliwości finansowe. Gdyby DC Rebirth w HC oznaczało ceny jak powiedzmy za Marvel Classic to chyba oczywiste co większość będzie wybierać...
Oddajcie pokłon i całujcie stopy Wielkiemu Zakrzy!

 

anything