trawa

Autor Wątek: DC Rebirth  (Przeczytany 303076 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #615 dnia: Listopad 07, 2017, 08:49:01 am »

Kiedyś trzeba zacząć, zdecydowanie. Kwestia - czy warto?

Wydaje się, że lektura kilkunastu wcześniejszych postów pozwala odpowiedzieć na to pytanie...

Offline jeanvanhamme

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #616 dnia: Listopad 07, 2017, 09:28:52 am »
Ile tytułów z New 52? Które serię śledziłeś od początku do końca, a które przerwałeś i w którym momencie. Ciekawi mnie wiarygodność Twojej tezy. I jak wygląda sytuacja z Rebirth - jeszcze żadna seria nie została zamknięta (Superwoman 18 będzie ostatnim zeszytem) - ile serii śledzisz na bieżąco?

Nie napisałem najważniejszego, myślałem, że to oczywiste, niesłusznie. Oceniam tylko polskie wydania. nie czytam DC po angielsku, kolekcjonuję każde wydawnictwo MRVL, IDW, BOOM, IMAGE, ale z DC w oryginale mam tylko Alan Moore DC coś tam coś tam. Mało DCowy jestem, oceniam tylko polskie wydania DC.

Dlatego też kiepska ocena Johnsa. Słyszałem, że te GL są takie wspaniałe, owszem, próbuję to kupić, by się przekonać, ale póki co, nie napawa mnie optymizmem jego pisanina. JLA z N52 to z pewnością jedna z najgorszych serii, jakie miałem w rękach. Oprócz tego czytałem polskie wydania Flashpoint (nic specjalnego, ot kolejna ramotka) i DC Odrodzenie z Deluxe (katalog IKEA). Nic mnie w nim nie ujęło, a prawda jest taka, że nawet kiepskie komiksy dobrych scenarzystów mają swoje przebłyski, jak Thor Aarona, czy Bendisowe eventy CVII.


Krótkie porównanie serii Rebirth i New52:

"Liga Sprawiedliwości": sprawa jasna i chyba nikt nie będzie się kłócił, Run Geoffa Johnsa z New52 jest cudowny, a ten z Rebirth co najwyżej średni (a dla wielu wręcz niestrawny);
"Batman": znowu to samo, Run Snydera z New52 bije na głowę run Kinga z Rebirth.
"Wonder Woman": Jak ktoś powyżej napisał, Run Azzaraello jest tak dobry, że także wypada lepiej niż Run Gacki z Rebirth.
"Suicide Squad": ja za bardzo nie widzę różnicy, poziom zarówno serii z New52 jak i Rebirth jest niski.
"Harley Quinn": nie czytałem tego, ale wg wielu opinii w obu seriach poziom jest podobny.



Batman Snydera jest masakrycznie nieudany. Sowy to parodia. King jest równie absurdalny, ale przynajmniej prowadzi narrację w jakimś celu, rodzeństwo Gotham jest zabawne, ale nie tak jak organizacja, która przez kilkadziesiąt lat spiskowała pod nosem Batmana, e jego mieście, w jego budynkach, a ten nawet nie miał pojęcia. No komon, Batman Snydera to największy nieudacznik w mieście.
JLA Johnsa - katusze dla organizmu. Infantylne.
WW Aza... - męczyłem się tym Gaimano wannabe, ale nie jestem w stanie wskazać żadnego dobrego komiku tego scenarzysty ze 100 naboi włącznie.
SS - Rebirthowy około 10 razy lepszy. Nadal czytadło, ale da się czytać.
HQ - polskie wydania akurat mi podeszły. Prosta, nieskrępowana rozrywka, nie wiem czemu, ale podobała mi się zajebiście zabawa konwencją z pierwszego tomu.

Także w ogóle się nie zgadzam :P
Ale oczywiście szanuję Twoje zdanie.

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #617 dnia: Listopad 07, 2017, 02:30:07 pm »
Jest ten zeszyt Rebirth w Hal Jordan & GLC i tom ma 180 stron  :smile:

To w Wonder Woman pewnie też będzie.

A Nastoletni Tytani mają 132 strony  :biggrin:

Offline Antari

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #618 dnia: Listopad 07, 2017, 02:56:26 pm »
Ktoś poleca All Star Batmana z Rebirth? Nie mam jakichś wygórowanych oczekiwań.

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #619 dnia: Listopad 07, 2017, 03:16:58 pm »
Jest ten zeszyt Rebirth w Hal Jordan & GLC i tom ma 180 stron  :smile:
Chciałem zwrócić uwagę że Kelen dawno już to potwierdził niewierny Tomaszu ;)

Offline Leyek

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #620 dnia: Listopad 07, 2017, 03:18:03 pm »
Taka ciekawostka: https://www.cbr.com/brian-michael-bendis-dc-exclusive/ Pewnie dostanie jakieś ważniejsze serie z DC więc wrzucam tutaj.

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #621 dnia: Listopad 07, 2017, 03:24:28 pm »
Chciałem zwrócić uwagę że Kelen dawno już to potwierdził niewierny Tomaszu :wink:
Ale Tytanów nie potwierdził  :biggrin: Tu (i w sklepie Egmontu) http://www.swiatkomiksu.pl/strona-glowna/zapowiedzi/  są cały czas błędy. Jeszcze Wonder Woman jest do potwierdzenia  :biggrin:


 

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #622 dnia: Listopad 07, 2017, 03:47:43 pm »
Jeszcze Wonder Woman jest do potwierdzenia  :biggrin:


Janie, który raz o tym piszesz? To się robi niepokojące, przypomina zachowania, które przeganialiśmy swego czasu z forum intensywnie. Nikt nie wytnie "odrodzeniowych" jedynek z wydań zbiorczych. Potwierdzam Ci to niniejszym. Może tak być?
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #623 dnia: Listopad 07, 2017, 04:12:41 pm »
Taka ciekawostka: https://www.cbr.com/brian-michael-bendis-dc-exclusive/ Pewnie dostanie jakieś ważniejsze serie z DC więc wrzucam tutaj.
Czyli, że pora ewakuować się z tonącego okrętu.

Offline Dariusz_Notariusz

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #624 dnia: Listopad 07, 2017, 04:19:41 pm »
Tonącym okrętem w tym wypadku to Marvel? Dlaczego?

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #625 dnia: Listopad 07, 2017, 05:34:15 pm »
Janie, który raz o tym piszesz?
Teraz żartowałem tylko  :smile: Już nie będę o tym wspominał.

Offline sum41

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #626 dnia: Listopad 07, 2017, 05:39:40 pm »
Czyli, że pora ewakuować się z tonącego okrętu.

Dobre polać mu  :badgrin:

Ciekawe jakie serie dostatnie pewnie coś z czołówki.
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline Itachi

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #627 dnia: Listopad 08, 2017, 08:28:22 pm »
Nastoletni Tytani

Jak do tej pory najsłabsza seria z Odrodzenia. Bez ładu i składu powstaje grupa bohaterów, która kompletnie nie przekonuje. Damian zachowuje się jak idiota co szybko męczy czytelnika. 5/10

Aquaman

Scenariusz trochę lepszy, chociaż znowu wydaje się oklepany. Nowa supertajna organizacja, kontrolująca wszystko i wszystkich. Przychodzi taki Manta robi porządek z dowódcą i staje się szefem??
Nie, nie, nie.
Nagle okazuje się, że Aquaman to jakiś podrzędny bohater, cienias i pierdoła. Bił się z Darksaid'em? Phi, co to za wyczyn. Na moje oko Abnett nie złapał bakcyla na tę postać. Zero chemii. 6/10

Mam nadzieję, że All-Star Batman i Hal Jordan wypadną lepiej, bo na razie pakiet listopadowy to dwa rozczarowania, jedno mniejsze drugie większe.

Offline Dariusz_Notariusz

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #628 dnia: Listopad 09, 2017, 10:52:41 am »
W scenariuszu Aquamana były też rzeczy które wyróżniły na plus ten album. Pokazanie Atlantydów jako wyrzutków, którymi pogardza powierzchnia. Pokazanie jak ksenofobia może powodować konflikty zbrojne, dotknięcie tematu rasizmu itp To czyni historię troszkę bardziej złożoną. Podobny zabieg jak w Inhumans u Jenkinsa.
Miłym zaskoczeniem jest również pokazanie rozdartego wewnętrznie Supermana, który chce być dobrym przyjacielem, ale również obrońcą swojej ojczyzny
Czytam i kupuje wszystko co wychodzi u nas z Rebirth. Aquaman po seriach o Supermanie spodobał mi się najbardziej.

Offline bld

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #629 dnia: Listopad 09, 2017, 07:52:04 pm »
Ktoś poleca All Star Batmana z Rebirth? Nie mam jakichś wygórowanych oczekiwań.

Kupiłem bo miał w miarę dobre opinie no i promocja z Merlina pomogła.
Przeczytałem ostatnio - 5000 postaci, duże zamieszanie, jak dla mnie lipa. Kolejne nic nie wnoszące mordobicie. Ledwo przebrnąłem. Rysunki Romity na plus. Drugiego tomu raczej nie kupię.