Autor Wątek: DC Rebirth  (Przeczytany 303417 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #195 dnia: Kwiecień 19, 2017, 03:49:50 pm »
Podpinam się do pytania. Nie śledzę na bieżąco opinii o poszczególnych seriach z Rebirth. Jest jakiś 'Thor' czy inny 'Hawkeye' z Odrodzenia? :smile:


Ano są. Tylko... ukazują się w ramach imprintu "Young Animal".


Co do serii, które we fragmentach lub w całosci znam z głownego nurtu to jest najwyżej dobrze i to momentami raczej niż co numer. Do wyjątkow nalezy "Action Comics" i "Superman" oraz ostanio "Supersynkowie", ale to wdzięczne akcyjniaki w duchu starszych przygód esa (Action Comics!), nie zaś zaden zamach na arcydzielność.  Założenia Egmontu, ktory zaczyna od "Lois i Clark", sugerują, ze najfajniejsze dwie serie nowej odsłony dostaniemy bez ogladania się na popularność Supermana w Polsce i to naprawdę dobra wiadomość!


No właśnie, bo tyle podjarki tym Rebirth, a to mi wygląda na kolejne nudne czyszczenie uniwersum, czyli bardziej skok na kasę niż chęć wydawania czegoś wartościowego. Przydałby się ktoś, kto naprawdę ogarnął tę linię i wie z czym się to je.


Niezły postulat. Ale z czym się "to" je?
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline kelen

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #196 dnia: Kwiecień 19, 2017, 04:00:56 pm »
Jako że znów padają pytana o opinie na temat serii, pozwalam sobie zacytować mojego starego posta:

Cytuj
Wonder Woman - świetnie napisana, jedyne, co męczy, to kolejne "to jednak było inaczej", ale sprawne prowadzenie pierwszej historii (troszkę nudna) równolegle z "Year One" (na prawdę dobre) fajnie się sprawdziło. Drugi story arc jest intrygujący, jestem ciekaw, co zamierzają z tym zrobić i jak to wytłumaczyć w szerszym kontekście.

Wymagana znajomość rzeczy z New 52/sprzed New 52: niezbyt, wszystko, co potrzebne, jest powiedziane, jedynie relacje z WW z Cheetah mogą być zagadkowe, jeśli ktoś nie wie, że to po prostu jej przeciwnik. No i jeśli dobrze kojarzę, Rucka wykorzystuje tu postać/postaci, które wprowadził w swoim runie (tym, co wyda Egmont)

Flash - pierwszy story arc mega przewidywalny, pomysł na rozruszanie Central City niezły, ale co z tego, skoro niewiele z niego wynika. Los Godspeeda tyle co zapowiada potencjał na dalsze rzeczy.

Wymagana znajomość rzeczy z New 52/sprzed 52: wszystko jest spoko, dopóki nie zaczniesz się zastanawiać, o co chodzi z tym czarnoskórym Wallym Westem

Aquaman - nie znam totalnie runu z New 52 a bawiłem się dobrze. Głównym motywem przewodnim chodzącym po wszystkich historiach to skonfrontowanie zarzutów społeczeństwa (takie trochę meta zagranie) wobec głównego bohatera, który jest jakimś tam członkiem Ligi, co z rybami gada. Przerywnik między pierwszym, większym story arciem a drugim nudny, ale obecna historia mocno spoko. Wszystko od samego początku wygląda na porządnie ułożoną długą historię.

Wymagana znajomość rzeczy z New 52/sprzed 52: biorąc pod uwagę powyższe, raczej zdecydowanie nie.

Green Lanterns - seria z dużym potencjałem, ale totalnie zmarnowana. Jest okropna. Najbardziej wartościowa historia miała tylko dwa zeszyty, a opowieść o Phantom Ringu to jakiś żart.

Wymagana znajomość rzeczy z New 52/sprzed 52: jeśli chodzi o postaci Simona i Jessici, to są mniej więcej wprowadzeni ok, ale jednak warto sięgnąć chociaż po Justice League z N52. Jeśli w ogóle nie ogarniasz Latarni i nie masz absolutnego pojęcia o różnych korpusach... może być ciężko.

Hal Jordan and the Green Lantern Corps - ni to tragedia, ni to coś bardzo dobrego. Czyta się po prostu ok. Obecne wydarzenia wygląda na to będą prowadzić do czegoś konkretniejszego. + za Gardnera.

Wymagana znajomość rzeczy z New 52/sprzed 52: Raczej tak. Seria nie tłumaczy, dlaczego Lanterni nagle zniknęli i dlaczego. Nie wiele jest też o samych poczynaniach Jordana. Ale całkiem nieźle daje rozeznanie po różnych Korpusach - ale bez większych detali.

Dotąd na bieżąco czytam Batmana (nie zachwyca, do tej pory najlepszą opowieścią była dwuczęściówka o Batmanie i Catwoman), Detective Comics (jedna z najlepszych serii), Batgirl (nudna), Batgirl and the Birds of Prey (zdecydowanie lepsza od solowej Batgirl, daje sporo funu i przyjazna nowym czytelnikom) i All-Star Batman (średniak i nic więcej, najbardziej wartościowe są chyba tylko rysunki i mniejsze fragmenty).

Do tego jeszcze mogę dodać:

Superman - bardzo dobra seria, zdecydowanie jedna z najfajniejszych z Rebirth, mocno skupia się na rodzinie eSa, jego mitologii i mocno wiąże się z kilkoma aspektami tajemnicy Rebirth

Action Comics - akcyjniak w stylu lat 80/90, osoby dobrze wspominające Supermana z TM-Semica będą czuć się jak ryba w wodzie. Dla mnie pierwsze 2-3 story arci średnie, ale jeden z wątków był bardzo ciekawy.

I jeszcze nawiązując do cytatu z postu wyżej - Rebirth nie jest czyszczeniem. To bardziej uzupełnianie luk fajnym rzeczami, których brakowało.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #197 dnia: Kwiecień 28, 2017, 06:18:52 pm »
To tak dla formalności (jak Bogi1 z Marvelem  :smile: )

Znamy już 4 serie z naszego "Odrodzenia":

-Batman
-Superman
-Justice League
-Green Arrow

Jakieś opinie o Green Arrow?

Offline SawiK

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #198 dnia: Kwiecień 28, 2017, 07:09:57 pm »
Up
Mkolek o GR pisze ze jest sredni :/ start bedzie bez szalu.


Zapowiedzi koncza sie na wrzesniu,ciekawe co dadza na kolejne miesiace do konca roku, ta karta ciagle otwarta.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2017, 07:19:30 pm wysłana przez SawiK »

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #199 dnia: Kwiecień 29, 2017, 07:52:32 am »
Znamy już 4 serie z naszego "Odrodzenia":
-Batman
-Superman
-Justice League
-Green Arrow
gdzie ty masz potwierdzenie eSa z Rebirth, jeśli masz na myśli te dwa tomy , które są Drogą do Odrodzenia, to to nie jest jeszcze nawet Odrodzenie (to jeszcze jest New52) i raczej wyjaśnienie tylko że eS z Odrodzenie to nie ten z Nowego DC

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #200 dnia: Kwiecień 29, 2017, 07:54:47 am »
To po co wydają te dwa tomy?  :smile: Sam pisałeś że jak będą chcieli wydać Supka z Rebirth to najpierw muszą wydać te dwa tomy.

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #201 dnia: Kwiecień 29, 2017, 08:26:01 am »
To po co wydają te dwa tomy?  :smile: Sam pisałeś że jak będą chcieli wydać Supka z Rebirth to najpierw muszą wydać te dwa tomy.
Dokładnie, ale to nie jest potwierdzenie, że to zrobią. Mam szczerą nadzieje, że tak będzie, tym bardziej że serię z eSe wg są najlepsze z Odrodzenia (pomimo ostatniej historii, która straszenie miesza) i no jeśli będzie GA to czemu eSa miałoby nie być.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2017, 09:36:36 am wysłana przez mkolek81 »

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #202 dnia: Kwiecień 29, 2017, 01:54:59 pm »
Od września 4 tomy na miesiąc w SC po 39.99 zł

U nas już potwierdzone:

-Batman
-Superman
-Justice League
-Green Arrow
-Aquaman


Ma być też coś z Green Lantern i Lobo  :smile:

Będą 4 tomy na miesiąc to będzie dużo serii.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2017, 02:01:15 pm wysłana przez JanT »

Offline 8azyliszek

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #203 dnia: Kwiecień 29, 2017, 01:59:49 pm »
Ja obstawiam że wydadzą komiks o najnowszych zielonych latarniach - Simonie i tej Lasce, którzy się potykają z Czerwonymi latarniami w pierwszym zeszycie. A jakiś premierowy Lobo w dobrej cenie byłby super.

Offline arczi_ancymon

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #204 dnia: Kwiecień 29, 2017, 02:13:30 pm »
Tak przeglądam ten katalog serii w Rebirth i szczerze mówiąc, to nie widzę tam nic wartego uwagi, poza jedną serią, którą będę z czystym sumieniem kupował, a mianowicie - Wonder Woman od Rucki. Tylko mam pytanie - nie lepiej, aby najpierw Egmont wydał to, co zaczął w DC Deluxe?

Offline Eragon

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #205 dnia: Kwiecień 29, 2017, 08:29:33 pm »
Cieszy taka ofensywa, dodatki typu okładki(te akurat można spokojnie w necie obejrzeć ), opisy itd i tak nigdy mnie zbytnio nie interesowały, wolę w tym przypadku(czyli  nowości ze świata DC) taki wariant niż przypakowane wydanie HC z dodatkami za minimum 75zł(cena bez zniżek).
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2017, 08:33:31 pm wysłana przez Eragon »
Fan ,,majtek na głowie''. :D

Feldkurat

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #206 dnia: Kwiecień 30, 2017, 01:29:23 pm »
Od września 4 tomy na miesiąc w SC po 39.99 zł

U nas już potwierdzone:

-Batman
-Superman
-Justice League
-Green Arrow
-Aquaman


Ma być też coś z Green Lantern i Lobo  :smile:

Będą 4 tomy na miesiąc to będzie dużo serii.



Przyłączam się do pytania skąd potwierdzenie Supermana? Uważam, podobnie jak mkolek81, że wprowadzenie Supermanem do Odrodzenia wcale nie musi oznaczać, że ta seria będzie kontynuowana. A nawet, znając logikę polskich realiów, nie można tego przypuszczać z dużą dozą prawdopodobieństwa ;)


Mnie oczywiście by to ucieszyło, ale pewnie zamiast Supermana, znów zaczną wydawać 50 serii z Batmanem i okołobatmanowych...

Offline pitt

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #207 dnia: Kwiecień 30, 2017, 02:02:12 pm »
Skąd potwierdzenie Supermana? Bo SUPERMAN: LOIS I CLARK i SUPERMAN: OSTATNIE DNI SUPERMANA to wprowadzenie do tego Supermana z Rebirth. Ja bym to np. odpuścił, ale Egmont chce jednak pokazać czytelnikom, co się z czego wzięło. Wydanie tego bez póżniejszej kontynuacji Supermana w Rebirth byłoby bez sensu. Może tak: jakby Egmont nie chciał wydawać Superman z Rebirth, bo by nie wydawał tych w/w komiksów. Co ciekawe te oba komiksy są o "różnych" Superman'ach, a na początku Rebirth dochodzi do ich "połączenia". :)

To co, we wrześniu czwarty tytuł z "Odrodzenia" to chyba jakiś Green Lantern? :) Z dwojga złego to już bym wolał aby wydali "Hal Jordan and The Green Lantern Corps".
Albo jeszcze lepiej Supermana. ;)

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2017, 02:07:05 pm wysłana przez pitt »

Offline Archie

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #208 dnia: Kwiecień 30, 2017, 02:29:33 pm »
Jakieś opinie o Green Arrow?
Słabizna, szkoda kasy. Ludzie się dopominali o GA to zamiast wydać run Lemire albo w 3 TPB albo w jednym Deluxe to serwują to  :roll: . JL tak również marne. Oby chociaż chociaż wydali przygody Hala Jordana, bo to się przynajmniej spoko czyta.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline gascan

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #209 dnia: Kwiecień 30, 2017, 02:41:56 pm »
Lepiej chyba jakby wydali na początek serię Green Lantern bez Hala czyli tytuł "Green Lanterns"  - po pierwszym zeszycie wdaje się, że jest to historia bardziej oderwana od eventów z przeszłości GL.