trawa

Autor Wątek: DC Rebirth  (Przeczytany 303193 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #150 dnia: Luty 16, 2017, 05:18:02 pm »
zapomniałem, że w stanach to też jest w miękkiej.  :badgrin:  Czyżby samo DC sugerowało formę wydania?  :wink:
Właśnie  :smile: Czyli jak ktoś się będzie burzył o zmianę to Egmont powie że tak samo jest w USA a my i tak dodatkowo mamy lepszy papier  :biggrin:

Ktoś się orientuje czy jakiś inny kraj zaczął wydawać Rebirth w HC? jeśli już gdzieś w ogóle wydają.

Może rzeczywiście to "mocne uderzenie" ma oznaczać więcej serii w SC.
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2017, 05:25:48 pm wysłana przez JanT »

Offline kelen

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #151 dnia: Luty 16, 2017, 11:13:31 pm »
Też jestem za Rebirth w miękkiej. Szczególnie że tam nie ma żadnych serii, które nadawałyby się do wydania w twardej. A malkontenci niech kupują po ang. :P ups, zapomniałem, że w stanach to też jest w miękkiej.  :badgrin:  Czyżby samo DC sugerowało formę wydania?  :wink:

W miękkiej i twardej. Faktem jest, że DC ogólnie zmieniło taktykę pod tym kątem (najpierw TPB, potem HC), ale z twardych nie rezygnują. One zwykle (przynajmniej po pierwszych zapowiedziach) będą zbierać zawartości dwóch TPB. Inne serie są od razu dawane do HC, np "All-Star Batman".
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline donTomaszek

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #152 dnia: Luty 17, 2017, 12:06:17 am »
One zwykle (przynajmniej po pierwszych zapowiedziach) będą zbierać zawartości dwóch TPB.
Tak jak kiedys Marvel robil?
Co pol roku - zwykly tpb zbierajacy 6 zeszytow, a pozniej 12 w hc, rozmiaru oversized - to bylo swietne rozwiazanie.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #153 dnia: Luty 17, 2017, 06:28:46 am »
znowu rozmowa o oprawie komiksów i nagle wraca Kelen na forum, ma wrażenie że jednak Rebirth wystartuje w HC  :doubt: , ale jeśli to będą wydania zbiorcze dwóch trejdów to jeszcze ma jakiś sens, chyba  :doubt:

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #154 dnia: Luty 17, 2017, 07:02:55 am »
znowu rozmowa o oprawie komiksów i nagle wraca Kelen na forum, ma wrażenie że jednak Rebirth wystartuje w HC  :doubt: , ale jeśli to będą wydania zbiorcze dwóch trejdów to jeszcze ma jakiś sens, chyba  :doubt:
Kelen tu tylko mówi o oryginalnych wydaniach i bym się tu niczego nie doszukiwał  :smile:
Wydawanie zbiorcze dwóch tomów też oznaczałoby mniej serii. A w ogóle to Egmont nie lubi grubasów.

Kelen przekaż tam do Egmotu że (pytałem każdego  :biggrin: ) 96% czytelników/klientów jest za SC  :smile:
A poważnie to w ostatnich dniach tutaj byli wszyscy za SC i nikt za HC co mnie zdziwiło.

Po Marvel NOW Egmont chyba widzi co i w jakiej formie mu się najlepiej sprzedaje.
Bądźmy dobrej myśli.
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2017, 07:08:16 am wysłana przez JanT »

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #155 dnia: Luty 17, 2017, 07:14:17 am »
to że większość jest za SC nie znaczy że tak będzie, ja się będę śmiał jak Egmont wyda jednak w SC, ale tylko z minimalnie niższą ceną w porównaniu do New52, bo nadal nie wiem jaka będzie cena licencji w porównaniu z Marvel Now

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #156 dnia: Luty 17, 2017, 07:18:27 am »
Cena będzie taka jak napisałem wcześniej  :biggrin:

tomy 128-168 stron - 49.99 zł
tomy około 200 (których jest bardzo mało) stron 59.99 zł

Marvel NOW mamy po części w takiej formie przez WKKM to DC Rebirth też powinno być w takiej formie przez WKKDC  :smile:

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #157 dnia: Luty 17, 2017, 07:26:20 am »
Cena będzie taka jak napisałem wcześniej  :biggrin:

tomy 128-168 stron - 49.99 zł
tomy około 200 (których jest bardzo mało) stron 59.99 zł

Marvel NOW mamy po części w takiej formie przez WKKM to DC Rebirth też powinno być w takiej formie przez WKKDC  :smile:
A ja ma wrażenie, że Egmont da takie ceny jak mu będą pasowały, to najlepiej widać po dwóch seriach Jonah Hex oraz Superman/Batman, komiksy te są objętościowo takie same, oba w SC i jest różnica 10zł pomiędzy nimi bez jakiegokolwiek uzasadnienia. Myślę że w przypadku serii Rebirth może być podobna rozbieżność.

Offline misiokles

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #158 dnia: Luty 17, 2017, 07:29:39 am »
Dobra, zamiast festiwalu życzeń,  ssrkazmów i wróżb wróćmy do tematu. Jak z perspektywy czasu oceniacie Rebirth?  Warto było kolejny raz zmieniać status quo?  I czy bardzo skrzywdzono Strażników,  wplatając ich do świata superbohaterów DC?

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #159 dnia: Luty 17, 2017, 07:38:37 am »
Niekt nie ocenia Rebirth bo wszyscy czekają na polskie wydanie w SC  :smile:
A ja ma wrażenie, że Egmont da takie ceny jak mu będą pasowały, to najlepiej widać po dwóch seriach Jonah Hex oraz Superman/Batman, komiksy te są objętościowo takie same, oba w SC i jest różnica 10zł pomiędzy nimi bez jakiegokolwiek uzasadnienia. Myślę że w przypadku serii Rebirth może być podobna rozbieżność.
To akurat rozumiem bardzo dobrze i jestem pewien że Superman/Batman dużo lepiej schodzi od Hexa (no i Hexa nie ma w WKKDC  :biggrin: ). W Marvel NOW są stałe ceny dla wszystkiego i tu by było podobnie.
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2017, 07:44:44 am wysłana przez JanT »

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #160 dnia: Luty 17, 2017, 07:41:10 am »
Dobra, zamiast festiwalu życzeń,  ssrkazmów i wróżb wróćmy do tematu. Jak z perspektywy czasu oceniacie Rebirth?
Wg mnie tylko Superman zyskał na Rebirth i on tego potrzebował.
Batman Kinga jest minimalnie gorszy/inny od Snyderowskiego. Seria Detective Comics lepsza od tego co było w New52, ale to też całkowicie inne do tego co do tej pory było w tej serii.
Z Wonder Woman ma mieszane uczucia, ale jest dobrze (dużo lepiej niż w ostatnich tomach z New52), tylko że lubię bardzo run Azzarello i to co zrobił z tą postacią. Ale Rucka piszę WW dobrze.
Reszta taka sobie (obecnie przestałem już śledzić większość serii). Poczytaj wcześniej posty (przed dramą o wydania SC i HC) jest tego sporo.
I podobno Super Sons jest świetne, w tym tygodniu miał premierę.

Warto było kolejny raz zmieniać status quo?  I czy bardzo skrzywdzono Strażników,  wplatając ich do świata superbohaterów DC?
Na razie to poza tym jednym one shotem gdzie pojawił się Dr Manhatan to nic więcej nie wiadomo, no chyba że Oz (z serii eSa) okaże się jednak Ozymandiasz
Niekt nie ocenia Rebirth bo wszyscy czekają na polskie wydanie w SC  :smile: To akurat rozumiem bardzo dobrze i jestem pewien że Superman/Batman dużo lepiej schodzi od Hexa (no i Hexa nie ma w WKKDC  :biggrin: ).
I to pokazuje jak mało konsekwentny jest Egmont (ale to jest tylko jeden z przykładów)
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2017, 10:39:03 am wysłana przez mkolek81 »

Offline 8azyliszek

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #161 dnia: Luty 17, 2017, 07:42:35 am »
Dobra, zamiast festiwalu życzeń,  ssrkazmów i wróżb wróćmy do tematu. Jak z perspektywy czasu oceniacie Rebirth?  Warto było kolejny raz zmieniać status quo?  I czy bardzo skrzywdzono Strażników,  wplatając ich do świata superbohaterów DC?

Całe N52 i ten reset był idiotycznym pomysłem i było to widać już dawno, ale przemęczyli się tą pięciolatkę. Ja bym wolał, by zastosowali myk z Heroes Reborn, uznali że byli w kieszonkowym wszechświecie i wrócili do tego co było przed 2011. Im będzie więcej powiązań z Old DC tym lepiej.

Offline Kratoss

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #162 dnia: Luty 17, 2017, 09:47:26 am »

Kelen przekaż tam do Egmotu że (pytałem każdego  :biggrin: ) 96% czytelników/klientów jest za SC  :smile:
A poważnie to w ostatnich dniach tutaj byli wszyscy za SC i nikt za HC co mnie zdziwiło.


Czytam sobie wasze wpisy i w końcu  to napisze,że ja jestem za HC. Dla mnie to jest lepsza forma wydania. Wolę wybrać kilka serii i się ich trzymać niż kupować więcej ale taniej tylko dlatego,że są w SC.

Offline kelen

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #163 dnia: Luty 17, 2017, 09:54:48 am »
znowu rozmowa o oprawie komiksów i nagle wraca Kelen na forum, ma wrażenie że jednak Rebirth wystartuje w HC  :doubt: , ale jeśli to będą wydania zbiorcze dwóch trejdów to jeszcze ma jakiś sens, chyba  :doubt:

Nie mam pojęcia, jak będzie oprawa w polskiej edycji. Odnosiłem się do wersji oryginalnej.

Cytuj
Dobra, zamiast festiwalu życzeń,  ssrkazmów i wróżb wróćmy do tematu. Jak z perspektywy czasu oceniacie Rebirth?  Warto było kolejny raz zmieniać status quo?  I czy bardzo skrzywdzono Strażników,  wplatając ich do świata superbohaterów DC? 

Pisałem swój przegląd tutaj: http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,39254.msg1387407.html#msg1387407

Ciężko mówić cokolwiek o Strażnikach, bo informacji na ten temat udzielają bardzo szczątkowo. Póki co najbardziej pchają do przodu Mr Oza, który jest obstawiany za Ozymandiasa na zagrancznych serwisach. Sprawa powinna się rozjaśnić trochę w kwietniu, gdzie będzie crossover między Batmanem i Flashem, gdzie rozwiązywać będą sprawę badzika Rorschacha.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #164 dnia: Luty 17, 2017, 10:04:41 am »
Czytam sobie wasze wpisy i w końcu  to napisze,że ja jestem za HC. Dla mnie to jest lepsza forma wydania. Wolę wybrać kilka serii i się ich trzymać niż kupować więcej ale taniej tylko dlatego,że są w SC.
Gorszych/popularnych serii taj jak w Nowe DC gdzie nie było miejsca na dobre (a mniej znane) serie np Green Arrow (Lemire), Aquaman, Swamp Thing, Animal Man, Batman & Robin (najbardziej nieznana  :smile: ) i inne. Jak z Rebirthem będzie powtórka z Nowe DC i dodatkowe dużo chudsze tomy to to się raczej nie uda przy takim zalewie SH. Jak wchodziło Nowe DC było tylko WKKM a teraz ? 3 kolekcje, DC Deluxe, Old DC, Marvel NOW, Marvel Classic, Marvele od Muchy i jeszcze widmo Daredevila od Sideci  :biggrin: Ludzie nie dadzą rady kupować tego wszystkiego więc będą odpuszczać najmniej dobre/opłacalne "serie" a jak widziałeś po wpisach wcześniej:
Dokładnie, dla mnie w pierwszej kolejności do odstawki leci Rebirth.
I tu właśnie dotykasz tego, co od dłuższego czasu rozważam - nie wchodzić w DC Rebirth.
jeśli Rebirth będzie w cenie N52 a w grubości MN, to u mnie też poleci w odstawkę.
Znam też trochę ludzie co myśli podobnie.

Ale myślę że Egmont ma tego świadomość i jestem dobrej myśli  :smile:
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2017, 10:18:07 am wysłana przez JanT »