Autor Wątek: DC Rebirth  (Przeczytany 306031 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maragast

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #780 dnia: Maj 13, 2018, 10:03:25 pm »
Czy jest jakaś seria w Rebirth oderwana od całej reszty, warta zainteresowania?

Obie serie Supermana ponieważ został wprowadzony "stary" (sprzed New52) Superman, a "nowy" (ten z New52) zmarł.Tylko cxytasz na start oba tomy "Droga do Odrodzenie" i w "Luis i Clarn" masz wyjaśnione skąd się wziął "stary" Superman (wstęp naprawdę wystarczy by wszystko zrozumieć), a s "Ostatnie dni Supermana" masz pożegnanie z Supkiem z New52. I potem przechodzisz do serii Superman i Action Comics.
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2018, 11:05:41 pm wysłana przez Maragast »

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #781 dnia: Maj 14, 2018, 06:15:49 am »

Ja wiem, że jak się zaczyna zdanie od słówka "podobno", to potem mozna dowolną bzdurę napisać, ale jak patrzę na stronę Bendisa na IMDB, to nie wydaje mi się, żeby stwierdzenie, że mu "nie wyszło" miało jakiekolwiek podstawy.
Sam zobacz:
https://www.imdb.com/name/nm1144314/?ref_=nv_sr_1#writer
Tak kliknąłem sobie na kilka filmów i jest zapisany np. W CA  Winter Soldier jako UNCREDITED czyli nie ujęty na liście płac. Chodzi o to że był twórcą jakichś postaci które występują w filmie i dostaje za to tantiemy od Marvela  (w tym przypadku Maria Hill). Poza paroma kreskówkami grami video gdzie był scenarzystą i producentem wykonawczym nie ma żadnego znaczącego dorobku filmowego. Podobnie przy tym filmie byli zapisani  Ed  Brubaker i Steve Epting bo byli twórcami komiksu na którym bazował film. Także dalej uważam że temu gościowi nie można ufać i tu tylko chodzi o to żeby przebić się dalej do branży kina i tv.

Offline laf

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #782 dnia: Maj 14, 2018, 06:47:30 am »
Czy jest jakaś seria w Rebirth oderwana od całej reszty, warta zainteresowania?
Nie czytałem, ale podobno All Star Batman to seria stojąca zupełnie na uboczu uniwersum, a do tego będą tylko 3 tomy.

Heh. Właśnie zaczynam powtórkę z JJ (żeby mieć wszystko na świeżo przed "Puls")
To witaj w klubie  :smile: . Właśnie jestem po lekturze pierwszego story arcu z pierwszego tomu (zresztą czytam ten komiks po raz trzeci). Jak dla mnie jest to komiks wręcz idealny.

Offline absolutnie

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #783 dnia: Maj 14, 2018, 06:58:01 am »
Tak kliknąłem sobie na kilka filmów i jest zapisany np. W CA  Winter Soldier jako UNCREDITED czyli nie ujęty na liście płac. Chodzi o to że był twórcą jakichś postaci które występują w filmie i dostaje za to tantiemy od Marvela  (w tym przypadku Maria Hill). Poza paroma kreskówkami grami video gdzie był scenarzystą i producentem wykonawczym nie ma żadnego znaczącego dorobku filmowego.


Dziwne. Bo ja kliknąłem na zapowiadany na przyszły rok film o Kitty Pride i tam jest jednak napisane "writer".
Kliknąłem na dwa sezony "Jessiki Jones" i tam też jest wymieniany na pierwszym miejscu (Zgadnij czemu? Możesz próbować trzy razy). Kliknąłem na "Powers" i okazało się, ze jest to kolejny dwusezonowy serial, nakręcony na podstawie tego, co ten facet napisał. "Spider-Woman" też jest pisana przez niego (written by).


Wydaje mi się, że albo nie umiesz klikać, albo masz dostęp do innego Internetu.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Archie

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #784 dnia: Maj 14, 2018, 07:44:40 am »
X-Men są właściwie jak rodzina, a w nowym Iron Manie jest bardzo gówniany wątek prawdziwej (???) matki Starka.
Inaczej Bendis pisze relacje rodzinne, a inaczej drużynowe. A po tym jak Gillen rozwalił dzieciństwo Starka to akurat Bendis wątkiem matki wyciągnął z tego idiotycznego zwrotu akcji coś co ma sens i jakiś ładunek emocjonalny. I zrobił to będąc ogólnie w przeciętnej formie. Widać, że nie czytałeś tych komisów i opierasz swoje zdanie na filmikach z YT gdzie ktoś na te komiksy narzeka.

To czemu nie napisze czegoś ze street levelu, DC ma też sporo tego typu bohaterów.
A dlaczego ma kolejny raz robić to samo? Tylko użyj jakichś własnych argumentów, a nie "podobno" i "ludzie pisali/mówili".


DC dając go do takiego tytułu jak Superman praktycznie utwierdza tego partacza, że za cokolwiek by się nie wziął zamieni w złoto,  a tak nie jest, co pokazują jego "dokonania" z ostatnich kilku lat.
Gościu, on 18 lat prowadził Spider-Mana i cały czas dobrze się to czytało (nawet jak rozdmuchiwał wątki zwiastując ich ważną rolę żeby później zaraz je zamykać co było irytujące). Jak dobre pisanie jednego z najpopularniejszych superbohaterów nie kwalifikuje się do dostania innego z najpopularniejszych superbohaterów na świecie to nie wiem co jeszcze może być wystarczające.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #785 dnia: Maj 14, 2018, 07:53:01 am »

Dziwne. Bo ja kliknąłem na zapowiadany na przyszły rok film o Kitty Pride i tam jest jednak napisane "writer".
Kliknąłem na dwa sezony "Jessiki Jones" i tam też jest wymieniany na pierwszym miejscu (Zgadnij czemu? Możesz próbować trzy razy). Kliknąłem na "Powers" i okazało się, ze jest to kolejny dwusezonowy serial, nakręcony na podstawie tego, co ten facet napisał. "Spider-Woman" też jest pisana przez niego (written by).


Wydaje mi się, że albo nie umiesz klikać, albo masz dostęp do innego Internetu.
Bo są to seriale robione na podstawie jego autorskich komiksów  (JJ, Powers) więc robi to dobry marketing, że ich twórca ma czynny udział przy ich produkcji. Choc trzeba mieć też na uwadze, że mogły być to też funkcje tzw. prestiżowe, czyli że Bendis nie miał jakiegoś czynnego udziału w produkcie filmowej, ale wymieniono go na liście płac tylko dla lepszego marketingu. Spider Woman to przecież motion komiks, który pisał, także ekhem... Ja za to patrzyłem na wysokobudżetowe produkcje Thor, CA 1, CA 2,  w których nie figuruje jako scenarzysta tylko jako UNCREDITED. Także jak pisałem, jego filmografia nie jest porażająca, raptem 2 seriale aktorskie (w których jego udział nie jest tak do końca pewny) i 3 bajki dla dzieci.

Offline misiokles

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #786 dnia: Maj 14, 2018, 08:38:40 am »
No nie - dla celów marketingowych to w takich przypadkach daje się "kogoś sławnego" jak executive producer a nie writer:)

Offline chmiel

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #787 dnia: Maj 14, 2018, 09:09:44 am »
Czy Bendis jest lewackim klimaciarzem? Jasne. Czy jest znakomitym scenarzystą? Jak najbardziej. Świetnie, że przeszedł do DC - jak skończy pisać Supermana (rok/dwa lata) dostanie Batmana (bo King zrobi już swoje wymarzone 100 zeszytów) i wtedy będzie fajnie. No chyba, że wcześniej przejmie "Detective Comics" i zrobi z tego tytułu "DETECTIVE Comics", a nie brednie o X(Bat)-men. A wtedy będzie jeszcze fajniej.

A czy BMB czuje niedosyt z powodu braku zainteresowania świata filmowego? Myślę, że tak. "Torso" to podobno zamknięty temat. "Powers" zawieszono po dwóch sezonach. Myślę, że ten facet chciałby spróbować w biznesie filmowym i po raz kolejny pokazałby na co go stać. Z pewnych względów nie może się jednak tam wbić.

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #788 dnia: Maj 14, 2018, 09:26:36 am »
No chyba, że wcześniej przejmie "Detective Comics"
Jak już jesteś przy przejmowaniu Detective Comics to od zeszytu 982 pisze Bryan Hill i ja jestem tego bardzo ciekaw  :smile:

Offline chmiel

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #789 dnia: Maj 14, 2018, 10:39:58 am »
Kto wie, może nie na długo. Póki co - nic nie ujmując Hillowi - chętniej poczytałbym 'Tec w wersji Bendisa :D.

Offline death_bird

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #790 dnia: Maj 14, 2018, 12:22:33 pm »
Czy jest jakaś seria w Rebirth oderwana od całej reszty, warta zainteresowania?

Harley Quinn.  :biggrin:
Rzecz jasna.  :cool:
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #791 dnia: Maj 19, 2018, 07:56:30 am »
Będzie mały crossover Aquamana z Suicide Squadem  :smile:
https://www.cbr.com/dc-sink-atlantis-aquaman-suicide-squad-august/

To jakoś przy dziewiątym tomie SS i siódmym Aquamana.

Mówiłem że Egmont źle robi pędząc z grubymi Aquamanami a ślimacząc z chudymi Suicide Squad  :biggrin:

U nas:

sierpień 2018 - Aquaman 3 kończący się zeszytem 24
grudzień 2018 - Suicide Squad 3 kończący się zeszytem 15

crossover to zeszyty Suicide Squad 45 i Aquaman 39

Może się w końcu nauczą  :smile:

Metal też chyba planują na maj to od stycznia do kwietnia muszą wyjść 2 tomy SS gdy ostatni w grudniu  :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Maj 19, 2018, 08:21:35 am wysłana przez JanT »

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #792 dnia: Maj 19, 2018, 08:25:37 am »
A mi się wydaje, że więcej nowych serii nie zobaczymy w DC Odrodzeniu. Bo jeśli miało by coś wyjść to powinno teraz, czyli znowu powtórka z New52.

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #793 dnia: Maj 19, 2018, 08:32:23 am »
W Nowe DC przecież dochodziły: WW, All-Star Western, Flash, HQ, Suicide Squad. Najlepsze że Marvel NOW są w każdym półroczu jakieś nowości  :smile:

W lipcu i sierpniu są po 4 tomy to może od września też tak będzie i czwarte tomy to będą nowe serii ale ich jeszcze nie ma w katalogu. Może wieczorem się coś wyjaśni  :smile:

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #794 dnia: Maj 19, 2018, 08:39:46 am »
W Nowe DC przecież dochodziły
OK. Tylko, że New52 startowało ze znaczenie mniejszą ilością serii niż Odrodzenie. Chodzi mi też o to, że jeśli teraz z niektórymi seriami nie wystartują (Titans, Super Sons, Batgirl i Ptaszyny Nocy (;) ) i to by starczyło, no dobra jeszcze JLA dla ciebie fanie Lobo) to potem nie ma na to nie ma szans (jak np. Batman i Robin z New52). Ja rozumiem, że jest już tego dużo, ale sam zauważyłeś z Marvela cały czas coś dochodziło/dochodzi. I to nie jest pre-flashpoinitowe DC, więc nie koliduje z kolekcją. Nadal obstaje przy tym, że DC im się nie sprzedaje. 
« Ostatnia zmiana: Maj 19, 2018, 08:55:59 am wysłana przez mkolek81 »

 

anything