Autor Wątek: DC Rebirth  (Przeczytany 306278 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ArcticMonkey

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #450 dnia: Wrzesień 18, 2017, 09:09:16 pm »
I w cenie :smile: - w Empiku prawie zawsze będzie za cenę okładkową, w księgarniach internetowych bez problemu znajdziesz rabaty po 30%.
(...)
Białe wydanie nie będzie dostępne w kioskach, tylko w księgarniach stacjonarnych i internetowych.
Czyli w kioskach nie mam co tego szukać - dobrze wiedzieć. Promocje w księgarniach internetowych są czasami naprawdę bardzo korzystne, ale trzeba mieć szczęście żeby na nie trafić. Zwykle obniżki są tak małe, że po dodaniu kosztów wysyłki cena wychodzi mocno zbliżona. Chyba, że ktoś od razu kupuje więcej niż jeden komiks, wtedy co innego.

2. Nie, różnica jest tylko w kolorze okładki.
Skoro różnica jest tylko w kolorze okładki muszę się zastanowić, która lepiej wytrzyma próbę czasu. Ktoś wrzucił zdjęcie lekko uszkodzonej srebrnej okładki po jednym czytaniu, więc nie brzmi to zachęcająco. Poza tym, wszystkie ślady palców będą bardziej widoczne. Biała z kolei też nie będzie mniej podatna na zabrudzenia. Szkoda, że nie ma czarnej wersji :smile:

3. Tu masz informacje o magazynie: http://moviesroom.pl/popkultura/komiksy/16618-czasopismo-promujace-dc-odrodzenie-od-1-pazdziernika-w-kioskach. W skrócie, w środku znajdziesz pojedyncze zeszyty z komiksów które ukażą się w Polsce w ramach Rebirth, plus artykuł i plakat.
Po cichu liczyłem, że to będzie coś lepszego. Pierwszy numer pewnie kupię, ale jak mają wrzucać krótkie komiksy wycięte z regularnych tomów, to słabo to wygląda.

Ja polecę na początek takie serie
Batman: Detective Comics
 Superman: Action Comics
Superman
 Aquaman
 Hal Jordan i Korpus Zielonych Latarni
 Wonder Woman
Czytaj od pierwszych tomów. Z tym wybiórczym czytaniem tomów to jest różnie. Na razie taka opcja odpada.
Osobiście zastanawiałem się nad serią ze zwykłym Supermanem, może Detective Comics z Batmanem + ewentualnie jakieś pojedyncze tomy z innych serii. Skoro jednak odradzasz takie wybiórcze kupowanie tomów to z tego pomysłu zrezygnuję. Chętnie wziąłbym więcej niż jedną serię, ale nie wiem czy dam radę finansowo :wink:
"Whatever people say I am, that’s what I’m not."

Offline Garf

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #451 dnia: Wrzesień 18, 2017, 09:40:53 pm »
Czyli w kioskach nie mam co tego szukać - dobrze wiedzieć. Promocje w księgarniach internetowych są czasami naprawdę bardzo korzystne, ale trzeba mieć szczęście żeby na nie trafić.

Hmmm... Może nie szukasz w odpowiednich księgarniach :) Rabaty -30% to zasadniczo standard, a wysyłka np. do kiosku Ruchu to koszt kilku złotych. Sprawdź te: Aros, Bonito, nieprzeczytane, mestro, fantastyczne światy, merlin, gildia... Inni forumowicze też pewnie coś dorzucą. W każdym razie bez problemu powinieneś kupić każdy z tomów za maks. 30 zł (wliczając przesyłkę).


Po cichu liczyłem, że to będzie coś lepszego. Pierwszy numer pewnie kupię, ale jak mają wrzucać krótkie komiksy wycięte z regularnych tomów, to słabo to wygląda.

Ja nawet nie wiem, czy będą następne numery. Równie dobrze to może być taki jednostrzałowiec na początek wydawania "Odrodzenia", żeby zainteresować ludzi i zachęcić do zakupu normalnych komiksów.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline Cringer

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #452 dnia: Wrzesień 18, 2017, 10:43:48 pm »
@ArcticMonkey
w kwestii księgarni dodam tylko abyś ceny komiksów sprawdzał przez ceneo.pl. Wtedy gdy wchodzisz do takiego mestro.pl przez wyszukiwarkę cen, cenę komiksu masz mniejszą. Zaś same rabaty bez żadnych fikuśnych promocji potrafią sięgnąć -40%.

Offline Wojtpil

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #453 dnia: Wrzesień 19, 2017, 11:09:18 am »
Każdy ma swoje typy co będzie kupować. To mam i ja.

wrzesień:
biorę: BATMAN, GREEN ARROW, SUPERMAN
nie biorę: SUICIDE SQUAD (z czegoś trzeba zrezygnować, pewnie niewiele stracę :wink:

październik
biorę: DETECTIVE COMICS, ACTION COMICS
nie biorę: LIGA SPRAWIEDLIWOŚCI, FLASH (Obydwa jednak kuszą. Liga to ponoć najgorszy tytuł z całego Odrodzenia - niewiem czy chcę się o tym przekonać. Flash w N52 był średniawy i tu raczej będzie podobnie.)

listopad
biorę: AQUAMAN, ALL-STAR BATMAN
nie biorę: TEEN TITANS, HAL JORDAN I KORPUS ZIELONYCH LATARNI (Nie jestem już nastolatkiem więc nie kupię Tytanów. Hal ponoć to najmniej przystępny tytuł. Może jednak spróbuje bo inaczej nie dostaniemy już więcej Zielonej Latarnii)

grudzień
biorę: BATMAN: NIGHT OF THE MONSTER MEN
nie biorę: WONDER WOMAN, HARLEY QUINN (Wonder Woman nie za bardzo mi podeszła w N52 więc odpuszam, wiem to coś innego ale ta mitologia średnio mi się podoba. Harley to Harley złe nie jest ale super też nie Jak będzie nadwyżka to się kupi, jak nie to nie.)
niewiem: NIGHTWING (Robiny z N52 trochę mnie wystraszyły... - seria Wieczni Batman i Robin - nie do końca spełniły moje oczekiwania ale...)

Tyle mój budżet powinien udźwignąć. Oczywiście wszystko się może zmienić. To raczej plan minimum bo najchętniej bym "łyknął" wszystkie jedynki.



Srebrną limitowaną okładkę już mam (kupiłem Supermana) jednak więcej raczej takich wersji nie kupię bo nawet w empiku w sklepie internetowym "zwykłe wydanie" jest już po 31 zł. Więc nie będę dopłacał do interesu :smile: Chyba, że będę Supermany tak kupował :smile:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2017, 11:22:47 am wysłana przez Wojtpil »
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #454 dnia: Wrzesień 19, 2017, 11:19:47 am »
@Wojtpil
Ja na twoim miejscu zastanowiłbym się na Lataniami, ponieważ z tą przystępnością to jest rzecz umowna, a seria później bardzo fanie się rozwija, po mimo średniego początku.

Offline Wojtpil

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #455 dnia: Wrzesień 19, 2017, 11:26:34 am »
Brak przystępności jest z racji tego, iż ostatni komiks (nie piszę o Lidze) z Zieloną Latarnią był około 10 lat temu... Szansę dam skoro tak polecasz :)


Może zmienię system i jednego miesięcznie nie będę kupował.
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline Dariusz_Notariusz

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #456 dnia: Wrzesień 19, 2017, 11:47:00 am »
Egmont w przyszłym roku ma zamiar kontynuować wszystkie 15 serii? Czy zdecyduje się na kontynuację tych najpopularniejszych? Biorę całe Odrodzenie, bo cenowo te komiksy wyglądają bardzo dobrze. To jest taki sam format wydania jak zagraniczne? W razie czego można będzie dokończyć anulowane serie zakupami z zagranicy?

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #457 dnia: Wrzesień 19, 2017, 11:49:44 am »
Egmont w przyszłym roku ma zamiar kontynuować wszystkie 15 serii? Czy zdecyduje się na kontynuację tych najpopularniejszych? Biorę całe Odrodzenie, bo cenowo te komiksy wyglądają bardzo dobrze.
Wszystkie, a jak się będzie dobrze sprzedawać to dołoży następne. Tak to ujął pan Kołodziejczak na MFKiG.
To jest taki sam format wydania jak zagraniczne? W razie czego można będzie dokończyć anulowane serie zakupami z zagranicy?
Są minimalnie niższe, to jest ten sam format co wydawane Marvel Now u nas.

Offline Wojtpil

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #458 dnia: Wrzesień 19, 2017, 11:52:05 am »
Egmont w przyszłym roku ma zamiar kontynuować wszystkie 15 serii? Czy zdecyduje się na kontynuację tych najpopularniejszych?
Raczej będą kontynuowane. W przypadku N52 nie kojarzę przypadku porzucenia serii (choć Superman mało tomów dostał więc może) to i teraz nie powinno to mieć miejsca. Podobnie chyba było przy Marvel Now.

W razie czego można będzie dokończyć anulowane serie zakupami z zagranicy?
można :smile:
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #459 dnia: Wrzesień 19, 2017, 12:05:45 pm »
All-Star Western urwali. Próbowali to nawet za pomocą miękkiego Hexa ratować ale się nie udało  :smile:
Słaba seria (wiem Mkołek że tobie się podoba  :smile: ) i mało popularna. W formacie Rebirth jej los mógłby być całkiem inny  :smile:

Offline Dariusz_Notariusz

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #460 dnia: Wrzesień 19, 2017, 12:09:55 pm »
Raczej będą kontynuowane. W przypadku N52 nie kojarzę przypadku porzucenia serii (choć Superman mało tomów dostał więc może) to i teraz nie powinno to mieć miejsca. Podobnie chyba było przy Marvel Now.
 można :smile:
W N52 porzucili serie Flash oraz Detective Comics.

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #461 dnia: Wrzesień 19, 2017, 12:11:07 pm »
W N52 porzucili serie Flash oraz Detective Comics.
Ale to przez pośpiech z Rebirth a nie urwanie serii przez złą sprzedaż.

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #462 dnia: Wrzesień 19, 2017, 12:24:51 pm »
All-Star Western urwali. Próbowali to nawet za pomocą miękkiego Hexa ratować ale się nie udało  :smile:
Słaba seria (wiem Mkołek że tobie się podoba  :smile: ) i mało popularna. W formacie Rebirth jej los mógłby być całkiem inny  :smile:
Nie tylko mi. Jak robiłem ankietę to zdobyła najwięcej głosów jako seria do kontynuacji (sprawdź zrobiłem wczoraj podsumowanie). Myślę, że los wielu serii New52 mógł być całkowicie inny jakby były wydawane jak Odrodzenie, ale wtedy Egmont miał inną politykę wydawniczą.

Ale to przez pośpiech z Rebirth a nie urwanie serii przez złą sprzedaż.
Ale HQ ciągną do końca, pomimo startu Odrodzenia, jak się chce to można.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2017, 12:44:59 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline Wojtpil

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #463 dnia: Wrzesień 19, 2017, 12:31:12 pm »
Recenzja BATMAN Night of the Monster Men (który ukaże się w grudniu w PL).
Wynika, że to niestety specyficzny tytuł.


https://nietylkogry.pl/post/recenzja-komiksu-batman-night-of-the-monster-men/
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline Shinue

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #464 dnia: Wrzesień 19, 2017, 12:38:52 pm »



Nie wiem czy było. Taki oto plakacik można było otrzymać w sklepie Egmontu na MFKiG.


edit.
A tutaj "Top 10 DC Rebirts so far" według WhatCulture.com
http://whatculture.com/comics/10-best-dc-rebirth-comics-so-far


Wydaje się, że Egmont dokonał dobrego wyboru.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2017, 12:45:50 pm wysłana przez Shinue »

 

anything