trawa

Autor Wątek: DC Rebirth  (Przeczytany 306105 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #720 dnia: Kwiecień 08, 2018, 11:34:46 am »
Catwoman po rabatach po 60 zł vs Rebirth po 25 zł. To nie taka znowu duża różnica
Drugi tom Catwoman i pierwszy WW to są 3 tomy z Rebirth i jest to na pewno sporo różnica  :smile: Dodatkowo DC Deluxe jest droższe od Klasyki Marvela bo to ona (i Vertigo) się dobrze sprzedaje.

poza tym jak pokazały ostatnie wyniki sprzedaży droższych komiksów - nie kasa jest tutaj problemem.
Dlaczego Rebirth wychodzi w chudych tomach nie miękko? Po sukcesie Marvel NOW gdzie mniej popularne postacie się dobrze sprzedają.

Wyniki były dobre, więc wydali kolejne.
Wyniki były wystarczające żeby wydać kolejne.

TK wyraźnie dał do zrozumienia:

 "- WW i CW – robimy całego Brubakera i Ruckę, potem raczej koniec (i żebyście Państwo mieli jasność – te doskonałe komiksy nie są, że tak to ujmę, najgorętszymi tytułami w linii DL. To tyle w temacie eksperymentów i mniej popularnych postaci)"

Więc nie wiem nad czym się tu jeszcze rozpisywać.

Niedługo i tak wróci "Old DC" i tam pewnie też część serii (może nawet w grubszych tomach jak Gotham Central) będzie na miękko i prędzej tu będą "eksperymentować"
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2018, 11:48:25 am wysłana przez JanT »

Offline Antari

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #721 dnia: Kwiecień 08, 2018, 12:07:00 pm »
Drugi tom Catwoman i pierwszy WW to są 3 tomy z Rebirth i jest to na pewno sporo różnica  :smile: Dodatkowo DC Deluxe jest droższe od Klasyki Marvela bo to ona (i Vertigo) się dobrze sprzedaje.

Wiem, że chodzi o ten wasz stosunek stron do ceny ale pokaż mi człowieka, który w sklepie na to patrzy. Albo na tego waszego "innego czytelnika" z kieszonkowym, który na to patrzy. Większość jeżeli już, to patrzy na tytuł i cenę końcową po rabacie.

Kwotowo Deluxe są nawet tańsze. Daredevile z Klasyki po 120 okładkowe a Kotka 100 zł. Klasykę w tej cenie biorą, Deluxe też by brali. Zawaliło coś innego niż cena.

Dlaczego Rebirth wychodzi w chudych tomach nie miękko? Po sukcesie Marvel NOW gdzie mniej popularne postacie się dobrze sprzedają.

Pewnie kwestia umowy z DC. Dostali wyłączność, mają puścić ileś tam serii w takiej a nie innej formie i nie ważne wyniki sprzedaży. Pewnie są serie z Rebirth które się słabo sprzedają ale nie mogą z nich oficjalnie wyjść. Nie wiem skąd czerpiesz te dane, że mało popularne postacie się dobrze sprzedają na miękko. Kiedy ostatnio było w jakimkolwiek topie coś z Rebirth? Ciekawe jak tam Teen Titans z Rebirth.

Wyniki były wystarczające żeby wydać kolejne.

Widzę, że ci nie przejdzie przez usta, że sprzedaż była dobra i dlatego kontynuowali, bo za mocno nie pasuje do słowa mesjasza polskiego komiksowa :smile: Błędem było wchodzenie w serie w ramach Deluxe, o czym pisałem wtedy i piszę teraz. I podobnie ludzie ocenili portfelami. Ale TK widać tego nie rozumie albo nie daje po sobie poznać.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2018, 12:10:24 pm wysłana przez Antari »

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #722 dnia: Kwiecień 08, 2018, 12:20:38 pm »
Widzę, że ci nie przejdzie przez usta, że sprzedaż była dobra
Jakby była tak dobra jak ty uważasz to by kontynuowali.

Nie wiem skąd czerpiesz te dane, że mało popularne postacie się dobrze sprzedają na miękko. Kiedy ostatnio było w jakimkolwiek topie coś z Rebirth? Ciekawe jak tam Teen Titans z Rebirth.
Wyraźnie napisałem Marvel NOW.

Ty byś chciał wszystko w grubych wydaniach a zwłaszcza Rebirth i Marvel NOW a w grubych wydaniach sprzedają się Vertigo, Hellboy/BBPO, Daredevil, Punisher MAX a to jest inny target.

I kończę bo ty i tak cały czas jesteś zafiksowany na jednym "Wszystko powinno iść na grubo i w HC bo wszystko się sprzeda na grubo i w HC" Jakby było tak jak ci się wydaje to by Egmont tak wydawał  :smile:


 
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2018, 12:30:27 pm wysłana przez JanT »

Offline Antari

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #723 dnia: Kwiecień 08, 2018, 12:27:31 pm »
Ultimate Spider-mana też puszczają na grubo po okładkowe 100 zł za tom i to pewnie też inny target (o Deadpoolu nie wspomnę). Tylko sami brodaci panowie po 40 kupują :smile:

Jakby była tak dobra jak ty uważasz to by kontynuowali.

Pierwszego tomu była i dlatego kontynuowali. Drugiego już nie i stąd niedawna refleksja TK. Dlaczego pisałem wyżej. Nikt nie chce tasiemców w Deluxe ciągnących się latami.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2018, 12:31:44 pm wysłana przez Antari »

Offline donTomaszek

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #724 dnia: Kwiecień 08, 2018, 12:33:52 pm »
W jednym koledze Antariemu trzeba przyznac racje - przy obecnym szalenstwie na serie - DC Deluxe, mogloby spokojnie skupic sie na pojedynczych albumach, zawierajacych zamkniete historie.

Cala reszta czyli czyli na twardo czy na miekko - zawsze tasujesz sie pod oryginaly, ze lepsze, grubsze, wieksze, szybsze. Zakladam, ze jezyk tez masz obcykany. Kto Ci kaze kupowac wydania polskie?
Sometimes I'd like to get my hands on God...

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #725 dnia: Kwiecień 08, 2018, 12:39:00 pm »
W jednym koledze Antariemu trzeba przyznac racje - przy obecnym szalenstwie na serie - DC Deluxe, mogloby spokojnie skupic sie na pojedynczych albumach, zawierajacych zamkniete historie.
Z tym ja też się zgadzam. Ale takie Planetary w dwóch tomach też OK.

Ultimate Spider-mana też puszczają na grubo po okładkowe 100 zł za tom i to pewnie też inny target. Tylko sami brodaci panowie po 40 kupują :smile:
No mało popularny ten Spider-Man  :smile: Nie stawiałbym tego obok Marvel NOW i na pewno nie jeden "brodaty pan po 40" kupi.

Offline Antari

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #726 dnia: Kwiecień 08, 2018, 12:46:09 pm »
zawsze tasujesz sie pod oryginaly, ze lepsze, grubsze, wieksze, szybsze. Zakladam, ze jezyk tez masz obcykany. Kto Ci kaze kupowac wydania polskie?

Zgadzam się ale w tej wyliczance zabrakło (i nie bez powodu) jednego słowa - tańsze. Cen polskich wydań po rabatach nie da się przebić. Ja ciągle jestem nowicjuszem, sporej ilości komiksów które chciałbym mieć nie mam w zbiorach, więc jak stoję przez wyborem między dwoma analogicznymi jakościowo wydaniami (Deluxe amerykański a Deluxe polski, Egmontu) to wybieram to co jest tańsze. Chyba, że wszelkie znaki na niebie i ziemi pokazują, że na pewne rzeczy się nie doczekamy (Kingdom Come), to biorę zagraniczne gdy jest w super promocji, bo po co czekać.

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #727 dnia: Kwiecień 08, 2018, 12:49:03 pm »
Chyba, że wszelkie znaki na niebie i ziemi pokazują, że na pewne rzeczy się nie doczekamy (Kingdom Come)
??? TK powiedział że jak nie będzie w WKKDC to wydadzą w Deluxe.

Offline Antari

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #728 dnia: Kwiecień 08, 2018, 12:56:25 pm »
??? TK powiedział że jak nie będzie w WKKDC to wydadzą w Deluxe.

Czyli trzeba czekać do końca roku na wiadomość o przedłużeniu lub nie, a potem czekać na listę. Nawet jak nie przedłużą to w Deluxe wyjdzie kiedy? W tym roku nie będzie, w przyszłym pewnie też. Może w 2020. Ja już spasowałem. Kto cierpliwy niech czeka.

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #729 dnia: Kwiecień 08, 2018, 12:59:47 pm »
W tym roku jeszcze jeden tytuł nieznany  :smile:

Offline Maragast

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #730 dnia: Kwiecień 08, 2018, 06:10:17 pm »
Chciałem zapytać o źródło tej wypowiedzi TK o słabej sprzedaż danych komiksów: czy jest ona gdzieś dostępna?


PS też jestem zdania, że lepiej w deluxach wydawać pojedyńcze komiksy, a większe serie w takim formacie jak Gotham Center albo JLA Morrisona.

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #731 dnia: Kwiecień 08, 2018, 06:13:22 pm »
Chciałem zapytać o źródło tej wypowiedzi TK o słabej sprzedaż danych komiksów: czy jest ona gdzieś dostępna?
Z marcowych odpowiedzi na alei:

"- WW i CW – robimy całego Brubakera i Ruckę, potem raczej koniec (i żebyście Państwo mieli jasność – te doskonałe komiksy nie są, że tak to ujmę, najgorętszymi tytułami w linii DL. To tyle w temacie eksperymentów i mniej popularnych postaci)"

PS też jestem zdania, że lepiej w deluxach wydawać pojedyńcze komiksy, a większe serie w takim formacie jak Gotham Center albo JLA Morrisona.
I tak pewnie teraz będzie  :smile:

Offline Maragast

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #732 dnia: Kwiecień 08, 2018, 06:21:41 pm »
Co to znaczy z marcowych wypowiedzi??? Gdzieś TK stale się wypowiada? Jestem nie w temacie - nie wiedziałem o tym. Poda ktoś linka to z chęcią będę śledził.


PS A czy wiadomo coś czemu serię "Superman Batman" przerwali po 5 tomach? Bo nie wierzę w słabą sprzedaż serii z Batkiem.

Offline Antari

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #733 dnia: Kwiecień 08, 2018, 06:53:04 pm »
Co to znaczy z marcowych wypowiedzi??? Gdzieś TK stale się wypowiada? Jestem nie w temacie - nie wiedziałem o tym. Poda ktoś linka to z chęcią będę śledził.


PS A czy wiadomo coś czemu serię "Superman Batman" przerwali po 5 tomach? Bo nie wierzę w słabą sprzedaż serii z Batkiem.

Raz w roku odpowiadał na Alei Komiksów ale spóźniłeś się kolego, to był ostatni rok. TK się na nas wypiął i już nie będzie odpowiadał, bo przecież jest taki zarobiony i jest TYLE dostępnych kanałów do dyskusji z nim, że stwierdził, że nie widzi sensu.

Serię Superman-Batman wydali tyle, ile zapowiadali czyli cały run Loeba. Ostatni tom wydali dlatego, żeby nie było przerwy między tomami, bo w ramach kolekcji wyjdzie tom 6 (S/B: Udręka).
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2018, 07:00:03 pm wysłana przez Antari »

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #734 dnia: Kwiecień 08, 2018, 07:45:24 pm »
A tu są te odpowiedzi http://alejakomiksu.com/artykul/6969/Egmont-opowiada-marzec-2018/ Były też w temacie Egmont.

 

anything