trawa

Autor Wątek: DC Rebirth  (Przeczytany 307227 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dariusz_Notariusz

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #1035 dnia: Październik 18, 2018, 01:47:05 pm »
Tak. To by było super. Komiks za 13/14 PLN. Brałbym całość.

Offline Antari

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #1036 dnia: Październik 18, 2018, 01:55:05 pm »
No i ok, skupiają się na nowicjuszach i osobach o obniżonych standardach wydawniczych, dla których głównym kryterium jest cena.

Tylko niech potem Pan TK się nie dziwi, że kolekcjonerzy i osoby w temacie nie chcą inwestować w te śmieciowe wydania bez okładek, bez dodatków i w SC.

Jak dla mnie mogliby to wydawać jak SW Komiks. Gruby papier i okładka ze skrzydełkami zawyża cenę, a jakości i tak nie ma. I w takiej formie pewnie okładki by weszły i dodatki.

Edit. Oho widzę, że nie tylko ja tak myślę.

Offline xanar

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #1037 dnia: Październik 18, 2018, 02:19:56 pm »
No nie tylko, jest was całe trzy osoby  :cool:

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #1038 dnia: Październik 18, 2018, 02:24:03 pm »
Tylko jedna na poważnie a dwie to słaby sarkazm  :smile: Jak zawsze najwięcej do powiedzenia mają ci co nie kupują  :biggrin:

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #1039 dnia: Październik 18, 2018, 02:31:42 pm »
Mi się wydaje, że to dobre rozwiązanie by było. Większość tego to i tak śmieciówa-pulpa do przeczytania i zapomnienia. Wypasione wydania dla najlepszych historii-runów. Reszta po taniości.

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #1040 dnia: Październik 18, 2018, 02:35:13 pm »
Zapomnij o zeszytówce gdy Ruch jest w dupce  :biggrin: Od dawna piszę że mogliby puścić jednego one-shota na sprawdzenie jakby to zassało. TK też mówił że cały czas o tym myśli tylko nie wie jak to ugryźć  :smile:

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #1041 dnia: Październik 18, 2018, 02:40:48 pm »
Wiekszosc kioskow to i tak nie Ruch a zreszta poki co jego kioski tez dzialaja. Wydawanie pojedynczych zeszytow raczej mija sie z celem ale w takich zbiorowkach jak SWK mialoby chyba sens. Bohaterszczyzna jest na topie w tym momencie a wiekszosc ewentualnych czytelnikow raczej czesciej oglada kioskowe ekspozycje niz stoiska z komiksami w empiku. Cena 19,99 tez bylaby bardziej zachecajaca.

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #1042 dnia: Październik 18, 2018, 03:11:29 pm »
TK mówił o dwózeszytowych tylko że największym problemem jest to że historie teraz trwają po kilka zeszytów a nie po jeden dwa.

To ja mam rozwiązanie  :biggrin: To można coś starszego (w duchu TM-Semic  :smile: ) np Bardzo fajny Green Arrow Greela który jest idealny do wydawania po 2 zeszyty:

01.Hunters Moon pt 1
02.Hunters Moon pt 2

03.The Champions pt 1
04.The Champions pt 2

05.Gauntlet pt 1
06.Gauntlet pt 1

07.Black Canary
08.The Powderhorn Trail

09.Here There be Dragons pt 1
10.Here There be Dragons pt 2

11.Here There be Dragons pt 3
12.Here There be Dragons pt 4

13.Moving Target pt 1
14.Moving Target pt 2

15.Seattle & Die pt 1
16.Seattle & Die pt 2

17.The Horseman pt 1
18.The Horseman pt 2

19.The Trial of Oliver Queen pt 1
20.The Trial of Oliver Queen pt 2

21.Blood of the Dragon pt 1
22.Blood of the Dragon pt 2

23.Blood of the Dragon pt 3
24.Blood of the Dragon pt 4

25.Witch Hunt pt 1
26.Witch Hunt pt 2

27.Enter...
28.Siege

29.Coyote Tears pt 1
30.Coyote Tears pt 2

itd.

To są zeszyty po 24 strony + okładka więc takie wydania po 50 kilka stron za 10 zł. Do wydań po 4 zeszyty też by ładnie wlazło  :smile: A tak na poważnie to te zeszytówki pewnie by im podkopały Rebirth i Marvela w SC.

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #1043 dnia: Październik 18, 2018, 03:22:38 pm »
Powiedz mi dla kogo by to miało być? Dla tych co chcą nowości? Klasyka jest ok, ale się nie sprzedaje. Popatrz na WKKM i to jak wiele osób narzekało na klasyczne historię. Mało kogo z potencjalnego targetu do jakiego było by to skierowane by to obeszło. 10 zł za 50 stron kiedy za 20 zł możesz mieć 120 stron? To na pewno nie przekona ludzi.

Offline Antari

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #1044 dnia: Październik 18, 2018, 03:24:21 pm »
Zapomnij o zeszytówce gdy Ruch jest w dupce  :biggrin: Od dawna piszę że mogliby puścić jednego one-shota na sprawdzenie jakby to zassało. TK też mówił że cały czas o tym myśli tylko nie wie jak to ugryźć  :smile:
Ale o czym ty mówisz? Jakie zeszytówki? Format SW Komiks jest ZAREZERWOWANY dla prasy Twoim zdaniem? Bez problemu to mogłoby wychodzić normalnie jak obecne Odrodzenie i MN, czyli dyskonty, empiki, księgarnie itd. Gdyby to tak wychodziło i w takich cenach to brałbym każdy crap. Obecne MN i Odrodzenie to nie wiadomo co. A w zasadzie wiadomo, "przyzwoite wydanie" dla osób o obniżonych standardach i nowicjuszy. Zawsze można ponapinać muskuły jakie to wspaniałe wydania mamy w Polsce i w super "cence", przy wyparciu ze świadomości dodatków, galerii okładek i innych nie przydatnych rzeczy.

Offline Dariusz_Notariusz

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #1045 dnia: Październik 18, 2018, 03:35:36 pm »
No i ok, skupiają się na nowicjuszach i osobach o obniżonych standardach wydawniczych, dla których głównym kryterium jest cena.


Do ilu komiksów z Rebirth wrócisz po latach? Jeśli już któryś okaże się tak świetny to kupię go sobie w jakiejś wypasionej wersji. Na ten moment to jest pulpa. Każdy komiks to godzina-półtorej rozrywki. I nic więcej.

Offline xanar

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #1046 dnia: Październik 18, 2018, 03:40:31 pm »
Ale o czym ty mówisz? Jakie zeszytówki? Format SW Komiks jest ZAREZERWOWANY dla prasy Twoim zdaniem? Bez problemu to mogłoby wychodzić normalnie jak obecne Odrodzenie i MN, czyli dyskonty, empiki, księgarnie itd. Gdyby to tak wychodziło i w takich cenach to brałbym każdy crap. Obecne MN i Odrodzenie to nie wiadomo co. A w zasadzie wiadomo, "przyzwoite wydanie" dla osób o obniżonych standardach i nowicjuszy. Zawsze można ponapinać muskuły jakie to wspaniałe wydania mamy w Polsce i w super "cence", przy wyparciu ze świadomości dodatków, galerii okładek i innych nie przydatnych rzeczy.


Skąd pomysł, że w przypadku jeszcze bardziej budżetowych wydań będą okładki i dodatki  :cool:

Offline Antari

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #1047 dnia: Październik 18, 2018, 03:41:25 pm »
Do ilu komiksów z Rebirth wrócisz po latach? Jeśli już któryś okaże się tak świetny to kupię go sobie w jakiejś wypasionej wersji. Na ten moment to jest pulpa. Każdy komiks to godzina-półtorej rozrywki. I nic więcej.
No i ok, jak za 39,99 zł to za drogo. Niech to wychodzi jak SW Komiks. Jestem jak najbardziej za. Nie ma tu żadnego sarkazmu.

Obecna forma nie zadowala ani skrajnych kolekcjonerów ani osób, które uważają te komiksy za dno. Bo na dno jest to za drogie i forma za dobra, a dla osób ceniących wysoką jakość wydań jest to rynsztok (brak dodatków, okładek itd.).
Nawiasem mówiąc to niezły żart, że w takiej formie wychodzą totalne przeciętniaki i gnioty a np. w SW Komiks run Gillena w Darth Vaderze, który jest świetny.


JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #1048 dnia: Październik 18, 2018, 03:44:31 pm »
@Mkolek
Jak to dla kogo? Dla pokolenia TM-Semic  :biggrin: Gdzie temu do ramotek z lat 60 czy wcześniej. Początek to 1988 czyli po DD Millera i zaraz wchodzi w okres Spider-Mana McFarlane. Tadam  :smile:
kiedy za 20 zł możesz mieć 120 stron?
Star Wars Komiks?

Tak żartobliwie trochę to pisałem bo wiem że na coś takiego szanse malutkie od Egmont. Ale nie zdziwię się jak ktoś inny/nowy (a może i Marcin Rustecki się czai by powrócić jak Arek  :biggrin: ) spróbuje ze zeszytówkami Marvela.
Ale o czym ty mówisz? Jakie zeszytówki? Format SW Komiks jest ZAREZERWOWANY dla prasy Twoim zdaniem? Bez problemu to mogłoby wychodzić normalnie jak obecne Odrodzenie i MN, czyli dyskonty, empiki, księgarnie itd.
Dokładnie tak bo przy takich cenach to musi być mega nakład na kioski. Patrz co się stało z Fantasy Komiks jak wycofali z kiosków. Taki SW Komiks będzie miał z 3 razy większy nakład od Rebirth/Marvel NOW. Dasz trochę gorszy papier i okładkę i obniżysz cenę o połowę? Nie wiesz o czym piszesz  :smile:
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2018, 03:48:34 pm wysłana przez JanT »

Offline Antari

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #1049 dnia: Październik 18, 2018, 03:49:42 pm »
To podaj mi wielkości nakładów skoro masz informacje. Najlepiej odnośnie każdego z formatów to sobie szybko porównamy. Bo masz takie informacje?

 

anything