trawa

Autor Wątek: DC Rebirth  (Przeczytany 303490 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Antari

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #1095 dnia: Październik 19, 2018, 01:13:14 pm »
Może dlatego że tam to wychodzi w kilku wydaniach  :smile:
Bzdura. W kilku wydaniach wychodzą tylko najbardziej znane tytuły/powszechnie docenione. Z nowości tylko wybrane pozycje. Niekiedy nawet nie można się doczekać wydania/wznowień omnibusów pozycji mega cenionych z przyczyn niewiadomych. Przykład - White Knight tylko w SC póki co. A czasem wychodzą tytuły na które nikt nie czeka w wielu wydaniach. Schemat jest nieznany. Niekiedy dostajemy tylko SC i tyle. Ale różnica polega na tym, ze tam ludzie czekają na te lepsze formaty a u nas "fani" proszą o degradację formatu. Komedia  :lol:

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #1096 dnia: Październik 19, 2018, 01:16:08 pm »
Przykład - White Knight tylko w SC póki co.
Nie bój żaby u nas będzie w HC :).
Ale prawdę jest, że na takie wydania OHC i Deluxe nie ma co liczyć w przypadku Marvel Now i DC Odrodzenie.

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #1097 dnia: Październik 19, 2018, 01:42:53 pm »
Ale różnica polega na tym, ze tam ludzie czekają na te lepsze formaty a u nas "fani" proszą o degradację formatu. Komedia  :lol:
Poza Rebirth i Marvel NOW kto coś pisał o jakiejś degradacji?

No Muchowe Image powinny iść w SC albo w Deluxe  :smile: 

Offline donTomaszek

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #1098 dnia: Październik 19, 2018, 11:25:48 pm »
Każdy ma oczywiście swoje standardy. Ale to wygląda trochę tak jak ławeczka meneli słuchająca disco polo z bumboxa szydząca z gościa słuchającego muzyki klasycznej z winyla. Pewnie, że można ale to delikatnie mówiąc żenujące.
No wlasnie. Zeby Ci z tego winyla jeszcze klasyka leciala...

Anyway, to nie o to chodzi. Zapominasz o jednej, fundamentalnej i bardzo prostej rzeczy - wielu ludzi chce komiksy przede wszystkim czytac. Ty skupiasz sie na kolekcjonowaniu.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Antari

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #1099 dnia: Październik 20, 2018, 10:17:13 am »
No wlasnie. Zeby Ci z tego winyla jeszcze klasyka leciala...

Anyway, to nie o to chodzi. Zapominasz o jednej, fundamentalnej i bardzo prostej rzeczy - wielu ludzi chce komiksy przede wszystkim czytac. Ty skupiasz sie na kolekcjonowaniu.
No właśnie tu jest pies pogrzebany, że nie. Jak chcesz tylko czytać to leć z wersjami digital. Pisałem już o tym nie raz. Jak kupujesz to znak, że aspekt kolekcjonowania nie jest ci obcy. Problem polega na tym, że tacy zbieracze Rebirth/MN czy "kolekcji kioskowych" mają się za nie wiadomo jakich kolekcjonerów w swoim mniemaniu. I bardzo lubią ustalać co powinno być wydawane w Polsce i w jakim wydaniu, a co nie. Ja nikomu nic nie ustalam, ale podniecać się tymi wypatroszonymi budżetówkami też nie zamierzam, bo mam nieco szersze horyzonty.
Dobra, nie będę już drążyć tematu.

Offline xanar

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #1100 dnia: Październik 20, 2018, 10:28:01 am »
No nie co za koleś, jak nic nie ustalasz, to nie ty piszesz ze wszystko powinni wydawać na twardo. :badgrin:  W tym samy poście piszesz "Jak chcesz tylko czytać to leć z wersjami digital" - jasne, nic nikomu nie ustalasz  :badgrin:

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #1101 dnia: Październik 20, 2018, 10:43:47 am »
Najlepsze rozwiązanie było by takie, że zwykły TPB Marvel Now/DC Odrodzenie w cenie i jakości SWK dla wszystkich pokroju JanaT (tylko ze wszystkimi 100 wariantami okładek  :roll: :shock: :lol: ), sporo serii raz na miesiąc. Plus raz na miesiąc (oczywiście po roku czasu, bo wcześniej nie ma sensu) full wypas wydanie OHC/DELUXE Edition (z 2-3 TPB) dla kolekcjonerów pokroju Antariego. W ten sposób to co by wyszło w ciągu jednego roku w TPB, ktoś mógłby zakupić w jednym lub dwóch takich wydaniach. I każdy miałby takie wydanie na jakie zasłużył, tzn. chciałby mieć. :smile:

Ale zaraz, ktoś już tak kiedyś kombinował. Były zeszyty, a później zbiorcze. I ..... go teraz nie ma.

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #1102 dnia: Październik 20, 2018, 11:47:56 am »
Marvel Now/DC Odrodzenie w cenie i jakości SWK dla wszystkich pokroju JanaT
Już nie rób ze mnie jakiegoś SCieka  :smile: Ja tam nie potrzebuję Rebirth/Marvel NOW w takim wydaniu (które jest raczej mało wytrzymałe) Jestem tylko ciekaw czy by się przyjęło w takiej formie. Tak jak wydaje teraz Egmont SC/HC jest idealnie i nic bym nie zmieniał (no może poza Garfieldem  :smile: )

Plus raz na miesiąc (oczywiście po roku czasu, bo wcześniej nie ma sensu) full wypas wydanie OHC/DELUXE Edition (z 2-3 TPB) dla kolekcjonerów pokroju Antariego.
Za mały rynek na takie coś.

Już też tak nie cudujcie z tymi okładkami bo mi chodzi tylko o te 12 stron więcej tak co do drugiego tomu (bo nieraz są wszystkie jak teraz w Nightwing czy później we Flashu, Tytanach i SS) Bo piszecie jakbym żądał nie wiadomo czego. Ja się już i tak z tym pogodziłem że nie będzie  :smile: 

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #1103 dnia: Październik 22, 2018, 07:54:19 am »
Powie mi ktoś czy warto dalej czytać/kupować Wonder Woman po runie Rucki? Z tego co się orientuję to chyba nie, ale może się mylę.

Offline sum41

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #1104 dnia: Październik 22, 2018, 08:07:39 am »
Czy musimy żyć w czasach gdy ktoś powie dobre to dobre, złe to złe - więcej kreatywności i własnego działania - sprawdź sam, mi się może nie podobać dla ciebie będzie to coś wspaniałego. Podobno każdy człowiek to indywiduum (choć coraz mniej w to wierzę)  ...
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #1105 dnia: Październik 22, 2018, 08:17:49 am »
Ma kupować wszystko i samemu sprawdzać?  :biggrin:

Z tym WW po czwartym tomie jest tak że pisze dużo scenarzystów:

Tom 05: Shea Fontana
Tom 06: James Robinson
Tom 07: James Robinson
Tom 08: James Robinson
Tom 09: Steve Orlando
Tom 10/01: G. Willow Wilson
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2018, 08:25:40 am wysłana przez JanT »

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #1106 dnia: Październik 22, 2018, 08:22:52 am »
Czy musimy żyć w czasach gdy ktoś powie dobre to dobre, złe to złe - więcej kreatywności i własnego działania - sprawdź sam, mi się może nie podobać dla ciebie będzie to coś wspaniałego. Podobno każdy człowiek to indywiduum (choć coraz mniej w to wierzę)  ...
No chyba piszę wyraźnie
Cytuj
Z tego co się orientuję to chyba nie
więc jasnym jest, że sprawdziłem. Ale nie zaszkodzi zapytać i tu. W końcu forum do tego służy. W sumie po tego typu odzywkach to nie dziwię się, że to forum pada.

Ma kupować wszystko i samemu sprawdzać?  :biggrin:
Z tym WW po czwartym tomie jest tak że pisze dużo scenarzystów:
Tom 05: Shea FontanaTom 06: James RobinsonTom 07: James RobinsonTom 08: James RobinsonTom 09: Steve OrlandoTom 10/01: G. Willow Wilson

No i piękne dzięki. Run Robinsona to ten, w którym kontynuują wątek Grail i małego Darkseida? Jeśli tak to przepękam tom 5, który ponoć słaby.
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2018, 08:26:59 am wysłana przez Kamil Matusiak »

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #1107 dnia: Październik 22, 2018, 08:36:20 am »
No i piękne dzięki. Run Robinsona to ten, w którym kontynuują wątek Grail i małego Darkseida?
Tak.

Ja czekam pełen nadziei na run  G. Willow Wilson  :smile:

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #1108 dnia: Październik 22, 2018, 08:40:24 am »

Ja czekam pełen nadziei na run  G. Willow Wilson  :smile:
Ja tej pani podziękuję. Nie zachwyciła mnie swoją Miss Kebab, więc i tu nie spodziewam się niczego przyzwoitego. Ale na Robinsona i Orlando czekam.

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #1109 dnia: Październik 22, 2018, 09:01:56 am »
Raczej od jedynki będzie ten run Wilson  :smile: Trzeci deluxe ma zbierać zawartość piątego tomu + Wonder Woman 75th Anniversary. Czyli czwarty deluxe tomy 6 i 7 a piąty 8 i 9 i potem Wilson  :smile: