trawa

Autor Wątek: DC Rebirth  (Przeczytany 307605 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #345 dnia: Sierpień 24, 2017, 03:31:35 pm »
Dopiero powychodziły tak po 2 zbiorcze więc nikt ci nie napisze co tam jest dalej  :smile:
przecież to wychodzi w zeszytach i cyfrowej wersji też, niektórzy tylko tak czytają  :razz:

początek, jest taki sobie, to nie jest Batman, którego ja polubiłem za czasów TM-Semic, ani też za czasów Nowego DC (tak lubię Batman Snydera), podobno później jest lepiej, podobno King się rozkręca, tyle słyszałem ale ja aż tak daleko nie dobrnąłem, bo obecnie nic nie kupuje cyfrowo (bo szkoda mi kasy, którą wolę przeznaczyć na polskie wydania i uzupełnić zbiorcze wydania z New52 które Egmont odpuścił)

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #346 dnia: Sierpień 24, 2017, 03:36:24 pm »
przecież to wychodzi w zeszytach i cyfrowej wersji też, niektórzy tylko tak czytają  :razz:
No wiem ale tego też nie ma dużo więcej  :smile:

Wiadomo mniej więcej ile ma trwać ten Rebirth? Doomsday Clock go nie kończy?

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #347 dnia: Sierpień 24, 2017, 03:46:00 pm »
Wiadomo mniej więcej ile ma trwać ten Rebirth? Doomsday Clock go nie kończy?
to nie Marvel  :lol:

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #348 dnia: Sierpień 24, 2017, 04:33:59 pm »

Rada, by Batmana Kinga kończyć czytać po pierwszym wydaniu zbiorczym nie jest dobra. To inwestycja przynajmniej w trzy tomy, albo obraz niepełny.
"Detective Comics" Tyniona IV to tak naprawdę "Action Comics"  z batrodziną w nowym składzie i tu pierwsza historia może być testem jakimś tam. Potem Tynion nawet sobie radzi w drugim tomie. A potem juz sobie nie radzi.
A "All Star Batman" pięknie dojrzewa.
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline kelen

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #349 dnia: Sierpień 24, 2017, 05:12:21 pm »
Dla mnie All-Star dojrzał w momencie, jak się zaczął jego ostatni story arc... ale wolę dmuchać na zimne, bo jeszcze końcówka okaże się zepsuta.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Fanatyk_2004

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #350 dnia: Sierpień 24, 2017, 06:30:21 pm »
Ciekawe czy przy dobrej sprzedaży Superman i Action Comics będzie szansa na Superwoman albo Supergirl... Ponoć Superwoman bardzo fajna seria.

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #351 dnia: Sierpień 24, 2017, 08:46:07 pm »
Też czytałem gdzieś pozytywne wypowiedzi. "Superwoman" zazębia się nawet z "Action Comics", ale nie liczyłbym na wiecej super-tytułow po polsku. Biorąc pod uwagę srednią popularność eSa w naszym kraju, już te dwie serie to duży ukłon Egmontu w stronę entuzjastów postaci. Ale nie tylko entuzjasci powinni spróbować, jak już nie raz było tu wspominane.

Dla mnie All-Star dojrzał w momencie, jak się zaczął jego ostatni story arc... ale wolę dmuchać na zimne, bo jeszcze końcówka okaże się zepsuta.


Dla mnie moment "wzrostu" to był zeszyt #7 z niezwykłymi rysunkami Tuli Lotay (te okładki...) i rozpoznanie konceptu stojącego za historią "The Ends of Earth", która zdaje się rozmijać z większością technik pisania o Batmanie dziś i szuka nowych. Świetnie to było skomponowane, ładnie rozegrane między artystami tworzącymi kolejne cztery zeszyty. Na tle graficznej bylejakości choćby "Detective Comics" ta seria przynosi mnogość westchnień nad świetnymi planszami. W końcu gwiazdy rysują! A w #9 powrócił Jock. Yay!   
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline kelen

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #352 dnia: Sierpień 24, 2017, 09:09:26 pm »
Akurat pod kątem rysunków nie mam żadnych zastrzeżeń, szczególnie przy tej historii, którą wspomniałeś. Ale fabularnie... ziew.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #353 dnia: Sierpień 24, 2017, 09:11:42 pm »
Bo tam o nastroje chodzi...
(...tak jak lisek koło drogi).
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline laf

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #354 dnia: Sierpień 29, 2017, 07:30:27 am »
W kilku miejscach zażegnałem się, że odpuszczam sobie wchodzenie w serie Odrodzenia. Ale jak to niejednokrotnie w życiu bywa zdanie dosyć szybko zmieniłem.
Tak więc pomyślałem sobie, że wejdę we wszystkie serie (około)batmanowe: Batman, DC, All Star Batman i Nightwing - jeden tom miesięcznie, a więc tragedii nie ma. W związku z tym mam pytania:
Czy aby ogarnąć te serie konieczna jest lektura wydanego niedawno DC Odrodzenie?
Czy aby ogarnąć Nightwinga konieczna jest lektura Wojny Robinów z Nowego DC i czy w ogóle ten event ma wpływ na batmanowe serie z Odrodzenia?

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #355 dnia: Sierpień 29, 2017, 07:48:10 am »
Czy aby ogarnąć te serie konieczna jest lektura wydanego niedawno DC Odrodzenie?
Przydałoby się, ponieważ jest kilka motywów, które będą miały np. wpływ na crossover Batman/Superman Flash Ale to są rzeczy, które możesz spokojnie doczytać gdzieś na internecie.
Czy aby ogarnąć Nightwinga konieczna jest lektura Wojny Robinów z Nowego DC i czy w ogóle ten event ma wpływ na batmanowe serie z Odrodzenia?
Warto wiedzieć jak się seria kończy, bo to jest punkt wyjściowy na początek serii Nightwinga w Odrodzeniu. Nie ma wpływu na serie około batmanowe.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2017, 01:00:06 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #356 dnia: Sierpień 29, 2017, 08:22:08 am »
(...) crossover Batman/Superman. (...)

Coś przegapiłem?

Ale to są rzeczy, które możesz spokojnie doczytać gdzieś na internecie.Warto wiedzieć jak się seria kończy, bo to jest punkt wyjściowy na początek serii Nightwinga w Odrodzeniu. Nie ma wpływu na serie okołobatmanowe.

A po "Robin War" nie ma jeszcze tomu czy dwóch "Graysona"? Po samej "Wojnie Robinów" jednak przeskok trochę czuć chyba...
Ja żałuję, że szpiegowskich przygódd nie czytalem. Planuję do tej serii wrócić, może jeszcze przed jesienią, by "Nightwinga" odrodzonego czytać bez markowanych fundamentów.

A przy okazji - ktoś już doświadczył "Metalu"?
W kontekscie pytania JanaT kilka postów wyżej - zauwazyłem, że "Dark Days: The Forge" to pierwszy zeszyt bez paska "Rebirth" na okładce. Idzie nowe? 
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #357 dnia: Sierpień 29, 2017, 08:46:43 am »
Coś przegapiłem?
Chodzi o przypinkę jaką na końcu znajduje Batman i tyle.
A po "Robin War" nie ma jeszcze tomu czy dwóch "Graysona"? Po samej "Wojnie Robinów" jednak przeskok trochę czuć chyba...

Jest, rozwiązuje się w nim wątek
Spyral, przy czym Wojna Robinów wyjaśnia dlaczego Grayson pracuje dla Parlamentu Sów, a to ma znaczenie dla serii Nightwinga, przynajmniej na początku.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2017, 08:50:07 am wysłana przez mkolek81 »

Offline laf

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #358 dnia: Sierpień 29, 2017, 08:59:17 am »
Dzięki bardzo, tylko kurczę jak dla mnie to jednak trochę za dużo tych powiązań, nawiązań i rozwiązań. Nie ukrywam, że na obydwa pytania oczekiwałem odpowiedzi "nie"  :lol: Ehhh, już sam nie wiem.

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #359 dnia: Sierpień 29, 2017, 09:28:34 am »
Wojnę Robinów odpuść, jedyne co musisz wiedzieć to co już napisałem powyżej i tu SPOILER Grayson decyduje się pracować dla Sów, aby uratować Damiana spod ich wpływu SPOILER.

DC Odrodzenie wg mnie warto przeczytać, tym bardziej, że jest to trzęsienie ziemi w Uniwersum DC, pewien punkt zwrotny. Sporo w nim jest wspominania nie tylko ostatnich wydarzeń (Wojna Darseida, Ostatnie dni Supermana), ale też ostatnich kilku dekad ze świata DC (historia Wallego Westa, Flashpoint) oraz kładzenie fundamentów pod nowe historię. No i finał, który budzi większą konsternację, niż wyjaśnia, ale jest podstawą do zapowiedzianego na ten rok eventu powiązanego ze Supermanem oraz dziełem Alana Moore'a.
A jeśli chcesz zaoszczędzić na DC Odrodzenie to tu masz oryginał za przyjemną cenę: https://www.atomcomics.pl/pl/p/DC-UNIVERSE-REBIRTH-1/68255

Laf ja bym się na twoim miejscu nie przejmował tymi powiązaniami, po prostu zacznij czytać, tym bardziej że serie z Rebirth są tak pisane, aby można było się spokojnie zrozumieć co i jak. Jak czegoś nie zrozumiesz albo będziesz mieć wątpliwości możesz zawsze dopytać i albo ci ktoś wyjaśni, albo nakieruje gdzie szukać odpowiedzi (w jakim komiksie).
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2017, 10:35:30 am wysłana przez mkolek81 »