Autor Wątek: DC Rebirth  (Przeczytany 309534 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline amsterdream

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #225 dnia: Kwiecień 30, 2017, 06:27:47 pm »
http://comicbookroundup.com/comic-books/reviews/dc-comics/green-lanterns

Dzięki za link, nie znałem tej stronki. Widzę, że z zapowiedzianych ostatnio u nas komiksów najlepszą średnią ma Black Hammer, który zostanie wydany nakładem Egmontu i Empress od Muchy. Z DC Rebirth Wonder Woman, Detective Comics i oczywiście Superman: http://comicbookroundup.com/comic-books/top-comics/trades

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #226 dnia: Maj 03, 2017, 04:04:37 pm »

nominacje do Eisnerów:


https://www.comic-con.org/awards/eisner-awards-nominations-2017


sporo komiksów już u nas wydanych lub zapowiedzianych + polski akcent


największe zaskoczenie - prawie niewidoczny Tom King (tylko dwie nominacje)



Cytuj


Best New Series


Deathstroke: Rebirth, by Christopher Priest, Carlo Pagulayan, et al. (DC)


Deathstroke z Rebirth jest taki dobry czy te nagrody już zupełnie zeszły na psy ? Czytał ktoś ?

Offline gascan

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #227 dnia: Maj 03, 2017, 06:50:43 pm »
Deathstroke Rebirth po kilku zeszytach jakie ogarnąłem to porządna szpiegowska pulpa w new 52 pisany był na krwawą sieczkę i nie przeszło runy urywali itp (ten trwa już długo). Może Egmont to wyda bo Deadpool się sprzedaje, chociaż łączy ich tylko wygląd - to zupełnie inne komiksy. Ten Deathstroke z Rebirth to podobno duchem bliżej oryginalnemu Deathstrokowi pisanemu przez Marva Wolfmana. Mimo wszystko jeżeli nominują to do Eisnera to albo ta nagroda jest gówno warta albo amerykański komiks upadł już bardzo nisko.

Offline 8azyliszek

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #228 dnia: Maj 03, 2017, 07:46:27 pm »
@UP
Dali ją Snyderowi w 2014 za The Wake.

Offline gascan

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #229 dnia: Maj 06, 2017, 12:10:26 pm »
Przeczytałem chyba pierwszy bat-event z DC Rebirth - "Batman Night of the Monster Men". Ależ to jest słabe. Fajnie, że kilka zeszytów i maszkar narysował Riley Rossmo (typ znany głównie z komiksów Image). To jeden z tych komiksów nawalanek, że nawet jakby nie było w nim dymków dialogowych to być może zyskał by na tym wiele. Jest tak fatalny i prostacki, że aż mi się spodobał. Polecam. Batman w zbroi z Clayface'a rządzi.

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #230 dnia: Maj 06, 2017, 02:46:21 pm »
(...) Ależ to jest słabe. (....) Polecam.


Mocny głos! Ja uważam, że to potworna wręcz znakomitość, choć nie dla każdego ta "powieść graficzna".
Monster Men call for Mature Monster Readers. Ale i ja polecam!
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #231 dnia: Maj 20, 2017, 09:50:45 am »
Można się jarać  :biggrin: 15 serii:

Wrzesień:

Batman
Superman
Suicide Squad
Green Arrow

Październik:

Flash
Action Comics
Liga Sprawiedliwości
Detective Comics

Listopad:

Hal Jordan i Korpus Zielonych Latarni
Aquaman
Teen Titans
All-Star Batman


Grudzień:
 
Harley Quinn
Wonder Woman
Nightwing
Batman: Night of the Monster Men
(zebrany crossover serii Batman, Detective Comics oraz Nightwing)

Jak pisałem wszystko z Nowe DC kontynuowane  :smile:

Raczej cały czas 4 tomy na miesiąc.

Pierwszy Flash chyba z 200 stron  :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2017, 10:00:44 am wysłana przez JanT »

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #232 dnia: Maj 20, 2017, 09:58:34 am »
Gdzieś słyszałem, że ten Night of the Monster Men to strasznie biedny event. Ktoś czytał? Ktoś potwierdzi? Ktoś się podzieli opinią?


Edit: jeżu, trzy posty wyżej. Przepraszam za nieuwagę i dziękuję za odpowiedź.

« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2017, 10:10:25 am wysłana przez BlaskowitzPartTwo.rar »

Offline gascan

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #233 dnia: Maj 20, 2017, 10:02:22 am »
Pisałem trochę wyżej o tym evencie. Jest strasznie biedny. Mi się podobał nie stara się nic robić na siłę. Czytać z przymrożeniem oka i da się czerpać jakąś przyjemność z tego straszliwego i kiczowatego wydarzenia.


Z listy potwierdzonej z czystym sumieniem mogę polecić:
Aquaman - Dan Abnett
All-Star Batman - niekanoniczy batman dziejący się poza Gotham. Prawdziwa jazda bez trzymanki.


Na resztę szkoda papieru i lepiej wesprzeć Non Stop Comics i Fantasmagorie.
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2017, 10:06:38 am wysłana przez gascan »

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #234 dnia: Maj 20, 2017, 10:09:56 am »
A ja słyszałem dużo opinii że najlepszy Batman to Detective Comics a Superman to najlepsza seria z Rebirth  :smile:

Offline gascan

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #235 dnia: Maj 20, 2017, 10:11:35 am »
Trochę przesada z tym Suparmanem pierwszy trade jest ok na początku nawet zarysowują relacje rodzinne ale potem to nap*****lanka w stylu 90s. W sumie ok.


Na szczęście cena 25zł i wiele można wybaczyć.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #236 dnia: Maj 20, 2017, 10:16:26 am »
@JanT
Dlatego pytam osoby które czytały, bo takie opinie z piątej ręki to wiesz... średnio przydatne. W ogóle najlepsze są opinie "bo w Comics Weekly powiedzieli" (uwielbiam! odcinek w którym domagali się żeby wreszcie ktoś wydał w Polsce Valeriana - mistrzostwo!)


Za 25 można spróbować jedną - dwie serie, ale przy 15 robi się już porządny kawałek pieniądza.

Offline gascan

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #237 dnia: Maj 20, 2017, 10:24:55 am »
Spoko, że te serie nie są żadnym restartem ale każdą z nich można po prostu kupić i zacząć czytać bez znajomości tego co było wcześniej. Nie ma co się spodziewać niczego odkrywczego wychodzącego chociaż minimalnie poza bezpieczne ramy obecnego Superhero. Czyli żadnych Hawkeyei, Ms Marvel, Thorów, Visionów, Moon Knightów w Rebirth nie uświadczymy.

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #238 dnia: Maj 20, 2017, 10:29:12 am »
@JanT
Dlatego pytam osoby które czytały, bo takie opinie z piątej ręki to wiesz... średnio przydatne.
Ale to są opinie osób (Kelen też pisał tutaj http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,39254.msg1399483.html#msg1399483) z którymi się w większości zgadzam. Mało kto czytał bo dużo osób czeka na polskie "ekonomy"  :biggrin:

Offline 8azyliszek

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #239 dnia: Maj 20, 2017, 12:33:48 pm »
Mówiłem że z GL będzie seria z Simonem i tą laską :) "Na Comics weekly powiedzieli" że to bardzo słaba seria jest.

 

anything